Connect with us

Economy

▷ +++ BLOG FuturEU – Bieżące wpisy na blogu dotyczące konferencji Future Europe – …

Published

on

29.11.2021 – 11:34

Konferencja o przyszłości Europy

Hamburg (OTS)

KW 48 – 10000 pomysłów dla Europy

Przełom nastąpił w listopadzie: około 37 000 uczestników zgłosiło do końca listopada ponad 10 000 pomysłów na kształtowanie przyszłości Europy. Obecnie ponad 10 500 propozycji jest omawianych przez międzynarodowych członków konferencji w różnych językach, cyfrowo lub na miejscu.

Szczególnie interesujące są tematy dotyczące zmian klimatu i środowiska. Ale pytanie, jak działa demokracja w Europie, odgrywa również ważną rolę w wydarzeniach dyskusji. ten który Pierwsze Europejskie Forum Obywateli Na początku grudnia w Dublinie skupi się na ekonomii i sprawiedliwości społecznej.

KW 47 – Omówienie obszarów przygranicznych

Czy potrafisz sobie wyobrazić obywatelstwo europejskie? Czy regiony powinny odgrywać większą rolę na poziomie europejskim? Czy można głosować w UE 16? – Pytania dotyczące Ministerstwa Sprawiedliwości, Demokracji, Europy i Równości Saksonii na 27. Listopad gdy Konferencja o przyszłości Europy Czy chciałbyś o tym porozmawiać z obywatelami różnych części kontynentu europejskiego?

ten Wydarzenie online Zaprasza zainteresowane strony z Saksonii (Niemcy), Dolnego Śląska (Polska), regionu Karlovy Vary i regionu Usti (Czechy) na spotkania w godzinach 11:00-15:00. Dialog Potrójnych Obywateli a. Cel: Zebranie pomysłów na przyszłą koegzystencję w regionach przygranicznych wschodu i zachodu Unii Europejskiej.

To także początek serii wydarzeń w ramach Dialogu Sześciu Regionów. ten wydarzenie kontynuacyjne Odbywa się – także online – z udziałem Badenii-Wirtembergii (DEU) i Grand Est (FRA) w piątek 10 grudniaOd 18:00 do 21:00 lub później Sobota 11 grudnia Od 9 rano do 15:30

KW 46 – Połączenie z Europą

gdy Konferencja o przyszłości Europy Europejczycy mogą zrobić Najnowsze informacje Zapisz się do dziewięciu tematów konferencji. I nie tylko to: uczestnicy danego wydarzenia mogą być na bieżąco informowani przez e-mail, każdy z nich nowe pomysły O przyszłości Europy i o tym, co zostało skomentowane. Kto bierze udział w dyskusji? Polityka imigracyjna Europa chce przyczynić się do tych problemów

  • azyl i imigracja,
  • zintegrowane zarządzanie granicami,
  • Intensyfikacja współpracy międzynarodowej lub
  • Legalna migracja i integracja
READ  Według raportu związku zawodowego zwolnienie nie jest legalne «kleinezeitung.at

Prześlij własne sugestie.

Również w tym tygodniu (tydzień 46) wszystko jest nadal pod kontrolą polityka imigracyjna w europie. Możesz również przeczytać artykuł wprowadzający autorstwa zespołu FuturEU. Wreszcie kontrowersje budzą wydarzenia, które mają miejsce na polskiej granicy, wschodniej zewnętrznej granicy Unii Europejskiej. Omawiane pytanie, na przykład, Jak kontrolować imigrację do EuropyW końcu to nie tylko obowiązek, ale i prawo. ewolucja w Afganistan i wartości europejskie Jest to między innymi temat dyskusji. # przyszłość

KW 45 – Wprowadzenie: Newsroom for the Future Europe Conference

Już raz od Konferencja o przyszłości Europy usłyszał? – Obywatele Europy spotykają się na żywo, a także wirtualnie, aby dyskutować o najważniejszych bieżących sprawach w Europie: zespół redakcyjny FuturEU będzie ciąg wydarzeń Dziennikarz Zukunftsforum do lata 2022 roku. Konferencja obejmuje wiele wydarzeń, w tym cztery Fora obywatelskieNiektóre odbędą się na miejscu w Strasburgu, Dublinie, Florencji, Warszawie i Maastricht. Istnieją również wirtualne fora dla tych dziewięciu Wątki: NSZmiana klimatu a środowisko, zdrowie, silniejsza gospodarka, sprawiedliwość społeczna i zatrudnienie, Unia Europejska na świecie, wartości i prawa, zmiana cyfrowa, demokracja i Europa, migracja jak Edukacja, kultura, młodzież i sport.

