Connect with us

Economy

Upadłość Greensel: niemieckie społeczności graczy zostały ostrzeżone

Published

on

za8 kwietnia świat w Markt Lappersdorf znów był w porządku. Tego dnia na konto gminy w północnej Ratyzbonie wpłynęło 100.260 euro. Pieniądze, które zostały zainwestowane w Greensill Bank, a teraz są rekompensowane przez Fundusz Ochrony Depozytów Niemieckiego Związku Bankowego. 100 000 to pierwotna kwota inwestycji. Wciąż było 260 euro odsetek.

„W ten sposób problem został rozwiązany zadowalająco dla rynku Lappersdorf. Burmistrz Christian Honner (Wolni Wyborcy) powiedział:„ Chcielibyśmy podziękować odpowiednim działom za szybką i nieskomplikowaną obsługę.

Jak to mogło się stać? Miasta, gminy, a nawet Turyngia zainwestowały pieniądze w bankrutujący bank Greensel – nigdy więcej tego nie zobaczymy. Według branżowych ekspertów kwota ta powinna sięgnąć 500 mln euro. Do tej pory tylko 343 miliony euro zostało zarezerwowane przez 38 gmin oraz stan Turyngii. Kwoty inwestycji wahają się od 100 tys. Do 50 mln euro. Inwestycje te były realizowane na własne ryzyko, ponieważ w październiku 2017 r. Zniesiono ochronę depozytów gmin.

Przeczytaj także

Lappersdorf i tak odzyskał swoje pieniądze, ponieważ miasto zainwestowało swoje pieniądze w Greensill już przez pięć lat w 2016 r., Kiedy nadal obowiązywała ochrona depozytów. „Depozyty, które złożyliśmy w Greensel Bank AG, nigdy nie były zagrożone” – mówi Hanner. Zniesienie ochrony depozytów gmin w strefie bankowości prywatnej pozwoliło zachować gwarantowaną podstawę dla już złożonych depozytów.

Inni nie mieli tyle szczęścia. Ale Munheim w Nadrenii Północnej-Westfalii, który postawił 38 milionów, czy Eschborn w Hesji, który stracił 35 milionów, łatwo można było wiedzieć, jak niepewna była ich inwestycja. W 2019 roku, prawie dwa lata przed bankructwem Greensel, niezależna szwajcarska agencja ratingowa Credit View (I-CV) sklasyfikowała Greensel jako niezamówione, a Scope ocenił zdolność kredytową banku jako „A”.

READ  Aldi usuwa całą kategorię produktów ze swoich półek

I-CV powiedział niedawno: „Przejrzystość Grupy Greensel i Greensel Bank nie była godna rynku kapitałowego iz pewnością nie zasługiwała na ocenę inwestycyjną”. Lista braków była długa: budziłaby wątpliwości co do istnienia dużej liczby powiązań finansowych między spółkami grupy bez swobodnego dostępu do struktury grupy i skonsolidowanych sprawozdań finansowych. Nie było też kontaktu z inwestorami i regularnie brakowało biznesplanów.

’Czarna skrzynka’

Znaleźli „mały bank” „pompujący depozyty w bardzo krótkim czasie, ponad dziesięć razy w ciągu dwóch lat, aby coś sfinansować? Międzynarodowe łańcuchy dostaw, czarna skrzynka”. Do 2019 r. Największe źródło dochodu banku po dochodach z odsetek to opłaty za wynajem, które Bank otrzymał od spółki macierzystej na sfinansowanie prywatnych odrzutowców należących do założyciela Lexa Greensela.

„Nic z tego nie oznacza, że ​​spodziewaliśmy się bankructwa”, mówi szwajcarska agencja, którą Grensel zbadał w imieniu nieokreślonej niemieckiej gminy. „W 2019 roku opisywaliśmy już Greensill Bank naszym klientom tymi samymi jasnymi słowami, które robimy teraz publicznie, i oceniliśmy go jako nieinwestycyjny niskiej jakości”. Oczywiście klient nie przyniósł swoich pieniędzy do Greensel.

