Connect with us

Economy

Ambitne plany: po mieszanych liczbach kwartalnych: w ten sposób NEL ASA pozycjonuje się na przyszłość dzięki partnerstwu Wiadomość

Published

on

Akcje NEL są pod presją po rozczarowujących wynikach kwartalnych
Partnerstwo z Aibel w zakresie złożonych projektów wodorowych
Współpraca z First Solar ma na celu obniżenie kosztów zielonego wodoru

Temat wodoru jako przyjaznego dla środowiska typu silnika przyszłości cieszy się w ostatnich latach dużym zainteresowaniem. Znalazło to również odzwierciedlenie w wynikach udziału ekspertów w dziedzinie wodoru, takich jak NEL ASA. Papieru Norwegian Hydrogen Company udało się w ciągu roku wzrosnąć o prawie 40 procent na krajowym rynku akcji w Oslo. Możliwe, że szczyt boomu wodorowego przypada teraz na styczeń 2021 r., Kiedy zapasy NEL wzrosły do ​​rekordowego poziomu 35,15 NOK. Kilka innych firm produkujących wodór, takich jak Ballard Power, Plug Power czy FuelCell Energy, wkrótce potem osiągnęło nowy poziom. Od tego czasu euforia wokół specjalistów od wodoru nieco opadła, a ceny wróciły z najwyższych w historii.

NEL rozczarowujące wyniki pierwszego kwartału

W przypadku NEL ASA trend ten podążył za tym Prezentacja bilansu za I kwartał 2021 r Ponownie dokręć. Inwestorzy byli bardziej niż wściekli na wyniki pierwszego kwartału roku. NEL zgłosił stratę w wysokości 578,1 mln NOK, podczas gdy eksperci z góry przewidują stratę w wysokości 205,5 mln NOK. Sprzedaż była również poniżej szacunków, wynoszących 156,9 mln NOK.

Jednak pomimo tego niepowodzenia pionier wodoru nie powinien zostać całkowicie odpisany, ponieważ NEL nieustannie pracuje nad zwiększeniem wzrostu poprzez strategiczne partnerstwa i zwiększeniem zasięgu.

Strategiczne partnerstwo z Aibel

Kilka dni przed przedstawieniem liczb firma ogłosiła, że ​​nawiązała strategiczne partnerstwo z norweskim dostawcą usług energetycznych Aibel AS. Aibel to wiodąca firma w branży naftowej, gazowej i morskiej, działająca nie tylko w Norwegii, ale także w Azji Południowo-Wschodniej. Firma posiada zakłady produkcyjne w Haugesund, Norwegii i Tajlandii, które mogą być wykorzystywane do prefabrykacji, modułów i konstrukcji. Aibel i NEL chcą teraz wspólnie wykorzystać swoje umiejętności w „wielkoskalowych, złożonych projektach dotyczących odnawialnego wodoru”, jak stwierdzono w odpowiednim komunikacie prasowym.

READ  Z Chin przyjechał pierwszy pociąg Fressnapf

John Under Lkke, dyrektor generalny NEL, stwierdził również, że współpraca ma charakter „długoterminowy” i zostanie wykorzystana „do dalszego zwiększania naszej konkurencyjności” oraz „do dostarczania naszym klientom efektywnych, opłacalnych i przewidywalnych projektów”. Jak powiedział prezes i dyrektor generalny Aibel, Mads Andersen w komunikacie prasowym, ESP postrzega współpracę jako „znaczący kamień milowy”, który stanowi kolejny ważny krok dla firmy w jej „transformacji w kierunku sektora energii odnawialnej”.

Współpraca z First Solar

Krótko przed prezentacją bilansu NEL ogłosił dodatkową współpracę, w szczególności z wiodącym dostawcą energii słonecznej, firmą First Solar. Celem jest wspólny rozwój zintegrowanych fotowoltaicznych instalacji wodorowych. Aby obniżyć całkowite koszty wodoru i energii elektrycznej, specjaliści od energii chcą zoptymalizować architekturę sieci dla projektów hybrydowych fotowoltaiki i elektrolizerów. Chodzi o to, aby elektrownie wodorowe zasilać energią słoneczną, aby mogły produkować zielony wodór. Przy pomocy nowych technologii energia słoneczna musi stawać się coraz tańsza. Wreszcie, podczas prezentacji bilansu, Lkke potwierdził ambitny cel NEL, jakim jest dostarczenie 1 kilograma zielonego wodoru za 1,50 dolara do 2025 roku. Współpraca z First Solar jest ważnym krokiem w tym kierunku. First Solar prezentuje się tutaj jako partner, ponieważ specjalista w dziedzinie energii słonecznej polega na modułach fotowoltaicznych o niskiej zawartości węgla w przeciwieństwie do tradycyjnych krzemowych paneli fotowoltaicznych.