Tutaj, w newsroomie FuturEU w newsaktuell, są na bieżąco aktualizowane konferencje, transkrypcje, nagrania audio, klipy wideo i prezentacje przewodnie podsumowujące aktualny stan dyskusji. W ciągu najbliższych kilku miesięcy kwestie będące obecnie na agendzie politycznej UE zostaną uporządkowane. Pokazane są również pozycje w etui. Pod koniec procesu partycypacyjnego pomysły uczestniczących Europejczyków mogą pomóc w kształtowaniu przyszłości projektu europejskiego.

Przesyłając raporty, zapewniasz dobre przygotowanie obywateli do dyskusji. Skorzystaj z tego newsroomu Portalu Prasowego, aby być na bieżąco z nowymi opublikowanymi treściami i regularnymi aktualizacjami na konferencji. # przyszłość

Tutaj możesz zobaczyć, kto może uczestniczyć w przyszłym forum: Jaki jest temat konferencji na temat przyszłości Europy?

READ  Drezno przywróciło turystów

W tym filmie demonstracyjnym dla zespołu FuturEU dowiesz się dokładnie, jak działa proces zaangażowania politycznego.

W konferencji Future uczestniczy obecnie ponad 35 500 uczestników. Dyskutowanych jest ponad 9900 pomysłów. Obecnie odbywa się 3844 wydarzeń. Kliknij tutaj, aby zarejestrować się na Europejskie Forum Przyszłości.

W jakiej Europie chcemy żyć w przyszłości? – z Konferencja o przyszłości Europy Parlament Europejski, Rada i Komisja Europejska dają możliwość uczestniczenia w wspólnej dyskusji na temat wyzwań i priorytetów europejskich. Zespół FuturEU publikuje najnowsze wiadomości i dobrze ugruntowane wyjaśnienia w formatach multimedialnych do raportu z konferencji. Ta podstawowa wiedza dobrze przygotowuje europejskich uczestników do konferencji, aby pomóc w kształtowaniu przyszłości Europy. # przyszłość

Projekt był współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Wspierania Komunikacji Parlamentu Europejskiego. Parlament Europejski nie był zaangażowany w przygotowanie i nie ponosi odpowiedzialności i nie jest związany publikowanymi informacjami lub opiniami wyrażonymi w trakcie projektu; Autorzy, rozmówcy, wydawcy i nadawcy zaangażowani w publikację Programu ponoszą wyłączną odpowiedzialność za projekt zgodnie z obowiązującym prawem. Parlament Europejski nie może być pociągnięty do odpowiedzialności za jakiekolwiek bezpośrednie lub pośrednie szkody, które mogą wyniknąć z realizacji projektu

Kontakt z mediami:

EUROPEJSKI ZESPÓŁ PRZYSZŁOŚCI
[email protected]

Oryginalna treść z: Konferencja na temat przyszłości Europy, transmitowana przez aktualności

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Paszport zagraniczny, niskie zarobki – gospodarka

Published

on

Możesz dowiedzieć się, ile dana osoba zarabia w Niemczech z paszportu. Instytut Badań Ekonomicznych RWI-Leibniz zdecydował, że niemieccy pracownicy powinni otrzymywać o 13 procent wyższe wynagrodzenie za godzinę niż pracownicy zagraniczni. Jeszcze bardziej zaskakujący niż ta różnica jest sposób jej rozwoju: deficyt płac dla cudzoziemców podwoił się w ciągu ostatnich 30 lat. To jest z niepublikowanego badania, które Sueddeutsche Zeitung Obecny.