Istnieją inne możliwości dla gmin, mówi Richard Feininger, partner w Vermögensverwaltung Böhke & Compagnie Consultants KG w Brunszwiku. Przy odpowiedniej strategii można by uniknąć scenariusza takiego jak ten, przed którym stoi obecnie prawie 40 niemieckich gmin, bez konieczności rezygnacji z zysków oszczędzających kapitał.

Przeczytaj także

Siedziba Commerzbanku znajduje się we Frankfurcie nad Menem

Od czasu zniesienia ubezpieczenia depozytów dla miast i gmin skarbnicy musieli borykać się z kwestią inwestycji kapitałowych i zarządzania ryzykiem. Ponieważ, jak ponownie pokazała upadłość Greensel, depozyty stałe i tym podobne również niosą ze sobą ryzyko, mogą one nie być tak oczywiste, jak w przypadku inwestycji giełdowych.

Doradzał firmie Verl i jej skarbnikowi Heribertowi Schönauerowi i na początku 2018 roku wdrożył średnio- i długoterminową koncepcję inwestycyjną. Wenger: „Musi przynosić pozytywne zwroty przy jednoczesnym wysokim bezpieczeństwie i dostępności”.

READ  Analiza: Samochody elektryczne mają wyższe koszty utrzymania niż silniki spalinowe

Ferrell, miasto w północno-wschodniej Nadrenii Północnej-Westfalii niedaleko Bielefeld, zgłosiło potrzebę zapewnienia płynności w ciągu dwóch do trzech lat. Odpowiedź jest mieszaniną różnic Więzy Pozostały krótkie okresy.

Gminy potrzebują inteligentnych strategii inwestycyjnych

Znalezienie tych linków z odpowiednią równowagą ceny i kuponu jest jak robienie trufli wieprzowej, ale jest możliwe. Vineger: „Ostatecznie możemy osiągnąć tylko zero procent, ale to lepsze niż minus 0,6 procent w Deutsche Bank – czyli ogólna strata w Greensel”.

Obecnie realizowana jest kolejna inwestycja w Verl, której celem jest zatrzymanie tylko części gotówki na rachunkach bankowych przez krótki czas w przyszłości. Feiniger twierdzi, że uniknięcie ujemnych stóp procentowych od płynnych rezerw jest wyzwaniem.

Indywidualne strategie inwestycyjne opracowywane są na podstawie wieloletniego planu budżetowego. W dłuższej perspektywie pieniądze zostaną zainwestowane w istniejący fundusz prywatny. Korzyść: W przypadku upadłości odpowiedzialnego banku lub zarządzającego aktywami, inwestycje w funduszu są traktowane jako aktywa prywatne, a zatem są chronione.

Przeczytaj także

Były premier Cameron

„W segmencie krótkoterminowym wykorzystywane są pozostałe krótkoterminowe obligacje ze strefy euro i Wielkiej Brytanii. Nacisk kładziony jest tutaj na unikanie ujemnych stóp procentowych. W średnim okresie połączenie obligacji rządowych, obligacji korporacyjnych i mniejszych składnik akcji ma na celu przynieść roczną stopę zwrotu w wysokości 1,5 procent, aby zrównoważyć inflację.

„Dzięki takiemu modelowi gminy mogą skutecznie uniknąć odsetek karnych i zmniejszyć ryzyko” – mówi Feiniger. Oczywiście fundusze byłyby również wymagane na koncie na wydatki krótkoterminowe, ale bez ubezpieczenia depozytów dla portfela ogólnego skarbnicy powinni zawsze brać pod uwagę zwodnicze zabezpieczenie depozytów bankowych, radzi Veniger.

Wskazówki inwestycyjne dla każdego skarbnika Feiningera: Nie ufaj tylko jednemu dostawcy, wykorzystaj możliwości rynku kapitałowego, aby zdobyć płynne fundusze na dużą skalę. A jeśli ryzyko rzeczywiście ma miejsce, to tylko za odpowiednią premię za ryzyko. Przy odpowiednim horyzoncie czasowym rynek kapitałowy daje tutaj dobre możliwości, gdyż wahania rynkowe można tolerować ”- mówi doradca.

