Connect with us

Economy

Strefa euro wpada w recesję: Niemcy stały się blokiem hamującym w Europie

Published

on

Strefa euro wpada w recesję
Niemcy stały się hamulcem dla Europy

Podczas gdy ożywienie po koronie zaczęło się dawno temu w Stanach Zjednoczonych, Europa wpada w recesję w pierwszym kwartale 2021 r. Produkcja gospodarcza spada szczególnie gwałtownie w Niemczech. Jednak Komisja Europejska jest optymistycznie nastawiona do tego, że kryzys wkrótce się skończy.

Gospodarka strefy euro ponownie skurczyła się w pierwszym kwartale, również z powodu słabej koniunktury w Niemczech. PKB spadł między styczniem a marcem w połowie trzeciej fali koronawirusa o 0,6 procent w porównaniu z poprzednim kwartałem, ponieważ urząd statystyczny Eurostatu potwierdził wcześniejsze szybkie szacunki. Pod koniec 2020 roku spadł o 0,7 proc. Oznacza to, że strefa euro pozostaje daleko w tyle za Stanami Zjednoczonymi: największa gospodarka świata wzrosła o 1,6 procent w ciągu pierwszych trzech miesięcy, również ze względu na szybki postęp w szczepieniach.

Niemcy w znacznym stopniu przyczyniły się do słabych wyników. Największa gospodarka Europy skurczyła się średnio o 1,7 procent w pierwszych trzech miesiącach, ponieważ konsumpcja prywatna drastycznie spadła w okresie blokady. Z kolei Francja, druga co do wielkości gospodarka w strefie euro, odnotowała wzrost o 0,4%. Włochy zajęły trzecie miejsce, co oznacza spadek o 0,4 procent.

Unia Europejska, która obejmuje 27 krajów, pogrążyła się w recesji. Jeśli PKB spada przez dwa kolejne kwartały, ekonomiści mówią o recesji gospodarczej. Zdaniem analityków słaby rozwój wynika głównie z ograniczeń związanych z powstrzymaniem pandemii Corona. Wraz ze wzrostem liczby szczepień i mniejszą liczbą ograniczeń nakładanych na życie publiczne oczekuje się ponownego wzrostu gospodarczego w ciągu roku.

Dlatego Komisja Europejska uważa, że ​​strefa euro doświadczy silnego ożywienia w ciągu roku. W prognozie wiosennej podwyższył swój szacunek wzrostu PKB do 4,3 proc. Z 3,8 proc. W lutym. Komisarz ds. Gospodarczych Unii Europejskiej Paolo Gentiloni podkreślił, że ryzyko związane z perspektywami nie jest już tak duże, jak w zimie. „Ożywienie nie jest już mirażem, trwa” – dodał Włoch. Ale nie powinny jej zagrażać przedwczesne cięcia pomocy gospodarczej.

READ  Tesla w Grünheide: decyzja o pozwoleniu na budowę prawdopodobnie zapadnie dopiero w czwartym kwartale
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

N26 osiąga większą niż oczekiwano rundę finansowania – Gospodarka

Published

on

Neo-Bank N26 otrzymał duży zastrzyk środków. Pomimo gniewu na regulatora bankowego Baffina, jest on większy niż oczekiwano. Ale w pewnym momencie N26 musi pójść na ustępstwa wobec Baffina.

Continue Reading

Economy

Stresujące dane przemysłowe: Ceny ropy pod presją po nowych podwyżkach | biuletyn

Published

on

Wczesnym rankiem ceny ropy osiągnęły najwyższy poziom od kilku lat.

Wczesnym wieczorem cena beczki North Sea Brent (159 litrów) wyniosła 84,60 USD. To było o 26 centów mniej niż w piątek. Cena wcześniej wzrosła do 86,04 USD, najwyższego poziomu od trzech lat. Cena baryłki amerykańskiej ropy West Texas Intermediate (WTI) spadła o jeden cent do 82,27 USD. Wcześniej osiągnął najwyższy poziom od 2014 r., wynoszący 83,87 USD.

Reklama

l, złoto, handluj wszystkimi towarami z dźwignią (do 30)

Handluj towarami z wysoką dźwignią i małymi spreadami. Możesz zacząć handlować już za 100,00, aby skorzystać z efektu 3000 euro kapitału!

