Connect with us

Economy

Coca-Cola zmienia przepis – wściekli klienci: „Dlaczego ???”

Published

on

Coca-Cola zmienia przepis – wściekli klienci: „Dlaczego ???”

Zmiana przepisu Coca Coli – zdenerwowani klienci: „Proszę odnieść się do starego”

Coca Cola zmieniła przepis – klienci wcale tego nie lubią.

Zdjęcie: IMAGO / Manfred Segerer

Ludzie piją na całym świecie Coca cola. Napój bezalkoholowy istnieje od ponad 100 lat; 8 maja dokładnie przez 135 lat. Ale producent napojów od czasu do czasu zmienia smak brązowego napoju z kofeiną. Ale kochanek Coca cola nie zawsze.

Coca colaI Coca cola Lekki, Coca cola Aromat cynamonowy, waniliowy lub wiśniowy: grupa amerykańska ma wiele odmian w swoim asortymencie. Oprócz wersji z lekkim cukrem oferowana była również wersja zerowa. Przepis został zmieniony. Oceny klientów są bardzo zróżnicowane.

Coca-Cola zmienia przepis – klienci są zdenerwowani

Jak wspomniano na stronie internetowej firmy, Cola Zero istnieje od 2006 roku. Teraz nazywa się Cola Zero Sugar. Producent trunku robi to samo: zawsze czeka na Ciebie oryginalny smak Coca-Coli. Czy fani też to widzą w ten sposób?

Wkrótce po zmianie przepisu Coca Cola opublikowała innowację na Facebooku z następującym pytaniem: „Czy to najlepsza Coca-Cola w historii?”Ale ocena klienta jest częściowo szkodliwa: „Proszę wrócić do starego przepisu, niezależnie od tego, czy oszczędzasz, czy nie. Myślę, że nowy jest okropny”, pisze na przykład jeden z klientów.

Więcej komentarzy: • – Próbowałem, więc też się udało. Delikatny smak z cytrusową nutą.
 • „Nie, smak naprawdę mnie nie przekonał. Chcę z powrotem stare zero. Również w szklanej butelce”.
 • „Niestety, nie smakuje jak nic. Stare rysy są o wiele lepsze”.
 • „Straciłeś mnie jako klienta… Ten nowy smak jest tylko plastikowy lub smakuje staro. Jestem bardzo rozczarowany…”
 • Nie, dziękuję … stara wersja była znacznie lepsza i pozostała na półce
 • „Piję Colę Zero dopiero od lat – i niestety nie uważam nowego Zero za przekonujące. Stara wersja była o wiele lepsza! Byłoby wspaniale, gdyby to się powtórzyło!”
 • „Niestety, nowa Cola Zero nie smakuje już tak dobrze. Uważam, że jest nijakie, jakbyś miał otwartą colę przez długi czas. Szkoda, zawsze lubiłem Cola Zero, ale prawdopodobnie wygrałem” Już tego nie pij ”.
 • Dlaczego ????????????????????????????????????????????????? ????????????????????????????????? stary? To było naprawdę pyszne! New Zero smakuje lokalnie. Wciąż próbuję zdobyć kilka „starych” butelek do mojego magazynu i niestety wyszło … „


—————

Więcej tematów wiadomości:

Tata: Klienci gromadzą się w popularnej kuchence gazowej – wtedy niektórzy naprawdę się złoszczą: „Cheek!”

Klient Netto gotuje się ze złości – dzieje się to na wyjściu: „Spróbuj sam!”

MARCUS LANZ (ZDF): To zdjęcie przekazuje Alice Widdell kłamstwo w roszczeniu „Lateral Thinker”.

Burger King planuje poważną zmianę – jest to unikalne w Niemczech

—————

Ale inni też są ciekawi nowego wyglądu i są zadowoleni ze zmiany: „W lodówce jest jeszcze kilka butelek starej wersji Zero… nowa wersja przyjdzie później… Jestem bardzo ciekawy o jego smaku … ”, pisze Fan O, Przetestuj, wielu z was wydaje się to lubić! ”


Wiele z nich ma też „lepszy” lub „lepszy gust”. Jeden z klientów odpowiedział po prostu: „Cóż, myślę, że to, co nowe, jest dobre… nie lepsze, ale też nie gorsze”. To tylko kwestia gustu …