Powodów, dla których obcokrajowiec zarabia mniej, może być wiele. Jedną z nich są bariery językowe, podobnie jak różnice w kwalifikacjach. Albo wyróżnienie: Z obcym nazwiskiem często trudno jest zaprosić Cię na rozmowę kwalifikacyjną o pożądaną pracę.

To wciąż nie wyjaśnia, dlaczego różnica płac jest tak duża. Na przykład kwalifikacje są podobne. W ostatnim czasie odnotowuje się wyższy odsetek nowych imigrantów bez świadectwa dojrzałości niż Niemców, ale także więcej pracowników akademickich. „Pomimo innych znaczących różnic średnie różnice edukacyjne między Niemcami a obcokrajowcami zmniejszyły się w ciągu ostatnich kilku dekad” – mówi Edward Storm, badacz z RWI.

Tym samym wzrost luki płacowej nie jest związany z kwalifikacjami. I to nie dlatego, że liczba migrantów wzrosła od 2015 roku: przeciętnie zagraniczni pracownicy przebywają w kraju znacznie dłużej. To kilkumilionowa grupa, w tym polscy robotnicy budowlani, a także indyjscy programiści i bośniaccy kurierzy. Połowa z nich pochodzi z Europy Wschodniej, a jedna czwarta z reszty Europy i krajów pozaeuropejskich.

Pracownicy zagraniczni często pracują w usługach, logistyce lub budownictwie

Storm oferuje inne wyjaśnienie, dlaczego różnica w wynagrodzeniach się powiększa: „Rdzenni pracownicy są zwykle zwycięzcami zmian technologicznych, a pracownicy zagraniczni są zwykle przegranymi”. W związku z tym pracownicy zagraniczni, niezależnie od posiadanych kwalifikacji, wykonują więcej prac fizycznych w usługach, logistyce czy budownictwie niż Niemcy. Obecnie są opłacani gorzej niż w przypadku wielu innych prac, często wykonywanych za pośrednictwem pracy tymczasowej i podwykonawców.

READ  Białoruś: kapitulacja na granicy prowadzi tylko do nowej nędzy

Zmiana ma wiele aspektów, a według Storma różne specjalizacje dla obcokrajowców i Niemców wyjaśniają nawet jedną trzecią różnicy płac. Nowa technologia spowodowała głębokie zmiany na rynku pracy. Miejsca pracy o wysokim udziale rutyny zanikają lub przynajmniej znajdują się w stagnacji pod względem dochodów. Z drugiej strony, specjaliści IT lub tak zwane prace interaktywne, które obejmują komunikację i sprzedaż, zarabiają i są lepsze.

Przykładem może być zmiana banku. Bankomaty wyeliminowały potrzebę wykonywania rutynowych funkcji, takich jak wypłacanie pieniędzy. Bankowość internetowa eliminuje potrzebę pracowników, którzy przetwarzają odręczne przelewy i tym podobne. Każdy, kto nie jest już tutaj potrzebny, może być zmuszony do szukania nisko płatnej pracy w usługach.

Pracownicy, którzy np. doradzają klientom przy inwestycjach, są bardziej poszukiwani w banku. W takich działaniach komunikacyjnych ważniejsza jest tylko dobra znajomość języka, którą zwykle posiadają zagraniczni pracownicy studium. Storm zauważa, że ​​ci, którzy działają w swoim ojczystym języku, często wydają się bardziej pewni siebie ze względu na język ciała. „Łatwiej mu się przedstawić i sprzedać”. Niemiecki ekonomista sam tego doświadczył jako wykładowca na amerykańskich uniwersytetach.

Możliwe więc, że niemieccy pracownicy mogą łatwiej uzyskać takie interaktywne funkcje. Obcokrajowcy raczej nie będą sobie ufać – lub niemieccy prezydenci raczej nie będą im ufać, mimo że mogą sobie radzić tak dobrze. W rezultacie niektórzy zagraniczni pracownicy wykonujący ten sam zawód wykonują gorzej płatne prace. Przykład tego, jak zmiana pogłębia lukę płacową.

