Connect with us

Economy

Ambitne plany: po mieszanych liczbach kwartalnych: w ten sposób NEL ASA pozycjonuje się na przyszłość dzięki partnerstwu Wiadomość

Published

on

Akcje NEL są pod presją po rozczarowujących wynikach kwartalnych
Partnerstwo z Aibel w zakresie złożonych projektów wodorowych
Współpraca z First Solar ma na celu obniżenie kosztów zielonego wodoru

Temat wodoru jako przyjaznego dla środowiska typu silnika przyszłości cieszy się w ostatnich latach dużym zainteresowaniem. Znalazło to również odzwierciedlenie w wynikach udziału ekspertów w dziedzinie wodoru, takich jak NEL ASA. Papieru Norwegian Hydrogen Company udało się w ciągu roku wzrosnąć o prawie 40 procent na krajowym rynku akcji w Oslo. Możliwe, że szczyt boomu wodorowego przypada teraz na styczeń 2021 r., Kiedy zapasy NEL wzrosły do ​​rekordowego poziomu 35,15 NOK. Kilka innych firm produkujących wodór, takich jak Ballard Power, Plug Power czy FuelCell Energy, wkrótce potem osiągnęło nowy poziom. Od tego czasu euforia wokół specjalistów od wodoru nieco opadła, a ceny wróciły z najwyższych w historii.

NEL rozczarowujące wyniki pierwszego kwartału

W przypadku NEL ASA trend ten podążył za tym Prezentacja bilansu za I kwartał 2021 r Ponownie dokręć. Inwestorzy byli bardziej niż wściekli na wyniki pierwszego kwartału roku. NEL zgłosił stratę w wysokości 578,1 mln NOK, podczas gdy eksperci z góry przewidują stratę w wysokości 205,5 mln NOK. Sprzedaż była również poniżej szacunków, wynoszących 156,9 mln NOK.

Jednak pomimo tego niepowodzenia pionier wodoru nie powinien zostać całkowicie odpisany, ponieważ NEL nieustannie pracuje nad zwiększeniem wzrostu poprzez strategiczne partnerstwa i zwiększeniem zasięgu.

Strategiczne partnerstwo z Aibel

Kilka dni przed przedstawieniem liczb firma ogłosiła, że ​​nawiązała strategiczne partnerstwo z norweskim dostawcą usług energetycznych Aibel AS. Aibel to wiodąca firma w branży naftowej, gazowej i morskiej, działająca nie tylko w Norwegii, ale także w Azji Południowo-Wschodniej. Firma posiada zakłady produkcyjne w Haugesund, Norwegii i Tajlandii, które mogą być wykorzystywane do prefabrykacji, modułów i konstrukcji. Aibel i NEL chcą teraz wspólnie wykorzystać swoje umiejętności w „wielkoskalowych, złożonych projektach dotyczących odnawialnego wodoru”, jak stwierdzono w odpowiednim komunikacie prasowym.

READ  Prace konserwacyjne: niemiecki minister gospodarki oczekuje wstrzymania dostaw gazu z Rosji

John Under Lkke, dyrektor generalny NEL, stwierdził również, że współpraca ma charakter „długoterminowy” i zostanie wykorzystana „do dalszego zwiększania naszej konkurencyjności” oraz „do dostarczania naszym klientom efektywnych, opłacalnych i przewidywalnych projektów”. Jak powiedział prezes i dyrektor generalny Aibel, Mads Andersen w komunikacie prasowym, ESP postrzega współpracę jako „znaczący kamień milowy”, który stanowi kolejny ważny krok dla firmy w jej „transformacji w kierunku sektora energii odnawialnej”.

Współpraca z First Solar

Krótko przed prezentacją bilansu NEL ogłosił dodatkową współpracę, w szczególności z wiodącym dostawcą energii słonecznej, firmą First Solar. Celem jest wspólny rozwój zintegrowanych fotowoltaicznych instalacji wodorowych. Aby obniżyć całkowite koszty wodoru i energii elektrycznej, specjaliści od energii chcą zoptymalizować architekturę sieci dla projektów hybrydowych fotowoltaiki i elektrolizerów. Chodzi o to, aby elektrownie wodorowe zasilać energią słoneczną, aby mogły produkować zielony wodór. Przy pomocy nowych technologii energia słoneczna musi stawać się coraz tańsza. Wreszcie, podczas prezentacji bilansu, Lkke potwierdził ambitny cel NEL, jakim jest dostarczenie 1 kilograma zielonego wodoru za 1,50 dolara do 2025 roku. Współpraca z First Solar jest ważnym krokiem w tym kierunku. First Solar prezentuje się tutaj jako partner, ponieważ specjalista w dziedzinie energii słonecznej polega na modułach fotowoltaicznych o niskiej zawartości węgla w przeciwieństwie do tradycyjnych krzemowych paneli fotowoltaicznych.

