Connect with us

science

Comprisana na Expofarm 2022

Published

on

Comprisana na Expofarm 2022
Neutropling –

Od 14 do 17 września rynek apteczny prezentuje się na Expofarm w Monachium z około 500 wystawcami. Oczywiście COMPRESSANA jest ponownie reprezentowana w tym roku z innowacyjnymi produktami i rozwiązaniami oraz nową koncepcją regału.

Po czteroletniej przerwie wiodące targi dla niemieckiego rynku drogeryjnego ponownie ruszyły do ​​Monachium. Przedstawiciele wszystkich dziedzin branży aptecznej zbierają się na powierzchni ponad 30 tysięcy metrów kwadratowych pod hasłem „Wspólne tworzenie apteki”. Jako wieloletni partner w aptekach, COMPRESSANA oferuje innowacje w dziedzinie medycznych pończoch uciskowych, pończoch podtrzymujących do sprzedaży bez recepty oraz medycznych adaptacyjnych systemów uciskowych do etapu obkurczania przekrwienia w leczeniu obrzęków.

Targi w skrócie:

z asortymentem Styl życia Comprisany Firma rozszerza swoją ofertę o modne pończochy podtrzymujące, które łagodzą napięcie w nogach ze stopniowanym efektem kompresji i znacząco wspomagają funkcję żylną:

Dostępny w trzech kolorach holistyczny styl życia Olśniewający dzięki wyściełanej podeszwie Air-Comfort z podparciem łuku stopy. Zapewniają komfort i miękkość nawet wrażliwym stopom. Staje się to szczególnie modne z styl życia Modne skarpetki w paski lub różowe kropki oraz wygodne mankiety staną się stylowym towarzyszem każdego dnia.

stań ​​się ze mną sportowym Comprisana Sport Ver: Ocieplana dzianina sportowa bezszwowa z technologią podczerwieni wspomaga dobre samopoczucie, zdrowie i regenerację mięśni podczas ćwiczeń: np. w legginsach, rękawach lub opaski na biodrach i brzuchu, dzianina zamienia naturalną energię organizmu na promienie podczerwone i odbija ciepło w kierunku naskórka/ górna skóra. Siatka doskonale dopasowuje się do ciała w ruchu i pozwala na lepszą równowagę powietrza i wilgoci. Asortyment uzupełnia górny zbiornik z mikrofibry FIR z szerokimi paskami.

Z medycznymi adaptacyjnymi systemami ciśnieniowymi Światło ACS A owijanie ciśnieniowe A także opatrunki pomocnicze z asortymentu Softkompres COMPRESSANA oferuje kompleksową opiekę nad fazą przekrwienia w leczeniu obrzęków. Dzięki indywidualnym możliwościom regulacji segmentów uciskowych, dopasowanie może być wykonane przez pacjenta jako samoopatrunek.

READ  Utrata zapachu po koronie: możesz to zrobić

Z najnowszym medycznym magazynowaniem ciśnienia Comprisana jest darmowa Terapia uciskowa jest zauważalnie łatwiejsza: te skarpetki są łatwe do zakładania i zdejmowania dzięki innowacyjnym strefom funkcjonalnym w obszarze podbicia/pięty i są łatwe w użyciu dzięki technologii ślizgających się nici. Zwiększa szczególnie łatwą obsługę i maksymalny komfort noszenia bez zmniejszania zgodności w codziennym użytkowaniu przez kobiety i mężczyzn w każdym wieku, a zwłaszcza w opiece domowej i pielęgniarskiej.

W serwisie jest też coś nowego: Im Specjalistyczny portal handlowy Funkcja wyszukiwania i szybkie polecenie zostały rozszerzone o wprowadzanie danych Numery PZN Rozszerzony – apteki mogą szybciej znaleźć potrzebne produkty, a proces zamawiania jest uproszczony.

Przekonaj się sam o naszych licznych innowacjach na miejscu – COMPRESSANA czeka na Ciebie na expharm 2022 w hali C1 na stoisku B8!

