Connect with us

science

Testy antygenowe wykrywają tylko 56,3% zakażeń COVID-19

Published

on

Max Mosterman potrzebuje nowej fryzury. Aby to zrobić, wykonuje szybki test antygenu, który okazuje się negatywny. Z przewodnikiem udaje się do fryzjera. Max już przewidział negatywny wynik, w końcu nie miał oznak choroby. Ale wczoraj zrobił z Korona Ranny. Pojutrze będzie z nim Piętno Leżeć na łóżku. Ale dziś nadal nic o tym nie wie.

W czasie testu miano wirusa, czyli ilość aktywnych wirusów w jego ciele, było nadal niskie. Test reakcji łańcuchowej polimerazy, który wykrywa nawet najmniejsze ilości wirusów, zostałby uruchomiony tego dnia i dałby pozytywny wynik testu. Szybki test antygenowy nie wykazał niskiego miana wirusa. Następnego dnia, gdy wirusy namnażają się w organizmie Maxa, szybki test również pokaże pozytywny wynik.

Ryzyko zarażenia innych u fryzjera Maxa jest niskie (ze względu na niskie miano wirusa) – ale nie jest zerowe. Max był prawdopodobnie bardziej zaniedbany tego dnia, ponieważ uzyskał negatywny wynik i uważa się, że jest w dobrym zdrowiu. Dziś nie traktuje tego zbyt poważnie, jeśli chodzi o mycie rąk i trzymanie się na dystans. A jego maska ​​jest stosunkowo luźna podczas strzyżenia włosów, ponieważ jest wygodniejsza.

Chcesz głębszego zrozumienia?

Dobrze poinformowany o kryzysie dzięki naszemu przewodnikowi Corona: Eksperci wyjaśniają, czym się teraz zajmujesz Covid-19 Potrzebuję wiedzieć.

Ujemny wynik testu antygenowego nie wyklucza zakażenia SARS-CoV-2

Ponieważ szybkie testy są mniej czułe, wiedzą o możliwości infekcji tylko wtedy, gdy w próbce jest wiele wirusów. Test nie wykrywa wczesnej infekcji z niskim obciążeniem wirusem. Wirusolog Christian Drosten również poruszył ten problem w swojej książce NDR-Podcast Zostało już wskazane. Na wczesnym etapie testowania antygenu występuje „luka w wykrywaniu”, a zatem w tym okresie istnieje fałszywe bezpieczeństwo.

„Szybkie testy mogą być mniej wiarygodne niż oczekiwano” – mówi Drosten. Szacuje się, że w szybkich testach pomija się od 40 do 60 procent obrażeń.

READ  Łazik NASA produkuje więcej tlenu na Marsie niż kiedykolwiek wcześniej

Jak ważne są zatem testy ekspresowe? Wreszcie, oprócz „luki wykrywalności”, istnieje pewne ryzyko, że testy będą fałszywie dodatnie lub fałszywie ujemne. Producenci wskazują na wrażliwość lub specyficzność:

 • Plik wrażliwość Pokazuje, jak często test prawidłowo wykrywa infekcję. Im wyższa czułość testu, tym bardziej wiarygodne może być wykrycie choroby z wynikiem dodatnim.
 • Plik Jakość Wskazuje, jak prawdopodobne jest, że osoba zdrowa zostanie za taką rozpoznana. Wtedy wynik jest ujemny.

Producenci nie obiecują 100% bezpieczeństwa. Czułość większości testów wynosi od 92,2% do 97,3%.

FOCUS Oblicza online

Załóżmy, że osoba z objawami jest zaraźliwa przez dziesięć dni. Również chory bez objawów jest zaraźliwy, ale według aktualnej wiedzy przez krótszy okres około siedmiu dni. Oboje są zaraźliwi na trzy dni przed pierwszym dniem, w którym pojawiają się objawy, podczas gdy miano wirusa w ich ciałach jest nadal bardzo niskie.

Szybki test będzie następnie działał przez siedem z dziesięciu dni w pierwszym przypadku i cztery z siedmiu dni w drugim przypadku. Instytut Roberta Kocha podejrzewa, że ​​jest sześć razy więcej osób bezobjawowych niż bezobjawowych.

Aby dowiedzieć się, czy szybki test antygenu wykryje infekcję, obliczenia są następujące: (7/10 * 1 + 4/7 * 6) / 7 = 0,59

Oznacza to, że szybki test antygenu może wykryć infekcję tylko w 59 procentach przypadków – pod warunkiem, że czułość testu wynosi 100 procent. W przypadku testu, którego czułość wynosi np. 95,4 proc., Na końcu to tylko tyle 56,3 procent wszystkich przypadków. To tylko trochę ponad połowa.