——————

Historia Coca-Coli

 • Coca-Cola istnieje od 1886 roku. Amerykanin John Steth Pemberton wynalazł ją przez przypadek – już szukał napoju na ból głowy.
 • Hurtownik farmaceutyczny Asa Griggs Candler zabezpieczył prawa do Coca-Coli po śmierci Pembertona i szybko przekształcił The Coca-Cola Company z siedzibą w Atlancie w odnoszącą sukcesy firmę amerykańską.
 • Brązowy trunek trafił do Niemiec w 1929 roku. Najpierw butelkowano go w Essen.
 • Lemoniada pomarańczowa Fanta została tu wynaleziona podczas II wojny światowej.
 • W 1957 roku bokser Max Schmeling przejął franczyzę na Niemcy i stado przeniosło się do Hamburga.
 • Dziś The Coca-Cola Company jest największą firmą produkującą napoje na świecie, zatrudniającą ponad 123 000 pracowników.
 • Firma sprzedaje ponad 3900 różnych produktów w ponad 200 krajach na całym świecie. Oznacza to, że Coca-Cola ma roczne obroty przekraczające 44 miliardy USD (od 2015 r.).

———————-

(młodość)


READ  Zaproszenie dla mediów na Europejską Konferencję MDR w Görlitz - z Saksonią...
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Pod żadnym pozorem nie jedz dżemu

Published

on

Pod żadnym pozorem nie jedz dżemu
 1. ruhr24
 2. praca
Klienci powinni zwrócić uwagę na przywołanie aktualnych zacięć. © Yai Obrazy/Imago; ebner/imago; Wydział: RUHR24

Nowe wycofanie supermarketu: Konsumenci nie powinni jeść dżemu. Produkt sprzedawany jest w sklepach Edeka, Rewe i Kaufland.

Dortmund – Konsumenci powinni zwrócić uwagę na aktualne wycofanie. Tym razem jest to dżem od Lausitzer Fruitprocessing GmbH (10 lipca). W przypadku spożycia żywności istnieje ryzyko zakażenia.

Przypomnijmy z Ediki, Rio i Kauflandu: Pod żadnym pozorem nie jedzcie dżemu

W związku ze skargą firma Lausitzer Fruit Processing GmbH nakazała wycofanie swojego produktu „Lausitzer Cranberries – Light Sugar” w 340-gramowym słoiku.

Istnieje możliwość obecności ciał obcych w produkcie, zwłaszcza kamieni. Aby zapewnić bezpieczeństwo konsumentów, zdecydowanie odradza się spożywanie dotkniętego produktu – podobnie jak w przypadku obecnego wycofania sera.

Dżemy marek Edeka, Rewe i Kaufland objęte wycofaniem – informacja dla klientów

Dotyczy to wyłącznie produktów z datą przydatności do spożycia 18 kwietnia 2027 r. i numerem partii 24040379.

 • Produkt: Dzikie Jagody Łużyckie – Niska zawartość cukru, 340g/370ml w filiżance
  Najlepiej spożyć przed: 18 kwietnia 2027 r
  Partia: 24040379
  Numer EAN: 4012950100071
dżem
Wycofanie ma wpływ na dżem żurawinowy. © Lausitzer Fruit Processing GmbH

Konsumenci mogą zwrócić produkt w miejscu zakupu – m.in. w Rewe, Edeka i Kaufland – i otrzymać zwrot ceny zakupu nawet bez przedstawienia paragonu. Dalsze informacje można uzyskać w dziale obsługi klienta Lausitzer Fruchtverfahren GmbH, pisząc na adres e-mail [email protected].

Zacięcie wywołania spowodowane ciałem obcym: W sytuacjach awaryjnych natychmiast udzielić pierwszej pomocy

Jeśli przypadkowo zjesz obcy przedmiot, może dojść do obrażeń jamy ustnej, gardła i przełyku. Ryzyko jest szczególnie wysokie w przypadku cząstek o ostrych krawędziach. Federalny Urząd Ochrony Konsumentów i Bezpieczeństwa Żywności powołuje się na informacje Niemieckiego Czerwonego Krzyża.

Ciała obce w żywności mogą również powodować ryzyko obrażeń lub zadławienia. Jeśli po połknięciu cząstki utkną w tchawicy lub przełyku, należy je natychmiast leczyć Pierwsza pomoc Jest podjęte. W przypadku wystąpienia obrażeń konsumenci powinni natychmiast zwrócić się o pomoc lekarską.

