Connect with us

science

Szczepienia BioNTech: Znanych jest wiele przypadków zapalenia mięśnia sercowego

Published

on

Po doniesieniach o zapaleniu mięśnia sercowego po szczepieniu BioNTech z Izraela, istnieją duże wątpliwości. W Niemczech odnotowano kilka rzadkich przypadków skutków ubocznych:

Izrael jest wiodącym krajem, jeśli chodzi o szczepienia przeciwko koronie. Prawie 60 procent populacji otrzymało już wstępne szczepienie szczepionką Corminarte od producenta BioNTech * i Pfizer, a 56 procent populacji 9,3 miliona zostało w pełni zaszczepionych przeciwko koronawirusowi. Badania wykazały, że szczepionka BioNTech stosowana w Izraelu chroni przed objawami i ciężkim przebiegiem Covid-19. Liczba zakażeń koronawirusem * również gwałtownie spadła. W niedzielę 9 maja Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że w ciągu jednego dnia zgłoszono 17 nowych przypadków korony. W szczytowym okresie było to 10 000 dziennie.

Jednak pojawia się pytanie, czy szczepienie może nie wywołać poważnych skutków ubocznych. Jak donoszą izraelskie media, może istnieć związek między szczepieniem Corona a szczepionką BioNTech a wystąpieniem zapalenia mięśnia sercowego *, czyli zapalenia mięśnia sercowego. Izraelski koordynator epidemiologii, Nahman Ashe, powiedział w izraelskiej telewizji 23 kwietnia, że ​​większość przypadków zapalenia mięśnia sercowego wystąpiła po drugim szczepieniu.

Po szczepieniu BioNTech: Izrael zgłosił 62 przypadki zapalenia mięśnia sercowego na podstawie ponad 5 milionów szczepionek

Wstępne badanie wykazało 62 przypadki zapalenia mięśnia sercowego u ponad pięciu milionów zaszczepionych osób. Nie jest jasne, czy ten odsetek jest niezwykle wysoki. Zapalenie mięśnia sercowego występuje głównie u mężczyzn w wieku od 18 do 30 lat. Zmarło dwóch pacjentów – kobieta i mężczyzna. Jednak w ostatnich latach odnotowano podobną liczbę przypadków.

BioNTech: Rzadkie skutki uboczne zapalenia mięśnia sercowego? W Niemczech zgłoszono kilka przypadków

Według doniesień z Izraela, Paul Ehrlich Institute zajął się również kwestią zapalenia mięśnia sercowego po szczepieniu szczepionką BioNTech i zbadał częstość występowania zapalenia mięśnia sercowego w Niemczech. To raporty Heidelberg 24 *. Po usunięciu zduplikowanych raportów do 30 kwietnia do Instytutu Paula Ehrlicha zgłoszono w sumie 16 przypadków, tymczasowo związanych ze szczepieniem koronawirusowym.

READ  Oparzenie brzytwy u mężczyzn: najważniejsze wskazówki dotyczące jej leczenia

Pojedyncze zgłoszenia z podejrzeniem zapalenia mięśnia sercowego zostały wykluczone, ponieważ początkowe podejrzenie nie zostało potwierdzone. W większości tych raportów brakuje informacji o możliwych alternatywnych przyczynach, takich jak infekcja wirusowa, choroby współistniejące, rokowanie i przebieg choroby.

BioNTech: Liczba podejrzanych przypadków zapalenia mięśnia sercowego według wieku i płci

Opierając się na dostępnych danych z Niemiec, Paul Ehrlich Institute nie widzi żadnego ryzyka zaszczepienia szczepionką BioNTech. Niemniej jednak instytut będzie nadal monitorował i badał doniesienia o zapaleniu mięśnia sercowego. W 12 z 16 przypadków pierwsze objawy pojawiły się w ciągu tygodnia po szczepieniu. Przypadki zapalenia mięśnia sercowego, które są czasowo związane ze szczepionką Corona ze szczepionką przeciwko kumarati, są rozmieszczone według wieku:

Modyfikacja Mężczyźni kobiety
Ponad 80 lat 0 0
70–79 lat 0 0
60 do 69 lat 1 0
Od 50 do 59 lat 1 0
40 do 49 lat 1 0
30 do 39 lat 3 2
18 do 29 lat 6 2

W odpowiedzi na pytanie agencji informacyjnej Reuters o przypadkach kardiomiopatii po szczepieniu Commernate, rzecznik Pfizera powiedział: Są w stałym kontakcie z izraelskim Ministerstwem Zdrowia w celu weryfikacji oceny szczepionek. Zdajemy sobie sprawę z monitoringu przypadków w Izraelu. „Zdarzenia niepożądane są regularnie i kompleksowo monitorowane i nie zaobserwowaliśmy żadnego wyższego wskaźnika zapalenia mięśnia sercowego, niż można by oczekiwać w populacji ogólnej. Związek przyczynowy ze szczepionką nie został ustalony. Szczepionka BioNTech / Pfizer jest dobrze tolerowana. Efekty uboczne w skrócie * – powiedziała firma.

