Connect with us

entertainment

„Tatort: ​​​​Wszystko wraca”: Dlaczego Odo Lindenberg mieszka w hotelu?

Published

on

Zaktualizowano 26 grudnia 2021 o 21:45

Nowa sprawa Lindholmesa, komisarza „Tatorta”, prowadzi ją prywatnie do luksusowego hotelu Atlantic w Hamburgu. Tam poznaje jego słynnego stałego mieszkańca Odo Lindenberga. Ale gwiazdorski reżyser Detlev Back również polubił opuszczony hotel: tło dla „Tatort: ​​Wszystko wraca”.

W 2019 roku MTV zorganizowało koncert offline w hotelu Atlantic. dla gości z Lindenberg Śpiewał swoje piosenki (między innymi Jean Opóźnienie, Marteria, Alice Cooper) należy również do Marii Furtwängler, która ze względu na swoją rolę inspektora Lindholma była z nim na scenie podczas piosenki „Are you from the KBG”, z liniami takimi jak „Are you from the KGB or from the BND/lub z CIA?” ?” „/ Nikt dokładnie nie wie/ Tajemnicza kobieta/ Bo jesteś taki fajny.”

Maria Furtwangler Mówi: „Nagle jego myśl pojawiła się w pokoju: 'Co by było, gdybyś raz w swoim pokoju był na odwrót?’”Miejsce zbrodni„Czy to się stanie?” Szybko stało się dla mnie jasne, że Odo nie może wślizgnąć się w żadną rolę. Udo to Udo, tylko token. Rozwiązaniem było stworzenie unikalnej historii Odoo, obejmującej miejsce pochodzenia Odoo – jego hotel – którą Charlotte Lindholm usunęła ze swojego rodzinnego otoczenia. ” „It’s All Back” w gościnnym występie Udo Lindenberg W pobliżu.

Związek Odo Lindenberga z „miejscem zbrodni” istnieje od dawna

Zanim stał się sławny jako muzyk zespołu rockowego ze swoim zespołem Bannechurchester, Udo Lindenberg grał na perkusji w zespole jazzowym Passport w latach 70-tych. Doldiger napisał oryginalną wersję utworu tytułowego do „Tatort”; Lindenberg grał tu również na perkusji.

W 1974 wystąpił jako jego pierwszy gość w NDR „Tatort: ​​Kneipenfreundschaft” z krótko żyjącym inspektorem Heinzem Brammerem (Knut Heinz). Udo Lindenberg mówi o swoim związku z Fundacją Niemieckiego Miejsca Zbrodni: „Jesteśmy trochę blisko, ja i 'Tattourt’ i oboje kontynuują. A on pozostaje wierny sobie”.

READ  Nowy film Bettiny Oberley „Wanda, mein Wunder” to dramat rodzinny

Dlaczego mieszka na Atlantyku?

Udo Lindenberg od połowy lat 90. wynajmuje w hotelu dwa pokoje, a także pracownię, w której pracuje nad swoimi portretami. W wywiadzie dla Osnabrück w 2014 roku wyjaśnił, dlaczego tak bardzo kocha życie w hotelu:

„Mam to wszystko – ciszę i spokój, kiedy tego chcę, ale także mnóstwo zupełnie różnych ludzi w barze, kiedy tego chcę. Mogę z nimi porozmawiać o scenariuszach, programach i innych rzeczach, kiedy tylko zechcę. trochę jak płaska stawka”.

Muzyk cenił już życie w społeczności: w latach 70. mieszkał ze swoim kolegą Mariusem Müller-Westernhagenem i komikiem Otto Walxem w Villa Counterpunt w Winterhood, centralnym miejscu spotkań hamburskiej sceny. Lindenberg ma teraz drugą rezydencję na Potsdamer Platz w Berlinie, gdzie również przeprowadził się podczas kryzysu koronowego.

Jak on mieszka w hotelu?

