Connect with us

Economy

Szczyt UE zobowiązuje się do konkretnych celów społecznych – Polska i Węgry blokują słowo „równość płci”

Published

on

Premier Polski Matthews Murawiecki (z lewej) i premier Węgier Viktor Orban. Oba kraje wybrały inne słowa od reszty na marginesie szczytu Unii Europejskiej (zdjęcie archiwalne)

© Zoltan Fischer / AFP

Jak działa Unia Europejska po kryzysie, aby zabrać wszystkich ze sobą w naprawę gospodarczą i zagwarantować ważne prawa socjalne? Na szczycie UE są przynajmniej mocne zobowiązania.

Porto – Pobudzanie gospodarki, tworzenie miejsc pracy i zmniejszanie ubóstwa: Na Szczycie Społecznym w Portugalii przedstawiciele krajów Unii Europejskiej, związków zawodowych i pracodawców zobowiązali się do sprawiedliwego ożywienia po kryzysie korony i bardziej socjalnej Europy. W ogłoszeniu w piątek wieczorem zobowiązali się do realizacji konkretnych celów, aby do 2030 roku znacząco poprawić status społeczny.

Celem jest osiągnięcie stopy zatrudnienia na poziomie co najmniej 78% w Unii Europejskiej do końca dekady. Co najmniej 60 procent dorosłych musi co roku uczęszczać na dodatkowe szkolenia, a liczbę osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym należy zmniejszyć o co najmniej 15 milionów.

Szczyt UE: von der Leyen wprowadza program pomocowy – „większy niż plan Marshalla”

Premier Portugalii powiedział, że tak daleko idące porozumienie między państwami a partnerami społecznymi jest bezprecedensowe Antonio Costa*. Mówił o „historycznym momencie”. Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen podkreśliła w okresie rekonwalescencji od Corona Chris* Cyfrowa i zielona zmiana w gospodarce polega teraz na tworzeniu dobrych i przyszłych miejsc pracy oraz niezbędnych kwalifikacji.

Von der Leyen potwierdził, że wesprze to 750 mld euro pomocy rozwojowej udzielonej przez Unię Europejską. Program jest „większy niż plan Marshalla”, ale teraz musi zostać szybko wdrożony. Von der Leyen zaapelował do wszystkich krajów Unii Europejskiej o ratyfikację niezbędnej decyzji budżetowej w maju. Wtedy prowizja może zacząć zaciągać potrzebne pożyczki z rynków finansowych w czerwcu.

READ  Aldi stale podnosi cenę: trzeba obliczyć premię cenową w wysokości 550 procent

Szczyt UE: Polska i Węgry blokują słowo „równość płci”

Spotkanie nie odbyło się bez sporu. Ponieważ Polska i Węgry zakazały słowa „równość płci” w planowanym ogłoszeniu Szczytu Społecznego Unii Europejskiej w Porto. Jeden z unijnych dyplomatów powiedział w piątek, że Warszawa i Budapeszt oparły się określeniu, ponieważ „stwarza on przestrzeń dla praw gejów” i widzi „tkankę ich chrześcijańskich społeczeństw” w niebezpieczeństwie. Szef rządu Węgier Victor Urban* Skrytykowane rządy Unii Europejskiej, które chciały odnieść się do czegoś innego niż równość kobiet i mężczyzn.

Spór, który dotyczy tylko jednego z 13 punktów ogłoszenia Szczytu Społecznego, przez kilka dni zajmował ambasadorów Unii Europejskiej. W oryginalnym projekcie z początku tygodnia powiedziano, że Unia Europejska chce „zlikwidować różnice w zatrudnieniu, wynagrodzeniach i emeryturach mężczyzn i kobiet oraz promować równość płci i równość płci dla wszystkich w naszym społeczeństwie”. W ostatecznej wersji, która ma zostać przyjęta w sobotę, mówi się teraz, że Europa chce „zlikwidować różnice między płciami w zatrudnieniu, wynagrodzeniach i emeryturach oraz promować sprawiedliwość dla wszystkich w naszym społeczeństwie”. Nawiązuje się również do podstawowej zasady nr 2 Europejskiego filaru praw socjalnych, który został przyjęty w 2017 r. Wspomina się tam tylko o „kobietach i mężczyznach”. Zapobiegło to ewentualnemu odwołaniu się do społeczności LGBT. Angielski skrót LGBT oznacza lesbijki, gejów, osoby biseksualne i transpłciowe.

