Connect with us

Economy

Więcej wiatru, więcej fotowoltaiki: EVN rozwija odnawialne źródła energii

Published

on

Notowana na giełdzie firma energetyczna EVN z Dolnej Austrii rozwija produkcję energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych. Oprócz wiatru ważną rolę w przyszłości odegra również fotowoltaika; Austriacy z Dolnego Kraju chcieliby generować dużą część swojej energii słonecznej w swoich obecnych elektrowniach. EVN zwiększył zyski i sprzedaż w pierwszej połowie roku. Zapotrzebowanie na energię było wyższe ze względu na niższe temperatury. Wzrost sprzedaży wynikał głównie z międzynarodowej działalności projektowej.

Program inwestycyjny EVN przewiduje do 450 milionów euro rocznie w ciągu najbliższych kilku lat, około trzech czwartych tego w Dolnej Austrii. Większość inwestycji trafi do sieci (w tym telekomunikacyjnych) w wysokości 270-300 mln euro. Na zieloną energię elektryczną przeznaczono około 100 milionów euro. Pozostała część powinna spłynąć do źródła wody pitnej.

W dziedzinie energetyki wiatrowej EVN zbliżył się o krok do celu, jakim jest 500 megawatów (MW) mocy zainstalowanej do końca 2023 r., Powiedział członek zarządu EVN Franz Mittermayr. Na koniec I półrocza (stan na 31 marca) było to 376 MW. Rzecznik zarządu EVN Stephan Schizkowitz powiedział, że EVN jest przekonany, że będzie zarządzał około 400 MW przed latem. Produkcja energii słonecznej jest znacznie rozszerzona na rynkach pierwotnych. Celem jest 100 megawatów w ciągu najbliższych kilku lat. Systemy fotowoltaiczne będą w dużej mierze budowane w naszych regionach, podobnie jak istniejące elektrownie. Pierwsza fabryka została już zbudowana w Macedonii Północnej. EVN nadal opiera się na biomasie: w Krems budowana jest obecnie elektrociepłownia za około 40 mln euro, która zapewni ogrzewanie do 30 000 domów i elektryczność dla 15 000 gospodarstw domowych.

Trwają prace nad instalacją cyfrowych liczników energii elektrycznej. Wdrażanie ogólnokrajowe rozpoczęło się jesienią ubiegłego roku. Około 300 000 inteligentnych liczników zostanie zainstalowanych przed latem, a łącznie około 800 000 metrów trzeba będzie wymienić.

READ  Kupuj rekomendację: te akcje znajdują się na szczycie list ekspertów

Zdaniem EVN, dzięki zintegrowanemu modelowi biznesowemu i dużej dywersyfikacji klientów, pandemia Covid 19 miała jak dotąd tylko wybiórczy wpływ na rozwój biznesu i zyski. Inwestycje w sektorze sieciowym można było już częściowo zrównoważyć w pierwszej połowie 2020/21. Jednak zamknięcia na szczeblu krajowym, ograniczenia w podróżowaniu i zakłócenia w międzynarodowych łańcuchach dostaw utrudniły międzynarodową działalność związaną z projektami.

W pierwszej połowie 2020/21 EVN wyprodukował mniej energii elektrycznej niż w tym samym okresie poprzedniego roku. Mała ilość wiatru wyraźnie kontrastuje z ponadprzeciętnym zaopatrzeniem w wodę. Produkcja energii elektrycznej spadła o 3,1% do 2 079 GWh, z czego 1 112 GWh (rok ubiegły: 1 155 GWh) pochodziło ze źródeł odnawialnych. Udział OZE wyniósł 53,5 (53,8 proc.). Produkcja energii elektrycznej w elektrowniach cieplnych zmniejszyła się o 2,4 proc. Do 968 GWh ze względu na zmniejszenie liczby wezwań z elektrowni w Theis do stabilizacji sieci. WI półroczu 2020/21 wpłynęło 28 wniosków, wobec 46 w analogicznym okresie poprzedniego roku.

