Connect with us

science

Liczby koronawirusa z RKI: Prawie 25 000 nowych przypadków – wskaźnik infekcji nadal spada

Published

on

Stan: 29.04.2021 09:37

154,9: Wskaźnik zakażeń w ciągu siedmiu dni zgłoszony przez Instytut Roberta Kocha jest niższy niż w ciągu około dwóch tygodni. Tymczasem w polityce coraz częściej pojawiają się głosy wzywające do szybszej decyzji w sprawie praw osób, które zostały zaszczepione.

Niemieckie władze ds. Zdrowia zgłosiły do ​​Instytutu Roberta Kocha (RKI) 24 736 nowych przypadków korony w ciągu jednego dnia. Ponadto w ciągu 24 godzin odnotowano 264 nowe zgony. Liczby odzwierciedlają stan deski rozdzielczej RKI o godzinie 05.55 – można później wprowadzić zmiany lub uzupełnienia. Tydzień temu indeks RKI odnotował 29 518 nowych infekcji i 259 nowych zgonów w ciągu jednego dnia.

Według RKI liczba nowych infekcji na 100 000 mieszkańców zgłoszonych w ciągu siedmiu dni wyniosła 154,9 rano w całym kraju. W środę RKI podał tę siedmiodniową częstość występowania na poziomie 160,6, tydzień wcześniej było to 161,1.

RKI policzył 3357268 zakażeń Sars-CoV-2 wykrytych w Niemczech od początku epidemii. Rzeczywista liczba jest prawdopodobnie znacznie wyższa, ponieważ wiele infekcji nie zostało jeszcze odkrytych. RKI podał, że liczba osób, które wyzdrowiały, wynosi około 2975200. Całkowita liczba osób, które zmarły z potwierdzoną infekcją SARS-CoV-2 lub z nią, wzrosła do 82 544.

Znaczące różnice regionalne

Regionalne różnice w liczbie przypadków koronawirusa pozostają znaczące. Z częstością 215,4, Turyngia była krajem o najwyższej wartości przed Saksonią. Z drugiej strony Schleswig-Holstein ponownie zanotował najniższą wartość z 67,2.

Hamburg uzyskał wartość 88,5 i był drugim krajem związkowym z wynikiem 100. Z wartości 100 należy wycofać etapy otwarcia i zaostrzyć ograniczenia dotyczące połączeń. RKI przytoczyło 10 hrabstw z mniej niż 50 przypadkami.

Wymagana jest szybsza decyzja o prawach osób zaszczepionych

Tymczasem w Wielkiej Koalicji narastają głosy wzywające do szybszej decyzji w sprawie praw osób, które zostały zaszczepione, niż się spodziewano. Jak na razie rząd federalny planuje, że rząd wprowadzi plany w życie dopiero w najbliższą środę. Chce jednak dojść do porozumienia z Bundestagiem i krajami związkowymi przed nawiązaniem współpracy z rządem – powiedział rzecznik. W przypadku wymagań Bundestagu należy tego unikać i oszczędzać czas.

READ  Niepopularne zwierzęta: ważne dla ekosystemu, ale bez zabawy

Johannes Fechner, prawnik SPD i przedstawiciel grupy parlamentarnej Unii Thorsten Frye omawiają ramy czasowe, które pozwolą na ostateczną debatę w Radzie Federalnej przed zaplanowanym wcześniej regularnym posiedzeniem 28 maja.

„Rząd federalny powinien opracować regułę w weekend i przekazać ją do gabinetu na początku tygodnia. Komisje mogą ją zatwierdzić w środę, Bundestag w czwartek, a Bundesrat w piątek (7 maja)” – powiedział Fechner w wywiadzie dla Bild. Gazeta.

Zastępca frakcji związkowej – Frei również zażądał większej szybkości, choć nie tak bardzo, jak Fechner. „Przepisy w tym zakresie muszą być odpowiednio sformułowane i skoordynowane, a tym razem jest to konieczne” – powiedział gazecie. Istnieje jednak możliwość odbycia specjalnego posiedzenia Rady Federalnej. Może to być konieczne, jeśli Izba Regionalna ma decydować między swoimi regularnymi posiedzeniami w dniach 7 i 28 maja.

Schulze: „Weź pod uwagę tylko aspekty medyczne”.

„Fakt, że ci, którzy zostali zaszczepieni i wyzdrowieli, muszą czekać około pięciu tygodni na wydanie federalnego dekretu, nie może być pogodzony z naszym systemem konstytucyjnym” – powiedział gazecie wiceprzewodniczący Bundestagu Wolfgang Kubecki (FDP).

Olaf Schultz, kandydat na doradcę SPD, chce tylko zastosować argumenty wirusowe. „Nie powinniśmy w tej kwestii kierować się rzekomymi dyskusjami na temat sprawiedliwości, ale patrzymy na tę kwestię wyłącznie z medycznego punktu widzenia” – powiedział niemieckiej sieci redakcyjnej. Pytanie brzmi, czy godzina policyjna jest dla obywateli, którzy nie stanowią logicznego ryzyka z wirusowego punktu widzenia. – Nie sądzę. Potem nie może być już prawnie usprawiedliwione.

