Connect with us

science

Błędne diagnozy i śmiertelne konsekwencje zdrowotne: Dyskusja panelowa: Medycyna płci

Published

on

Błędne diagnozy i śmiertelne konsekwencje zdrowotne: Dyskusja panelowa: Medycyna płci

Dyskusja panelowa na temat „Medycyna płci” odbyła się 24 października w Pasching/Landholzfeld. Zaproszenie przyciągnęło wielu uczestników, ale wielu z nich nie miało pojęcia, czym jest medycyna seksualna. „Społeczeństwo potrzebuje więcej edukacji”, mówi Miriam Mottle, ginekolog-położnik i terapeutka seksualna. „Łatwo jest pomylić medycynę seksualną z medycyną transpłciową. w przejściu z jednej płci na drugą”. Używany jest język. Socjolog Martha Schulze-Rich wyjaśnia: „Medycyna płci oznacza medycynę i opiekę wrażliwą na płeć. W profilaktyce, badaniach, edukacji i leczeniu różnice między płciami muszą być znane i wdrażane. Więc nie chodzi tylko o kobiety, ale o to, że wszyscy odnoszą korzyści z badań, dowody oparte na wytycznych i metodach leczenia. Pochodzące z nich. Istnieje uprzedzenie płciowe w opiece medycznej. Mężczyźni częściej przypisują objawy fizyczne, podczas gdy kobiety częściej przypisują stres psychiczny. Dlatego każdy powinien być również świadomy swoich własnych stereotypów, tych stereotypy wpływają na myślenie i działanie, a to wpływa na pacjentów, jak również na wszystkich pracowników służby zdrowia.”
Pomimo rosnącego zainteresowania i pozytywnej reakcji na medycynę płci, nadal istnieją znaczne braki w stosowaniu wiedzy. Konsekwencją tego jest nieprawidłowa diagnoza i leczenie, co może mieć fatalne konsekwencje zdrowotne. Tak więc celem powinna być spersonalizowana opieka, obejmująca aspekty choroby i zdrowia związane z płcią. Medycyna seksualna to leczenie ludzi ze względu na ich płeć.

Mężczyzna potrzebuje innej opieki medycznej niż kobieta.

Z drugiej strony młody dorosły potrzebuje innego leczenia niż kobieta po pięćdziesiątce. Wszystkie te tematy były omawiane z publicznością tego wieczoru. Anna Maria Dieblinger jest socjologiem i mówi: „Kobiety nie powinny redukować się do ginekologii”. Moderator Mag S Bollinger pyta, czy mężczyźni również odnoszą korzyści z medycyny seksualnej? Mężczyźni odnoszą korzyści, na przykład pojęcie punktacji jest bardziej atrakcyjne dla kobiet, depresja jest bardziej powszechna u kobiet, a badania pokazują, że przedstawia się ona inaczej u mężczyzn niż u kobiet.
Choroby i leki są głównie badane u mężczyzn, nawet zwierzęta doświadczalne to głównie samce. Dlaczego? Prowadzenie badań z mężczyznami jest łatwiejsze niż z kobietami. W rezultacie na przykład skutki uboczne leków są o 30% wyższe u kobiet niż u mężczyzn. Jako socjolog ważne jest dla Mag. M. Scholz-Resch, że obserwuje się rozwój sytuacji, identyfikuje się konsekwencje i potrzeby, aw ich wyniku realizowane są działania. „Mając tak wiele nierealistycznych wrażeń, które bombardują nas, musimy nauczyć się akceptować siebie. Niestety jest to tak samo stresujące jak ciągłe zaloty, że musimy się kochać tak jak my” – mówi Schulze-Resch.
Zabronione tematy, takie jak menstruacja kobiet, są bardziej sprzeczne z branżą reklamową aptek i dotyczą bardzo osobistych chorób. Kobiety z SPÖ wraz z głową państwa Renate Heitz domagają się konkretnego wniosku: „Medycyna płci musi stać się normą”.