Oczywiście rezydencji Odo Lindenberga nie widać na „miejscu zbrodni”. W talk show 3 po 9 Maria Furtwängler ujawniła w 2019 roku, jak wygląda z nim: Był „dużo mniejszy” niż „Wspaniały apartament” gwiazdy popu oczekiwał, a zamiast tego weszła „do dwóch pokoi pełnych rzeczy przypominających Odo, jego zdjęcie i maszynę do wiosłowania”.

Jak zadziwiła ją skromna garderoba Odo: „Ta sama kurtka jest mniej więcej pięć razy i sześć razy te same spodnie”. Dodała niedawno na przyjęciu: „Wszystko jest wypełnione obrazami, kolorami i niezliczonymi książkami”. Jest „tak intymny i nie tak czarująco zaskakujący”.

Czy ja też mogę tam pojechać?

Niektóre z 22 apartamentów tego luksusowego hotelu zostały wynajęte gościom na długi czas za pośrednictwem pośrednictwa, a ceny od jednego do trzech pokoi o powierzchni od 60 do 130 metrów kwadratowych zaczynają się od 5000 euro miesięcznie, jak podaje strona.

Jak powstał pierwszy film „Tattourt” z Detlevem Pakiem?

Wybitna aktorka Maria Furtwängler, która po raz pierwszy współprodukowała ten „Tatort”, miała jednak mało czasu. Pakiet Detlev Pracowali ze sobą. Stwierdziłem, że „połączenie Udo Lindenberga i „Tatorta” zasługuje na reżysera o bardzo szczególnym i niekonwencjonalnym punkcie widzenia. Wybór padł prawie nieuchronnie na Detlev Back. Z jednej strony jest kompletnym profesjonalistą, zawsze w stu procentach gotowym i wyraźnie zorganizowany na planie trzyma małego chłopca w tym samym, który lubi niespodzianki i szalone rzeczy.”

READ  Meghan Markle zaprasza księżną Kate na podcast Archetypes | zabawa

W przypadku Detleva Backa prośba nadeszła we właściwym czasie, a on zgodził się na to: „Miałem czas, był w trakcie zamykania i bardzo chciałem zmienić pusty hotel, miejsce naszego głównego filmu, w znowu piękne mityczne miejsce, że tak powiem, hotel filmowy. W przeciwnym razie wszystko byłoby odgrodzone w środku pełnej eksploatacji. Możliwość swobodnego poruszania się po pokojach stymulowała również artystyczną swobodę.”

Czy senność naprawdę istnieje?

Mówi się, że mężczyzna zabity w scenie „Tatorta” cierpiał na senność. Jest to podobieństwo, czyli zachowania seksualne, które odbiegają od normy. Senność ma miejsce, gdy kogoś wychowuje fakt, że jego partner seksualny jest nieprzytomny.

Amerykański słownik psychologiczny od 2001 roku klasyfikuje hipnotyczne pożądanie jako „drapieżną parafilię”. Niektórzy cierpiący na tę chorobę masturbują się na widok śpiącego. Jeśli dojdzie do aktu seksualnego, z czysto prawnego punktu widzenia można go uznać za gwałt.

Termin ten został ostatnio zauważony w mediach, gdy prawnik amerykańskiej gwiazdy telewizji Bill Cosby argumentował w 2015 roku, że jego klient cierpi na senność. Cosby – podobnie jak zmarły na „miejscu zbrodni” – został oskarżony o odurzenie swoich ofiar, a następnie spanie z nimi.

Więcej informacji na temat „Miejsca zbrodni” znajdziesz tutaj

Nina Konzendorf, Joachim Kroll

„Tatort” jest jednym z najbardziej udanych formatów w Niemczech i od ponad 50 lat cieszy widzów w każdą niedzielę. Kilka gwiazd pojawiło się już przed kamerą w klasyku ARD – w tym Nina Kunzendorf, która 10 listopada będzie świętować swoje 50. urodziny. Ci aktorzy byli w rzeczywistości śledczymi z „miejsca zbrodni”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

Film – Produkcja Netflix: Horror w dżungli z Polski

Published

on

Film – Produkcja Netflix: Horror w dżungli z Polski

Warszawa (dpa) – Las wygląda naprawdę strasznie w baśniach takich jak Jaś i Małgosia, a jeszcze bardziej w filmach takich jak „Projekt Blair Witch”. Cały podgatunek horrorów koncentruje się wokół lasu lub innej odosobnionej przyrody jako scenerii horroru: tak zwane filmy o dżungli.

