Connect with us

science

Te osiem produktów spożywczych temu zapobiega

Published

on

Te osiem produktów spożywczych temu zapobiega
  1. ruhr24
  2. praca

W zimnych i ciemnych porach roku wiele osób ma problemy z poziomem witaminy D. Jest kilka produktów spożywczych, które mogą w tym pomóc.

Dortmund – Nadchodzącej jesieni i zimy słońce będzie świecić mniej, a ze względu na zimno ludzie będą nosić długie ubrania. Oznacza to, że do skóry dociera mniej światła słonecznego, co jest procesem niezbędnym do produkcji witaminy D. Możesz wspierać swój organizm pokarmami zawierającymi witaminę D.

Niedobór witaminy D jesienią i zimą: te osiem pokarmów temu zapobiega

Według raportu NDR witamina D jest ważna dla kości i korzystna dla układu odpornościowego. Długotrwały niedobór może mieć negatywny wpływ na zdrowie.

W okresie od marca do października organizm wchłania szczególnie dużą ilość witaminy D i magazynuje ją na ciemne pory roku. Jednak w pewnych okolicznościach może to nie wystarczyć.

Zanim zajmiesz się kwestią, czy suplementy diety są niebezpieczne, czy korzystne, jeśli występuje niedobór, zaleca się w pierwszej kolejności sięgnąć po naturalne środki. Kiedy zimą słońce jest ledwo widoczne, istnieją pewne produkty spożywcze, które mogą mieć pozytywny wpływ na magazynowanie witaminy D.

Niedobór witaminy D jesienią i zimą: oto pokarmy

Według WMN istnieją produkty spożywcze, które naturalnie zawierają niewielką ilość witaminy D. Jeśli więc chcesz jeść go więcej, możesz rozważyć włączenie jego części do swojego planu menu.

  • Łosoś
  • Inne tłuste ryby (takie jak śledź lub makrela)
  • Ciemna czekolada (która ma najwyższą możliwą zawartość kakao)
  • jajko
  • Grzyby (takie jak grzyby i kurki)
  • Ser Gouda
  • mleko
  • Ghee

Niedobór witaminy D jesienią i zimą: Dlatego należy zachować ostrożność

Tylko w ghee witamina D jest dodawana sztucznie. Tam też jest to dozwolone – tak naprawdę produkt jest wyjątkiem.

Nadmiar witaminy D może być również szkodliwy. Z tego powodu ogólnie zabrania się dodawania go do produktów w Niemczech. Niektóre produkty spożywcze naruszają ten zakaz dotyczący witaminy D. W najgorszych przypadkach przyjmowanie zbyt dużej ilości witaminy D może prowadzić do problemów z sercem i nerkami u konsumentów.

Niedobór witaminy D jesienią i zimą: Należy podjąć następujące działania

Zasadniczo około 10 do 20 procent zapotrzebowania na witaminę D można pokryć poprzez żywność. Według Instytutu Roberta Kocha. Wynika to między innymi z niskiej zawartości witamin w pożywieniu. Resztę organizm musi wyprodukować sam, co wymaga ekspozycji na światło słoneczne.

Dwie osoby spacerujące wzdłuż wody w ciepłych ubraniach.  Słońce jest błyszczące.
Nawet zimą warto spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu – zwłaszcza gdy świeci słońce. © Jochen Tuck/Imago

W związku z tym można spożywać żywność, która wspomaga magazynowanie witaminy D, ale nie zastępuje czasu spędzanego na świeżym powietrzu, a zwłaszcza na słońcu. Nawet zimą warto w słoneczny dzień wybrać się na spacer na świeżym powietrzu. Przynajmniej twarz i być może dłonie będą mogły wchłonąć część promieni słonecznych (więcej aktualności serwisowych na RUHR24).

Aby uniknąć przedawkowania, konsumenci powinni omówić możliwość stosowania suplementów diety ze swoim lekarzem. To spożycie może mieć sens dla niektórych osób, ale w żadnym wypadku nie należy ryzykować zatrucia witaminą D.

Ten artykuł zawiera wyłącznie ogólne treści na dany temat zdrowotny i jest przeznaczony wyłącznie do neutralnych informacji. Nie jest przeznaczony do samodiagnostyki, leczenia ani przyjmowania leków. W żadnym przypadku składka nie zastępuje profesjonalnej porady lekarza lub farmaceuty.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Czy byłeś chory na Koronę? Dlatego już teraz musisz sprawdzić swój wzrok

Published

on

Czy byłeś chory na Koronę?  Dlatego już teraz musisz sprawdzić swój wzrok

Naukowcy z jasnym przesłaniem

Czy zostałeś zarażony koroną? Dlaczego warto już teraz sprawdzić wzrok

Czy kiedykolwiek zostałeś zarażony koroną? Następnie, według amerykańskich badaczy, powinieneś zostać zbadany przez okulistę.

Sojusz Wizerunkowy

Ile razy w przeszłości zostałeś zarażony koronawirusem?

W rzeczywistości to pytanie jest prawie nieistotne, ponieważ nawet ci, którzy tylko raz uzyskali pozytywny wynik testu, powinni zwracać szczególną uwagę na swoje oczy. Dlaczego: Nowe badanie sugeruje, że COVID-19 może powodować długotrwałe uszkodzenie nerwu wzrokowego. Co dokładnie odkryli naukowcy? Wyjaśniamy.

Konsekwencje Covid-19: Uszkodzenie nerwu wzrokowego po jednorazowym zarażeniu koroną?

Jaki jest związek między zakażeniem koroną a wzrokiem?

Pawan Kumar Singh, adiunkt okulistyki, przeprowadził badanie, w którym stwierdzono: Wszystkie osoby, które przeszły wcześniej infekcję koronową, powinny przejść badanie przez okulistę.

Dotyczy to również wszystkich osób, które nie mają objawów zakażenia koronawirusem. Niezależnie od tego, jak długo trwała infekcja, zdaniem lekarza możliwe jest późniejsze uszkodzenie oka.

Czytanie poradOto, co kolor oczu mówi o naszym zdrowiu

Badanie: Test na myszach pokazuje, że koronawirusy można wykryć na siatkówkach zwierząt

Co dokładnie odkryli naukowcy ze Szkoły Medycznej Uniwersytetu Missouri?

Podczas testowania koronawirusów na myszach zwierzęta wdychały je przez nos i usta. Zaledwie kilka godzin później naukowcy zauważyli, że wirusy można było wykryć także na siatkówkach myszy.

Czytanie poradDiagnozowanie raka oka! Mały Erian (2) bardzo dzielnie walczy z podstępną chorobą

reklama:

Rekomendacje naszych partnerów

Zależy nam na Twoim doświadczeniu!

Wyniki ankiety nie są reprezentatywne.

Wydaje się, że Sars-CoV-2 jest w stanie przeniknąć delikatną barierę w siatkówce

Wygląda na to, że koronawirusy zdołały przedostać się przez ochronną barierę siatkówki krwi!

Ta bariera w siatkówce ma na celu ochronę oka przed infekcją. Bariera zwykle w ogóle uniemożliwia patogenom dotarcie do siatkówki.

Jeśli zostaną naruszone, może to prowadzić do reakcji zapalnych w oku, co w najgorszych przypadkach może prowadzić do całkowitej utraty wzroku.

Czytanie poradMichelle (33 lata) cierpi na rzadki zespół Marfana: „Błagałam lekarzy, żeby usunęli mi oczy”.

Wideo: Cztery lata zamknięcia Korony! Tak Niemcy myślą o środkach i szczepieniach