Szczyt UE: Orban prowadzi atak – „Nie podoba im się podejście chrześcijańskie”

Orban bronił pozycji oblężenia. Po przybyciu na szczyt w Porto powiedział, że jest to „wyrażenie o motywach ideologicznych, których znaczenie jest niejasne”. Jeśli używany jest termin równość płci, powinien odnosić się do mężczyzn i kobiet. Ale Węgier powiedział, że jest to zawsze odrzucane przez inne kraje Unii Europejskiej. „Nie podoba im się podejście chrześcijańskie” – powiedział o konflikcie przedstawiciel Polski w wywiadzie dla Agence France-Presse. Warszawa nalega na przestrzeganie postanowień Traktatu o Unii Europejskiej. „Jest oczywiste, że traktat Unii Europejskiej nie odnosi się do równości płci, ale do równości kobiet i mężczyzn”.

READ  Intel chce zbudować fabrykę chipów we Wrocławiu

Spotkanie Unii Europejskiej trwa do soboty. Nawiasem mówiąc, Porto musi również zająć się pandemią Corony, między innymi pytaniem, czy należy wprowadzić patenty na szczepionki, aby zwiększyć globalną podaż. Unia Europejska jest podzielona w tej kwestii.

Szczyt UE: skup się także na polityce zagranicznej i społecznej

Szefowie państw i rządów chcieli także rozmawiać o sprawach polityki zagranicznej, w tym o stosunkach z Rosją. W sobotę zaplanowano również wideokonferencję z premierem Indii Narendrą Modim. Ponadto kanclerz Merkel zorganizuje konferencję prasową w sobotę o godzinie 16:00. Z powodu pandemii nie pojechała do Niemiec i była odtwarzana tylko tymczasowo za pośrednictwem wideo. Katarina Parly, polityczka socjaldemokratów z Europy, skrytykowała to i wezwała kraje Unii Europejskiej do podjęcia dalszych działań w celu promowania spójności społecznej. Lewicowy polityk europejski Ozlem Demirel narzekał: „Polityka społeczna odgrywa w Unii Europejskiej jedynie drugorzędną rolę i to musi się zmienić”.

Wiele krajów UE nie chce, aby Bruksela ingerowała w politykę społeczną. Konkretna polityka społeczna Plany UE, takie jak wymóg wprowadzenia krajowych płac minimalnych we wszystkich 27 krajach, są wysoce kontrowersyjne i nie poczyniono prawie żadnych postępów. (dpa / AFP / cibo) *Merkur.de To jest demo z IPPEN.MEDIA

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Meteorolog BBC wyrzucona z samolotu z powodu alergii córki na orzeszki ziemne | rozrywka

Published

on

Meteorolog BBC wyrzucona z samolotu z powodu alergii córki na orzeszki ziemne |  rozrywka

Turbulenzen schon vor dem Abflug.

Georgie Palmer (49) ist Wettermoderatorin bei der BBC. Vorigen Dienstag wollte sie mit ihrer Familie von London aus in die Türkei fliegen. Doch schon vor dem Start flog sie direkt wieder aus dem Flieger.

Grund: Die Mama von zwei Töchtern hatte das Flugpersonal gebeten, eine Ansage zu machen. Es sollte alle Passagiere bitten, während des Fluges keine Erdnüsse zu essen – weil eine ihrer Töchter eine lebensbedrohliche Allergie hat. Das Personal weigerte sich. Also sprach Palmer die anderen Fluggäste auf eigene Faust an.

DAS gefiel dem Kapitän von „SunExpress“ gar nicht. Er weigerte sich, die Familie zu befördern und bat sie, das Flugzeug zu verlassen.

In der „Daily Mail“ erklärt Georgie Palmer die Krankheit ihrer Tochter: „Es handelt sich um ein flüchtiges Allergen. Selbst wenn Rosie nicht direkt mit einer Erdnuss in Kontakt gekommen wäre, hätte sie sterben können, wenn jemand an Bord eine davon gegessen hätte.“

Und weiter: „Die Art und Weise, wie wir behandelt wurden, war ekelhaft – niemand, der in diesem Flugzeug arbeitete, zeigte einen Funken Mitgefühl. Wir wurden aus dem Flugzeug geworfen – wegen des wütenden kleinen Kapitäns aus dem Cockpit.“

Als er erfahren habe, dass sie mit den anderen Passagieren sprach, habe er sie aus dem Cockpit heraus angeschrien.

Die Airline stellt den Fall anders dar. Nicht der Kapitän sei ausgerastet, sondern Georgia Palmer.