READ  Możliwe konsekwencje: Jak przejęcie Elona Muska na Twitterze może wpłynąć na akcje Tesli | biuletyn
Continue Reading

Economy

Ogromne zwolnienia w dziale motoryzacyjnym – „Bosch musi walczyć”

Published

on

Ogromne zwolnienia w dziale motoryzacyjnym – „Bosch musi walczyć”
 1. Strona główna
 2. Praca

Naciska

Bosch ogłosił dopiero w grudniu, że rozważa zwolnienie do 1500 pracowników w dziale silników. © Marijane Murad/DPA

Bosch był zmuszony zwolnić tysiące pracowników w swoim dziale motoryzacyjnym. Potencjał ulepszeń istnieje jednak także w innych obszarach przedsiębiorstwa. To słowa prezesa firmy Stefana Hartinga.

Gerlingen – dostawca samochodów Bosch zwolni w tym roku tysiące stanowisk pracy. Przesunięcie w kierunku Samochód elektryczny Niemieckiemu gigantowi z siedzibą w Gerlingen koło Stuttgartu sprawy nie układają się pomyślnie. W wywiadzie z Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) Prezes firmy Stefan Hartung wyjaśnia, w jaki sposób firma chce się rozwijać w przyszłości i czego obecnie brakuje. Bush chce walczyć o rozwój każdego centymetra przestrzeni.

Problemy popytowe we wszystkich sektorach Bosch

W sumie Bosch planuje zwolnić 3200 pracowników w sektorze motoryzacyjnym, z czego 1500 w samym dziale pojazdów w Niemczech. Według Hartunga odejście od samochodów z silnikami spalinowymi na rzecz samochodów elektrycznych maleje, ponieważ coraz więcej osób woli samochód hybrydowy niż samochód w pełni elektryczny. Ponadto światowy popyt na samochody ogólnie spadł.

Zdaniem ekspertów jeszcze kilka lat temu przewidywano, że przejście na samochody elektryczne będzie kosztować około 20 proc. miejsc pracy. Jednakże biorąc pod uwagę, że firma Bosch zatrudnia na całym świecie około 429 400 pracowników, redukcje stanowisk pracy określa się jako stosunkowo niewielkie, jak wynika z raportu firmy Bosch. Codzienne wiadomości jest on nazywany.

Ale nie tylko przemysł motoryzacyjny cierpi z powodu braku popytu na produkty Bosch. To samo planuje firma także w segmencie gadżetów i sprzętu AGD Aby wyeliminować sto kolejnych stanowisk pracy. „Nasza firma celowo zajmuje szeroką pozycję na wielu produktach i rynkach” – wyjaśnia Hartung. wygrał-Wywiad: „Ale obecnie prawie wszędzie występują problemy z popytem”. Przykładem tego jest nadmierny popyt na pompy ciepła w Bosch w 2023 roku, który spowodował już spadek popytu oczekiwany w 2024 roku.

READ  Hisense, BYD, Alipay: dlaczego na Mistrzostwach Europy jest tak dużo reklam z Chin | pieniądze

Bosch chce nadal się rozwijać, także za granicą

Hartung nie może zagwarantować, że w przyszłości nie będzie dalszych redukcji zatrudnienia. Jednak w dłuższej perspektywie postrzega pojazdy elektryczne jako obiecujący obszar biznesowy dla Boscha. Szczególnie istotna jest tutaj elektronika mocy, silniki i osie. Firma oczekuje, że do 2030 r. co trzeci samochód na świecie będzie w pełni elektryczny, a do 2035 r. co drugi samochód.

Ogólnie rzecz biorąc, celem Boscha jest uzyskanie w tym roku zwrotu od pięciu do siedmiu procent. Zdaniem Hartunga, aby osiągnąć ten cel, firma musi nadal walczyć i „wykorzystywać każdy centymetr przestrzeni na rozwój”. Bosch będzie mógł polegać nie tylko na rynku niemieckim, ale także… Ale musi także rozwijać się na arenie międzynarodowej. Firma inwestuje około 1 miliard euro w centrum rozwojowe w Chinach, a obecnie w Czechach budowany jest nowy ośrodek mobilności elektrycznej.