 • Wskazówka do czytania: Badanie przeprowadzone przez „Cochrane Collaboration” doprowadziło do podobnego wniosku: testy antygenowe wykryją tylko 58 procent zakażonych osób. Przeczytaj więcej o studiowaniu tutaj.

Szybkie testy nadal mają sens

Katarina Schuller, statystyk i zajmująca się Internetem, wezwała do stosowania szybkich testów antygenowych: potwierdzają one korzyści. Kolejny gość w FOCUS Online, Ponieważ niezawodnie rozpoznają zainfekowane osoby, które stanowią szczególnie wysokie ryzyko dla innych, ponieważ są nosicielami wielu aktywnych wirusów.

READ  W ten sposób można dostrzec złe nawyki żywieniowe

Jak pisze Schuller: „W dziedzinie diagnostyki medycznej szczególnie ważny jest wysoki poziom czułości, dlatego testy PCR są tam wykorzystywane do indywidualnej medycznej diagnozy choroby”. „Na polu niemedycznym jest to bardziej związane z powstrzymaniem epidemii niż wznowieniem życia społecznego. Dlatego czynniki takie jak szybkość wyniku testu, łatwość użycia i wysoka dostępność są czynnikami kluczowymi. Pytanie diagnostyczne„ Czy mam koronę? „Można rzetelnie odpowiedzieć tylko„ Tak W przypadku testu PCR Schuller kontynuuje: „Pytanie brzmi: czy jestem zagrożeniem dla innych?”. Nie można również odpowiedzieć z dużą pewnością za pomocą szybkiego testu.

Statystyk zaleca, jeśli to możliwe, szybkie testowanie przez przeszkolony personel, aby uniknąć błędów aplikacji. Z drugiej strony trzeba bardziej uważać na autotesty przeprowadzone ostatnio przez jakiegoś przeciwnika – nawet jeśli są to również testy na antygen. Na papierze są praktycznie tak czułe i specyficzne, jak szybkie testy w prywatnych ośrodkach lub w przyszłości także przez lekarzy i farmaceutów Być może przez organizacje pomocowe. Ale jeśli jest używany nieprawidłowo, istnieje większe ryzyko, że przyniesie niepoprawne rezultaty ”.

science

Objawy cukrzycy: Powinieneś rozpoznać te pierwsze objawy

Published

on

Objawy cukrzycy: Powinieneś rozpoznać te pierwsze objawy

Według German Diabetes Aid cukrzyca jest chorobą szeroko rozpowszechnioną, na którą w samych Niemczech cierpi około 11 milionów osób. Ponadto coraz więcej młodych ludzi zapada na choroby metaboliczne.

Wczesne wykrycie jest szczególnie ważne w profilaktyce. Szanse na wyzdrowienie są szczególnie duże w przypadku osób z wczesną cukrzycą typu 2, zwaną stanem przedcukrzycowym. Kluczowe jest przejście do jednego Styl życia z odpowiednią aktywnością fizycznąJeden Zbilansowana dieta I Unikaj niektórych pokarmów. Prawidłowe rozpoznawanie objawów Cukrzyca typu 1 Z drugiej strony może uratować życie – nie wspominając dobrze dostosowanego leczenia.

Ale jakie są pierwsze objawy cukrzycy, o których warto wiedzieć i jakie objawy mogą wskazywać na zaburzenia poziomu cukru we krwi?

Cukrzyca typu 1: Pierwsze objawy są pomijane, zwłaszcza u dzieci

Przerażający wpływ pandemii korony: wirus podwoił liczbę przypadków cukrzycy typu 1 u dzieci Niemieckie Stowarzyszenie Diabetologiczne (DG) pisze. Ponieważ objawy nie zostały rozpoznane lub zignorowane, a także dlatego, że pójście do lekarza w czasie izolacji wiązało się z ryzykiem infekcji. Niebezpieczny rozwój, bo cukrzyca typu 1 jest jedną z nich Leczenie cukrzycy poprzez podawanie insuliny niezbędny. Jeśli tego nie zrobimy, zdaniem DGG wzrasta ryzyko wystąpienia poważnych zaburzeń metabolicznych, tzw. kwasicy ketonowej, która może doprowadzić do śmiertelnej śpiączki cukrzycowej. Zaburzenia funkcji poznawczych mogą być również skutkiem nieleczonej cukrzycy typu 1.

tak jak Typowe objawy ciężkiej śpiączki cukrzycowej Daje również DDG mdłości Lub Wymioty, Szybkie oddychanie I jeden Kwaśny zapach acetonu Oddychania. Według Generalnej Dyrekcji Zarządzania w takich przypadkach zakażone dzieci wymagają natychmiastowej opieki medycznej.