W biznesie międzynarodowym EVN otrzymał dwa zamówienia w sektorze wodnym w Rumunii i Polsce na 12 mln euro każde. Na koniec marca firma EVN WTE Wassertechnik planowała i budowała dziewięć projektów w Niemczech, Polsce, Litwie, Rumunii, Bahrajnie i Kuwejcie w zakresie odprowadzania ścieków / uzdatniania wody pitnej oraz wykorzystania termicznego osadu ściekowego. Istnieją również trzy inne projekty recyklingu osadów ściekowych w ramach wspólnego przedsiębiorstwa w Niemczech. Flagowy projekt w Kuwejcie idzie naprzód – po wyzwaniach związanych z Coroną, takich jak ograniczenia w podróżowaniu. Wstępne środki zostały wdrożone przez lokalne firmy, a transport rurociągowy z Azji trwa, powiedziano dzisiaj. Projekt obejmuje budowę oczyszczalni ścieków oraz sieci kanalizacyjnej. Zamówienie o wartości około 1,5 mld euro trafiło do konsorcjum, w połowie z WTE i inwestora finansowego z Kuwejtu. WTE działa jako generalny wykonawca.

Zyski i sprzedaż wzrosły w pierwszej połowie roku. Wynik grupy wzrósł o 15,3% do 176,0 mln euro. EBITDA wyniosła 535,8 mln euro i była o 37,8 procent wyższa niż rok wcześniej. EBIT wzrósł o 10,3% do 254,5 mln euro. Ze względu na pogodę popyt na energię na wszystkich trzech rynkach pierwotnych był wyższy niż w analogicznym okresie poprzedniego roku, aw Austrii również powyżej długoterminowej średniej, podał dziś EVN.

READ  Traffic Light walczy o swoją strategię w Chinach

Sprzedaż wzrosła o 7,6 procent do 1,285 miliarda euro. Wynika to głównie z międzynarodowych prac projektowych i Projektu Kuwejt uruchomionego latem 2020 r. Nastąpił również wzrost eksploatacji sieci – oprócz chłodniejszej pogody, wyższe opłaty za użytkowanie sieci ustalone przez regulatora E-Control w Austrii w dniu 1 stycznia, 2021 miał wpływ. Zostało to zrekompensowane niższymi efektami wyceny wynikającymi z transakcji zabezpieczających wytwarzanie energii oraz niższymi przychodami ze sprzedaży gazu ziemnego.

Prognoza została dzisiaj potwierdzona: zakładając średnie warunki w branży energetycznej, EVN spodziewa się skonsolidowanych zysków w przedziale od 200 do 230 mln euro za rok obrotowy 2020/21. Jednak dodatkowa trajektoria kryzysu koronawczego i wynikające z niego skutki makroekonomiczne mogą mieć negatywny wpływ na poszczególne linie biznesowe EVN, a tym samym na rozwój zysków grupy.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Voit został sprzedany firmie Millison z Chin

Published

on

Voit został sprzedany firmie Millison z Chin

Dostawca samochodów Voit został sprzedany chińskiej firmie. Spółka z siedzibą w St. Ingbert ogłosiła to w piątek. Z informacji dostępnych dla naszej gazety wynika, że ​​dostawcy samochodów groziło nieuchronne bankructwo. Według kierownictwa w całym Voit zostanie zachowanych około 1750 stanowisk pracy, w tym około 1000 w Kraju Saary.

Funkcjonalność Voit musi zostać w pełni zachowana

Giełdowa spółka Millison Technologie z Chongqing nabyła wszystkie akcje od dotychczasowych akcjonariuszy – za cenę zakupu rzędu średnio dwucyfrowych milionów. Fundusze zostaną przeznaczone na restrukturyzację firmy i przygotowanie jej na przyszłość – bo w świetle zmian na światowym rynku odchodzącym od silnika spalinowego, Voit stawia na kompleksową restrukturyzację.

Przejęcie wymaga jeszcze zgody Federalnego Urzędu ds. Karteli. Według Ministerstwa Gospodarki, Innowacji, Cyfryzacji i Energii Minister Gospodarki Kraju Saary Jürgen Park od początku ściśle towarzyszył temu procesowi. „Jesteśmy zatem bardzo zadowoleni, że w zakładzie w Saarland znaleziono solidne rozwiązanie na przyszłość poprzez przejęcie Millison Technologies” – powiedział Minister Parke, który we współpracy z nowymi akcjonariuszami widzi szansę dla nowych produktów i perspektywy dla Voit. Możliwości zatrudnienia zostaną zabezpieczone, a my oferujemy firmie dalsze możliwości rozwoju w Kraju Saary.”

Plan popiera związek

Związek również optymistycznie podchodzi do projektu: „Cieszymy się z przejęcia Voit przez Melison w kontekście trudności na rynku dostawców motoryzacyjnych” – powiedział SZ zapytany starszy przedstawiciel IG Metall Saarbrücken, Patrick Selzer. Poprzednia struktura klientów była bardzo jednostronna.