Migrantom brakuje sieci komunikacyjnych lokalnych mieszkańców

„Przynajmniej na początku imigranci często wykonują inne prace niż Niemcy, niezależnie od ich kwalifikacji”, mówi ekspert ds. imigracji Herbert Brooker. „A to dlatego, że znajdują się na końcu linii na rynku pracy”. Brakuje im sieci komunikacyjnych, które mają miejscowi. i informacje. „Dyskryminacja też odgrywa pewną rolę” – mówi Brooker, który kieruje działem badań nad imigracją w Instytucie Badań nad Rynkiem Pracy i Zawodami (IAB).

READ  Analiza TipRanks: analitycy z Wall Street przewidują silną przyszłość dla tych akcji | biuletyn

Daje naukowcom nadzieję: Badania wykazały, że różnica w wynagrodzeniach zmniejsza się, im dłużej dana osoba przebywa w kraju. Inżynier, który początkowo jeździł taksówką, ponieważ żadna firma nie przyjmowała jego certyfikatów i doświadczenia zawodowego za granicą, później pracuje jako inżynier. Dla Brookera fakt, że ostatnio byli tam obcokrajowcy, ze względu na wysoki poziom imigracji, może częściowo wyjaśniać, dlaczego różnica płac się zwiększyła.

Dwie ustawy z 2012 i 2020 r. mają na celu zapewnienie, że niemieckie firmy mające obsesję na punkcie formalności w większym stopniu uznają kwalifikacje z zagranicy. To naprawdę pomaga, mówi Storm, badacz z RWI. Można by jednak zrobić więcej, aby naprawdę zatrudniać zagranicznych pracowników zgodnie z ich kwalifikacjami – co nie tylko przyniosłoby im korzyści, ale byłoby również ważne ze względu na rosnący niedobór wykwalifikowanych pracowników.

Storm przewiduje, że firmy będą szkolić się w oprogramowaniu, co jest szczególnie ważne w przypadku prac interaktywnych. Doradztwo zawodowe oferowane przez agencje rekrutacyjne powinno w większym stopniu uwzględniać zmiany technologiczne. Herbert Brooker uważa, że ​​zatrudnienie ułatwi zrekompensowanie braku sieci komunikacyjnych dla pracowników zagranicznych. Zaproszenia do składania wniosków dotyczących poprawy umiejętności językowych i modyfikacji kwalifikacji.

Ponieważ badanie RWI dyskryminuje ze względu na narodowość, tylko częściowo przedstawia status imigrantów. Każdy, kto staje się Niemcem, należy do grupy niemieckiej. A ponieważ dane są dostępne tylko dla pracowników, zagraniczni freelancerzy, którzy odnieśli sukces, czasami się nie pojawiają. Badanie pozwala jednak na pewne wnioski. Wykwalifikowani kosmici nie powinni znaleźć się po złej stronie zmian technologicznych. A ponieważ interaktywne oferty pracy stają się coraz ważniejsze, Niemcy mają słabą rękę, jeśli chodzi o przyciąganie zagranicznych wykwalifikowanych pracowników. Ponieważ mogli częściej wybierać kraje anglojęzyczne, ponieważ byli bardziej spokrewnieni z tym językiem w swoim kraju niż z niemieckim.

READ  Zbliża się wycofywanie niemieckiej broni jądrowej - ale teraz pojawia się nowy opór
Continue Reading

Economy

Wypełnianie wniosków o ogłoszenie upadłości – mam nadzieję sprzedać „globalny sen” | NDR.de – Aktualności

Published

on

Stan na: 19.01.2022 16:39

Obecnie niewypłacalna spółka dominująca stoczni MV Shipyards ogłosiła upadłość. W ten sposób utworzenie przedsiębiorstwa transportu siły roboczej w Meklemburgii-Pomorzu Przednim stało się jeszcze pilniejsze. Tymczasowy zarządca upadłości Christoph Morgen jest jednak przekonany, że zamierza sprzedać Dream World.

Jak poinformowała w środę firma Genting Hong Kong, złożyła również do właściwego sądu bermudzkiego propozycje powołania zleceniodawców upadłości. Asian Tourism Group ogłosiło to już dzień wcześniej, po czym handel akcjami spółki został zawieszony.

