Connect with us

Economy

Martwy samolot przetrwa Corona: Super jumbo A380 startuje ponownie

Published

on

Martwy samolot przetrwa Corona
Super jumbo A380 znów startuje

W kryzysie Corona okazuje się wreszcie, że największy samolot pasażerski świata przeszedł do historii. Ale teraz Airbus A380 zaczyna od nowa w niektórych liniach lotniczych. Ale nie wszędzie, bo jego powrót ma też szereg wad.

Dla gigantycznego Airbusa A380 trasy z Londynu do Frankfurtu lub Madrytu to niewiele więcej niż tylko małe przeskoki. Jednak British Airways codziennie lata po Europie największymi samolotami pasażerskimi na świecie, aby podnieść swoje załogi do wymaganego poziomu wyszkolenia. Zimą wraca do Miami, Dubaju czy Los Angeles.

Zmarli lecą dłużej, bo A380 faktycznie wydawał się jedną z pierwszych ofiar ekonomicznej korony. Od marca 2020 r., kiedy granice zostały zamknięte, a międzynarodowy ruch lotniczy prawie całkowicie wstrzymany, nikt nie potrzebował samolotu, który mógłby przewozić ponad 800 osób na pełnych fotelach ekonomicznych.

Nie tylko Brytyjczycy wyjmują swoje największe samoloty z długoterminowego składowania. Według listy sporządzonej przez eksperta ds. lotnictwa Andreasa Spatha, Katar, Emirates, Japan Airlines, Qantas i Singapore Airlines również ponownie wysyłają gigantyczne samoloty na długie loty.

Maszyny na mole Lufthansy

Z drugiej strony Lufthansa oficjalnie zamknęła klasę. To już nie jest problem, powiedział prezes Carsten Spohr, podając dane kwartalne. 14 samochodów zostało wycofanych z eksploatacji w Teruel w Hiszpanii, a Airbus wycofał już sześć z nich po nieujawnionej cenie. Na lotnisku we Frankfurcie, gdzie wybudowano hangar serwisowy dla A380 i kilka dodatkowych bramek, obecnie można zobaczyć tylko kilka A380: z linii Emirates i British Airways.

Na długo przed pandemią, w lutym 2019 r., Airbus ogłosił zakończenie produkcji z powodu załamania popytu. Po zbudowaniu 251 egzemplarzy era w hamburskiej fabryce Finkenwerder dobiegnie końca, kiedy ostatni A380 zostanie dostarczony do Emirates w pierwszej połowie grudnia.

Wieloletni rywal Boeing postanowił nie opracowywać następcy legendarnego 747 jumbo. Od 1969 roku zbudowano ponad 1500 typów charakterystycznych camberów. Ambitna linia lotnicza Emirates z Dubaju od dawna utrzymywała przy życiu program A380 jako zdecydowanie swojego największego klienta ze 123 zamówieniami. Arabowie chcą dobrze latać gigantycznym czterosilnikowym samolotem do 2030 r. Jednak Emirates Airlines mają już swoją pierwszą maszynę, która została im dostarczona w lipcu 2008 r., a wyspecjalizowana firma ją anulowała.

Niepotrzebnie szkodliwy dla środowiska

Po zaledwie 13 latach nie osiągnął nawet połowy normalnego okresu użytkowania samolotu dalekiego zasięgu. Na nadchodzących Dubai Air Show Falcon Aircraft Recycling przedstawia zegarki lub stoliki kawowe wykonane z części A380. Zamożni fani mogą również stworzyć legendarny pasek gigantycznej ulotki w ogrodzie w domu. Zarówno piloci, jak i pasażerowie kochali gigantycznego ptaka. Podczas gdy piloci chwalili kontrolę i zwinność ponad wszystko, często podróżujący doceniali komfort. Na przykład „Spokój, przestrzeń, przestrzeń – zawiera więcej wszystkiego”.