READ  Zdradzieckie oszustwo na ING: Centrum Doradztwa Konsumenckiego ostrzega klientów

Ponadto zdecydowanie powinieneś polegać na niezależnych poradach, jeśli nie masz wystarczającego doświadczenia inwestycyjnego w firmie. Feiniger: „I bądź ostrożny: w razie wątpliwości dostawcy produktów zawsze trzymają się swojego produktu, a nie klient w pierwszej kolejności”. Poza tym znowu nie ma szczęścia, jak w Markt Lappersdorf.

Tutaj możesz posłuchać naszych podcastów WELT

Używamy odtwarzacza od dostawcy Podigee do podcastu WELT. Potrzebujemy Twojej zgody, abyś mógł zobaczyć odtwarzacz podcastów i wchodzić w interakcje z treściami z Podigee i innych sieci społecznościowych lub przeglądać je.

„Wszystko w postach” To codzienna migawka z giełdy sporządzona przez redakcję biznesową WELT. Codziennie rano od 7 rano z dziennikarzami finansowymi od godz. Dla tych, którzy znają giełdę i tych, którzy wkraczają na świat. Zasubskrybuj podcast pod adresem SpotifyI Apple PodcastI Amazon Music I Deezer. Lub bezpośrednio w poprzek Kanał RSS.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Migranci zarobkowi: wzbogacenie dla obu stron

Published

on

Migranci zarobkowi: wzbogacenie dla obu stron

Jakie są dalsze perspektywy polskiego rynku pracy po ukończeniu szkoły średniej?

Wojciech Kuropawiński Kaiser: O ile pamiętam, szanse nie były wtedy szczególnie duże. Polska gospodarka po upadku komunizmu nie była stabilna, a dużych pracodawców było niewielu.

Jakie miałeś wówczas ambicje zawodowe? Czy naprawdę chciałeś wtedy wyjechać za granicę?

Myślałem o studiowaniu informatyki lub matematyki, ale zdecydowałem się studiować elektrotechnikę ze względu na lepsze możliwości pracy. Rok przed ukończeniem liceum mój starszy brat przez dwa semestry studiował na Uniwersytecie Humboldta w Berlinie w ramach programu wymiany. W tym okresie często go odwiedzałem i bardzo podobało mi się ówczesne życie studenckie w Berlinie. Dlatego podczas studiów chciałam wyjechać za granicę.

Program wymiany zakończył się sukcesem: ukończyłem kurs mistrzowski z elektrotechniki na TU Karlsruhe. Czy już na studiach wiedziałeś, że chcesz zostać w Niemczech?

Nie, chciałem wrócić do Polski po studiach. Nie chciałem zostać i złożyłem wniosek o pobyt w Niemczech dopiero po tym, jak poznałem moją obecną żonę.

Ilu Twoich kolegów z klasy, kończących szkołę średnią, mieszka dziś w Polsce?

Wśród moich kolegów z liceum w Polsce zostało około 15 osób, z czego 10 wyjechało za granicę – do Niemiec, Anglii, Holandii, Hiszpanii i USA.

To prawie połowa kadencji – w zasadzie wszyscy młodzi ludzie, których Polska straciła…

Nie uważam tego za dramatyczne. Oczywiście wielu młodych ludzi wyemigrowało z Polski i mam nadzieję, że wzbogacą kraj, do którego się wybiorą. Ale znam też takich, którzy po pewnym czasie spędzonym za granicą wrócili do Polski. Tu widzę korzyści dla Polaków, bo mieszkając za granicą ci młodzi Polacy stali się bardziej otwarci i pewni siebie, zwłaszcza że poprawiła się ich znajomość języków obcych.

READ  Megapack w nowej dużej baterii Tesla w Australii usunięty po 3 dniach> teslamag.de

Jak długo czujesz się w Niemczech jak w domu?