Szacunki udziału NEL

Okazuje się, że rurociąg NEL specjalizujący się w wodorze jest mocno obciążony projektami, które nadal wspierają norweską firmę na jej drodze do osiągnięcia długoterminowego celu, jakim jest zapewnienie niedrogiego, zielonego wodoru. Jednak dopiero się okaże, czy to wystarczy, aby akcje NEL miały tak silny wiatr, że można będzie przekroczyć dawne szczyty. Niemniej jednak szacunki FactSet dają powód do nadziei. W sumie 15 analityków, artykuł NEL uzyskał średni plus. Średnia cena docelowa wynosi 31 267 NOK, czyli około 78% powyżej aktualnej ceny akcji (stan na 6 maja 2021 r.).

READ  będziemy! Targi CES 2022 zostaną odparowane

Zespół redakcyjny Martina Khler / Finanzen.net

Więcej informacji o NEL ASA

Bildkelen: W Assa

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Economy

Daimler Truck nie może dostarczyć tysięcy ciężarówek

Published

on

Ciężarówki Daimlera

Sprzedaż producenta ciężarówek rośnie, ale walczy o swobodny przepływ gotówki.

(Zdjęcie: Bloomberg)

Monachium Problemy logistyczne, ze wszystkich rzeczy, przesłaniają biznes Ciężarówki Daimlera. Konkretnie, wiodący na świecie producenci autobusów przegubowych i ciężarówek o dużej ładowności borykają się z pełnymi magazynami z powodu braku kierowców ciężarówek i półprzewodników. Szwabii nie są obecnie w stanie dostarczyć swoim klientom tysięcy gotowych pojazdów.

To uderza w bilans niezależnej spółki zależnej producenta samochodów Mercedes Benz Przez. Oznacza to, że w pierwszym kwartale Daimler Truck nie zarobił pieniędzy, ale spalił 628 mln euro w branży przemysłowej. Wolny przepływ środków (wolny przepływ gotówki) jest ujemny, w drugim kwartale oferta wyniosła 756 mln euro.

Wolne przepływy pieniężne to jeden z najważniejszych wskaźników finansowych, zwłaszcza dla akcjonariuszy. Wreszcie pokazuje, czy firma ma wystarczającą płynność, aby móc np. wypłacić dywidendę. Daimler Truck stara się więc sklasyfikować nieprzyjemny obecnie rozwój. Przez cały rok swobodny przepływ środków powinien wynosić około 1,6 mld euro.

Czytaj teraz

Uzyskaj dostęp do tego i wszystkich innych artykułów na

Internet i nasza aplikacja są bezpłatne przez 4 tygodnie.

śledzenie

Czytaj teraz

Uzyskaj dostęp do tego i wszystkich innych artykułów na

Internet i nasza aplikacja są bezpłatne przez 4 tygodnie.

śledzenie

READ  Ceny energii rosną: rząd jest pewien: Niemcy nie muszą marznąć zimą
Continue Reading

Economy

Poniżej oczekiwań: wartość indeksu DAX Akcje Siemensa wciąż rosną: Siemens odpisuje stratę – prognozy zostały zrewidowane | biuletyn Informacyjny

Published

on

Jednak kursy walutowe i efekty portfelowe znacząco przyczyniły się do 7% wzrostu nowych transakcji i 11% wzrostu sprzedaży. Dochody prywatne ze sprzedaży Yunex Traffic zwiększyły zysk operacyjny o dobry kwartał, ale nie tak drastycznie, jak oczekiwał rynek. Najważniejsze jest to, że liczby były na minusie ze względu na odpis wartości księgowej udziałów Siemens Energy, który został zgłoszony pod koniec czerwca. Całoroczne prognozy zysku na akcję na 2021/22 (na koniec września) zostały odpowiednio obniżone, ale wszystkie inne cele zostały potwierdzone.

W okresie kwiecień-czerwiec grupa technologiczna odnotowała wynik 2,88 mld euro w biznesie przemysłowym – wzrost o 27 proc., jak podał w Monachium. Sprzedaż wzrosła o 4 procent do 17,9 miliarda euro, a zamówienia napływające wzrosły o 1 procent do 22,0 miliarda euro. Zgodnie z konsensusem opracowanym przez firmę, analitycy spodziewali się sprzedaży na poziomie 17,47 mld euro, nowej działalności w wysokości 19,82 mld euro i zysku w wysokości 3,02 mld euro w branży przemysłowej.

