Connect with us

Economy

DAX Micro Move: Inwestorzy handlują ostrożnie

Published

on

Raport rynkowy

Stan: 14.04.2021 16:53

Pomimo dobrych wyników biznesowych z ciężkiego SAP w bankach DAX i amerykańskich, DAX pozostaje boczny – i tym samym pozostaje na wysokim poziomie. Na razie inwestorzy boją się więcej zobowiązań.

DAX siódmy dzień z rzędu kontynuuje fazę konsolidacji. Indeks porusza się po wąskiej ścieżce i około 60 punktów poniżej rekordowego poziomu 15.311 punktów. Nawet dobre specyfikacje Wall Street z poprzedniego wieczoru z większą liczbą rekordów Nasdaq i S&P 500 nie pchają dalej rynku.

„Większość z nich przywiązała się do swoich nieruchomości” – powiedział zarządzający portfelem Thomas Altman z menedżera ds. Majątku QC Partners. Widać to również w znacznie niższych obrotach handlowych w ostatnim czasie.

SAP działa w chmurze

Jednak w DAX udział grupy oprogramowania ciężkiego wzrósł o dobre trzy procent po południu. Po dobrym starcie SAP coraz bardziej optymistycznie patrzy na bieżący rok. DAX ogłosił we wtorek wieczorem, że przychody z chmury i oprogramowania, skorygowane o wpływ kursów walut, powinny wynieść 23,4 do 23,8 mld euro.

Wynik operacyjny powinien wynieść od 7,8 do 8,2 mld euro. Według SAP biznes w chmurze powinien się podwoić w perspektywie średnioterminowej. Zgodnie z założeniami na początek marca zarząd zakłada, że ​​przychody przekroczą 22 miliardy euro w 2025 roku. Ogólnie oczekuje się, że sprzedaż przekroczy 36 miliardów euro.

Półprzewodniki są również w czołówce w Niemczech

Wzrost amerykańskich akcji technologicznych przynosi również korzyści udziałom innych lokalnych firm technologicznych. W obrocie we Frankfurcie akcje Infineon wzrosły na DAX. W TecDAX udziały dostawcy przemysłowego Aixtron wynoszą około trzech procent. Analitycy podnieśli docelowe ceny obu akcji.

Dow Jones na rekordowym poziomie

Na Wall Street wiodący indeks Dow Jones jest obecnie liderem na rynku z prawie półprocentowym wzrostem, odrabiając wczorajsze straty. Jak dotąd ustanowił również rekordowy wynik 33 873 punktów. W przeciwnym razie, pomimo dobrych wyników bankowych, biznes jest słaby. Inwestorzy już ustawili się, czekając na dobre liczby. To wystarczyło na kilka dodatkowych punktów na Nasdaq, co oznacza kolejny rekord na poziomie 14033 punktów. S&P 500 również dodał dwa punkty do poprzedniego rekordu 4148.

Akcje spółek technologicznych odniosły ostatnio korzyści zwłaszcza z niższych rentowności na amerykańskim rynku obligacji, po tym jak obawy o gwałtowny wzrost inflacji zeszły na dalszy plan. Niższe stopy procentowe ułatwiają refinansowanie silnym, zorientowanym na wzrost przedsiębiorstwom sektora.

READ  Międzymorze dzisiaj: strategia i taktyka

Przekonujące banki w USA

Tradycyjnie banki amerykańskie otwierają sezon sprawozdawczy w USA. Goldman Sachs, JPMorgan i Wells Fargo przekonali swoje raporty kwartalne i tym samym sprostali wysokim oczekiwaniom.

Zmniejszony strach przed niespłacaniem kredytów przełożył się na zaskakująco wysokie zyski JPMorgan Chase, największego banku w USA, w pierwszym kwartale. Nadwyżka wyniosła 14,3 mld USD (12 mld euro), a nadwyżka była pięciokrotnie wyższa niż rok temu – poinformowała w środę w Nowym Jorku instytucja finansowa. Wynika to głównie z faktu, że bank odłożył miliardy rezerw na złe kredyty w związku z ożywieniem amerykańskiej gospodarki. Ponadto zyski gwałtownie wzrosły dzięki ożywieniu gospodarczemu. W perspektywie półrocza pakiet zyskał ponad 50 proc., A dziś inwestorzy realizują zyski.

