Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Santander X rozpoczyna globalny konkurs dla firm dbających o środowisko, Gütsel, magazyn miejski dla Gütersloh od ponad 25 lat z kulturą, datami, wydarzeniami, wiadomościami, archiwami wiadomości, handlem detalicznym, usługami, gastronomią, zdrowiem, homeopatią i przewodnikiem biznesowym

Artykuł z dnia 8 maja 2021 r

Mönchengladbach (ots) we współpracy z Fundacją Oxentia, Banco Santander uruchomił Santander X Environmental Challenge w jedenastu krajach. Inicjatywa skierowana jest do przedsiębiorców, którzy swoimi innowacyjnymi pomysłami wnoszą wkład w bardziej zrównoważoną gospodarkę i wnoszą wkład w realizację Porozumienia w sprawie ochrony klimatu z Paryża.

Przejście na zieloną gospodarkę będzie jednym z największych wyzwań stojących przed światowymi społeczeństwami po pandemii COVID-19. Nacisk kładziony jest na promowanie bardziej odpornej, bardziej inkluzywnej i mniej emisyjnej gospodarki jako głównej siły napędowej ożywienia gospodarczego. Anna Putin, prezes Banco Santander, wyjaśnia: „Wirus Covid-19 spowodował globalny kryzys zdrowotny i spowolnienie w gospodarce światowej, ale nie spowolnił zmian klimatycznych. Do końca XXI wieku nasza planeta będzie miała temperaturę trzech stopni i jak dotąd przekroczy ustalony próg 1,5 stopnia. W porozumieniu paryskim. Jeśli tego nie zapobiegniemy, konsekwencje będą tragiczne dla naszej planety. ”Stwierdza wyraźnie:„ To wyzwanie stanowi prawdziwy szansa na zieloną rewolucję, która wymaga ogromnych inwestycji w nowe technologie.

Wyzwanie środowiskowe Santander X jest otwarte dla firm o już ugruntowanej pozycji, osiągających roczną sprzedaż na poziomie od 200 000 do 5 milionów euro za pomocą samego produktu lub usługi. Wyzwanie jest skierowane do firm z Niemiec, Argentyny, Brazylii, Chile, Hiszpanii, Meksyku, Portugalii, Polski, Wielkiej Brytanii, Urugwaju i Stanów Zjednoczonych. Pozytywny wpływ innowacji wprowadzonych w przejrzysty sposób w aplikacji powinien być uzasadniony kluczowymi liczbami i danymi. Ponadto wnioski muszą odnosić się do jednej z następujących dwóch kategorii konkurencji w odniesieniu do zmiany klimatu:

Grupa międzynarodowych ekspertów oceni uczestników i ich nowatorskie pomysły oraz wybierze dwudziestu finalistów. Są zaproszeni do zaprezentowania swoich projektów międzynarodowemu jury złożonemu z czołowych ekspertów w dziedzinie zrównoważonego rozwoju, przedsiębiorczości i globalnych inwestycji 26 kwietnia 2021 r. Sześciu zwycięzców, po trzech w każdej z dwóch kategorii, otrzyma po 20 000 euro na dalszy rozwój swoich projektów. Otrzymują również spersonalizowaną opiekę mentorską od ekspertów z Oxentia Foundation Network i są dobrze widoczni na kanałach Santander i mediach społecznościowych.

READ  Koronawirus na świecie: Unia Europejska chce dać AstraZence czas - politykę

Santander X Environmental Challenge to drugie globalne wyzwanie uruchomione przez Santander X, globalną sieć przedsiębiorczości Banco Santander. To kolejny przykład zaangażowania banku na rzecz odpowiedzialnej przedsiębiorczości jako jednej z głównych sił napędowych ożywienia gospodarczego i zatrudnienia. Tylko w 2020 roku bank wsparł 32 700 przedsiębiorców w realizacji inicjatyw dotyczących zrównoważonego rozwoju.

Dyrektor generalny Oxentii, Steve Cleverley, powiedział: „Fundacja Oxentia jest podekscytowana współpracą z Santander X w zakresie wyzwania środowiskowego. Naszą misją jest umożliwienie najbardziej utalentowanym ludziom wywarcia znaczącego wpływu poprzez zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy i środowiskowy”. Cieszymy się, że możemy współpracować z Santander X, największym przedsiębiorczym talentem na świecie, który może sprostać najpilniejszemu wyzwaniu na naszej planecie ”.

Przedsiębiorcy chcący wziąć udział w konkursie mogą zarejestrować się do 8 kwietnia 2021 r. Na stronie www.santanderx.com. Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie www.santander.com/santander-x-environmental-challenge-en.

O Banco Santander i ich zaangażowaniu w zrównoważony rozwój

Banco Santander nadal czyni postępy w dążeniu do trwałego wzrostu gospodarczego sprzyjającego włączeniu społecznemu i walki ze zmianami klimatycznymi. Firma już osiągnęła neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla we własnym biznesie iw tym tygodniu ogłosiła swój cel zerowej emisji dwutlenku węgla netto w całej grupie do 2050 roku; W związku z tym wyznaczył swoje pierwsze cele w zakresie usuwania dwutlenku węgla, aby ułatwić przejście na gospodarkę niskoemisyjną. W 2030 r. Dostosuje swój portfel wytwórczy do porozumienia paryskiego, zaprzestanie finansowania odbiorców energetyki z węgla kamiennego o ponad 10% i zakończy udział w światowym wydobyciu węgla kamiennego. W międzyczasie będzie nadal podejmować kroki w celu zmniejszenia swojego zasięgu i pomagać swoim klientom w przejściu na zieloną gospodarkę.

Oxentia Foundation i jej zaangażowanie w innowacje i globalną przedsiębiorczość

Fundacja Oxentia została założona, aby wspierać cel Oxentii, jakim jest zajęcie się globalnymi nierównościami poprzez innowacje i działania na rzecz przedsiębiorczości. Na całym świecie Oxentia projektuje, opracowuje i obsługuje nagrody, konkursy i programy wspierające innowatorów i przedsiębiorców na wczesnym etapie rozwoju w celu zwiększenia komercjalizacji projektów innowacyjnych opartych na nauce i technologii, które mają wpływ na cele zrównoważonego rozwoju ONZ. Oxentia wywodzi się z Oxford University Innovation Technology Transfer Company z Uniwersytetu Oksfordzkiego w celu świadczenia specjalistycznych usług zarządzania innowacjami klientom z sektora publicznego i prywatnego na całym świecie. Podejście Oxentii opiera się na silnej spuściźnie Oksfordu z ponad 30-letnim doświadczeniem we wspieraniu innowacji akademickich i przedsiębiorczości w Oksfordzie oraz w ponad 70 krajach na całym świecie.

READ  Nieznana grupa hakerów wysyła ostrzeżenie do Elona Muska

Pod względem liczby klientów Santander Consumer Bank AG jest jednym z 5 największych prywatnych banków w Niemczech. Oferuje klientom indywidualnym i korporacyjnym szeroki wachlarz usług finansowych różnymi kanałami. Niezależnie od tego, czy chodzi o online, za pośrednictwem doradztwa wideo, czy osobiście w oddziale – Santander oferuje szeroki zakres usług i produktów obejmujących szeroki zakres rachunków czekowych i kart kredytowych po pożyczki hipoteczne i firmy związane z papierami wartościowymi. W Niemczech bank jest największym niezależnym finansistą producenta mobilności, a także liderem w dziedzinie dóbr konsumpcyjnych. Siedziba należącej w całości do hiszpańskiego banku Santander znajduje się w Mönchengladbach. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.santander.de.