Cukrzyca typu 2 rozwija się stopniowo

W przeciwieństwie do cukrzycy typu 1, cukrzyca typu 2 może pozostać niewykryta przez wiele lat. Niebezpieczeństwo polega na tym, że choroba, która początkowo rozwija się stopniowo, przekształci się w poważną cukrzycę, w wyniku której w organizmie rozwinie się nieodwracalna insulinooporność, którą należy leczyć insuliną przez całe życie.

READ  Badania mózgu: myślenie naukowe zaczyna się wcześnie

Oprócz predyspozycji genetycznych wg Federalne Ministerstwo Zdrowia Otyłość i brak ruchu to dwie główne przyczyny cukrzycy typu 2. Jednak niezrównoważona dieta, czyli dieta uboga w błonnik lub bogata w tłuszcz i cukier, a także palenie również sprzyjają rozwojowi „cukrzycy, która pojawia się w wieku dorosłym”. Ale jakie są ogólne objawy cukrzycy?

Cukrzyca: To są pierwsze objawy

Podobne objawy mogą wskazywać na cukrzycę typu 1 i cukrzycę typu 2. Cztery główne znaki ostrzegawcze…

 • Pragnienie
 • Sika
 • Utrata wagi
 • wyczerpanie

…i uzupełniają go inne znaki, m.in.:

 • Słaba wydajność lub koncentracja
 • Zapominanie
 • Frustracja, a nawet depresja
 • Problemy ze wzrokiem
 • Nawracające infekcje
 • Słabe gojenie ran
 • Sucha skóra

Dla porównania: Według Federalnego Ministerstwa Zdrowia około 90 do 95 procent wszystkich przypadków cukrzycy dotyczy cukrzycy typu 2. Liczby te są problematyczne w profilaktyce cukrzycy, ponieważ wiele osób bez objawów trzeba przekonać do poddania się profilaktycznym badaniom przesiewowym. Jeden Rozpoznanie cukrzycy Jednocześnie jest szybkie w wykonaniu i można je otworzyć Cztery różne sposoby Być zdeterminowanym.

Przy okazji: oprócz zastrzyków z insuliny można to zrobić na różne sposoby Aby obniżyć poziom cukru we krwi. Dotyczy to również spożycia niektórych produktów spożywczych.

Continue Reading

science

Geniusz matematyczny sprawia, że ​​złożone zadania są dziecinnie proste. Porównanie geniuszy Dragon Ball — wykorzystuje piekielną spiralę Piccolo

Published

on

Geniusz matematyczny sprawia, że ​​złożone zadania są dziecinnie proste. Porównanie geniuszy Dragon Ball — wykorzystuje piekielną spiralę Piccolo

Gdzie były wyjaśnienia matematyczne oparte na Dragon Ball Z podczas moich egzaminów w szkole średniej?
Gdzie były wyjaśnienia matematyczne oparte na Dragon Ball Z podczas moich egzaminów w szkole średniej?

Następnym razem, gdy zostaniesz oskarżony o nieoglądanie anime, prawdopodobnie nie będziesz w stanie przedstawić wielu dowodów potwierdzających coś przeciwnego.

W końcu anime, które od razu pokazują swój dydaktyczny charakter, prawdopodobnie zostaną sklasyfikowane jako rzadkie. Ale przynajmniej istnieją pojedyncze przykłady, na przykład „Komórki w akcji”:

Polecane treści redakcyjne

Na tym etapie znajdziesz treści zewnętrzne z YouTube, które będą uzupełnieniem artykułu.
Możesz go ponownie wyświetlić i ukryć jednym kliknięciem.

Zgadzam się na wyświetlanie treści z YouTube.

Dane osobowe mogą być przekazywane do platform podmiotów zewnętrznych. Przeczytaj więcej o naszej polityce prywatności.

łączyć z Treści z YouTube'a

Przynajmniej nie używaliśmy Dragon Ball do nauki czegokolwiek o matematyce. Wydaje się, że istnieje scenariusz, w którym kanał TikTok jest…com.smartmath„Chce przybliżyć cię do wzoru na rachunku całkowym.

W niemal dwuminutowym klipie robi to wykorzystując jedną z najbardziej kultowych scen z Dragon Ball Z; Jest to walka pomiędzy Raditzem a duetem Son Goku i Piccolo.

Raditza można tu pokonać jedynie poprzez przetrzymywanie go w niewoli przez swojego młodszego brata Goku, podczas gdy Piccolo uderza ich obu atakiem zwanym Diabelską Spiralą.

Na podstawie przedstawionego problemu matematycznego jasne jest, że atak ten można zastosować do jasnego zademonstrowania działania rachunku całkowego.

Tylko w ten sposób można się dowiedzieć, czy demoniczny wir Piccolo „przybędzie” na czas, by pokonać Raditza.