Według Selzera IG Metall nawiązał już pierwszy kontakt z potencjalnymi nabywcami. Związkowcy odnieśli wrażenie, że chińscy biznesmeni chcą kontynuować wspólne podejmowanie decyzji i układy zbiorowe w strukturze Voigta i wydawało się, że chcą stworzyć konkurencyjność nie kosztem 1000 pracowników w St. Ingbert, ale kosztem rynku i z klientami.

Millison Technologies produkuje komponenty z metali lekkich

Według Voigta, Chongqing Millison Technologies Inc. Globalny dostawca komponentów z metali lekkich wytwarzanych w procesie odlewania ciśnieniowego, zatrudnia 5000 pracowników i osiąga sprzedaż przekraczającą 500 milionów euro.

Continue Reading

Economy

Hannover Messe: Schulz ma nadzieję na nowy impuls dla transformacji energetycznej

Published

on

Hannover Messe: Schulz ma nadzieję na nowy impuls dla transformacji energetycznej

Stan na: 21 kwietnia 2024 o 21:43

Zdaniem organizatorów to najważniejsze targi przemysłowe na świecie: Hannover Messe do piątku prezentuje innowacje z branży energetycznej i budowy maszyn. Doradca ma nadzieję, że wystawa nabierze nowego rozmachu.

Hanower jest przez tydzień miejscem spotkań przemysłu. Wieczorem wystawę otworzyli kanclerz Olaf Scholz, przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen oraz premier tegorocznego kraju partnerskiego, Norwegii Jonas Gahr Sture, wraz z kilkoma przedstawicielami świata biznesu i polityki.

Około 4000 wystawców z 60 krajów zaprezentuje do piątku innowacje w dziedzinie inżynierii mechanicznej, inżynierii instalacji, elektrotechniki i technologii ochrony klimatu.

Niedroga energia i więcej innowacji

Kanclerz Schulz ma nadzieję, że Targi Hanowerskie nadadzą nowy impuls transformacji energetycznej i zwiększą konkurencyjność niemieckiego przemysłu. To, czego nasz kraj doświadczy w przyszłości, można zobaczyć na tych targach: opracowujemy nowe rzeczy, stale udoskonalamy produkty, badamy i stosujemy technologie zorientowane na przyszłość” – powiedział Schulz podczas otwarcia. Organizatorzy twierdzą, że to najważniejsze wydarzenie światowych targów przemysłowych.

Koncentrując się na rozwiązaniach w zakresie sztucznej inteligencji i transformacji energetycznej, targi przemysłowe wyznaczają ważne priorytety, powiedział polityk Partii Socjaldemokratycznej. Niedroga energia i więcej innowacji są warunkiem wstępnym zwiększenia produktywności i wzrostu gospodarczego. Wymaga to inteligentnych rozwiązań AI, takich jak te prezentowane na targach: „maszyny, które wyręczają nas w prostych zadaniach, dzięki czemu pracownicy mogą przejść na bardziej wykwalifikowane stanowiska”.

Jak głośno podkreślał Prezes Targów Jochen Köckler NDR: Sztuczna inteligencja odgrywa kluczową rolę w zapewnianiu konkurencyjności branży w przyszłości. „Sztuczna inteligencja jest kluczem do konkurencyjnego i zrównoważonego przemysłu”. Pomimo niedoboru siły roboczej daje to branży szansę na rozwój, powiedział Kockler. Na targach zaprezentowany zostanie asystent sztucznej inteligencji, który umożliwia sterowanie robotami przemysłowymi za pomocą głosu. Można także zobaczyć urządzenia automatycznie wykrywające awarie lub systemy samodzielnie planujące ich konserwację.

READ  Kupuj rekomendację: te akcje znajdują się na szczycie list ekspertów

Ponad 500 wystawców na wodorze

Na targach reprezentowanych jest także kilka firm technologicznych, w tym Microsoft, Google, Amazon Web Services, Dell, SAP, Siemens i Bosch. Istnieje również wiele średnich firm i ponad 300 start-upów. Tylko do branży wodorowej należy ponad 500 wystawców. „Oznacza to, że Hannover Messe jest w tym temacie światowym liderem” – powiedział Kokler, szef targów.