Uwaga dotycząca Plus500: 74% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz podjąć wysokie ryzyko utraty pieniędzy. Plus500UK Ltd jest autoryzowany i regulowany przez Financial Conduct Authority (FRN 509909). Plus500CY Ltd jest autoryzowany i regulowany przez CySEC (nr 250/14).

Po południu rozczarowujące dane przemysłowe z USA zaważyły ​​na cenach ropy. Produkcja przemysłowa we wrześniu niespodziewanie spadła. Problemy z międzynarodowymi łańcuchami dostaw nadal wywierają presję na produkcję. Spadek produkcji przemysłowej ogranicza również popyt na surowce.

Początkowo ceny ropy kontynuowały niedawny wzrost. Osiem tygodni temu ceny miały tendencję do wzrostu, wywołane obawami inwestorów o niewystarczającą podaż przed zimą. W miarę jak wiodące kraje uprzemysłowione wychodzą z kryzysu gospodarczego w wyniku kryzysu koronowego, rosną obawy o deficyt podaży na rynku ropy.

Inwestorzy obserwują przede wszystkim niedobór gazu ziemnego, który zwiększył zapotrzebowanie elektrowni na ropę naftową. Na tym tle eksperci nie mogą wykluczyć kolejnego wzrostu cen ropy.

„Napięta sytuacja rynkowa, którą Organizacja Krajów Eksportujących Ziemię (OPEC) i Międzynarodowa Agencja Energii (IEA) widziały w swoich miesięcznych raportach w zeszłym tygodniu, kontrastuje z wczesnym zakończeniem wysokich cen ropy naftowej i produktów naftowych” – skomentował Raw. ekspert ds. materiałów Carsten Fritsch z Der Commerzbank in Trading.

READ  Runda 2 Polski Trybunał Konstytucyjny przyznaje pierwszeństwo prawu krajowemu przed prawem UE

Nowy Jork/Londyn (dpa-AFX)

Więcej informacji o cenie ropy (Brent)

Źródła obrazu: QiuJu Song / Shutterstock.com, B Studio / Shutterstock.com

Continue Reading

Economy

Dostawa teraz także do Polski

Published

on

Firma modowo-lifestyle’owa Breuninger wchodzi do Polski w październiku 2021 roku. Początkowo nie ma nawet kosztów wysyłki zamówień.

Podstawy w skrócie

  • Breuninger rozwija swój sklep internetowy.
  • Zgłoszenia są teraz przyjmowane z Polski.
  • Dla firmy jest to ważny krok w kierunku internacjonalizacji.

Breuninger jest jednym z odnoszących największe sukcesy dostawców e-commerce w sektorze premium w krajach niemieckojęzycznych.

Niemiecka firma zajmująca się modą i stylem życia rozszerzyła działalność na Austrię w 2017 r. i Szwajcarię w 2019 r.

Kolejnym krokiem jest teraz Polska: Breuninger zamierza po raz pierwszy oferować swoje usługi w krajach nieniemieckojęzycznych w październiku 2021 roku.

Sklep internetowy i obsługa klienta prezentowane są w języku polskim. Jak informowaliśmy w doniesieniu medialnym, dostępne będą metody płatności online P24 i BLIK. Po złożeniu zamówienia klienci mogą oczekiwać, że zamówiony towar dotrze w ciągu trzech do pięciu dni roboczych. Ponadto początkowo nie będą naliczane koszty wysyłki zamówień z Polski.

Breuninger stał się międzynarodowy

Holger Blecker, dyrektor generalny Breuninger, jest podekscytowany ekspansją do sąsiedniego kraju: “Z entuzjazmem i podekscytowaniem czekamy na naszą pierwszą ekspansję online poza region DACH. Nasza sąsiednia Polska jest bardzo interesującą, dynamicznie rozwijającą się i wysoce internetową powiązanym rynku.”

W związku z tym firma planuje stale poszerzać swoją strefę internetową w Europie o gamę marek premium, luksusowych i designerskich.


READ  Ubezpieczyciel VIG w pierwszej połowie roku wraz ze wzrostem szkód sztormowych - gospodarka -
Continue Reading

Trending