Polski film Netflix „Dziś w lesie nikt nie śpi” w reżyserii Bartosza M. Kowalski (36 lat). „Nastolatki powinny zostać wyleczone z uzależnienia od technologii na obozie offline w lesie. Jednak ciemna siła grozi, że na zawsze pozbawi ich dostępu do Internetu” – pisze o treści serwis streamingowy.

Klasykami wiejskiego horroru filmowego są 46-letni horror preriowy „The Chain Saw Massacre” (też: „Texas Blood Court”; tytuł oryginalny: „The Texas Chain Saw Massacre”) i 40-letni slasher . Akcja „Piątek 13”. Na przykład dwanaście lat temu powstał brytyjski thriller Eden Lake z Kelly Reilly i Michaelem Fassbenderem w rolach głównych.

Motywy Backwoods stały się tak popularne, że w 2010 roku ukazał się pastiszowy film z dwoma głupkowatymi bohaterami, którzy przypadkowo stali się postaciami z horroru w swoim otoczeniu: kanadyjska komedia „Tucker i Dale kontra Zło”.

Badacze mediów tak podsumowują istotę takich filmów: Mieszkańcy miast (głównie nastolatki) znajdują się pod kontrolą potwornych stworzeń zamieszkujących dzicz. Każdy, kto chce uciec od tego piekła przemocy, musi stać się niecywilizowany i bezwzględny.

Tak właśnie dzieje się w przypadku „Dziś w lesie nikt nie śpi” (oryginalny tytuł: „W lesie dzis nie zasnie nikt”). Na obozie dla młodych osób uzależnionych od telefonów komórkowych, o tematyce katolickiej nawiązującej do Polski, w pierwszej kolejności zbierane są smartfony, aby później szukanie pomocy nie było już łatwe.

Na wędrówkę po lesie wybiera się niewielka, zróżnicowana grupa młodych ludzi, w skład której wchodzą wysportowany Daniel (Sebastian Della), seksowna Anela (Wiktoria Goszewska) i gej Bartek (Stanisław Ciwka). Od końca października dorośli mogli dowiedzieć się, kto, w jaki sposób i w jakich okolicznościach został tu zamordowany przez dwóch braci rewolucjonistów. Film przeznaczony wyłącznie dla osób od 18 roku życia. Ofiary są czasami przekłuwane, czasami rozczłonkowane, a czasami podzielone. Czy pulchny kujon Gulek (Michał Luba) i mądra, smutna Zosia (Julia Winyawa) przeżyją?

READ  Dwa wieczory w trybie hybrydowym - Ratyzbona - Aktualności
Continue Reading

entertainment

Heinz Honig nie jest odosobnionym przypadkiem

Published

on

Heinz Honig nie jest odosobnionym przypadkiem
  1. Strona główna
  2. panorama

Naciska

Heinz Hoenig jest poważnie chory. Był w sztucznej śpiączce i wymagał operacji głównej tętnicy (aorty). © Matthias Behn/Photo Alliance (zdjęcie archiwalne)

Aktor Heinz Hoenig przebywa na oddziale intensywnej terapii. Nie ma ubezpieczenia zdrowotnego – i nie jest sam.

Heinz Hoenig walczy o przetrwanie. Władze ogłosiły w weekend, że stan 72-letniego mężczyzny jest „wyjątkowo krytyczny”, ponieważ przebywa on na oddziale intensywnej terapii z powodu poważnych problemów z sercem. Jednocześnie ogłoszono zaproszenie do przekazywania datków „w celu wsparcia Heinza i jego rodziny w pokryciu kosztów zbliżającej się operacji serca” – napisano na Instagramie. Ponieważ: Najwyraźniej Hoenig nie ma ubezpieczenia zdrowotnego.