READ  Commerzbank chce rozwijać biznes zagraniczny z klientami korporacyjnymi

In einem Statement heißt es: „Aufgrund des aufdringlichen Verhaltens des Passagiers gegenüber den anderen Passagieren an Bord entschied der Kapitän, dass es am sichersten sei, wenn die Familie nicht reiste. Als dem Fluggast dies erklärt wurde, verhielt er sich aggressiv gegenüber unseren Besatzungsmitgliedern und versuchte, sich Zugang zum Cockpit zu verschaffen.“

Und weiter: „Um die Sicherheit unserer Besatzung und unserer Passagiere an Bord zu gewährleisten, können wir aggressives und widerspenstiges Verhalten auf unseren Flügen nicht tolerieren.“ Außerdem verweise die Airline darauf, dass Passagiere 48 Stunden um Voraus spezielle Gesundheitsprobleme mitteilen müssen. „In diesem Fall haben die Fluggäste keine solche Mitteilung gemacht“, so „SunExpress“.

Die Familie buchte kurzerhand ein Hotel am Flughafen und nahm am nächsten Tag einen „EasyJet“-Flug nach Dalaman – was sie zusätzliche 5000 Pfund (rund 5800 Euro) kostete.

Continue Reading

Economy

Edika i Nito z apelem – ryzyko obrażeń wewnętrznych

Published

on

Edika i Nito z apelem – ryzyko obrażeń wewnętrznych
  1. Strona główna
  2. konsument

Naciska

Wycofanie produktów Edeka i Netto: Wycofanie dotyczy dwóch produktów z bułek. Według producenta klienci mogą odzyskać swoje pieniądze.

Bleicherode – wycofanie dotyczy obecnie ofert w Edeka i Netto Marken-Discount. Potencjalne odłamki drewna w wypiekach mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia. Producent zdecydowanie odradza spożywanie dotkniętych produktów.

Panem Backstube GmbH ogłasza wycofanie dwóch produktów z kategorii bułki: „bułki mieszane GUT&GÜNSTIG do pieczywa gotowego” i „bułki mieszane Kornmühle do pieczywa gotowego”. Obie pozycje dostępne są w opakowaniach 540 g i obowiązują do wszystkich terminów przydatności do 30 maja 2024 r.

Zagrożenia dla zdrowia związane z produktami Edeka i Netto: punkty sprzedaży i obszary dotknięte

Edeka i Netto Marken-Discount natychmiast zareagowały i wycofały ze sprzedaży wadliwy towar. Klienci, którzy już kupili oferty, pod żadnym pozorem nie powinni ich spożywać. Produkty można zwrócić do sklepów internetowych. Jest napisane, że cena zakupu zostanie zwrócona nawet bez przedstawienia paragonu Przypominamy wiadomość od producenta.

Wycofanie dotyczy dwóch produktów: bułki mieszane Kornmühle i bułki mieszane GUT&GÜNSTIG do pieczywa gotowego © Panem Backstube GmbH

Zdaniem firmy w cewkach mogą znajdować się ciała obce wykonane z drewna. W przypadku połknięcia może powodować obrażenia wewnętrzne i krwawienie. Z tego powodu konsumenci w żadnym wypadku nie powinni spożywać dotkniętych produktów.

W zwojach znajdują się ciała obce: uszkodzona Edica, Marktkov i Nito

Zgodnie z zawiadomieniem producenta o wycofaniu, „Rolki mieszane GUT&GÜNSTIG do przygotowania do pieczenia” zostały wprowadzone na dużych obszarach Niemiec, głównie w Edeka i Marktkauf. Wykluczono regiony Szlezwik-Holsztyn, Meklemburgia-Pomorze Przednie, Hamburg, Brema, Berlin, Brandenburgia, Saksonia-Anhalt, Dolna Saksonia i przyległe części Nadrenii Północnej-Westfalii.

Panem Backstube GmbH
GUT&GÜNSTIG Mieszane bułki gotowe do pieczenia
edica, rynek zakupów
540 gramów
Wszystko do 30 maja 2024 r

Produkt „Kornmühle mieszane bułki do gotowego chleba” sprzedawany był na terenie całego kraju po cenie Netto Marken-Discount, podał producent w swoim oświadczeniu.

Wycofanie nie dotyczy innych produktów firmy Panem Backstube GmbH oraz bułek z datą przydatności do spożycia przed 30 maja 2024 r. Wycofanie dotyczy wyłącznie wymienionych produktów i terminów przydatności do spożycia.