Kwartalny rekord Goldman Sachs

Z drugiej strony udziały w banku inwestycyjnym Goldman Sachs zyskały dobre 3 proc. I prawie 60 proc. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Ożywienie w handlu papierami wartościowymi i na rynku kapitałowym przyniosło amerykańskiemu bankowi inwestycyjnemu Goldman Sachs na początku 2021 r. Najwyższy kwartalny zysk w swojej historii. Rok temu Goldman Sachs zarobił zaledwie 1,1 miliarda dolarów, również dzięki wyższym rezerwom na potencjalne niespłacanie kredytów w czasie kryzysu związanego z koronawirusem. Tym razem biznes rozwijał się w bankowości inwestycyjnej, handlu giełdowym i podziale funduszy.

Wells Fargo ze skokiem zysków

Wells Fargo podwoił swoje zyski na początku roku pomimo ciągłego obciążenia niskimi stopami procentowymi. W sumie instytut zarobił 4,7 miliarda dolarów (3,9 miliarda euro) w ciągu trzech miesięcy kończących się pod koniec marca. Bilans Wells Fargo zyskał teraz bardzo na tym, że miliardy rezerw, które zostały utworzone jako bufor w czasie kryzysu, mogą zostać drastycznie obcięte w związku z poprawą koniunktury.

Jednak codzienna działalność Wells Fargo nadal spadała, w szczególności niższe stopy procentowe skutkujące niższymi marżami banków, które w przeciwieństwie do banków inwestycyjnych z dużym rynkiem kapitałowym często prowadzą tradycyjną działalność pożyczkową. Liczby nadal były powyżej oczekiwań.

Czekam na Coinbase

Inwestorzy w USA obserwują również pierwszą publiczną ofertę Coinbase, największej giełdy kryptowalut. Akcje największej giełdy kryptowalut w Stanach Zjednoczonych, takiej jak Bitcoin, zostaną po raz pierwszy obrócone w tę środę na nowojorskiej giełdzie technologicznej Nasdaq.

Kurs euro zbliża się do 1,20

Wspólna waluta nadal radzi sobie dobrze w stosunku do waluty amerykańskiej na rynku walutowym. Przy najwyższej dziennej cenie jedna waluta kosztowała 1,1974 dolara, czyli tyle samo, co w połowie marca. Obecnie kosztuje 1,1959 USD. Cena baryłki amerykańskiej ropy naftowej WTI wynosi ponad 61 USD, a cena ropy Brent na Morzu Północnym rośnie o około 2% do ponad 65 USD za baryłkę. Cena uncji złota spadła o pół procent do 1737 dolarów.

READ  Sprzedaż Audi wygeneruje o 2 mld euro mniej niż planowano w tym roku

Nowy rejestr Bitcoin

Poszukiwanie indeksu Bitcoin trwa. Cena najsłynniejszej i największej kryptowaluty na świecie wzrosła aż o 2,7 procent do nowego rekordu 64.899 dolarów, ale potem nieco się obniżyła. Inwestorzy nie mogą się doczekać Pierwsza oferta publiczna platformy kryptograficznej Coinbase na giełdzie Nasdaq, która odbywa się w środę. Eksperci postrzegają ten problem jako kamień milowy na całym rynku pieniądza cyfrowego.

Rubel korzysta na rozmowach Putina i Bidena

Nadzieja na deeskalację na granicy ukraińsko-rosyjskiej pomaga rosyjskiemu rublowi. Natomiast dolar stracił około pół procenta do 75,45 rubla. W rozmowie telefonicznej ze swoim rosyjskim odpowiednikiem Władimirem Putinem prezydent USA Joe Biden wyraził zaniepokojenie rozmieszczeniem sił rosyjskich i zaproponował spotkanie w najbliższych miesiącach.

Covestro nie może utrzymać zysku

Od tego czasu papiery firmy Covestro zajmującej się specjalistycznymi chemikaliami straciły swoje początkowe zarobki. Dobra prognoza na 2021 r. Z rana nastąpiła po pierwszych rekomendacjach kupna od analityków.

Ponieważ biznes rozwijał się lepiej niż wcześniej przewidywano, firma podniosła prognozę zysków. Oczekuje się, że wynik operacyjny wyniesie obecnie od 2,2 do 2,7 mld euro. W zeszłym roku kryzys Corona mocno uderzył w Leverkusen. W sumie Covestro Ebitda ma wartość 1,47 miliarda euro. To o 8,2% mniej niż rok wcześniej. Sprzedaż spadła o 13,7 procent do 10,7 miliardów euro.