Odkąd założyłem tu rodzinę. Ale czasami mam wrażenie, że nie jestem u siebie, czy to w Polsce, czy w Niemczech. Z drugiej strony cieszę się, że mam teraz dobre grono przyjaciół zarówno w Polsce, jak i w Niemczech.

Continue Reading

Economy

Tesla daje Grünheide pociąg elektryczny Siemens – i eliminuje wadę diesla

Published

on

Tesla daje Grünheide pociąg elektryczny Siemens – i eliminuje wadę diesla
Praca „Giga Fabryka”

Wada diesla została wyeliminowana – Tesla przekazała Grünheide pociąg elektryczny od Siemensa

Pociąg do Gigafabrik, prowadzony przez lokomotywę spalinową, kursuje od września 2023 roku Pociąg do Gigafabrik, prowadzony przez lokomotywę spalinową, kursuje od września 2023 roku

Pociąg do Gigafabrik, prowadzony przez lokomotywę spalinową, kursuje od września 2023 roku

Źródło: Photo Alliance/Geisler-Fotopres/Thomas Bartilla/Geisler-Fotopres

Tutaj możesz posłuchać naszych podcastów WELT

W celu przeglądania treści osadzonych konieczne jest uzyskanie Twojej odwołalnej zgody na przesyłanie i przetwarzanie danych osobowych, gdyż dostawcy treści osadzonych wymagają tej zgody jako zewnętrzni usługodawcy. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Ustawiając przełącznik w pozycji „Wł.”, zgadzasz się na to (z możliwością odwołania w dowolnym momencie). Obejmuje to również Twoją zgodę na przekazanie niektórych danych osobowych do państw trzecich, w tym do USA, zgodnie z art. 49 ust. 1 lit. a) RODO. Możesz znaleźć więcej informacji na ten temat. W każdej chwili możesz odwołać swoją zgodę korzystając z klucza i prywatności na dole strony.

Grünheide otrzymało transport wahadłowy do jedynej fabryki Tesli w Europie, z którego osoby niebędące pracownikami mogą korzystać bezpłatnie. To wciąż jakieś bluźnierstwo, bo fabryka samochodów elektrycznych była połączona z lokomotywą spalinową. To już koniec.

AKażdego dnia roboczego o godzinie 5:01 ze stacji Berlin-Lichtenberg odjeżdża mały niebiesko-biały pociąg regionalny. Podróż trwa 22 minuty do małego miasteczka Erkner w Brandenburgii, a stamtąd kolejne 11 minut do miejsca docelowego i końcowego, Fangschleuse Süd w Grünheide. To bardzo krótka podróż, ale nic nie kosztuje pasażerów. Transfer na stację kolejową fabryki w tzw. Gigafactory odbywa się na koszt Tesli.

W kwietniu amerykański producent samochodów uruchomił wczesny pociąg z Berlina, a kilka miesięcy temu autobusy wahadłowe między Gruenheide i Erkner kursowały 26 razy dziennie. Pracownicy i osoby niebędące pracownikami Tesli nic za to nie płacą.

READ  15 kwietnia 2023 r. - Międzynarodowy Biuletyn Prasowy

Tesla twierdzi, że codziennie z oferty skorzystało 3500 osób. Jednakże, podobnie jak cała fabryka Tesli, również jej bezpłatny transport spotkał się z krytyką. Fakt, że rzekomo zrównoważony producent samochodów pozwolił swoim pracownikom przyjechać lokomotywą spalinową, jest absurdem, w co przeciwnicy Tesli nie mogą uwierzyć. Ale to już koniec.

Przeczytaj także

W rzeczywistości Elon Musk opisał ścisłą koncepcję rozwoju swojej firmy

Kontrowersyjny podajnik diesla po raz ostatni pojedzie do Grünheide w połowie czerwca. Następnie Tesla chce w razie potrzeby podłączyć swoją fabrykę samochodów elektrycznych do pociągu elektrycznego.