Szacunki udziału NEL

Okazuje się, że rurociąg NEL specjalizujący się w wodorze jest mocno obciążony projektami, które nadal wspierają norweską firmę na jej drodze do osiągnięcia długoterminowego celu, jakim jest zapewnienie niedrogiego, zielonego wodoru. Jednak dopiero się okaże, czy to wystarczy, aby akcje NEL miały tak silny wiatr, że można będzie przekroczyć dawne szczyty. Niemniej jednak szacunki FactSet dają powód do nadziei. W sumie 15 analityków, artykuł NEL uzyskał średni plus. Średnia cena docelowa wynosi 31 267 NOK, czyli około 78% powyżej aktualnej ceny akcji (stan na 6 maja 2021 r.).

READ  Shell, BP: Jak międzynarodowe koncerny naftowe zarabiają, gdy ceny energii rosną

Zespół redakcyjny Martina Khler / Finanzen.net

Więcej informacji o NEL ASA

Bildkelen: W Assa

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Wycofane są lody firm Edeka, Rewe i Kaufland – spożycie grozi biegunką

Published

on

Wycofane są lody firm Edeka, Rewe i Kaufland – spożycie grozi biegunką
 1. Strona główna
 2. konsument

Naciska

Lody czekoladowo-miętowe zostały wycofane z rynku z powodu błędu produkcyjnego. Jej spożycie może powodować biegunkę. © Chromorang/Imago

Jedna marka lodów została wycofana ze względu na błędne oznakowanie. Jej spożycie może u niektórych osób powodować problemy zdrowotne.

MONACHIUM — Kiedy w lecie temperatury gwałtownie rosną, gałka lodów to dla wielu osób doskonały sposób na ochłodzenie się. Albo z ulubionej lodziarni, albo z zamrażarki. Jednak obecnie zaleca się ostrożność w przypadku odmian sprzedawanych w wielu supermarketach. Producent Elvis Eis ogłosił wycofanie swoich lodów o smaku lodów w filiżance. Zawiera alergen, który nie jest odpowiednio oznakowany na opakowaniu. Ludzie z tym jedli wrażliwy Zainfekowane lody mogą powodować biegunkę, wzdęcia i bóle brzucha. Wycofano również inne słodycze, ponieważ zawierały patogeny.

Lody ciemnomiętowe od producenta Elvis Eishandwerk.
Producent Elvis Eishandwerk przypomina ciemny miętowy smak lodów w szkle. Powodem jest nieprawidłowe oznakowanie alergenów. © Elvis Ace, Elvis Bojcevic EK

Nieprawidłowe oznakowanie alergenów prowadzi do wycofania lodów: Producent ostrzega alergików, aby nie spożywali lodów

Dotyczy to lodów miętowych w filiżance o pojemności 400 mililitrów. „Błąd ludzki” podczas produkcji spowodował, że „produkt nie był prawidłowo oznakowany przez dwa dni produkcji” – mówi Wiadomość od producenta. W szczególności problem polega na tym, że etykieta alergenów z przodu i z tyłu jest nieprawidłowa. Jednak lista składników jest poprawna.

Producent przestrzega, aby osoby cierpiące na nadwrażliwość na gluten, zwaną także celiakią, nie spożywały wycofywanych produktów. Przestrzega, aby osoby z tą nietolerancją spożywały produkty zawierające gluten, gdyż może to powodować wzdęcia, biegunkę i bóle brzucha. Niemieckie Stowarzyszenie Celiakii (DZG).

Ponadto gluten powoduje u tych osób zapalenie błony śluzowej jelit. Prowadzi to do zaniku kosmków jelitowych, co utrudnia wchłanianie składników odżywczych. „W miarę postępu choroby rozwijają się niedobory składników odżywczych, co może prowadzić do szeregu objawów” – mówi DZG. Jeśli jednak nie występuje odpowiednia alergia, produkt można spożywać bez obaw.

Wycofano cztery partie — wadliwy produkt jest oferowany w sklepach Kaufland, Rio, Edica i innych

Wycofanie dotyczy łącznie czterech płatności datowanych najlepiej przed 30 kwietnia 2025 r. Informacje te znajdują się na zewnętrznej krawędzi produktu. W ten sposób możesz sprawdzić, czy zakupiony przez Ciebie produkt nie został objęty wycofaniem.

