Connect with us

science

Zmniejsz ryzyko zachorowania dzięki zasadzie pięciu

Published

on

Rak okrężnicy jest jednym z najpowszechniejszych rodzajów raka na świecie. Ale można temu zapobiec. Stosując te pięć środków, możesz zmniejszyć ryzyko zachorowania.

Rak okrężnicy jest trzecią najczęściej występującą chorobą onkologiczną wśród mężczyzn i drugą najczęściej występującą chorobą onkologiczną wśród kobiet w Niemczech. Prawdopodobieństwo uzyskania tego zależy od genetyki i innych czynników. Większość z nich może być dotknięta.

„Winne są między innymi dieta i styl życia” – mówi Michael Hofmeister z Niemieckiego Centrum Badań nad Rakiem (DKFZ), który wraz z innymi naukowcami przeprowadził badanie na 4000 pacjentów z rakiem okrężnicy i 3000 zdrowych, kontrolowanych osób.

Rak okrężnicy: zapobieganie za pomocą „ Zasada pięciu ”

W badaniu opublikowanym w specjalistycznym czasopiśmie Gastroenterology Hofmeister wykazał, że każdy może znacznie zmniejszyć ryzyko raka okrężnicy, łącząc jak najwięcej zdrowych stylów życia. Można z tego wyprowadzić „zasadę pięciu” Pochodzi z następujących czynników:

 1. Zakaz palenia
 2. Zmniejszone spożycie alkoholu
 3. Zdrowe odżywianie
 4. Dużo ruchu
 5. Normalna masa ciała

Badania przesiewowe w kierunku raka okrężnicyStyl życia ma największy wpływ

W ciągu ostatnich kilku lat odkryto ponad 50 różnych genów, które nieznacznie zwiększają ryzyko raka okrężnicy. Jednak zasada pięciu ma zastosowanie niezależnie od ryzyka rodzinnego raka okrężnicy. Oznacza to: osoba, która ma bliskich krewnych, takich jak rodzice lub rodzeństwo, którzy mieli już raka okrężnicy, pomimo nieznacznie zwiększonego ryzyka, może zmniejszyć prawdopodobieństwo zachorowania dzięki zdrowemu stylowi życia, tak jak każdy bez historii rodzinnej .

„Zalecenie zapewnienia zdrowego stylu życia dotyczy każdego, niezależnie od genetycznego ryzyka raka okrężnicy” – mówi Hofmeister. Im więcej czynników zdrowego stylu życia zebrali uczestnicy badania, tym mniejsze prawdopodobieństwo zachorowania na raka okrężnicy.

Wszystkie czynniki „reguły pięciu” mają ten sam skutek

Samo przestrzeganie zasady pięciu indywidualnych czynników miało pozytywny wpływ na zapobieganie rakowi okrężnicy. Wydaje się, że wszystkie pięć czynników jest takich samych.

READ  Substancja przekaźnikowa, która chroni przed łuszczycą | Za granicą

Prudence Carr, pierwsza autorka badania, opisuje to następująco: „Odgrywałem rolę drugorzędną, niezależnie od tego, czy zwracano uwagę na niepalenie, zdrową dietę czy aktywność fizyczną. Przy wszystkich zmiennych, uczestnicy badania zmniejszyli ryzyko wystąpienia okrężnicy rak.”

Rak okrężnicy: we wczesnych stadiach „cicha” choroba jest uleczalna

Rak okrężnicy Jest to jeden z najpowszechniejszych rodzajów raka na świecie. Jeśli guz zostanie wcześnie zdiagnozowany, szanse na wyleczenie są bardzo wysokie.

Jednak rak okrężnicy jest również uważany za „cichą” chorobę. W większości przypadków, zwłaszcza we wczesnych stadiach, nie ma żadnych znaków ostrzegawczych. W przeciwieństwie do innych typów raka, rak okrężnicy powstaje z pierwotnych stadiów, którymi są polipy.

Od polipów okrężnicy po raka okrężnicy: 90% wszystkich polipów okrężnicy powstaje z polipów błony śluzowej jelit. Z biegiem lat zmiany genetyczne powodują, że jest on złośliwy i przekształca się w raka, który w zaawansowanych stadiach tworzy przerzuty. (Źródło: Fundacja Felix Burda)

Jest to łagodne na długo zanim tak się stanie naleśniki Pogarszać się. Szacuje się, że proces ten trwa około dziesięciu lat – dużo czasu, aby zapobiec rakowi.