Ekspert giełdowy: „Pierwszy duży upadek domina”

Samir Ibrahim z redakcji ARD określił Hongkong jako „globalnego gracza” ze sprzedażą przekraczającą 11 miliardów dolarów i zdywersyfikowaną. Wraz z upadkiem spółki-matki upadło pierwsze „duże domino”, które poniesie ze sobą resztę: „W ciągu najbliższych tygodni zobaczymy, że wiele firm należących do pozycjonowanej globalnie Grupy Genting działa niezależnie od siebie – gdzie siedzą i sami złożyli wniosek o ogłoszenie bankructwa” – powiedział Ibrahim w NDR MV Live.

Urzędnik upadłościowy: „Wpadka” dla stoczni średniego napięcia

Christoph Morgen, początkowy dyrektor ds. upadłości MV Shipyards, mówił o „porażce” dla MV Shipyards: „Nie można jednak wykluczyć, że restrukturyzacja zakończy się sukcesem, a Dream Cruises pozostanie klientem” – powiedział w środę rzecznik. Jednak obecnie nasilają się poszukiwania innych klientów „globalnego snu”.

Zaufanie w obliczu sprzedaży statków

W środowe popołudnie w NDR MV Live Morgan wyraził zaufanie do sprzedaży statku wycieczkowego. „Prowadzimy szeroko zakrojone rozmowy ze wszystkimi zaangażowanymi – federalnymi, stanowymi, bankami finansującymi, klientami”. Jego wrażenie było takie, że każdy chciał pomóc, jak tylko mógł. „To daje mi pewność, że pomimo trudnej sytuacji będziemy w stanie znaleźć rozwiązanie, aby ukończyć „Global 1” w Wismarze” – powiedział Morgan. Jeśli Dream Cruises zawiedzie jako kupujący, na jutro są inne opcje: „Obecnie jest kilka zainteresowanych stron, które, jak jesteśmy przekonani, mają środki do obsługi takiego projektu”, powiedział Morgen dla NDR MV Live.

READ  Zbliża się wycofywanie niemieckiej broni jądrowej - ale teraz pojawia się nowy opór

Możliwe, że Agent Genting nie będzie w stanie zaakceptować „światowego snu”.

Wraz z upadkiem Stoczni MV i spółki macierzystej zbliża się założenie firmy transportowej liczącej prawie 2000 pracowników w Meklemburgii-Pomorzu Przednim. Minister gospodarki Reinhard Mayer (SPD) powiedział, że odbyły się rozmowy między stanem, rządem federalnym i agencją zatrudnienia. Firma macierzysta prawdopodobnie upadnie jako nabywca prawie ukończonego statku wycieczkowego w Wismarze. Bez bardziej „wymarzonego globalnego” budownictwa stocznie nie miałyby żadnego interesu.

Kraj oczekuje strat z gwarancji

Datą startu przewoźnika będzie 1 marca, kiedy to zostanie oficjalnie otwarte postępowanie upadłościowe stoczni średniego napięcia. Mayer przyznał też, że w przypadku bankructwa kraj na pewno straciłby część z 301 mln euro gwarancji – ziemią i „światowym marzeniem” były gwarancje, które mogą zawieść jako gwarancja, jeśli nie zostaną ukończone lub sprzedane za mniej niż ich wartość.

Syndyk ogłosił dalsze rozmowy

Stocznie MV zatrudniające około 1900 pracowników złożyły w ubiegły poniedziałek wniosek o upadłość w Wismarze, Warnemünde i Stralsundzie. Kilka dni później, w piątek, według jego rzecznika tymczasowy syndyk masy upadłościowej po raz ostatni rozmawiał z wyższymi przedstawicielami Genting. Następnie Dyrektor Generalny poinformował, że atmosfera była dobra i konstruktywna. Poszukiwane będą rozwiązania finansowe i planowane są dalsze rozmowy. Potwierdziło się to ponownie w środę: „Jeśli uda się znaleźć rozwiązanie z Dream Cruises lub innym klientem, po pierwszych rozmowach jestem pewien, że otrzymam również finansowanie na czas budowy” – powiedział menedżer ds. upadłości Morgan.