Mając na uwadze ten cel, celowo wybrano także Norwegię, tegoroczny kraj partnerski. Dzięki bogatej elektrowni wodnej kraj jest w stanie dostarczyć duże ilości zielonego wodoru, czyli wodoru przyjaznego dla klimatu.

Dużo biurokracji

Ostatnio w gospodarce pojawiła się krytyka ze względu na nadmierną biurokrację i wysokie ceny energii. Z punktu widzenia branży zagraża to atrakcyjności lokalizacji, szczególnie w porównaniu z innymi regionami, takimi jak USA. „Nowoczesna polityka dostaw oznacza w sposób naturalny, że staliśmy się szybsi i prostsi” – podkreślił Scholz. „Ograniczenie biurokracji nic nie kosztuje, a wiele daje”.

Komisja Europejska pracuje również nad likwidacją przepisów przy wsparciu rządu federalnego. „To również prawda, ponieważ większość biurokratycznych przepisów pochodzi z Brukseli”. Celem jest zmniejszenie o co najmniej jedną czwartą liczby raportów, które przedsiębiorstwa muszą składać zgodnie z przepisami unijnymi.

Ceny energii są bardzo wysokie

Jeśli chodzi o ceny energii, rząd federalny rozważa również, w jaki sposób nadal zapewniać wsparcie energochłonnym przedsiębiorstwom. Niedawno szef Stowarzyszenia Przemysłu Elektrycznego i Cyfrowego ZVEI Günter Kegel skrytykował fakt, że pomimo spadku ceny energii są w dalszym ciągu zbyt wysokie dla energochłonnych przedsiębiorstw.

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen, która po raz pierwszy przemawiała podczas otwarcia targów, zgodziła się ze Scholzem. Tylko jeśli Europa stanie się prostsza, szybsza i tańsza, obiekt przetrwa w obliczu coraz silniejszej globalnej konkurencji. „Najważniejsze jest zmniejszenie obciążeń przedsiębiorstw i zmniejszenie biurokracji”. Należy także zwiększyć prędkość energii wiatrowej.

Continue Reading

Economy

Ciężarówka bez kierowcy na autostradzie A96 do Landsbergu

Published

on

Ciężarówka bez kierowcy na autostradzie A96 do Landsbergu
  1. Strona główna
  2. lokalny
  3. Landsberga

Naciska

Samojezdne ciężarówki jeżdżą teraz także na autostradzie A96 pomiędzy Monachium a Landsbergiem. © Człowiek

MAN Truck & Bus jest pierwszym producentem, który otrzymał zezwolenie na testy autonomicznych ciężarówek na niemieckich autostradach. Trasa testowa biegnie z Norymbergi przez Monachium do Ulm i Landsberg. W Lechstadt znajduje się zarówno Centrum Testów Mobilności ADAC (Penzing), jak i Centrum Logistyczne EDEKA.

Landsberg – „Wymagana do tego technologia była przez pewien czas testowana w Centrum Testów Mobilności ADAC w Penzing” – wyjaśnia dr inż. Reinhard Kölke, dyrektor Centrum Technologicznego ADAC w Landsbergu.

Federalny Minister Transportu dr. Volker Wessing wraz z dyrektorem generalnym MAN Alexandrem Vlaskampem towarzyszył w dziewiczym locie na krótkim odcinku między Alershausen a Vorholzen. Według firmy MAN w firmie MAN i jej spółce macierzystej TRATON Group nad tematyką „jazdy autonomicznej” pracuje 500 inżynierów. Zarejestrowano już ponad 130 patentów.

Trasa testowa MAN do Landsbergu – autonomiczna ciężarówka na autostradzie A96

Autonomiczna jazda ciężarówką – zacznij
Federalny Minister Transportu dr. Udział wzięli Volker Wessing i dyrektor zarządzający MAN Alexander Vlaskamp (po lewej). © Człowiek

Samobieżne ciężarówki mogą potencjalnie zapobiegać wypadkom związanym ze zmęczeniem, usprawniać transport i zaradzić niedoborowi 100 000 kierowców ciężarówek.

Samodzielna jazda - ciężarówka - tor testowy
Samobieżne ciężarówki można testować na czerwonych odcinkach autostrady – na trasie A96 do Landsberg. © Człowiek

Z Biuletyn Crespota Codziennie na koniec dnia lub z nowym Aplikacja „Crespot”. Zawsze na bieżąco z najważniejszymi historiami.

READ  Traffic Light walczy o swoją strategię w Chinach
Continue Reading

Trending