Badanie kału i kolonoskopia: Metody wczesnego wykrywania

Dlatego wczesne wykrycie jest ważnym środkiem zwalczania raka okrężnicy. Dzięki kontrolom prewencyjnym prekursory można wykryć i usunąć wcześnie – nawet wcześniej guz Rozwinięty.


Specjalny wykładowca dr. Średni. Christian Books, koordynator linii DGVS w leczeniu raka jelita grubego, jest głównym lekarzem w klinice medycznej w St. Joseph-Stiftung w Bremie.

Trzy pytania do

Wykładowca Specjalny dr Med. Christian B-Books

Specjalny wykładowca dr. Średni. Christian B. Box jest koordynatorem wytycznych DGVS „Rak jelita grubego” i głównym lekarzem w klinice St. Joseph Stiftung w Bremie.

W ramach legalnego badania przesiewowego w kierunku raka jelita, możesz corocznie badać stolec, począwszy od wieku 50 lat: za pomocą tak zwanego testu immunologicznego kału wykrywane są nawet najmniejsze ilości krwi, które nie są widoczne gołym okiem.

READ  Corona: Wskaźnik infekcji w Niemczech dramatycznie spada - ale przed Pięćdziesiątnicą istnieje teraz ryzyko chaosu

Mężczyznom w wieku 50 lat lub starszym i kobietom w wieku 55 lat lub starszym zaleca się wykonanie kolonoskopii. Ten test jest bardziej wiarygodny niż test kału. Jelito oglądane jest od wewnątrz za pomocą endoskopu. Badanie nazywane jest również kolonoskopią. Jeśli wynik jest prawidłowy, badanie wystarczy powtórzyć najwcześniej po dziesięciu latach.

Osoby dotknięte, dla których może występować szczególne ryzyko Rak okrężnicy Powinni omówić z lekarzami, czy powinni rozpocząć regularne badania przesiewowe wcześniej niż do 50 roku życia.

ważna uwaga: Informacje te w żaden sposób nie zastępują profesjonalnej porady lub leczenia prowadzonego przez wyszkolonych i uznanych lekarzy. Treść t-online nie może i nie powinna być wykorzystywana do samodzielnego diagnozowania lub rozpoczynania leczenia.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

science

NASA zastanawia się nad sztucznym kraterem uderzeniowym na Księżycu

Published

on

Czas czytania: ok. 2 Minuty

Nowy krater podwójny na Księżycu dodaje więcej tajemnic do obiektu, który zderzył się tutaj 4 marca 2022 r., ale nie został zajęty przez żaden naród kosmiczny.
Prawa autorskie: NASA / Goddard / Arizona State University

Greenbelt (USA) – 4 marca 2022 r. na Księżyc uderzył „fragment rakiety”, którego misji do dziś nikt nie zna i którego posiadania odmawiają wszystkie znane narody podróżujące w kosmos. Teraz Lunar Reconnaissance Orbiter NASA odkrył krater uderzeniowy tajemniczego obiektu – co jest jeszcze bardziej zaskakujące.

„Zaskakujące jest to, że nie jest to tylko jedna dziura, ale dwie dziury” – wyjaśnia Komunikat prasowy z NASA Goddard Space Flight Center. Krater wschodni o średnicy 18 metrów przykrywa krater zachodni o wysokości około 16 metrów.

Szczegółowe powiększenie podwójnego otworu. Prawa autorskie: NASA / Goddard / Arizona State University

Szczegółowe powiększenie podwójnego otworu.
Prawa autorskie: NASA / Goddard / Arizona State University

moja wiedza
„Rakieta” została odkryta w połowie lutego 2022 r., a jej dalszą trajektorię do uderzenia 4 marca 2022 r. można szybko dokładnie przewidzieć. Po raz pierwszy można było oczekiwać nieplanowanego uderzenia w naszego satelitę. Chociaż początkowo podejrzewano wystrzelenie rakiety SpaceX Elona Muska, astronom Bill Gray poprawił to założenie niedługo później i wyjaśnił, że jest to silnik wspomagający dla chińskiej misji księżycowej „Chang’e5-T1”. Jedyny problem z tą interpretacją: Chińska Agencja Kosmiczna również zaprzeczyła, że ​​​​powiedziano o rakiecie i wyjaśniła na konferencji prasowej 21 lutego 2022 roku, że górny stopień rakiety całkowicie spłonął w atmosferze tuż po wystrzeleniu.