Wkrótce w działalności komercyjnej pojawiły się problemy z czterosilnikowym A380. Nawet 509 miejsc w stosunkowo hojnym składzie Lufthansy jest trudne do wypełnienia w planie lotu. A380 kursuje tylko na kilku torach wyścigowych na świecie, jeśli można go regularnie rezerwować prawie w całości. Jeśli zbyt wiele miejsc pozostanie pustych, zużycie nafty i emisja dwutlenku węgla per capita wzrasta do nieekonomicznych i niepotrzebnych proporcji, które są szkodliwe dla środowiska.

Innymi problemami z A380 są wysokie koszty konserwacji, wynikające z małej całkowitej liczby jednostek, a także brak drogich części zamiennych, wyjaśnia ekspert ds. lotnictwa z Hamburga Gerald Wessel. Ponadto niewiele lotnisk na świecie jest w stanie obsłużyć gigantyczne samoloty, co dodatkowo ogranicza elastyczność. „Era silników czteroodrzutowych się skończyła”, mówi Weisel, który mimo to spodziewa się, że europejskie huby osiągną swoje granice przepustowości wkrótce po zakończeniu kryzysu Corona. Zamiast większych samolotów, na mniejszych lotniskach można również oferować więcej lotów dwusilnikowych i mniejszych samolotów odrzutowych, takich jak A350 Airbusa lub Boeinga 787.

READ  Najbardziej poszukiwany pojazd elektroniczny w testach
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

W Vodafone, Telekom i O2: teraz dla klientów jest dużo taniej

Published

on

To powód do radości dla klientów Vodafone, Telekom i O2. Dla wielu użytkowników smartfonów połączenia pod numer 0180 z infolinii stały się ostatnio znacznie tańsze. Tutaj możesz przeczytać o uproszczeniu, które wciąż czeka na Ciebie w 2022 roku.

READ  10 000 nowych miejsc pracy w Europie: Facebook chce stworzyć „Metaverse”
Continue Reading

Economy

Szczyt Gospodarczy SZ: Schulze widzi rozmowy o sygnalizacji świetlnej na torze – Gospodarka

Published

on

Olaf Schulz odpoczywa w poniedziałkowy wieczór w Berlinie, nawet raczkująca koalicja sygnalizacyjna SPD, Zielonych i Wolnej Partii Demokratycznej jest w gorącej fazie negocjacji. Dochodzi północ, ale przyszły doradca wciąż siedzi w Muzeum Komunikacji i rozmawia. Poczęstuje się nawet kieliszkiem białego wina. A może dwa też? W zasadzie wyróżnia się swoimi standardami, co wskazuje, że negocjacje idą naprawdę dobrze. W przeciwnym razie będzie.

Tego wieczoru na Szczycie Gospodarczym SZ, kiedy redaktor naczelny Wolfgang Krach przeprowadza wywiad z Olafem Schulzem, dowiesz się niezwykłej ilości informacji o bardzo zamkniętym w sobie Olafie Schulzu.

Na przykład może rozmawiać nawet po dniu dziesięciu godzin negocjacji. Zapytano go, ile głosów, jak sądził, zdobędzie, startując w wyborach do Bundestagu. Dumny uśmiech: „Większość”. Czy uważasz, że nadal możesz zdobywać głosy od innych? „To byłoby sprawiedliwe – ale niezwykłe.” Schulz uśmiecha się. Wydaje się być kimś, kto nie pozwala się denerwować. Jak zwycięstwo wyborcze, w które prawie nikt nie wierzył, mogło zmienić polityka.

Dziś wieczorem Schulz przemawia pod okiem potencjalnych partnerów rządowych: Na widowni siedzi przewodnicząca Wspólnej Rady Zielonych Annalena Barbock. Al-Khader cierpi na silny ból brzucha spowodowany sygnalizacją świetlną. Obywatele, młodzież, ich wyborcy – każdy chce czystej ochrony klimatu. Zespół zielonego rządu zostanie oceniony na podstawie tego, czy może go wdrożyć. W berlińskiej dzielnicy rządowej niektórzy twierdzą, że Barbock i ich współprzewodniczący Robert Habeck spierali się o to, kto przejmie ministerstwo klimatu. Powinnam – A wraz z tym odpowiedzialność.