READ  Dlaczego mężczyźni powinni stosować dietę śródziemnomorską

Młyny mielą powoli.

Wszyscy się zgadzają. W latach 80. Amerykanka Marianne Legato odkryła różnice w chorobach serca u kobiet i mężczyzn. To był powód rozwoju medycyny płci w latach 90. XX wieku. „W przyszłości medycyna płci powinna być integralną częścią szkolenia medycznego, podręczniki medyczne powinny uwzględniać różnice między płciami w objawach chorób, a obowiązkowe krzesło powinno zostać ustanowione w Górnej Austrii”, Renate Heitz chce dalej rozwijać aplikację.
Udany wieczór z mnóstwem ciekawej wiedzy, która ma wpływ na wszystkie wyścigi.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Czy byłeś chory na Koronę? Dlatego już teraz musisz sprawdzić swój wzrok

Published

on

Czy byłeś chory na Koronę?  Dlatego już teraz musisz sprawdzić swój wzrok

Naukowcy z jasnym przesłaniem

Czy zostałeś zarażony koroną? Dlaczego warto już teraz sprawdzić wzrok

Czy kiedykolwiek zostałeś zarażony koroną? Następnie, według amerykańskich badaczy, powinieneś zostać zbadany przez okulistę.

Sojusz Wizerunkowy

Ile razy w przeszłości zostałeś zarażony koronawirusem?

W rzeczywistości to pytanie jest prawie nieistotne, ponieważ nawet ci, którzy tylko raz uzyskali pozytywny wynik testu, powinni zwracać szczególną uwagę na swoje oczy. Dlaczego: Nowe badanie sugeruje, że COVID-19 może powodować długotrwałe uszkodzenie nerwu wzrokowego. Co dokładnie odkryli naukowcy? Wyjaśniamy.

Konsekwencje Covid-19: Uszkodzenie nerwu wzrokowego po jednorazowym zarażeniu koroną?

Jaki jest związek między zakażeniem koroną a wzrokiem?

Pawan Kumar Singh, adiunkt okulistyki, przeprowadził badanie, w którym stwierdzono: Wszystkie osoby, które przeszły wcześniej infekcję koronową, powinny przejść badanie przez okulistę.

Dotyczy to również wszystkich osób, które nie mają objawów zakażenia koronawirusem. Niezależnie od tego, jak długo trwała infekcja, zdaniem lekarza możliwe jest późniejsze uszkodzenie oka.

Czytanie poradOto, co kolor oczu mówi o naszym zdrowiu

Badanie: Test na myszach pokazuje, że koronawirusy można wykryć na siatkówkach zwierząt

Co dokładnie odkryli naukowcy ze Szkoły Medycznej Uniwersytetu Missouri?

Podczas testowania koronawirusów na myszach zwierzęta wdychały je przez nos i usta. Zaledwie kilka godzin później naukowcy zauważyli, że wirusy można było wykryć także na siatkówkach myszy.

Czytanie poradDiagnozowanie raka oka! Mały Erian (2) bardzo dzielnie walczy z podstępną chorobą

reklama:

Rekomendacje naszych partnerów

Zależy nam na Twoim doświadczeniu!

Wyniki ankiety nie są reprezentatywne.

Wydaje się, że Sars-CoV-2 jest w stanie przeniknąć delikatną barierę w siatkówce

Wygląda na to, że koronawirusy zdołały przedostać się przez ochronną barierę siatkówki krwi!

Ta bariera w siatkówce ma na celu ochronę oka przed infekcją. Bariera zwykle w ogóle uniemożliwia patogenom dotarcie do siatkówki.

Jeśli zostaną naruszone, może to prowadzić do reakcji zapalnych w oku, co w najgorszych przypadkach może prowadzić do całkowitej utraty wzroku.

Czytanie poradMichelle (33 lata) cierpi na rzadki zespół Marfana: „Błagałam lekarzy, żeby usunęli mi oczy”.

Wideo: Cztery lata zamknięcia Korony! Tak Niemcy myślą o środkach i szczepieniach