READ  Gamescom 2023: Lista oficjalnych (nie)wystawców (aktualizacja)

Następujące partie nazywane są:

 • 241631MZ
 • 241731MZ
 • 241951MZ
 • 241441 MZ1

Lody Elvisa sprzedawane są w kubkach w całych Niemczech. Można go znaleźć na półkach m.in. w Kaufland, Rio i Edica, ale inne sklepy też mają te lody w swojej ofercie. the Strona producenta W związku z tym odmiany lodów można znaleźć w następujących supermarketach:

 • Roy
 • Zamknij zakup
 • Blisko i dobrze
 • rodzina
 • uderzyć
 • Kaufland
 • edica
 • NP. rabat
 • Kup rynek
 • kapelusz
 • Ziemia

Co zrobić, jeśli zakupione przez Ciebie lody zostaną objęte wycofaniem? W ten sposób odzyskasz swoje pieniądze

Aby zwrócić produkty objęte wycofaniem, należy skontaktować się z samą firmą. „Aby otrzymać zwrot pieniędzy, prześlij nam zdjęcie opakowania z datą przydatności do spożycia, pod tytułem „Wycofanie produktu ELVIS Mint Dark” – napisał producent w powiadomieniu o wycofaniu. Adres e-mail to [email protected] .

Oto przegląd wszystkich informacji na temat wycofania:

Lody Elvis o ciemnej mięty
Lody Elvisa, Elvis Bojcevic EK
241631MZ, 241731MZ, 241951MZ, 241441MZ1
30 kwietnia 2025 r
400ml

Obecnie firma Edeka wycofała produkt rybny marki własnej z supermarketu. Zawsze są oddzwonienia. Niektóre przyczyny są przyczyną częściej niż inne. (S)

Continue Reading

Economy

McDonald’s chce wykorzystać sztuczną inteligencję do zamówień

Published

on

McDonald’s chce wykorzystać sztuczną inteligencję do zamówień

Stan na: 17 czerwca 2024 r. o godzinie 9:01

Czy klienci fast foodów wkrótce zamówią burgery od robota? Po okresie próbnym amerykańska sieć restauracji McDonald’s chce teraz zrobić kolejny krok. Konkurenci również eksperymentują z tą technologią.

Coraz częściej w systemie cateringowym testowane jest zastosowanie sztucznej inteligencji (AI). Sieć fast foodów McDonald’s od około dwóch lat testuje wykorzystanie sztucznej inteligencji przy zamówieniach w ponad 100 lokalizacjach. Jak poinformowała w weekend publikacja branżowa Restaurant Business, powołując się na list do restauracji, okres próbny zostanie zakończony.

McDonald’s dał jednak jasno do zrozumienia, że ​​posunięcie przetestowane z firmą komputerową IBM to nie koniec. Po wypróbowaniu testu amerykańska grupa potwierdziła „Restaurant Business”, że jesteśmy przekonani, „że rozwiązanie do zamawiania głosowego typu drive-thru będzie częścią przyszłości naszych restauracji”.

Słownictwo jest do opanowania

McDonald’s chce wdrożyć rozwiązanie technologiczne do końca roku. Modele językowe AI coraz lepiej radzą sobie z rozmowami z ludźmi.

Rozpoznawanie mowy jest szczególnie przydatne w przypadku żądań w systemie cateringowym, gdzie można kontrolować dobór słów. Tak zwana generatywna sztuczna inteligencja – taka jak ta stosowana w chatbocie ChatGPT – potrafi już formułować zdania na poziomie językowym człowieka.

W grudniu McDonald’s zgodził się na współpracę z Google skupioną na wykorzystaniu generatywnej sztucznej inteligencji, choć szczegóły umowy nie są jeszcze znane. Konkurenci, tacy jak sieci fast foodów Wendy’s i Carl’s Jr., już eksperymentują z automatycznym przyjmowaniem zamówień ustnych.

READ  Z Chin przyjechał pierwszy pociąg Fressnapf
Continue Reading

Economy

Wycofane są lody firm Edeka, Rewe i Kaufland – spożycie grozi biegunką

Published

on

Wycofane są lody firm Edeka, Rewe i Kaufland – spożycie grozi biegunką
 1. Strona główna
 2. konsument

Naciska

Lody czekoladowo-miętowe zostały wycofane z rynku z powodu błędu produkcyjnego. Jej spożycie może powodować biegunkę. © Chromorang/Imago

Jedna marka lodów została wycofana ze względu na błędne oznakowanie. Jej spożycie może u niektórych osób powodować problemy zdrowotne.