7,4% podwójnych szczepień

Zdaniem sekretarza parlamentu po lewej stronie, Jana Cortiego, należy złagodzić ograniczenia w kontaktach z osobami, które zostały zaszczepione. W artykule dostępnym agencji informacyjnej dpa sugeruje się, że osoby, które zostały w pełni zaszczepione – podobnie jak dzieci należące do rodziny – nie powinny być wliczane do liczby osób, które mogą odbywać prywatne spotkania w kraju i za granicą, ani nawet jako członkowie ich rodziny. .

READ  Około rok po wielokrotnym odkryciu wirusów polio w stanie Nowy Jork A

Z kolei premier Turyngii Budo Ramilho (z lewej) uznał debatę za przedwczesną. Powiedział RND: „Jeśli każdemu zaproponowano szczepienie, musisz porozmawiać o prawach osób, które zostały zaszczepione”. Wtedy ograniczenia nie są już odpowiednie. „Ponieważ ochrona szczepionkowa obowiązuje przez co najmniej sześć miesięcy 14 dni po drugim szczepieniu, musimy również w tym momencie wyjaśnić, czy test lub szczepienie będą miały miejsce ponownie od siódmego miesiąca”. Wcześniej ta dyskusja doprowadzała ludzi do szaleństwa.

W rzeczywistości (od środy) tylko 6,1 miliona obywateli w całym kraju jest zaszczepionych i dzięki temu jest w pełni chronionych przed szczepieniami – to 7,4 procent populacji. Przecież przynajmniej raz zaszczepiono 20,5 mln ludzi – prawie jedną czwartą (24,7 proc.) Całej populacji.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Czy byłeś chory na Koronę? Dlatego już teraz musisz sprawdzić swój wzrok

Published

on

Czy byłeś chory na Koronę?  Dlatego już teraz musisz sprawdzić swój wzrok

Naukowcy z jasnym przesłaniem

Czy zostałeś zarażony koroną? Dlaczego warto już teraz sprawdzić wzrok

Czy kiedykolwiek zostałeś zarażony koroną? Następnie, według amerykańskich badaczy, powinieneś zostać zbadany przez okulistę.

Sojusz Wizerunkowy

Ile razy w przeszłości zostałeś zarażony koronawirusem?

W rzeczywistości to pytanie jest prawie nieistotne, ponieważ nawet ci, którzy tylko raz uzyskali pozytywny wynik testu, powinni zwracać szczególną uwagę na swoje oczy. Dlaczego: Nowe badanie sugeruje, że COVID-19 może powodować długotrwałe uszkodzenie nerwu wzrokowego. Co dokładnie odkryli naukowcy? Wyjaśniamy.

Konsekwencje Covid-19: Uszkodzenie nerwu wzrokowego po jednorazowym zarażeniu koroną?

Jaki jest związek między zakażeniem koroną a wzrokiem?

Pawan Kumar Singh, adiunkt okulistyki, przeprowadził badanie, w którym stwierdzono: Wszystkie osoby, które przeszły wcześniej infekcję koronową, powinny przejść badanie przez okulistę.

Dotyczy to również wszystkich osób, które nie mają objawów zakażenia koronawirusem. Niezależnie od tego, jak długo trwała infekcja, zdaniem lekarza możliwe jest późniejsze uszkodzenie oka.

Czytanie poradOto, co kolor oczu mówi o naszym zdrowiu

Badanie: Test na myszach pokazuje, że koronawirusy można wykryć na siatkówkach zwierząt

Co dokładnie odkryli naukowcy ze Szkoły Medycznej Uniwersytetu Missouri?

Podczas testowania koronawirusów na myszach zwierzęta wdychały je przez nos i usta. Zaledwie kilka godzin później naukowcy zauważyli, że wirusy można było wykryć także na siatkówkach myszy.

Czytanie poradDiagnozowanie raka oka! Mały Erian (2) bardzo dzielnie walczy z podstępną chorobą

reklama:

Rekomendacje naszych partnerów

Zależy nam na Twoim doświadczeniu!

Wyniki ankiety nie są reprezentatywne.

Wydaje się, że Sars-CoV-2 jest w stanie przeniknąć delikatną barierę w siatkówce

Wygląda na to, że koronawirusy zdołały przedostać się przez ochronną barierę siatkówki krwi!

Ta bariera w siatkówce ma na celu ochronę oka przed infekcją. Bariera zwykle w ogóle uniemożliwia patogenom dotarcie do siatkówki.

Jeśli zostaną naruszone, może to prowadzić do reakcji zapalnych w oku, co w najgorszych przypadkach może prowadzić do całkowitej utraty wzroku.

Czytanie poradMichelle (33 lata) cierpi na rzadki zespół Marfana: „Błagałam lekarzy, żeby usunęli mi oczy”.

Wideo: Cztery lata zamknięcia Korony! Tak Niemcy myślą o środkach i szczepieniach