Po opodatkowaniu Siemens odnotował deficyt w wysokości 1,5 mld euro. W poprzednim roku nadal była nadwyżka tej samej kwoty. Straty cen akcji w wydzielonej spółce technologicznej Siemens Energy oznaczały, że Siemens musiał wypłacić 2,7 miliarda euro z pozostałych 35 procent udziałów. Odpowiada to 3,37 euro za akcję.

Ten szczególny efekt ma wpływ na oczekiwania zysku na akcję. Przed przypisaniem ceny zakupu Siemens widzi teraz cenę między 5,33 a 5,73 euro w 2021/22 zamiast 8,70 i 9,10 euro, jak poprzednio.

Siemens nie chce sprzedawać akcji Siemens Energy w krótkim terminie

Siemens nie będzie miał udziałów w grupie technologii energetycznych w krótkim terminie, nawet po wycofaniu z giełdy miliardów akcji Siemens Energy. Dyrektor Finansowy Ralph Thomas zwrócił uwagę na nadchodzące podwyższenie kapitału w Energy, dzięki któremu spółka zależna zamierza w całości pozyskać do 4 mld euro od pogrążonego od lat w kryzysie producenta turbin wiatrowych Siemens Gamesa. Thomas powiedział, że w takim przypadku „niefortunne i nierozsądne” byłoby sprzedawanie akcji za dodatkowe wahania cen.

READ  Reakcje z zagranicy po wyborach federalnych: wiwatują europejscy socjaldemokraci - Chiny i Rosja czekają - Polityka

Ponadto Siemens nadal udziela gwarancji w wysokości 10 miliardów euro w Siemens Energy. To znacznie poniżej 28 miliardów w czasie pokazu. Ale punkt „gdzie możesz to zostawić” nie został jeszcze osiągnięty.

Po przeprowadzeniu testu na utratę wartości Siemens pod koniec trzeciego kwartału fiskalnego zmniejszył wartość księgową swoich 35 procent udziałów w Siemens Energy o 2,7 miliarda euro. W rezultacie pojawiły się spekulacje, że spółka-matka może wkrótce zacząć rozwiązywać swoje udziały, jak ogłoszono, gdy spółka zależna weszła na giełdę. Wcześniej Siemens powiedział, że nie będzie sprzedawał akcji energetycznych za cenę niższą niż ich wartość księgowa.

W ten sposób współdziałają analitycy i prezesi.

Eksperci rynkowi nieustannie chwalili rozwój solidnego systemu grupy, który został zrekompensowany obciążeniami z Rosji. Grupa branżowa miała za sobą kolejny mocny kwartał operacyjny, napisał w początkowej reakcji analityk Berenberg Philip Poehler. Z drugiej strony ekspert UBS Guillermo Peigneux Lojo był rozczarowany zyskiem operacyjnym i marżą.

„Nasz portfel zamówień osiągnął rekordowo wysoki poziom 99 miliardów euro – i jest wysokiej jakości” – powiedział podczas telekonferencji dyrektor generalny Busch Development. Jednym z motorów wzrostu jest branża automatyzacji fabryk, ale branża inteligentnej infrastruktury również rozwinęła się wykładniczo.

„To nie był łatwy kwartał” – powiedział Bush. Jednak Siemens pokazuje wiele mocnych stron i nadal się rozwija. Jednak Siemens zmaga się również z wąskimi gardłami w łańcuchu dostaw oraz rosnącymi kosztami pracy i zakupów. W Chinach blokady związane z koronawirusem wpłynęły na produkcję. Jednak od czerwca firma odnotowała tutaj solidne ożywienie. Siemens zamierza wchłonąć wyższe koszty, podnosząc ceny i zwiększając wydajność.

Na razie Siemens może być dość spokojny o potencjalne dławienie gazu. „W tej chwili nie widzimy dużego bezpośredniego wpływu na nasze zakłady, ponieważ nasza produkcja nie zużywa dużo energii”, powiedział Bush. Siemens pokrywa prawie 100% zapotrzebowania Europy na energię z odnawialnych źródeł energii. Gaz ziemny jest wykorzystywany tylko w kilku dalszych obszarach produkcyjnych. „A jeśli zabraknie nam gazu, podjęliśmy środki ostrożności, aby kontynuować naszą produkcję”.

READ  Prace konserwacyjne: niemiecki minister gospodarki oczekuje wstrzymania dostaw gazu z Rosji

Tak reagują akcje Siemensa

Za pośrednictwem XETRA akcje Siemensa tymczasowo wzrosły o 0,82 procent do 110,08 euro. Początkowo zmniejszyły się o ponad dwa i pół procent.