Według niemieckiego kardiologa i dyrektora EKE Clinic Hamburg, Dirka Westermanna, częstość występowania zapalenia mięśnia sercowego szacuje się na 10 do 20 przypadków na 100 000 mieszkańców rocznie. Choroby serca występują głównie u młodszych pacjentów. Etiologia to głównie infekcja wirusowa. Chociaż dotychczas niewiele wiadomo o przypadkach z Izraela, częstotliwość 62 przypadków na każde pięć milionów zaszczepionych można w zasadzie wytłumaczyć ogólną zachorowalnością na choroby serca.

READ  Zwiększ swój metabolizm za pomocą mniszka lekarskiego

Dyrektor kardiologii w Monachium, Stephen Masberg, powiedział gazecie Süddeutsche Zeitung, że wirus Covid19 może również prowadzić do zapalenia mięśnia sercowego. Ponadto wczesna diagnoza jest trudna, ponieważ objawy nie są natychmiast rozpoznawalne. Kardiolog powiedział, że nieleczone zapalenie mięśnia sercowego może prowadzić do niewydolności serca lub nieregularnego bicia serca. Jednak w większości przypadków zapalenie mięśnia sercowego goi się bez konsekwencji.

Szczepienia BioNTech: Jakie są objawy zapalenia mięśnia sercowego?

Zapalenie mięśnia sercowego jest zwykle wywoływane przez wirusy, ale może być również spowodowane zakażeniem pasożytami, grzybami lub bakteriami. Choroba często pojawia się w ciągu kilku dni do tygodni po zakażeniu wirusem. Objawy zapalenia mięśnia sercowego obejmują zmęczenie i gorączkę, zadyszkę, szybkie bicie serca i ból w klatce piersiowej. Jednak w niektórych przypadkach jest to również wolne od objawów. Podczas gdy większość przypadków zapalenia mięśnia sercowego goi się bez żadnych konsekwencji, czasami może to mieć długoterminowe konsekwencje dla serca. Rzadko śmiertelne zapalenie mięśnia sercowego (KP) HEIDELBERG24 * to prezentacja firmy IPPEN.MEDIA.

Lista przeglądów: © dpa / dpa-tmm / Franziska Gabbert / Fotomontaż HEIDELBERG24

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Dziś przypada Światowy Dzień Parkinsona, a chorobą dotkniętą są głównie osoby starsze

Published

on

Dziś przypada Światowy Dzień Parkinsona, a chorobą dotkniętą są głównie osoby starsze
  1. Strona główna
  2. lokalny
  3. Fitzenhausena

Naciska

Tak zwana dystonia, czyli drżenie rąk i ograniczenia motoryczne, jest najbardziej oczywistym objawem choroby Parkinsona. © Panther Media Andrey Popov

Dziś, 11 kwietnia, Światowa Organizacja Zdrowia i Parkinson's Europe ogłosiły Światowy Dzień Parkinsona. Przypomina nam angielskiego lekarza Jamesa Parkinsona.

Eshveg – po raz pierwszy opisał objawy choroby w książce w 1817 roku. Jego datą urodzenia jest 11 kwietnia (1755-1824). Rozmawialiśmy z konsultantem neurologicznym dr. Meliny Euler o objawach, diagnostyce, przebiegu i możliwościach leczenia w Klinice Werra-Meißner.

Jakie są objawy choroby Parkinsona?

Typowe objawy zespołu Parkinsona, znanego również jako idiopatyczny zespół Parkinsona, obejmują sztywność, uczucie sztywności i wzmożone napięcie mięśniowe, akinezję, czyli uogólnione spowolnienie, zmniejszoną mimikę, problemy z małą motoryką i drżenie. Zwykle powoduje to drżenie ręki lub nogi w spoczynku.

Czy istnieje klasyczna postać objawów?

Charakter tych objawów jest różny u poszczególnych pacjentów. Na przykład są pacjenci, u których głównym celem jest drżenie, u innych występuje znaczne ograniczenie ruchu lub nawet ich kombinacja. Początek często jest jednostronny i zwykle występują zaburzenia ruchu ręki lub nogi, które mogą być również bolesne, dlatego pierwszą wizytą u lekarza jest często wizyta u ortopedy.