Tak, polityka jest nudna, ale on pyta: „Kto chce, żeby John Wayne był rządzony?”

Dowiesz się również, jak Scholz próbuje rozwiązać dylematy. Można by określić jego metodę jako prowadzenie zakulisowe. Najpierw pozostaje w cieniu, pozwala innym dyskutować, a potem proponuje kompromis. Dlatego ponowne przemyślenie planowania ministerstw jest sprawą Zielonych. Pozostawia też walkę o szczepienia.

READ  Opel Rocks E: mini samochód elektryczny dla początkujących kierowców

Na początku nic nie powiedział. Gdy liczba zachorowań gwałtownie wzrosła, w placówkach opiekuńczo-wychowawczych i dziecięcych, a niektóre grupy zawodowe w krajach sąsiednich wprowadzono już obowiązkowe szczepienia, a spór o to dotarł także do Partii Zielonych i FDP, Scholz został wysłuchany. To było „słuszne” i był „osobiście za tym” – powiedział podczas wieczoru SZ – „powinniśmy rozpocząć dyskusję teraz, że w Niemczech zaczęliśmy inaczej”. Chcieli przekonać, że zadziałało to dziesiątki milionów razy, ale nie do końca.

Scholz obchodzi słowo „obowiązkowe szczepienie”, nie wypowiadając go w rzeczywistości. Tak jak „on” lub „ten” jest zawsze używany do opisu drażliwych i kontrowersyjnych spraw. Przykład: „To duży, duży krok, którego niewiele osób podjęłoby tydzień temu”. Co ma na myśli: infekcja musi mówić o obowiązkowym szczepieniu. Wręcz przeciwnie, oznacza to, że dziesiątki tysięcy muszą najpierw zostać ponownie zainfekowane, zanim politycy będą mieli odwagę ustalić wytyczne. Czy to prowadzi?

Olaf Schultz w rozmowie z redaktorem naczelnym SZ Wolfgangiem Krachem: Polityk SPD był niezwykle zrelaksowany. Ale nie dla wszystkich przedmiotów.

(fot. Friedrich Bangert/SZ)

Dziś wieczorem Olaf Schultz mówi o kompromisie, fundamentalnej demokratycznej cnocie, bez której nie odniesiesz sukcesu. To niewątpliwie dobrze wyglądałoby na każdym przyszłym doradcy. Jednak nie był tak bardzo zainteresowany tym, jak kunsztownie wyklucza tych, którzy myślą inaczej, z jego światopoglądu: „Nienawidzę ludzi, którzy nie mogą iść na kompromis. Kto chce być rządzony przez Johna Wayne’a?” Wayne, barczysty bohater westernu z rękawami koszuli.

Jednak jako ostrzeżenie dla swojego partnera negocjacyjnego, nie chce tego zrozumieć: „Każdej godzinie, kiedy siedzimy, coraz bardziej czuję, że coś rośnie razem, coś do siebie pasuje” – mówi. Czy sygnalizacja świetlna wkrótce wzrośnie, być może do końca tygodnia, razem – a może lepiej -? Tak wiele jest w świecie możliwości, wymyka się Schulzowi. Prowadzone są „bardzo znaczące negocjacje”. Lubił to robić na mocy umowy koalicyjnej, jak w latach 60.: napisz na trzech stronach, co chcesz robić. „Ale oczywiście robimy to inaczej”, patrząc na współprzewodniczącego Zielonych, „z pewnością piszemy wiele całych stron”. Szczegółowa umowa to przede wszystkim koncesja na rzecz Zielonych. W Hamburgu partia koalicji Czerwono-Zielonych z burmistrzem I. Schulzem czasami czuła, że ​​została oszukana, ponieważ Schulz inaczej niż oni interpretował niejasne sformułowania programu rządowego.