Aroundtown planuje przejąć miliardy

Grupa nieruchomości Aroundtown dąży do nabycia wartego wiele miliardów dolarów rywala Globalworth, notowanego na londyńskiej giełdzie. Wraz z CPI Property Group, Aroundtown ma już dobre 51 procent w Globalworth. Aby w pełni połączyć firmę, Aroundtown i CPI są teraz zjednoczone w celu utworzenia spółki joint venture, ogłosiły w środę luksemburskie spółki notowane we Frankfurcie. Oferują pozostałym udziałowcom Globalworth 7,00 euro za akcję w gotówce, za dodatkowym kosztem około 20 procent w stosunku do ceny zamknięcia Globalworth we wtorek.

Hella generuje większe zyski

Dostawca samochodów osiągnął lepsze wyniki w pierwszych dziewięciu miesiącach roku podatkowego 2020/21 pomimo Corony. Obroty spadły o 0,3 procent do 4,7 miliarda euro, a EBIT wzrósł o prawie dziesięć procent do 373 milionów euro. Prezes firmy Rolf Breidenbach wyjaśnił, że branża stoi przed poważnymi wyzwaniami. „Z jednej strony rozprzestrzenia się pandemia korony, z drugiej strony cała branża odczuwa skutki ogromnego niedoboru komponentów, zwłaszcza na rynku półprzewodników”.

READ  Aldi i Edeka realizują nową strategię

Pomyśl o Easyjet latem

Brytyjskie tanie linie lotnicze oczekują, że obecnie bardzo słaby biznes w czasie kryzysu Corona odżyje od końca maja. Dyrektor naczelny Johan Lundgren powiedział w środę, że większość krajów w Europie planuje wznowić operacje lotnicze na dużą skalę na następny miesiąc, kiedy podał dane za pierwszą połowę roku do końca marca. W pierwszej połowie całego roku obrotowego od października do marca liczba pasażerów osiągnęła zaledwie 14 proc. Poziomu sprzed kryzysu. Według Easyjet straty przed opodatkowaniem prawdopodobnie wyniosą od 690 do 730 milionów funtów w ciągu pierwszych sześciu miesięcy (około 796 do 842 milionów euro).

Fat Finger płaci akcje Barclays

Spadek cen akcji w brytyjskim banku Barclays o niespełna dziesięć procent wywołał o poranku poruszenie. Tytuły spadły do ​​168,40 € i natychmiast powróciły do ​​186 €. Kilku handlowców zgłosiło nieprawidłowy wpis uczestnika rynku, który nazywa się „Pulchny palecWskazuje na to również ogromny wolumen zamówień wynoszący 6,6 miliona akcji w pierwszych dwóch minutach obrotu, co odpowiada około ośmiu do dziesięciu procent średniego dziennego wolumenu obrotu.

Podrzuca głowę Toshiby

W sporze o przejęcie japońskiej firmy elektronicznej CEO Nobuaki Kurumatani zapowiedział swoje odejście. Corumatani stracił reputację z powodu oferty 20 miliardów dolarów złożonej przez inwestora finansowego CVC – byłego pracodawcę. Pojawiły się również zarzuty, że zarząd naciskał na inwestorów, aby głosowali na konkretnych kandydatów przed walnym zgromadzeniem akcjonariuszy. Toshiba ogłosiła, że ​​jej poprzednik, Satoshi Tsunakawa, tymczasowo powróci na szczyt firmy.

Katek przed udostępnieniem go publicznie

Bawarski producent elektroniki Katek chce sfinansować swoją trajektorię wzrostu poprzez pierwszą ofertę publiczną (IPO). Monachijska firma chce objąć 80 mln euro podwyższenia kapitału – poinformowała w środę. Dwaj główni akcjonariusze, Primepulse i Grosso Tec, którzy łącznie posiadają jeszcze 91 proc. Udziałów, nie chcą sprzedawać żadnych akcji, ale zachowają większość nawet po debiucie giełdowym. Wydanie ma nastąpić w ściśle regulowanym segmencie rynku Prime Standard, regulowanym przez prywatny bank Hauck & Aufhäuser, w pierwszej połowie roku.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Edika i Nito z apelem – ryzyko obrażeń wewnętrznych

Published

on

Edika i Nito z apelem – ryzyko obrażeń wewnętrznych
  1. Strona główna
  2. konsument

Naciska

Wycofanie produktów Edeka i Netto: Wycofanie dotyczy dwóch produktów z bułek. Według producenta klienci mogą odzyskać swoje pieniądze.

Bleicherode – wycofanie dotyczy obecnie ofert w Edeka i Netto Marken-Discount. Potencjalne odłamki drewna w wypiekach mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia. Producent zdecydowanie odradza spożywanie dotkniętych produktów.