Continue Reading

Economy

To tanie piwo zawodzi bezlitośnie

Published

on

To tanie piwo zawodzi bezlitośnie
 1. Strona główna
 2. konsument

Naciska

Lato, słońce, ogródek piwny – i zimne jasne piwo. Ale co jest lepsze? W teście ZDF dwa z sześciu piw wypadły bezlitośnie.

Kassel – Zimne piwo to latem ulubiona przekąska wielu mieszkańców Niemiec. Piwo jasne staje się coraz bardziej popularne i staje się coraz bardziej trendem poza Bawarią. Ale które piwo jest najlepsze? W nadawaniu konsumenckim Weso ZDF przetestowało sześć różnych rodzajów piwa jasnego – trzy niedrogie i trzy droższe. Wynik był jednoznaczny i druzgocący, gdyż dwa z testowanych piw bezlitośnie zawiodły. Testowane były następujące piwa:

Pearl Basher z Lidla za 0,55 euro Augustyn
Schultenbräu od Aldi za 0,55 euro Lobzer
Oryginał 5.0 za 0,69 € Jezioro Tegernsee

Piwny guru ma w teście ZDF zdecydowanych faworytów – jednak nie wszystkie piwa jasne są tak przekonujące

Każdy browar ma możliwość nadania swojemu piwu indywidualnego charakteru. Mistrz piwowarstwa i sommelier Dario Sterin zna czynniki decydujące o smaku dobrego piwa. „Jeśli chodzi o smak, jasne piwo powinno charakteryzować się doskonałą równowagą pomiędzy słodyczą słodu i goryczką chmielu” – mówi piwny ekspert. Który produkt przekonał go jednak najbardziej, a który nie?

Stieren ma wyraźnego faworyta: Augustinera, którego uważa za najciekawszego. Zupełnie inaczej jest w Scholtenbrau niż w Aldi, które piwny sommelier określa jako „trochę nudne” i stawia na ostatnim miejscu. Oryginalna wersja 5.0 nie radzi sobie dużo lepiej. „Ma prosty, niemal kartonowy wygląd” – mówi Sterrin.

Drużyna piłkarska ocenia piwo jasne: dwa produkty nie otrzymują ani jednego głosu

Ale ekspert nie jest jedynym, który ocenia piwo jasne. Cała kobieca drużyna piłkarska ocenia produkty. W niereprezentatywnej próbie łącznie 19 graczy wyraża swoje opinie – i to prostymi słowami. „Smakuje trochę jak płyn do mycia naczyń” – narzeka jeden z graczy Lobzera. „Nigdy więcej nie kupię Eierbachera z Lidla” – mówi kolejna testerka. Ostre słowa padły także w oryginalnej wersji 5.0: „Potrzebujesz przerw”.

READ  Poważne niepowodzenie: 29-procentowy udział firmy ADLER: ADLER nie otrzymuje opinii audytowej od KPMG - Utracone miliardy - Vonovia trzyma się inwestycji | biuletyn
ZDF przetestował trzy tanie piwa jasne i trzy drogie – i wynik był jednoznaczny. © Zrzut ekranu/ZDF

Tylko dwa produkty sprawdzają się naprawdę dobrze, a Tegernseer zajmuje pierwsze miejsce z sześcioma z 19 głosów. Augustiner zajął drugie miejsce z co najmniej pięcioma głosami. Browar zrewolucjonizował ostatnio piwo, Augustiner po raz pierwszy w swojej ofercie miał także piwo bezalkoholowe.

Lübzer i Soliderbräu przekonały czterech testerów i podzieliły się trzecim miejscem. Jednak kompletna porażka Pearlbachera i 5.0 Original – oba piwa nie otrzymały ani jednego głosu. Badanie przeprowadzone przez Stiftung Warentest dało inny wynik, a zwycięzcą testu zostało tanie piwo bezalkoholowe.

Przynajmniej w laboratorium wszystkie jasne piwa mogą być przekonujące

Jednakże wszystkie produkty uzyskały dobre wyniki w laboratorium. Chemik spożywczy Monica Dust przetestowała piwo pod kątem glifosatu będącego pestycydem i nitrozoamin, które mogą powstawać podczas palenia jęczmienia. Nie stwierdzono ich w żadnym z testowanych piw. W jego śledztwie sprawy wyglądały zupełnie inaczej W rzeczywistości w dwóch szklankach piwa znajdowały się bakterie i glifosat jest znalezione. (Kiba)

Continue Reading

Trending