Więcej informacji

Właściciel niewypłacalnych stoczni MV, Genting Hong Kong, przygotowuje się do ogłoszenia upadłości. Jak to wpływa na MV? „Czas się kończy” – powiedział minister gospodarki Mayer. jeszcze

Wismar: Pracownicy firm offshore opuszczają stocznię w stoczni MV, gdzie obecnie znajduje się statek wycieczkowy "globalny 1" Budynek.  © dpa-Bildfunk Zdjęcie: Jens Büttner / dpa-Zentralbild / dpa

Stwierdził, że bank prefinansowy wykonał wszystkie przelewy na rzecz pracowników, od których wystawiono potwierdzenie zwolnienia. jeszcze

Ten temat znajduje się w programie:

Radio NDR 1 MV | aktualności | 19.01.2022 | 12:00

NDR . logo
Continue Reading

Economy

Polska i Węgry przeciwko szybkiemu wprowadzeniu minimalnych podatków od osób prawnych – EURACTIV.de

Published

on

Polska i Węgry blokują szybkie wdrożenie porozumienia OECD w sprawie globalnego minimalnego podatku w wysokości 15 proc. dla dużych firm w Unii Europejskiej.

Zastępca ambasadora Polski przy UE Arcadiusz Płosiński i węgierski minister finansów Mihaly Varga powiedzieli na spotkaniu ministrów finansów UE w Brukseli we wtorek (18 stycznia), że nie są gotowi zaakceptować odmiennego tempa realizacji koncepcji dwóch filarów . .

Ta koncepcja ma kluczowe znaczenie dla planowanej reorganizacji międzynarodowej architektury podatkowej: pierwszy filar ma na celu zapewnienie bardziej sprawiedliwego podziału praw podatkowych dla krajów w stosunku do zysków dużych międzynarodowych korporacji – w szczególności z gospodarki cyfrowej.

Niektóre prawa są przenoszone z krajów, w których znajdują się firmy, do tych krajów, które osiągają zyski na swoich rynkach. Drugi filar to globalny minimalny podatek w wysokości 15 procent dla firm, których sprzedaż przekracza 750 milionów euro.

Francja, która obecnie sprawuje przewodnictwo w radzie, chce realizować koncepcję dwuetapowo.

Płosiński powiedział we wtorek, że Polska nie może poprzeć „jednostronnego” wprowadzenia globalnego podatku minimalnego w Unii Europejskiej. Zmniejsza to konkurencyjność Unii Europejskiej. „Nalegamy na połączenie obu filarów”.

Węgierski minister finansów Varga również wezwał do jednoczesnego wdrożenia. W przeciwnym razie nie będzie wystarczającej presji politycznej na kraje trzecie w celu wdrożenia koncepcji.

Prawie 140 krajów z Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) zgodziło się na minimalne podatki. Reforma zostanie wdrożona do 2030 roku.

Według Francji porozumienie powinno wejść w życie w Unii Europejskiej na początku 2023 roku. Idealnie powinno dojść do porozumienia do marca – na kilka tygodni przed wyborami prezydenckimi we Francji. Niewykluczone, że prezydent Emmanuel Macron wstanie i będzie chciał wykorzystać temat do wygrania głosów.

Federalny minister finansów Christian Lindner zapowiedział też, że w najbliższym czasie chce wprowadzić minimalne podatki. Po spotkaniu ministrów powiedział, że postęp tutaj przyspieszy również proces negocjacji w sprawie pozostałych filarów.

READ  Pamiętaj o serze: Uwaga! Ciała obce znalezione w produkcie - sprzedawane również w Hesji

Ujednolicenie międzynarodowej struktury podatkowej ma na celu zapobieżenie regresywnemu wyścigowi podatkowemu między poszczególnymi krajami i, według Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, skutkuje dodatkowymi dochodami podatkowymi w wysokości około 150 miliardów dolarów (około 130 miliardów euro) rocznie na całym świecie.

Continue Reading

Trending