Eksperci nie tylko nie spodziewali się podwójnego krateru, ale także wykazali, że „część rakietowa” musiała być na końcu dość masywna. „Zazwyczaj zużyta masa rakiety jest skoncentrowana na końcu silnika, ponieważ reszta rakiety to w większości teraz pusty zbiornik paliwa” – powiedział NASA. „Ale ponieważ pochodzenie tej struktury rakiety nie jest jeszcze znane, podwójny krater może stanowić wskazówkę dotyczącą pochodzenia obiektu”.

READ  Substancja przekaźnikowa, która chroni przed łuszczycą | Za granicą

www. Grenzwissenschaft-aktuell.de
+ tutaj Możesz to zrobić Bezpłatny codzienny newsletter GreWi prośba +

W rzeczywistości podwójny krater utworzony przez znane części rakiety nie jest jeszcze znany. Na przykład cztery kratery wykonane przez jednostki SIV-B misji Apollo 13, 14, 15 i 17 były dość masywne (patrz następny rysunek) i, co nie mniej ważne, były znacznie większe i miały średnicę około 35 metrów.

Kratery uderzeniowe jednostek Apollo 13, 14, 15 i 17 SIV-B | Prawa autorskie: NASA

Kratery uderzeniowe jednostek SIV-B na Apollo 13, 14, 15 i 17.
Prawa autorskie: NASA

Cokolwiek uderzyło w księżyc, pozostawiło podwójny krater, którego kształt pozostaje tajemnicą.

Inne wiadomości na ten temat
Aktualizacja: W ten sposób skała staje się „Domem Księżyca” – i na odwrót 7 stycznia 2022
Księżycowa tajemnica rozwiązana: chiński „księżycowy dom” skurczył się do „królika” 7 stycznia 2021
Chiński moduł księżycowy do zbadania „tajemniczej chaty” po drugiej stronie księżyca 5 grudnia 2021
„Wizja statku kosmicznego” — dlaczego powinniśmy szukać rozproszeń 6 lutego 2019

źródło wyszukiwania: NASAA Chińskie Ministerstwo Spraw ZagranicznychA Projekt Pluton

© Grenzwissenschaft-aktuell.de

Continue Reading

science

„Niepokojące” pokarmy: badania ostrzegają – 5 może prowadzić do demencji

Published

on

Dla wielu z nas jedna rzecz jest szczególnie ważna, jeśli chodzi o jedzenie: powinno być szybkie, wygodne i smaczne. żywność wysoko przetworzona Dokładnie tak postępowało w życiu codziennym. Można go przygotować w międzyczasie iw krótkim czasie i zapewnić uczucie sytości, przynajmniej na krótki czas. Nie wiadomo, czy są w dobrym zdrowiu. Fakt, że oprócz nadwagi może również prowadzić do demencji, jest nowym odkryciem naukowym.

Uważaj na wysoko przetworzoną żywność? Tak mówią badania

Naukowcy z Ohio State University odkryli możliwy związek między wysoko przetworzoną żywnością a rozwojem utraty pamięci i demencji w eksperymentach na myszach. Według 2021 opublikowanych w Brain, Behavior and Immunity nauka Zwierzęta podzielono na dwie grupy – małą i dużą – i karmiono odpowiednią karmą.

Po czterech tygodniach starsze myszy nie przeszły zestawu testów poznawczych. Wykazali częściową utratę pamięci. Nie pamiętali, gdzie przed chwilą byli, lub zapomnieli o oznakach strachu w obliczu niebezpieczeństwa. Ktoś powiedział, że takich reakcji nie można zaobserwować w małej grupie myszy preparaty Uniwersytet.

Wysoko przetworzona żywność użyta w badaniu obejmowała żywność często przeznaczoną do długoterminowego przechowywania żywności:

 • Czipsy
 • Inne przekąski
 • Mrożony makaron błyskawiczny
 • mrożona pizza
 • Pyszne produkty mięsne z konserwantami

Badacz klasyfikuje efekty jako „niepokojące”.

Ruth Barrientos, profesor nadzwyczajny psychiatrii i zdrowia behawioralnego oraz jedna z głównych autorek badania, wyjaśnia powagę obecnych ustaleń:

„Fakt, że tak szybko obserwujemy te efekty, jest nieco niepokojący. Odkrycia sugerują, że spożywanie przetworzonej żywności może prowadzić do znacznych i nagłych deficytów pamięci – a wraz z wiekiem gwałtowny spadek pamięci jest bardziej prawdopodobny, aby przekształcić się w chorobę neurodegeneracyjną, taką jak jak choroba Alzheimera”.