Według jego żony miał prywatne ubezpieczenie, ale ostatnio nie był w stanie opłacać składek. Oznacza to aktora, który będzie w styczniu Obóz w dżungli Udostępnij, nie sam. Choć ubezpieczenie jest w Niemczech obowiązkowe, wiele osób nie chce lub nie może płacić składek.

Heinz Honig nie jest odosobnionym przypadkiem: „Kilkaset tysięcy osób nie ma ubezpieczenia zdrowotnego”

Według Federalnego Urzędu Statystycznego w 2019 r. w Niemczech 61 tys. osób nie miało ubezpieczenia zdrowotnego. Jednak liczba niezgłoszonych przypadków będzie prawdopodobnie znacznie większa – poinformowała na zlecenie Światowej organizacji pomocowej Doctors of the World Organizacja Zdrowia. IPPEN.MEDIA wytłumaczyć. „Zakładamy, że setki tysięcy ludzi w Niemczech nie ma ubezpieczenia zdrowotnego”.

Dane Federalnego Urzędu Statystycznego opierają się na badaniu gospodarstw domowych. Dlatego faktyczna liczba tak bardzo różni się od ówczesnej W spisie Wymagana liczba, wyjaśnij organizację. „Osoby, które są bezdomne lub nie mają adresu zameldowania i/lub nie mają statusu stałego pobytu, nie są objęte tym problemem, jednak osoby te często są dotknięte problemem. „Można więc założyć, że jest to faktyczna liczba osób nieubezpieczonych ludzi jest znacznie wyższa.”

Ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech: wiele „przeszkód”.

Powodem rezygnacji z ubezpieczenia są nie tylko względy finansowe. „Istnieje wiele innych barier, które uniemożliwiają obywatelom Niemiec uzyskanie potrzebnej opieki zdrowotnej. Należą do nich bariery językowe, wysokie przeszkody biurokratyczne i bariery prawne.

READ  WWE WrestleMania XL - Noc 1: Wyniki - Nagranie na żywo

Nawet jeśli nie masz ubezpieczenia zdrowotnego, otrzymasz opiekę w przypadku poważnej choroby lub ostrego bólu. Zapewniana jest jednak wyłącznie opieka w nagłych przypadkach. Za opiekę pooperacyjną lub leczenie uzupełniające musisz zapłacić samodzielnie. Może to być bardzo kosztowne, i to nie tylko w przypadku Huanga. (tak jak)

Continue Reading

entertainment

Musical o polskim nazistowskim bojowniku ruchu oporu

Published

on

Musical o polskim nazistowskim bojowniku ruchu oporu

W zwolnionym tempie Irina zostaje pobita przez funkcjonariuszy SS pałkami i kopnięciami. Gra muzyka jazzowa. Wszystko to dzieje się na scenie, zazwyczaj w Polsce, ale teraz także w Berlinie – raz, w niedzielę (5 maja). Musical „Irena” opowiada historię polskiej bojowniczki o wolność Ireny Sendlerowej (1910-2008), która przemyciła z getta warszawskiego 2500 żydowskich dzieci.

Dzieci na fałszywych dokumentach ukrywała w rodzinach zastępczych, klasztorach i sierocińcach. Pomnik Holokaustu Yad Vashem w Jerozolimie uznał ją za Sprawiedliwą wśród Narodów Świata. Jest to hołd dla ludzi, którzy ratowali Żydów w czasach nazistowskich.

Holokaust i muzyka – czy idą w parze?

W „Irinie” główny nacisk położony jest na walkę z polskim ruchem oporu. Musical stanowi niemal pełną chronologię jej twórczości, z wstawkami, w których retrospektywnie przygląda się swojemu życiu.