Bakterie, ciała obce i nie tylko: Klienci powinni poważnie podchodzić do wycofania produktów i zdobywać wiedzę

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz dodatkowych informacji, konsumenci mogą skontaktować się z obsługą klienta Panem Backstube GmbH. Można się z nimi skontaktować za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem [email protected] lub telefonicznie od poniedziałku do niedzieli w godzinach 8:00–20:00 pod numerem 036338 577 308.

Niedawno wycofano także kiełbaski Rewe, których spożycie może powodować nudności i wymioty. Niedawno z obiegu wycofano także produkty owocowe wywołujące wysypkę skórną i duszność. (Funt syryjski)

Continue Reading

Economy

Duża sieć fast foodów zbankrutowała – zadłużenie przekracza 1 miliard dolarów

Published

on

Duża sieć fast foodów zbankrutowała – zadłużenie przekracza 1 miliard dolarów
  1. Strona główna
  2. Praca

Naciska

Przedsiębiorstwa dostawcze odczuwają słabą gospodarkę i skutki epidemii. Red Lobster, czołowa sieć restauracji w Stanach Zjednoczonych, zbankrutowała.

ORLANDO, Floryda – Nie tylko restauracje w Niemczech cierpią: amerykańska sieć restauracji rybnych Red Lobster zbankrutowała. Firma oficjalnie ogłosiła to w poniedziałek, 20 maja. Amerykańskie media podały, że Red Lobster zamknął już 99 restauracji i rozpoczął sprzedaż lokalu w poprzednim tygodniu Newsweek.

Sieć fast foodów, rozsławiona dzięki serialom i filmom, twierdzi, że ma 578 restauracji w 44 stanach USA i Kanady i obsługuje 64 miliony klientów rocznie. Roczna sprzedaż firmy wynosi dwa miliardy dolarów.

Sieć fast foodów jest niewypłacalna: złe zarządzanie, konkurencja i inflacja powodują bankructwo Red Lobster

Jednak teraz nadchodzi upadłość. Firma ma ponad miliard dolarów długu. Ale majątek wynosi mniej niż 30 milionów dolarów CNN W nawiązaniu do firmy. Celem jest sprzedaż spółki pożyczkodawcom. W zamian otrzymujesz fundusze potrzebne do przetrwania.

Przyczynami nierównowagi jest zwiększona konkurencja ze strony innych wschodzących sieci restauracji, inflacja oraz konsekwencje pandemii korony. Od 2019 roku jest o tym głośno CNN Liczba klientów spadła o 30 proc., ale już nie wzrosła znacząco.

Red Lobster przyznaje się do strategicznych błędów po bankructwie

Przyczyną jest także złe zarządzanie. W swoim wniosku o upadłość Red Lobster stwierdził, że ma „nadęty i słabo radzący sobie portfel restauracji”. Za straty firma obwiniła także swojego byłego największego akcjonariusza, firmę Thai Union. Według raportów firma Red Lobster rozwiązała umowę z dwoma dostawcami smażonych krewetek i zawarła umowę na wyłączność z Thai Union, co podniosło koszty sieci restauracji. CNN.

Reprezentowana niemal wszędzie w USA: sieć restauracji Red Lobster zbankrutowała. (Zdjęcie pliku) © Scott Brower/Imago

„Zauważyliśmy bezpodstawne zarzuty zawarte we wnioskach do sądu upadłościowego i nie możemy się doczekać pełnej prezentacji faktów” – stwierdziła Thai Union w odpowiedzi na zarzuty dotyczące Red Lobster.

READ  Aldi stale podnosi cenę: trzeba obliczyć premię cenową w wysokości 550 procent

Thai Union, wieloletni dostawca Red Lobster, planuje kontynuować współpracę. „Jesteśmy przekonani, że proces sądowy umożliwi firmie Red Lobster restrukturyzację zobowiązań finansowych i wykorzystanie jej długoterminowego potencjału w bardziej pozytywnym otoczeniu” – stwierdziła spółka w swoim oświadczeniu.

Firma Red Lobster jest niewypłacalna: upadłość wisiała na horyzoncie już od dłuższego czasu

Upadłość ogłoszono kilka miesięcy temu. W styczniu 2024 roku Red Lobster zatrudnił eksperta ds. restrukturyzacji Jonathana Tebusa, który od marca pełni funkcję dyrektora zarządzającego. Niektóre restauracje zostały ostatecznie wyprzedane 13 maja.

Red Lobster to godny uwagi przykład z USA. Jednak restauracje w Niemczech również muszą stawić czoła trudnym warunkom ekonomicznym. Między innymi ze względu na skutki pandemii i słabą gospodarkę branży restauracyjnej grozi fala bankructw. (SM)

Continue Reading

Trending