Ruth Barrientos, adiunkt psychiatrii i zdrowia behawioralnego (Wydział Medycyny Behawioralnej, Uniwersytet Stanowy Ohio)

Według badań zapobieganie jest nadal możliwe

Jak naukowcy odkryli w tym samym czasie w swoich badaniach, obserwowane efekty można osłabić poprzez dodanie kwasu tłuszczowego omega-3 DHA. To zapobiegłoby utracie pamięci i prawie całkowicie zmniejszyłoby towarzyszące efekty zapalne. W związku z tym zalecenie Barrientos dotyczące działania to:

„(…) Być może możemy ograniczyć w naszej diecie przetworzoną żywność i zwiększyć spożycie pokarmów bogatych w kwasy tłuszczowe omega-3 DHA, zapobiegając w ten sposób lub spowalniając ten proces.”

Ruth Barrientos, adiunkt psychiatrii i zdrowia behawioralnego (Wydział Medycyny Behawioralnej, Uniwersytet Stanowy Ohio)

Co to jest żywność wysoko przetworzona?

Żywność wysoko przetworzona często zawiera znacznie więcej składników i może być spożywana bezpośrednio z podgrzewaniem lub bez. Ponadto w produktach znajduje się wiele dodatków, takich jak aromaty, barwniki i konserwanty. Niektóre z tych pierwiastków, takie jak azotyn sodu (E250) z przetworzonych kiełbas, mogą tworzyć substancje rakotwórcze w organizmie.

READ  Zagrożenie dla roślin: zmiana klimatu sprawia, że ​​Alpy są zielone

Ogólnie rzecz biorąc, przetworzona żywność powinna być spożywana w rozsądnych ilościach. Ich gęstość odżywcza jest zwykle bardzo niska, a zawartość kalorii jest często bardzo wysoka. Jest też dużo tłuszczu, węglowodanów, soli i cukru. Dostarczają mało białka i błonnika nasyconego. Brak regularnych ćwiczeń w tym samym czasie może prowadzić do przybierania na wadze i otyłości, jak np. Eatsmarter wspomniany.

Źródła: Brain, Behavior and Immune: „Dieta DHA zapobiega upośledzeniu funkcji poznawczych i ekspresji genów zapalnych u starszych samców szczurów karmionych dietą bogatą w rafinowane węglowodany”, Ohio State University, Whitesmarter.

Wojna szaleje na Ukrainie od 24 lutego 2022 roku. tutaj Czy możesz pomóc osobom dotkniętym chorobą?

Chcesz przeczytać od nas więcej? Śledź nas w Google News.


Continue Reading

science

Badanie: „Stara infekcja” prawie nie chroni przed nowymi wariantami Corona

Published

on

cWedług nowego badania pacjenci Orona, którzy wiosną zostali zakażeni wariantami wirusa omicron BA.1 lub BA.2 nie wykazali znaczącego wzrostu ochrony przed zakażeniem w porównaniu z obecnie dominującym wariantem BA.5.

Naukowcy z Niemieckiego Ośrodka Naczelnych w Getyndze wraz z kolegami z Hannover Medical School i Friedrich-Alexander University w Erlangen-Nuremberg wykazali, że przeciwciała nabyte w „starych infekcjach” wskazują słabo lub wcale na infekcję BA.4. Centrum Piątek blokuje BA.5. Tak więc BA.4 i BA.5 nazywane są wariantami ucieczki immunologicznej.

Przeczytaj także

Warianty patogenów powstają, ponieważ wirusy popełniają błędy podczas reprodukcji. Błędy te prowadzą do mutacji, które zmieniają białka wirusowe, w tym kolce białek powierzchniowych, które są głównym celem odpowiedzi przeciwciał.

Jeśli te mutacje skutkują słabym wiązaniem przeciwciał z białkiem wypustkowym, warianty te mogą również rozprzestrzenić się na populacje, które zostały już immunizowane w wyniku szczepienia lub szczepienia i wcześniejszej infekcji.

Przeczytaj także

Pediatra Jacob Musk obecnie leczy kilku pacjentów, którzy mieli wariant omikronowy

READ  Nawet łagodna infekcja Covid wydaje się zmieniać mózg zakażonych ludzi
Continue Reading

Trending