Więcej informacji o szerokopasmowym dostępie na: www.compressana.de

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

NASA interweniuje w imieniu Rosji

Published

on

NASA interweniuje w imieniu Rosji
  1. Strona główna
  2. Dowiedzmy się

Naciska

Łazik marsjański Rosalind Franklin był skazany na porażkę. A teraz, dzięki NASA, nadal może ukończyć swoją misję na Czerwonej Planecie.

Paryż – Mars jest obecnie domem dla dwóch aktywnych łazików, Curiosity i Perseverance, obu wysłanych przez NASA. Pierwotnie trzeci łazik, Rosalind Franklin, również działał na Czerwonej Planecie przez około półtora roku. Jednak misja ta, będąca efektem współpracy Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) i rosyjskiej agencji kosmicznej Roscosmos, została wstrzymana z powodu wojny na Ukrainie.

Projekt Rosalind Franklin wydawał się skazany na porażkę, a statek był przechowywany we włoskim magazynie. Ale teraz statek kosmiczny otrzymał drugą szansę – od NASA.

Łazik marsjański Rosalind Franklin powstał w wyniku współpracy Europejskiej Agencji Kosmicznej i Rosji

Historia Rosalind Franklin to historia projektu ExoMars, będącego owocem współpracy europejskich i rosyjskich lotów kosmicznych. W 2016 r. należąca do Europejskiej Agencji Kosmicznej sonda ExoMars Trace Gas Orbiter została wysłana w przestrzeń kosmiczną na pokładzie rosyjskiej rakiety. Sonda Schiaparelli miała wylądować na Marsie, ale ta próba się nie powiodła. Wystrzelenie kolejnej części projektu ExoMars, łazika Rosalind Franklin, zaplanowano na jesień 2022 roku. Roscosmos dostarczył na misję rakietę, lądownik i część przyrządów pomiarowych.

Jednak wraz z wybuchem wojny z Ukrainą Europejska Agencja Kosmiczna zakończyła współpracę z Rosją, przez co wystrzelenie statku kosmicznego stało się poza zasięgiem. Europejska Agencja Kosmiczna zdecydowała się zbudować własny lądownik, brakowało mu jednak rakiety i modułów ogrzewania promiennikowego. Tutaj pojawia się rola NASA. Jak wynika z komunikatu Europejskiej Agencji Kosmicznej, w połowie maja 2024 roku podpisano protokół ustaleń, w którym ustalono, kto dostarczy najważniejsze elementy łazika Rosalind Franklin.

NASA pomaga ocalić Marsa Rosalind Franklin

NASA zapewni „usługę startową”, czyli rakietę i jej sterowane silniki przepustnicy. Ponadto amerykańska agencja kosmiczna we współpracy z Departamentem Energii USA dostarczy do pojazdu radioizotopowy moduł grzewczy.

Pojazd ma wyruszyć w trasę
Łazik Rosalind Franklin ma udać się na Marsa jesienią 2022 r. Obecnie start zaplanowano na 2028 r. – z pomocą NASA. (Wrażenie artysty) © Esa/ATG Medialab

Rosalind Franklin będzie pierwszym łazikiem zdolnym do wwiercenia się w marsjańską glebę na głębokość do dwóch metrów. Mamy nadzieję, że na tej głębokości próbki pozostaną odporne na promieniowanie powierzchniowe i ekstremalne temperatury panujące na Marsie. „Unikalne możliwości wierceń i laboratorium pobierania próbek na pokładzie łazika Rosalind Franklin mają wyjątkową wartość naukową w poszukiwaniu przez ludzkość dowodów na starożytne życie na Marsie” – powiedziała Nicola Fox, zastępca szefa Dyrekcji Misji Naukowych NASA.

„NASA wspiera misję Rosalind Franklin, aby kontynuować silne partnerstwo między Stanami Zjednoczonymi a Europą w celu badania nieznanego w naszym Układzie Słonecznym i poza nim” – dodał Fox.