Znaczący spadek wartości udziałów w Siemens Energy i innych opłat związanych z wycofaniem się z Rosji wyrwał Siemensa w trzecim kwartale ze straty. W rezultacie Siemens obniżył prognozy zysków. Niezależnie od tego, biznes był solidny.

Analityk Andrew Wilson z amerykańskiego banku JPMorgan określił przychodzące zamówienia i swobodny przepływ pieniędzy z grupy technologicznej jako bardzo silne w początkowej reakcji. Kolega z UBS, Guillermo Peigneux Lojo, również mówił o dużych zamówieniach i sprzedaży, ale skrytykował spadek rentowności w branży przemysłowej. Oczekuje teraz, że konsensusowe szacunki w tym sektorze spadną.

Frankfurt (Dow Jones) / Frankfurt (dpa-AFX)

Wybrane produkty dźwigowe na Siemens AGDzięki nokautom inwestorzy spekulacyjni mogą nieproporcjonalnie uczestniczyć w ruchach cenowych. Po prostu wybierz żądany żuraw, a my pokażemy Ci odpowiednie otwarte produkty na Siemens AG

Dźwignia powinna wynosić od 2 do 20

Brak danych

Więcej wiadomości o Siemens AG

Źródła obrazu: Jonathan Weiss / Shutterstock.com, AR Pictures / Shutterstock.com

Continue Reading

Economy

Poszukiwanie alternatyw trwa nadal: Unia Europejska zaniepokojona zakazem importu rosyjskiego węgla

Published

on

Szukam alternatyw w toku
Zainteresowana UE po zakazie importu węgla z Rosji

Od teraz kraje UE nie mogą importować więcej węgla niż Rosja. Poszukiwania alternatyw idą pełną parą, ponieważ rośnie udział energetyki węglowej – także z powodu wojny na Ukrainie.

Od czwartku kraje UE nie mogą już importować węgla z Rosji. Zawieszenie importu jest częścią sankcji nałożonych na atak na Ukrainę, na które państwa członkowskie zgodziły się w kilku krokach. Zakaz importu węgla był pierwszym środkiem w sektorze energetycznym i został uchwalony w kwietniu. Węgiel i tak ma reputację zabójcy klimatu, ale bez niego nie będzie łatwo.

W latach 1990-2020 zużycie węgla w Unii Europejskiej spadło o dwie trzecie. Jednak krajowa produkcja węgla spadała znacznie szybciej w tym samym okresie. Różnicę rekompensuje import – głównie z Rosji. Do zeszłego roku Unia Europejska importowała z Rosji 45 proc. węgla o wartości czterech miliardów euro rocznie. To już koniec. Według Federalnego Ministerstwa Gospodarki i Technologii od 9 kwietnia, czyli dzień po tym, jak Unia Europejska osiągnęła porozumienie w sprawie zakazu węgla, nie zawarto nowych kontraktów na import węgla z Rosji. Istniejące kontrakty można zatem „wykonać” do środy.

Rząd federalny chce ponownie uruchomić elektrownie węglowe

Jednocześnie rząd federalny podjął decyzję o czasowym przywróceniu starych elektrowni węglowych do sieci w obliczu zbliżającego się niedoboru mocy. Inne kraje, takie jak Austria i Włochy, również chcą ponownie zużywać więcej węgla. W Niemczech, według firmy analitycznej Rystad Energy, energia elektryczna wytwarzana z węgla wzrosła o 20 proc. w ciągu pierwszych pięciu miesięcy tego roku. Europejczycy poszukują obecnie alternatywnych dostawców węgla, takich jak USA, Australia i Indonezja. Według Ministerstwa Gospodarki Niemcy pozyskują teraz więcej paliw kopalnych z RPA i Kolumbii.

Dla niektórych, zwłaszcza dla Polski, może to być problem. Kraj nadal w dużym stopniu opiera się na węglu do produkcji energii. Choć wydobywa również te same surowce, na razie import pochodzi głównie z Rosji. Już w połowie kwietnia Warszawa wprowadziła własny zakaz importu węgla rosyjskiego, co doprowadziło do powstania wąskich gardeł i ogromnych podwyżek cen. Dziś tona węgla kosztuje cztery razy więcej niż rok temu. Tymczasem ceny zostały ograniczone, a zakupy dla prywatnych konsumentów racjonowane. Polski rząd zapowiedział, że zabezpieczy dostawy z innych krajów. Jednak ograniczona przepustowość portów, kolei i dróg wodnych sprawia, że ​​jest to trudne, a obawy dotyczące dostaw zimowych rosną. Planowana jest jednorazowa dotacja dla rodzin opalanych węglem.

READ  Reakcje z zagranicy po wyborach federalnych: wiwatują europejscy socjaldemokraci - Chiny i Rosja czekają - Polityka
Continue Reading

Trending