MONACHIUM — Kiedy w lecie temperatury gwałtownie rosną, gałka lodów to dla wielu osób doskonały sposób na ochłodzenie się. Albo z ulubionej lodziarni, albo z zamrażarki. Jednak obecnie zaleca się ostrożność w przypadku odmian sprzedawanych w wielu supermarketach. Producent Elvis Eis ogłosił wycofanie swoich lodów o smaku lodów w filiżance. Zawiera alergen, który nie jest odpowiednio oznakowany na opakowaniu. Ludzie z tym jedli wrażliwy Zainfekowane lody mogą powodować biegunkę, wzdęcia i bóle brzucha. Wycofano również inne słodycze, ponieważ zawierały patogeny.

Lody ciemnomiętowe od producenta Elvis Eishandwerk.
Producent Elvis Eishandwerk przypomina ciemny miętowy smak lodów w szkle. Powodem jest nieprawidłowe oznakowanie alergenów. © Elvis Ace, Elvis Bojcevic EK

Nieprawidłowe oznakowanie alergenów prowadzi do wycofania lodów: Producent ostrzega alergików, aby nie spożywali lodów

Dotyczy to lodów miętowych w filiżance o pojemności 400 mililitrów. „Błąd ludzki” podczas produkcji spowodował, że „produkt nie był prawidłowo oznakowany przez dwa dni produkcji” – mówi Wiadomość od producenta. W szczególności problem polega na tym, że etykieta alergenów z przodu i z tyłu jest nieprawidłowa. Jednak lista składników jest poprawna.

Producent przestrzega, aby osoby cierpiące na nadwrażliwość na gluten, zwaną także celiakią, nie spożywały wycofywanych produktów. Przestrzega, aby osoby z tą nietolerancją spożywały produkty zawierające gluten, gdyż może to powodować wzdęcia, biegunkę i bóle brzucha. Niemieckie Stowarzyszenie Celiakii (DZG).

Ponadto gluten powoduje u tych osób zapalenie błony śluzowej jelit. Prowadzi to do zaniku kosmków jelitowych, co utrudnia wchłanianie składników odżywczych. „W miarę postępu choroby rozwijają się niedobory składników odżywczych, co może prowadzić do szeregu objawów” – mówi DZG. Jeśli jednak nie występuje odpowiednia alergia, produkt można spożywać bez obaw.

Wycofano cztery partie — wadliwy produkt jest oferowany w sklepach Kaufland, Rio, Edica i innych

Wycofanie dotyczy łącznie czterech płatności datowanych najlepiej przed 30 kwietnia 2025 r. Informacje te znajdują się na zewnętrznej krawędzi produktu. W ten sposób możesz sprawdzić, czy zakupiony przez Ciebie produkt nie został objęty wycofaniem.

READ  „Czy powinniśmy więcej inwestować w bezpieczeństwo”: spór NATO o wydatki na obronę?

Następujące partie nazywane są:

 • 241631MZ
 • 241731MZ
 • 241951MZ
 • 241441 MZ1

Lody Elvisa sprzedawane są w kubkach w całych Niemczech. Można go znaleźć na półkach m.in. w Kaufland, Rio i Edica, ale inne sklepy też mają te lody w swojej ofercie. the Strona producenta W związku z tym odmiany lodów można znaleźć w następujących supermarketach:

 • Roy
 • Zamknij zakup
 • Blisko i dobrze
 • rodzina
 • uderzyć
 • Kaufland
 • edica
 • NP. rabat
 • Kup rynek
 • kapelusz
 • Ziemia

Co zrobić, jeśli zakupione przez Ciebie lody zostaną objęte wycofaniem? W ten sposób odzyskasz swoje pieniądze

Aby zwrócić produkty objęte wycofaniem, należy skontaktować się z samą firmą. „Aby otrzymać zwrot pieniędzy, prześlij nam zdjęcie opakowania z datą przydatności do spożycia, pod tytułem „Wycofanie produktu ELVIS Mint Dark” – napisał producent w powiadomieniu o wycofaniu. Adres e-mail to [email protected] .

Oto przegląd wszystkich informacji na temat wycofania:

Lody Elvis o ciemnej mięty
Lody Elvisa, Elvis Bojcevic EK
241631MZ, 241731MZ, 241951MZ, 241441MZ1
30 kwietnia 2025 r
400ml

Obecnie firma Edeka wycofała produkt rybny marki własnej z supermarketu. Zawsze są oddzwonienia. Niektóre przyczyny są przyczyną częściej niż inne. (S)

Continue Reading

Trending