Przeczytaj także

„Zgodnie z naszą misją przyspieszenia przejścia na zrównoważoną energię, jesteśmy dumni z przejścia z pociągu z silnikiem wysokoprężnym na pociąg akumulatorowo-elektryczny latem 2024 r.” – oznajmiła Tesla w środowym komunikacie prasowym. Nie możemy się doczekać, aż będziemy mogli zaoferować naszym pracownikom „bardziej zrównoważoną podróż biznesową”.

Pociąg wyposażony jest w internet i klimatyzację

Pociąg, którym Tesla chce uciszyć swoich krytyków w Berlinie i Brandenburgii, nazywa się Mirio Smart i nie pochodzi od specjalistów od samochodów elektrycznych, ale od Siemensa. W listopadzie ubiegłego roku grupa wprowadziła elektryczną wersję swojego modelu wagonu.

Pociąg, który powstał w mieście Krefeld, może pomieścić 214 miejsc siedzących i pomieścić 21 rowerów oraz dwa wózki inwalidzkie, jest wyposażony w Internet, klimatyzację i ekrany TFT. Jego maksymalna prędkość wynosi 160 kilometrów na godzinę, a napędzane są silnikami elektrycznymi zasilanymi akumulatorami litowo-jonowymi. Czas dostawy wg Siemens – 18 miesięcy. Oczywiście Tesla dostanie to wcześniej.

Tak jak poprzednio, fabryczny autobus nie będzie obsługiwany przez samą Teslę, ale przez Niederbarnem Railway (NEB) w imieniu Tesli. Dzierżawi kolej jednoszynową od dostawcy leasingu Smart Train Lease, którego operatorem jest Siemens.

Tutaj znajdziesz treści pochodzące od osób trzecich

W celu przeglądania treści osadzonych konieczne jest uzyskanie Twojej odwołalnej zgody na przesyłanie i przetwarzanie danych osobowych, gdyż dostawcy treści osadzonych wymagają tej zgody jako zewnętrzni usługodawcy. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Ustawiając przełącznik w pozycji „Wł.”, zgadzasz się na to (z możliwością odwołania w dowolnym momencie). Obejmuje to również Twoją zgodę na przekazanie niektórych danych osobowych do państw trzecich, w tym do USA, zgodnie z art. 49 ust. 1 lit. a) RODO. Możesz znaleźć więcej informacji na ten temat. W każdej chwili możesz odwołać swoją zgodę korzystając z klucza i prywatności na dole strony.

Firma z siedzibą w Monachium założyła spółkę zależną dopiero w lutym tego roku, aby w niskoprogowy sposób wprowadzać na rynek nowe akumulatory, pociągi wodorowe i elektryczne. Zapewnia operatorom regionalnych stowarzyszeń transportowych, często pozbawionym środków pieniężnych, możliwość osiągnięcia celów w zakresie zrównoważonego rozwoju przy niskich inwestycjach początkowych.

READ  „Druga fala” podwyżek – od jutra te produkty będą droższe

Potrzeby Tesli w zakresie mobilności w Grünheide mogą być przydatne dla firmy Siemens jako prezentacja nowej oferty – podobnie jak pociąg Tesla.

Continue Reading

Economy

Wielka Brytania: Jej gospodarka będzie wkrótce mniejsza od polskiej? W ten sposób konserwatyści i laburzyści chcą sobie z tym poradzić

Published

on

Wielka Brytania: Jej gospodarka będzie wkrótce mniejsza od polskiej?  W ten sposób konserwatyści i laburzyści chcą sobie z tym poradzić

drPunkt zwycięstwa dla witryny trafia do konserwatystów. We wtorek na torze Formuły 1 w Silverstone partia zaprezentowała platformę wyborczą do zbliżającego się głosowania nad parlamentem i rządem w Wielkiej Brytanii. Opozycyjna Partia Pracy wybrała w czwartek mniej efektowną scenę z siedzibą sieci detalicznej Co-operative Group w Manchesterze.