Panem Backstube GmbH ogłasza wycofanie dwóch produktów z kategorii bułki: „bułki mieszane GUT&GÜNSTIG do pieczywa gotowego” i „bułki mieszane Kornmühle do pieczywa gotowego”. Obie pozycje dostępne są w opakowaniach 540 g i obowiązują do wszystkich terminów przydatności do 30 maja 2024 r.

Zagrożenia dla zdrowia związane z produktami Edeka i Netto: punkty sprzedaży i obszary dotknięte

Edeka i Netto Marken-Discount natychmiast zareagowały i wycofały ze sprzedaży wadliwy towar. Klienci, którzy już kupili oferty, pod żadnym pozorem nie powinni ich spożywać. Produkty można zwrócić do sklepów internetowych. Jest napisane, że cena zakupu zostanie zwrócona nawet bez przedstawienia paragonu Przypominamy wiadomość od producenta.

Wycofanie dotyczy dwóch produktów: bułki mieszane Kornmühle i bułki mieszane GUT&GÜNSTIG do pieczywa gotowego © Panem Backstube GmbH

Zdaniem firmy w cewkach mogą znajdować się ciała obce wykonane z drewna. W przypadku połknięcia może powodować obrażenia wewnętrzne i krwawienie. Z tego powodu konsumenci w żadnym wypadku nie powinni spożywać dotkniętych produktów.

W zwojach znajdują się ciała obce: uszkodzona Edica, Marktkov i Nito

Zgodnie z zawiadomieniem producenta o wycofaniu, „Rolki mieszane GUT&GÜNSTIG do przygotowania do pieczenia” zostały wprowadzone na dużych obszarach Niemiec, głównie w Edeka i Marktkauf. Wykluczono regiony Szlezwik-Holsztyn, Meklemburgia-Pomorze Przednie, Hamburg, Brema, Berlin, Brandenburgia, Saksonia-Anhalt, Dolna Saksonia i przyległe części Nadrenii Północnej-Westfalii.

Panem Backstube GmbH
GUT&GÜNSTIG Mieszane bułki gotowe do pieczenia
edica, rynek zakupów
540 gramów
Wszystko do 30 maja 2024 r

Produkt „Kornmühle mieszane bułki do gotowego chleba” sprzedawany był na terenie całego kraju po cenie Netto Marken-Discount, podał producent w swoim oświadczeniu.

Wycofanie nie dotyczy innych produktów firmy Panem Backstube GmbH oraz bułek z datą przydatności do spożycia przed 30 maja 2024 r. Wycofanie dotyczy wyłącznie wymienionych produktów i terminów przydatności do spożycia.

Bakterie, ciała obce i nie tylko: Klienci powinni poważnie podchodzić do wycofania produktów i zdobywać wiedzę

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz dodatkowych informacji, konsumenci mogą skontaktować się z obsługą klienta Panem Backstube GmbH. Można się z nimi skontaktować za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem [email protected] lub telefonicznie od poniedziałku do niedzieli w godzinach 8:00–20:00 pod numerem 036338 577 308.

Niedawno wycofano także kiełbaski Rewe, których spożycie może powodować nudności i wymioty. Niedawno z obiegu wycofano także produkty owocowe wywołujące wysypkę skórną i duszność. (Funt syryjski)

Continue Reading

Economy

Duża sieć fast foodów zbankrutowała – zadłużenie przekracza 1 miliard dolarów

Published

on

Duża sieć fast foodów zbankrutowała – zadłużenie przekracza 1 miliard dolarów
  1. Strona główna
  2. Praca

Naciska

Przedsiębiorstwa dostawcze odczuwają słabą gospodarkę i skutki epidemii. Red Lobster, czołowa sieć restauracji w Stanach Zjednoczonych, zbankrutowała.

ORLANDO, Floryda – Nie tylko restauracje w Niemczech cierpią: amerykańska sieć restauracji rybnych Red Lobster zbankrutowała. Firma oficjalnie ogłosiła to w poniedziałek, 20 maja. Amerykańskie media podały, że Red Lobster zamknął już 99 restauracji i rozpoczął sprzedaż lokalu w poprzednim tygodniu Newsweek.

Sieć fast foodów, rozsławiona dzięki serialom i filmom, twierdzi, że ma 578 restauracji w 44 stanach USA i Kanady i obsługuje 64 miliony klientów rocznie. Roczna sprzedaż firmy wynosi dwa miliardy dolarów.