Kto jest dotknięty?

Choroba Parkinsona dotyka głównie osoby starsze w wieku od 55 do 65 lat. Na początku tak zwane objawy niemotoryczne mogą obejmować zaburzenia węchu, wahania nastroju, takie jak łagodna drażliwość z depresją, przewlekły ból, zaparcia i zaburzenia snu. Kiedy sen senny jest zaburzony, partner pacjenta może na przykład zauważyć bardzo zakłócony sen z dużą ilością ruchów. Idiopatyczna choroba Parkinsona jest chorobą postępującą, która obecnie jest nieuleczalna.

Jak diagnozuje się chorobę Parkinsona?

Przede wszystkim o historii choroby i badaniu neurologicznym. Jeśli istnieje podejrzenie diagnozy, można rozpocząć badanie dopaminy lub leku na obecność dopaminy. Podejrzenie rozpoznania potwierdza poprawa objawów po podaniu dopaminy. Należy dodać obrazowanie głowy (MRI), nawet w celu wykluczenia innych chorób. Prezentacja funkcjonalna w medycynie nuklearnej może być przydatna w dalszej diagnostyce lub w odróżnieniu od innych patologii związanych z objawami choroby Parkinsona.

READ  Turcja: Przypadki koronawirusa rosną... Czy nadal można wyjechać?

Jakie są różne przebiegi i stadia choroby?

Postęp jest bardzo powolny, ale postępuje także szybko. Jednak zbilansowana dieta śródziemnomorska i regularne ćwiczenia (co najmniej 30 minut dziennie) mogą mieć pozytywny wpływ na przebieg choroby.

Na ile chory może uczestniczyć w „normalnym życiu”?

Możliwe jest uczestnictwo w normalnym życiu. Przykładem długiego przebiegu choroby Parkinsona jest kanadyjsko-amerykański aktor Michael J. Fox (obecnie 63 lata), u którego w wieku 29 lat zdiagnozowano chorobę Parkinsona. Założył Fundację Badań nad Chorobą Parkinsona im. Michaela J. Foxa, która wspiera liczne projekty badawcze dotyczące terapii i potencjalnych lekarstw na chorobę Parkinsona.

Jak leczy się chorobę Parkinsona w szpitalu Werra-Meißner?

Zajmujemy się kompleksowym leczeniem choroby Parkinsona. Oznacza to, że intensywne zabiegi (fizjoterapia, terapia zajęciowa i logopedia) realizowane są przez okres co najmniej 14 dni i objęte są kompleksową opieką medyczną. W ramach leczenia tworzone są indywidualne cele leczenia i plan leczenia, które powinny prowadzić do poprawy jakości życia i niezależności. Ponadto nasza opieka społeczna oferuje porady dotyczące poprawy wsparcia domowego. Obejmuje to na przykład ubieganie się o usługi pielęgniarskie, podwyższanie poziomu opieki lub przepisywanie lub zwiększanie środków pomocniczych.

Jak uzyskać kompleksowe leczenie?

Instrukcja kompleksowego leczenia choroby Parkinsona może być przekazana poprzez istniejącą terapię w praktyce neurologicznej. Jest to możliwe również w naszym domu po specjalnej konsultacji z ordynatorem medycznym, panią B.D. Med. Nölkera oraz poprzez moje konsultacje ambulatoryjne w Przychodni Umacniania. Zawsze dobrze jest widzieć indywidualny postęp, jaki można osiągnąć w tym okresie intensywnego leczenia. czerwony/t

Do osoby

lekarz. Anna Melina Euler W 2016 roku ukończyła studia z zakresu Medycyny Człowieka na Uniwersytecie Georga Augusta w Getyndze. Za rozprawę doktorską otrzymała Nagrodę Doktorską. Od końca 2022 roku jest starszym neurologiem w Klinice Werra-Meißner w Eschwegi. ts

READ  Zmiana klimatu: badanie przedstawia możliwe scenariusze
Continue Reading

science

Dlaczego połączenie witaminy C i serum hialuronowego jest tak korzystne?

Published

on

Dlaczego połączenie witaminy C i serum hialuronowego jest tak korzystne?

Witamina C kontra kwas hialuronowy: korzyści w skrócie

Jak wspomniano wcześniej, witaminę C można stosować ze względu na jej właściwości Działanie antyoksydacyjne Neutralizuj wolne rodniki. Korzystnie wpływa także na zdrową, promienną i młodą skórę. Witamina C jest konieczne do skonfigurowania KolagenCo nadaje naszej skórze elastyczność. Zdrowe tworzenie kolagenu jest ważne dla pięknej skóry z mniejszą liczbą zmarszczek. Witamina C zawarta w „Witamina C + serum hialuronowe” firmy Pascoe ma właśnie taki wkład.