Życie, które wiele osób powinno poznać. Jednocześnie może wydawać się czasami dziwne, gdy historii Holokaustu towarzyszy muzyczny śpiew. Dość dziwne wydaje się to na przykład, gdy polski kolaborant z nazistami spuszcza spodnie żydowskiemu dziecku żyjącemu pod przybranym nazwiskiem, aby zgłosić je nazistom – i jednocześnie śpiewa.

Jak każda produkcja artystyczna lub filmowa adaptacja Holokaustu, także i to dzieło nie jest w stanie oddać sprawiedliwości okrucieństw, które faktycznie miały miejsce.

Uratowani przyjeżdżają do Berlina na musical

Ale „Irinę” można też rozumieć jako świadectwo historyczne, które w muzycznej formie przybliża wydarzenia innej grupie docelowej. Jedną z ocalonych przez Sendlerową jest Elżbieta Wikowska. Jako dziecko została przemycona z getta w drewnianej skrzyni i przeżyła Holokaust. Jej rodzice zostali zabici. Dziś 82-latek nadal mieszka w Warszawie i podróżuje do Berlina na pierwszy i jedyny występ musicalu poza granicami Polski. Oczekuje się, że będzie obecna w Pałacu Admirała w niedzielę.

„Przyjeżdżam do Berlina, bo uważam, że jest to konieczne” – powiedziała Vikowska w rozmowie z Niemiecką Agencją Informacyjną. „Jestem żywym dowodem na to, że to, co dzieje się na scenie, to fakt historyczny, a nie wymyślona historia”. Wikowska i Sindler spotkali się w ciągu swojego życia kilka razy. „Pani Sendlerowa nie była taką cichą babcią, za jaką wielu ludzi ją uważało. Miała bardzo silną osobowość i potrafiła wiele wymagać od siebie i innych. Gdy była nastolatką, Sendlerowa poradziła jej, aby zamiast do szkoły zawodowej poszła na studia. „I tak mnie znowu uratowała – studiowałam psychologię i edukacja.” Irina Sendler zmarła w 2008 roku w wieku 98 lat.

READ  WWE WrestleMania XL - Noc 1: Wyniki - Nagranie na żywo

Polska w okresie niemieckiego narodowego socjalizmu

Dla producenta musicalu i dyrektora Poznańskiego Teatru Muzycznego w Polsce Przemysława Kielzewskiego ważne jest także wzmacnianie relacji niemiecko-polskich poprzez takie projekty. „W ciągu ostatnich 50 lat po wojnie kontakt między Niemcami i Polakami był bardzo niewielki”. Z pewnymi sprawami nie można było sobie poradzić i nie dotyczyły one polityki. „Chodzi o empatię i słuchanie”. Z Iriną opowiada się częściowo nieznana, pozytywna historia.

Rola Polaków w czasie okupacji nie zawsze była jasna. Do dziś budzi to gorące dyskusje w polskim społeczeństwie. Polska została zaatakowana przez nazistowskie Niemcy w 1939 r. i pozostawała pod okupacją niemiecką do 1945 r. Narodowi Socjaliści zamordowali łącznie trzy miliony polskich Żydów. Okupanci nałożyli karę śmierci na każdego Polaka pomagającego Żydom.

Jednak było wielu odważnych ludzi, którzy właśnie to zrobili. Irina Sendlerowa była jedną z nich. Ale także katolickie małżeństwo rolników Wiktoria i Josef Olma z szóstką dzieci, którzy przyjęli Żydów. Rodzina Olmy została zdradzona, a w 1944 roku hitlerowcy wymordowali całą rodzinę. W książkach znanych badaczy Holokaustu znajdują się historie o odważnym bohaterstwie, ale trudne do zniesienia są także opisy antysemityzmu i potępienia Polaków oraz ich zaangażowania w zbrodnie nazistowskie. To poważnie podważyłoby historyczny mit o zbawicielach, który polska prawica lubi propagować.

Muzyka z Youtube

Continue Reading

Trending