I wyjaśnienie jest skuteczne, ponieważ filmy Smartmathe do „Mathematics with Dragon Ball” zostały bardzo dobrze przyjęte, co widać w komentarzach pod filmem na TikToku.

„To jest teraz mój temat z matematyki. Jestem w 100% szczery, kiedy mówię, że zrozumiałem tutaj więcej niż przez 6 tygodni lekcji”. „Con” od użytkownika to tylko jedna z wielu pieśni pochwalnych, które można tutaj znaleźć.

READ  W ten sposób można dostrzec złe nawyki żywieniowe

Nic więc dziwnego, że na kanale Smartmathe znajduje się wiele innych scen Dragon Ball, które służą do takich wyjaśnień.

Jakie sceny z anime lub całe seriale miały na Ciebie wpływ na naukę w szkole?

Continue Reading

science

Regularne picie herbaty może zapobiec udarom

Published

on

Regularne picie herbaty może zapobiec udarom
 1. 24vita
 2. ochrona

Jedzenie i napoje, które pijesz, mają wpływ na ryzyko udaru. Aby temu zapobiec, regularnie pij herbatę.

Aby uchronić się przed udarem, należy przyjrzeć się swojemu stylowi życia i nawykom. Ponieważ wg Niemiecka Fundacja Pomocy Udarowej Możesz wpływać na ryzyko udaru. Na przykład zaleca się częste ćwiczenia, umiarkowane picie alkoholu, rzucenie palenia, a w przypadku nadwagi – utratę wagi. Powinieneś także regularnie pić herbatę, ponieważ może to również zmniejszyć ryzyko udaru.

Zapobieganie udarom i długowieczność: Pij herbatę trzy razy w tygodniu

Osoby regularnie pijące herbatę są mniej narażone na udar. © Zoonar.com/Maren Zima/IMAGO
 • Jak wynika z artykułu w czasopiśmie specjalistycznym, można regularnie pić herbatę, zwłaszcza zieloną Europejskie czasopismo kardiologii prewencyjnej opublikowany Zostań Z udziałem ponad 100 000 uczestników z Chin, których celem jest zmniejszenie ryzyka chorób układu krążenia i różnych przyczyn śmierci.
 • Naukowcy podzielili uczestników, których badali przez siedem lat, na dwie grupy: tych, którzy pili herbatę regularnie (co najmniej trzy razy w tygodniu) i tych, którzy pili ją rzadko. Na podstawie wyników naukowcom udało się zidentyfikować pewne skutki.
 • Ostatecznie u osób regularnie pijących herbatę ryzyko wystąpienia chorób serca i udaru było o 20% mniejsze w porównaniu z osobami, które rzadko piły herbatę.
 • Osoby regularnie pijące herbatę były o 22% mniej narażone na śmierć z powodu zawału serca lub udaru mózgu.
 • Śmiertelność w grupie osób regularnie pijących herbatę była o 15% niższa w porównaniu z grupą kontrolną.
 • Pozytywne skutki zdrowotne były bardziej widoczne w przypadku herbaty zielonej niż czarnej, ponieważ zielona herbata zawiera więcej korzystnych dla zdrowia polifenoli.
 • Liście herbaty zawierają przeciwutleniacze, które zmniejszają stany zapalne, a tym samym pomagają w zapobieganiu chorobom.
 • Badanie sugeruje, że regularne picie herbaty może przedłużyć życie i szacuje, że osoby regularnie pijące herbatę mają dłuższą średnią długość życia.
 • Jednakże na wyniki mogą mieć wpływ różne nawyki picia herbaty oraz spożycie innych pokarmów i napojów bogatych we flawonoidy w różnych regionach.
 • Należy zauważyć, że właściwości zdrowotne herbaty mogą być odmienne w świecie zachodnim, gdyż tutaj bardziej popularna jest herbata czarna, często spożywana z mlekiem i cukrem.
READ  Po raz pierwszy od stycznia: Ogólnokrajowy wskaźnik infekcji spada poniżej 500

Nie przegap okazji: wszystko, co dotyczy zdrowia, znajdziesz w biuletynie naszego partnera 24vita.de.

Artykuł ten zawiera jedynie ogólne informacje na dany temat zdrowotny i dlatego nie jest przeznaczony do autodiagnostyki, leczenia ani przyjmowania leków. W żadnym wypadku nie zastępuje to wizyty u lekarza. Nasz zespół redakcyjny nie ma prawa odpowiadać na indywidualne pytania dotyczące schorzeń.

Redaktorka napisała ten artykuł, a następnie wykorzystała model języka AI do ulepszenia według własnego uznania. Wszystkie informacje zostały dokładnie sprawdzone. Więcej informacji na temat naszych zasad dotyczących sztucznej inteligencji można znaleźć tutaj.

Continue Reading

Trending