Nowy łazik marsjański ma rozpocząć swoją podróż na Czerwoną Planetę w 2028 r. Fakt, że ze wszystkich ludzi Stany Zjednoczone są w stanie uratować łazik, jest dość ironiczny: przed rozpoczęciem europejsko-rosyjskiego programu „ExoMars” , toczyły się rozmowy pomiędzy NASA a Europejską Agencją Kosmiczną na temat wspólnej misji na Marsa. Jednak ze względu na problemy z finansowaniem NASA wycofała się i interweniowała Rosyjska Agencja Kosmiczna. Dzięki temu udziałowi projekt marsjański prawie się nie powiódł. (niezapłacony rachunek)

READ  Szczepienia są obowiązkowe! Lista! Incydent!: Senator budzi obawy przed Coroną | regionalny
Continue Reading

science

Czy byłeś chory na Koronę? Dlatego już teraz musisz sprawdzić swój wzrok

Published

on

Czy byłeś chory na Koronę?  Dlatego już teraz musisz sprawdzić swój wzrok

Naukowcy z jasnym przesłaniem

Czy zostałeś zarażony koroną? Dlaczego warto już teraz sprawdzić wzrok

Czy kiedykolwiek zostałeś zarażony koroną? Następnie, według amerykańskich badaczy, powinieneś zostać zbadany przez okulistę.

Sojusz Wizerunkowy

Ile razy w przeszłości zostałeś zarażony koronawirusem?

W rzeczywistości to pytanie jest prawie nieistotne, ponieważ nawet ci, którzy tylko raz uzyskali pozytywny wynik testu, powinni zwracać szczególną uwagę na swoje oczy. Dlaczego: Nowe badanie sugeruje, że COVID-19 może powodować długotrwałe uszkodzenie nerwu wzrokowego. Co dokładnie odkryli naukowcy? Wyjaśniamy.

Konsekwencje Covid-19: Uszkodzenie nerwu wzrokowego po jednorazowym zarażeniu koroną?

Jaki jest związek między zakażeniem koroną a wzrokiem?

Pawan Kumar Singh, adiunkt okulistyki, przeprowadził badanie, w którym stwierdzono: Wszystkie osoby, które przeszły wcześniej infekcję koronową, powinny przejść badanie przez okulistę.

Dotyczy to również wszystkich osób, które nie mają objawów zakażenia koronawirusem. Niezależnie od tego, jak długo trwała infekcja, zdaniem lekarza możliwe jest późniejsze uszkodzenie oka.

Czytanie poradOto, co kolor oczu mówi o naszym zdrowiu

Badanie: Test na myszach pokazuje, że koronawirusy można wykryć na siatkówkach zwierząt

Co dokładnie odkryli naukowcy ze Szkoły Medycznej Uniwersytetu Missouri?

Podczas testowania koronawirusów na myszach zwierzęta wdychały je przez nos i usta. Zaledwie kilka godzin później naukowcy zauważyli, że wirusy można było wykryć także na siatkówkach myszy.

Czytanie poradDiagnozowanie raka oka! Mały Erian (2) bardzo dzielnie walczy z podstępną chorobą

reklama:

Rekomendacje naszych partnerów

Zależy nam na Twoim doświadczeniu!

Wyniki ankiety nie są reprezentatywne.

Wydaje się, że Sars-CoV-2 jest w stanie przeniknąć delikatną barierę w siatkówce

Wygląda na to, że koronawirusy zdołały przedostać się przez ochronną barierę siatkówki krwi!

Ta bariera w siatkówce ma na celu ochronę oka przed infekcją. Bariera zwykle w ogóle uniemożliwia patogenom dotarcie do siatkówki.

Jeśli zostaną naruszone, może to prowadzić do reakcji zapalnych w oku, co w najgorszych przypadkach może prowadzić do całkowitej utraty wzroku.

Czytanie poradMichelle (33 lata) cierpi na rzadki zespół Marfana: „Błagałam lekarzy, żeby usunęli mi oczy”.

Wideo: Cztery lata zamknięcia Korony! Tak Niemcy myślą o środkach i szczepieniach