Wzrost gospodarczy jest głównym przedmiotem zainteresowania dwóch głównych partii w Wielkiej Brytanii przed wyborami zaplanowanymi na 4 lipca. Partia Konserwatywna premiera Rishi Sunaka, która rządzi krajem od 14 lat, obiecała opracowanie „jasnego planu, odważnych działań i bezpiecznej przyszłości”. Partia priorytetowo traktuje obniżki podatków o wartości 17 miliardów funtów (20,2 miliarda euro), które mają przede wszystkim przynieść korzyści małym firmom, emerytom i osobom kupującym pierwszą nieruchomość.

Partia Pracy obiecuje „zmianę” jako nagłówek swojej platformy i deklaruje, że populacja będzie w lepszej sytuacji ekonomicznej. „Tworzenie bogactwa jest naszym najwyższym priorytetem. (…) Jesteśmy ludźmi probiznesowymi i propracującymi. Mamy plan tworzenia wzrostu” – powiedział lider partii Keir Starmer. Podatki również odgrywają w tym przypadku ważną rolę nie będzie zmian Obciążenia podatkowe pracowników.

Lider labourzystów Keir Starmer popiera „zmianę” w kampanii

Źródło: Getty Images

Gospodarka brytyjska od lat cierpi z powodu słabego tempa wzrostu, które dodatkowo pogłębia bardzo słaby postęp w wydajności. Politycy regularnie ostrzegają, że polska gospodarka może wkrótce stać się większa od brytyjskiej, jeśli utrzymają się tendencje wzrostowe obserwowane w ostatnich latach w obu krajach.

Przeczytaj także

Wzrost ma kluczowe znaczenie dla wznowienia stagnacji, a czasem spadania, standardu życia. Ale także, aby móc realizować zaplanowane plany podatkowe i wydatkowe. Jak wynika z sondaży, planowane reformy rynku pracy wejdą w życie prawdopodobnie od przyszłego miesiąca. Od półtora roku partia prowadzi z ponad 20 punktami procentowymi w głosowaniu.

READ  Megapack w nowej dużej baterii Tesla w Australii usunięty po 3 dniach> teslamag.de

Nic dziwnego, że program Partii Pracy nie zawiera większych niespodzianek. „W przypadku Partii Pracy mniej wydaje się oznaczać więcej: jeśli trzymasz wazon z motywem Ming na wypolerowanej podłodze, nie chcesz żonglować niczym innym” – powiedziała Sarah Coles, analityk w Hargreaves Lansdowne.

Przeczytaj także

Kanclerz skarbu Wielkiej Brytanii Jeremy Hunt po Dniu Budżetu wyjaśnił, że kraj to zrobił

Starmer i gabinet cieni wielokrotnie podkreślali, że nie podwyższą podatków dochodowych, składek na ubezpieczenia społeczne ani podatku VAT. Pozostałe regiony z pewnością będą jednak musiały przygotować się na wyższe podatki i opłaty. Dodatkowe 8,6 miliarda funtów rocznie powinno wpłynąć do kasy państwa, aby rozpocząć dekadę „odnowy narodowej”.

Całkowicie zniesione zostanie specjalne traktowanie podatkowe tzw. „nierezydentów”, czyli osób, które mieszkają w Wielkiej Brytanii, ale nie uważają tego kraju za swój dom, a także zwolnienie z podatku VAT czesnego za szkoły prywatne. Podwyższone zostaną podatki płacone przez menadżerów spółek private equity od zysków wynikających z udanych transakcji, a także specjalne podatki od zysków spółek naftowo-gazowych.

Partia ogłosiła już większość środków przedstawionych w 134-stronicowym manifeście wyborczym, w tym dodatkowe wydatki w wysokości prawie 10 miliardów funtów rocznie, w tym tysiące nauczycieli i znacznie większe nominacje do stanowego systemu opieki zdrowotnej w celu rozwiązania problemu. Narosłe przez lata zaległości w opiece medycznej ograniczają podaż.