Sieć fast foodów jest niewypłacalna: złe zarządzanie, konkurencja i inflacja powodują bankructwo Red Lobster

Jednak teraz nadchodzi upadłość. Firma ma ponad miliard dolarów długu. Ale majątek wynosi mniej niż 30 milionów dolarów CNN W nawiązaniu do firmy. Celem jest sprzedaż spółki pożyczkodawcom. W zamian otrzymujesz fundusze potrzebne do przetrwania.

Przyczynami nierównowagi jest zwiększona konkurencja ze strony innych wschodzących sieci restauracji, inflacja oraz konsekwencje pandemii korony. Od 2019 roku jest o tym głośno CNN Liczba klientów spadła o 30 proc., ale już nie wzrosła znacząco.

Red Lobster przyznaje się do strategicznych błędów po bankructwie

Przyczyną jest także złe zarządzanie. W swoim wniosku o upadłość Red Lobster stwierdził, że ma „nadęty i słabo radzący sobie portfel restauracji”. Za straty firma obwiniła także swojego byłego największego akcjonariusza, firmę Thai Union. Według raportów firma Red Lobster rozwiązała umowę z dwoma dostawcami smażonych krewetek i zawarła umowę na wyłączność z Thai Union, co podniosło koszty sieci restauracji. CNN.

Reprezentowana niemal wszędzie w USA: sieć restauracji Red Lobster zbankrutowała. (Zdjęcie pliku) © Scott Brower/Imago

„Zauważyliśmy bezpodstawne zarzuty zawarte we wnioskach do sądu upadłościowego i nie możemy się doczekać pełnej prezentacji faktów” – stwierdziła Thai Union w odpowiedzi na zarzuty dotyczące Red Lobster.

READ  Sprzedaż Audi wygeneruje o 2 mld euro mniej niż planowano w tym roku

Thai Union, wieloletni dostawca Red Lobster, planuje kontynuować współpracę. „Jesteśmy przekonani, że proces sądowy umożliwi firmie Red Lobster restrukturyzację zobowiązań finansowych i wykorzystanie jej długoterminowego potencjału w bardziej pozytywnym otoczeniu” – stwierdziła spółka w swoim oświadczeniu.

Firma Red Lobster jest niewypłacalna: upadłość wisiała na horyzoncie już od dłuższego czasu

Upadłość ogłoszono kilka miesięcy temu. W styczniu 2024 roku Red Lobster zatrudnił eksperta ds. restrukturyzacji Jonathana Tebusa, który od marca pełni funkcję dyrektora zarządzającego. Niektóre restauracje zostały ostatecznie wyprzedane 13 maja.

Red Lobster to godny uwagi przykład z USA. Jednak restauracje w Niemczech również muszą stawić czoła trudnym warunkom ekonomicznym. Między innymi ze względu na skutki pandemii i słabą gospodarkę branży restauracyjnej grozi fala bankructw. (SM)

Continue Reading

Economy

Organizatorzy wycieczek popadają w bankructwo: czy klienci odzyskają pieniądze?

Published

on

Organizatorzy wycieczek popadają w bankructwo: czy klienci odzyskają pieniądze?

Axel Schmeglow przebywa w areszcie od początku kwietnia. Jest dyrektorem zarządzającym holdingu itravel Group SA. Klienci luksusowego organizatora wycieczek skarżą się na tę firmę od lata ubiegłego roku. Często zdarza się, że klienci płacą z góry za wyjazd kilka tysięcy euro, a na miejscu okazuje się, że organizator nie zapłacił jeszcze za zarezerwowany hotel. Sąd Rejonowy w Kolonii wyznaczył syndyka masy upadłościowej dla Inspiring Travel Club Family GmbH, spółki zależnej Grupy itravel, informuje „gwiazda„.

Wyznaczony prawnik Philip Schober ma dostęp do rachunków bankowych i obecnie analizuje sytuację finansową spółki. Co najważniejsze, spółka musi być w stanie zapłacić mu jako syndykowi masy upadłościowej. Same procedury jeszcze się nie rozpoczęły. Jednakże dyrektor zarządzający Grupy itravel Schmiegelow wymaga zgody syndyka w przypadku majątku spółki. Jeżeli okaże się, że brakuje środków, spółka może zostać zlikwidowana bez postępowania upadłościowego. Strona internetowa itravel została wyłączona wkrótce po aresztowaniu dyrektora zarządzającego.

READ  Nowicjusz na giełdzie: akcje Porsche walczą o cenę emisyjną dzień po debiucie | biuletyn Informacyjny
Continue Reading

Trending