Wciąż dowiadujemy się, że Scholz wyraźnie uważa, że ​​słuszne jest budowanie bardzo wysokiego muru na zewnętrznych granicach Unii Europejskiej, na przykład w Polsce na granicy z Białorusią, aby odstraszyć uchodźców. „Nie byłbyś w stanie powstrzymać krajów związkowych przed stwierdzeniem w tym przypadku, że nie mogą polegać tylko na patrolach, które tam się odbywają, ale że będą też środki bezpieczeństwa” – mówi Schulz. Byłoby „bardzo, bardzo prywatnie”, gdybym usiadł wygodnie w holu i powiedział: „Tak, my też nie wiemy, co robić, ale nie budujemy ściany. „Jeśli polski rząd podjął taką decyzję, nie mamy prawa mówić, że nie może tego zrobić”.

Krótko o relacji między Schultzem i Merkel. To, że ustępujący kanclerz powiedział, że może spać spokojnie, gdy on jest w kancelarii, był „komplementem” dla siebie i demokracji, „że można spać spokojnie, gdy rządzą inni”. Ale teraz Schulze nie pozostawia wątpliwości, że tego wieczoru chce rządzić pierwszy. I tak dalej i tak dalej.”

Continue Reading

Economy

Dlaczego obcokrajowcy opuszczają Chiny w czasach epidemii?

Published

on

NSW piątkowe popołudnie Muzeum Sztuki Liu Haisu w Szanghaju świętuje „kulturowe więzi i przyjaźń” między Chinami a Niemcami. Wydział Kultury Konsulatu Niemieckiego zorganizował imponującą wystawę na temat czasu. Dzieła powstałe w ciągu ostatnich dwóch lat zostały stworzone przez artystów z obu krajów. Ale kiedy otwarto ich galerię, Niemcy byli tylko marginalną rzeczą. Twarze trzech kobiet milczą na ekranie z boku. Nie otrzymali wizy na wjazd do Chin, jak większość nie-Chińczyków od początku pandemii.

Tak jak niemieckim artystom nie wolno mówić, tak dyrektor muzeum unika słowa „Covid”, ale niemiecki konsul generalny zwraca się do słonia w pokoju i mówi o „wyzwaniach” w stosunkach niemiecko-chińskich. Lata po wybuchu pandemii. Każdy obcokrajowiec w regionie wie, co to oznacza: od dwóch lat Republika Ludowa wydaje wizy tylko po nerwowej procedurze tylko tym, którzy mogą udowodnić organom podatkowym i lokalnym pracownikom, że wykonują tam ważną pracę. Artyści nie są wymienieni.

FAZ Frühdenker – Biuletyn dla Niemiec

W dni powszednie o 6.30.

Zaloguj sie

Przyczynę tego widać niemal co wieczór w głównych wiadomościach telewizji państwowej, gdzie malowany jest znacznie mniej wrażliwy obraz Niemiec niż na wystawie Muzeum Liu Haisu. W niebieskim świetle karetek pogotowia zatrzymujących się z hałaśliwymi oponami przed niemieckimi szpitalami i rozładowujących skrzypiących pacjentów pod maskami tlenowymi, najnowsze katastroficzne statystyki Covid w Republice Federalnej Niemiec są wyjaśniane opinii publicznej za pomocą wykresów słupkowych: „67 186 nowych infekcji i 446 zgonów w jeden dzień”.

Z drugiej strony, znacznie większe Chiny zgłosiły w czwartek zaledwie 96 nowych infekcji i zero zgonów. Według oficjalnych statystyk tylko 4636 osób zmarło z powodu wybuchu wirusa w Wuhan, co stanowi 4% liczby zgonów z powodu Covid zgłoszonych przez Niemcy. Dziesięć dni temu Uniwersytet Pekiński opublikował badanie przeprowadzone przez matematyków, stwierdzające, że spodziewano się „masowej epidemii” z 640 000 nowych infekcji dziennie, co miałoby „niszczący wpływ” na system opieki zdrowotnej i kraj, gdyby Chiny miały szerzyć się. Otwarcie granic doprowadzi do „katastrofy”.

READ  Gigant handlowy: niespodzianka w Monachium – z długoterminowymi planami
Continue Reading

Trending