Sunak obiecuje zwiększyć wydatki na obronność

Sam Starmer przyznał, że w manifeście wyborczym Partii Pracy nie zrobił żadnych niespodzianek i nie wyciągał królika z kapelusza. „Kandyduję jako kandydat na premiera, a nie jako konferansjer”.

Sunak obiecał dalsze obniżki składek na ubezpieczenie społeczne, jeśli wygra wybory, co będzie finansowane między innymi z ogromnej obniżki świadczeń socjalnych o 12 miliardów funtów. Obiecał także zwiększenie wydatków na obronę do 2,5 proc. PKB i ustalenie rocznego limitu imigracji.

Ekonomiści są jednak przekonani, że żaden z programów nie rozwiąże głównych problemów stojących przed brytyjską gospodarką. „Obie strony chwieją się na krawędzi” – powiedział Stephen Millard, zastępca dyrektora Narodowego Instytutu Badań Ekonomicznych i Społecznych (NIESR). Słabe wyniki gospodarcze ostatnich kilku lat doprowadziły do ​​znacznych zaległości w reformach.

Zbyt długo zaniedbywano inwestycje w infrastrukturę publiczną, służbę zdrowia i edukację. Problemów nie da się rozwiązać przy obecnych limitach finansowych, których obie strony są skłonne przestrzegać. „Będziemy potrzebować dodatkowych wydatków, a to oznacza albo podniesienie podatków, albo zwiększenie zadłużenia, albo jedno i drugie”.

Aby Partia Pracy mogła wprowadzić obiecane zmiany, „na stole musi znajdować się kapitał” – powiedział Paul Johnson, szef zespołu doradców Instytutu Studiów Fiskalnych. Pochwalił skupienie się na wzroście, ale zanim przyniesie to efekty, potrzeba czasu. Program wyborczy zapewnia różnorodne strategie rozwiązania problemów kraju. Ale „manifest wyborczy nie wskazuje, że istnieje plan dotyczący tego, skąd będą pochodzić pieniądze na sfinansowanie tego”.

Nie lepsza jest ocena programu konserwatystów przez Johnsona. Partia obiecuje obniżkę podatków i zwiększenie wydatków. „To jasne obietnice, finansowane z niepewnych i bliżej nieokreślonych oszczędności. Proszę wybaczyć moje wątpliwości”.

Tutaj znajdziesz treści pochodzące od osób trzecich

W celu przeglądania treści osadzonych konieczne jest uzyskanie Twojej odwołalnej zgody na przesyłanie i przetwarzanie danych osobowych, gdyż dostawcy treści osadzonych wymagają tej zgody jako zewnętrzni usługodawcy. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Ustawiając przełącznik w pozycji „Wł.”, zgadzasz się na to (z możliwością odwołania w dowolnym momencie). Obejmuje to również Twoją zgodę na przekazanie niektórych danych osobowych do państw trzecich, w tym do USA, zgodnie z art. 49 ust. 1 lit. a) RODO. Możesz znaleźć więcej informacji na ten temat. W każdej chwili możesz odwołać swoją zgodę korzystając z klucza i prywatności na dole strony.

Partia Pracy przynajmniej zdołała przekonać do swojego programu wielu przedstawicieli biznesu. W Londynie kandydatka na minister finansów Rachel Reeves jest postrzegana jako rzetelna ekonomistka dbająca o rozsądny budżet.

READ  Zdradzieckie oszustwo na ING: Centrum Doradztwa Konsumenckiego ostrzega klientów

Jak jeden z mówców podczas inauguracji manifestu Partii Pracy, Richard Walker, dyrektor generalny islandzkiej sieci supermarketów, powiedział: „Tylko Partia Pracy może poprawić tragiczną sytuację, która zniszczyła rozwój gospodarczy kraju”. Do ubiegłego roku Walker był członkiem Partii Konserwatywnej i stałym darczyńcą. Nie można jednak oczekiwać od partii więcej nowych pomysłów.

Continue Reading

Trending