Kwas hialuronowy to prawdziwy klasyk kosmetyków nawilżających. Substancja naturalnie występująca w organizmie Na gram można związać do 6 litrów płynu. Jeśli chodzi o działanie przeciwstarzeniowe, czyni go to wsparciem przeciwzmarszczkowym, ponieważ powstawanie zmarszczek jest bezpośrednio związane ze starzeniem się skóry i zdolnością skóry do wytwarzania kwasu hialuronowego.

W skrócie: zapewnia to połączenie witaminy C i kwasu hialuronowego Aby uzyskać maksymalne efekty przeciwstarzeniowe, Gdzie skóra jest zmiękczona i napięta.

Oto wszystkie zalety w skrócie:

  • Stymuluje produkcję kolagenu
  • Dla jędrnej skóry
  • Ochrona przed wolnymi rodnikami
  • Intensywne nawilżenie
  • Zmiękcza skórę

Wskazówka dotycząca aplikacji: Nałóż serum z witaminą C i hialuronem Codziennie rano i wieczorem Na oczyszczoną twarz. Już wkrótce możesz cieszyć się młodszym wyglądem.

Więcej dobrych serum przeciwstarzeniowych znajdziesz tutaj:

READ  Odkryj tajemniczą archeologię: pojawiły się szkielety i towary luksusowe
Continue Reading

science

Rozwiązanie zagadki: Zderzenie wyjaśnia tajemnicze właściwości dwóch gwiazd

Published

on

Rozwiązanie zagadki: Zderzenie wyjaśnia tajemnicze właściwości dwóch gwiazd

Gigantyczna kolizja, która miała miejsce kilka tysięcy lat temu, mogłaby wyjaśnić cały szereg tajemniczych właściwości układu podwójnego gwiazd, które w przeciwnym razie stwarzałyby poważne problemy dla obecnych teorii. Tak wyjaśniło Europejskie Obserwatorium Południowe (ESO).Jakich narzędzi użyto do gromadzenia danych. Astronomowie dowiedzieli się o tym układzie, ponieważ znajdujące się tam dwie gwiazdy wyraźnie się od siebie różniły. Ponieważ jednak gwiazdy te zwykle tworzą się razem, zwykle są do siebie podobne jak bliźniaki. Zespół badawczy zakłada obecnie, że kiedyś istniały trzy gwiazdy, z których dwie zderzyły się ze sobą. Mogło to również spowodować powstanie „pięknej mgły”, która obecnie spowija system.

reklama

Jak wyjaśniła Abigail Frost, astronomka z Europejskiego Obserwatorium Południowego, wiele danych pochodzących z systemu nie miało sensu. Jedna z dwóch gwiazd wydawała się znacznie młodsza od drugiej, a jednocześnie posiadała pole magnetyczne, w przeciwieństwie do swojej towarzyszki. Poza tym rzadko zdarza się, aby dwie gwiazdy były otoczone mgławicą, w tym przypadku ma ona zaledwie 7500 lat, czyli jest setki razy młodsza od obu gwiazd. W końcu znaleziono w niej duże ilości azotu, węgla i tlenu, czyli wszystkich pierwiastków, których można by się spodziewać we wnętrzu gwiazdy, ale nie w jej otoczeniu. To „tak, jakby brutalne wydarzenie ich wyzwoliło”. To jest właśnie wyjaśnienie. Dokonano odkrycia W czasopiśmie Science.

Zespół wysuwa hipotezę, że układ gwiezdny pierwotnie składał się z trzech ciał niebieskich, z których dwa stawały się coraz bliżej siebie. Trzeci krążył wokół nich w większej odległości. Kiedy dwie wewnętrzne gwiazdy w końcu się zderzyły, powstała nowa gwiazda, a duża ilość materiału została wyrzucona na zewnątrz. Teraz zobaczymy jego pozostałości w postaci mgły. Tymczasem wydaje się, że nowo utworzona gwiazda stała się magnetyczna w wyniku połączenia, co rozwiązałoby zagadkę astronomii. Ponieważ podczas gdy gwiazdy o małej masie, takie jak Słońce, zwykle mają pole magnetyczne, większe gwiazdy nie są w stanie utrzymać go przez długi czas. Pole magnetyczne musiało powstać stosunkowo niedawno – właśnie w wyniku tej fuzji.

READ  Zmiana klimatu: badanie przedstawia możliwe scenariusze


(meh)

Do strony głównej

Continue Reading

Trending