Connect with us

science

Szczepienia BioNTech: Znanych jest wiele przypadków zapalenia mięśnia sercowego

Published

on

Po doniesieniach o zapaleniu mięśnia sercowego po szczepieniu BioNTech z Izraela, istnieją duże wątpliwości. W Niemczech odnotowano kilka rzadkich przypadków skutków ubocznych:

Izrael jest wiodącym krajem, jeśli chodzi o szczepienia przeciwko koronie. Prawie 60 procent populacji otrzymało już wstępne szczepienie szczepionką Corminarte od producenta BioNTech * i Pfizer, a 56 procent populacji 9,3 miliona zostało w pełni zaszczepionych przeciwko koronawirusowi. Badania wykazały, że szczepionka BioNTech stosowana w Izraelu chroni przed objawami i ciężkim przebiegiem Covid-19. Liczba zakażeń koronawirusem * również gwałtownie spadła. W niedzielę 9 maja Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że w ciągu jednego dnia zgłoszono 17 nowych przypadków korony. W szczytowym okresie było to 10 000 dziennie.

Jednak pojawia się pytanie, czy szczepienie może nie wywołać poważnych skutków ubocznych. Jak donoszą izraelskie media, może istnieć związek między szczepieniem Corona a szczepionką BioNTech a wystąpieniem zapalenia mięśnia sercowego *, czyli zapalenia mięśnia sercowego. Izraelski koordynator epidemiologii, Nahman Ashe, powiedział w izraelskiej telewizji 23 kwietnia, że ​​większość przypadków zapalenia mięśnia sercowego wystąpiła po drugim szczepieniu.

Po szczepieniu BioNTech: Izrael zgłosił 62 przypadki zapalenia mięśnia sercowego na podstawie ponad 5 milionów szczepionek

Wstępne badanie wykazało 62 przypadki zapalenia mięśnia sercowego u ponad pięciu milionów zaszczepionych osób. Nie jest jasne, czy ten odsetek jest niezwykle wysoki. Zapalenie mięśnia sercowego występuje głównie u mężczyzn w wieku od 18 do 30 lat. Zmarło dwóch pacjentów – kobieta i mężczyzna. Jednak w ostatnich latach odnotowano podobną liczbę przypadków.

BioNTech: Rzadkie skutki uboczne zapalenia mięśnia sercowego? W Niemczech zgłoszono kilka przypadków

Według doniesień z Izraela, Paul Ehrlich Institute zajął się również kwestią zapalenia mięśnia sercowego po szczepieniu szczepionką BioNTech i zbadał częstość występowania zapalenia mięśnia sercowego w Niemczech. To raporty Heidelberg 24 *. Po usunięciu zduplikowanych raportów do 30 kwietnia do Instytutu Paula Ehrlicha zgłoszono w sumie 16 przypadków, tymczasowo związanych ze szczepieniem koronawirusowym.

READ  6 objawów, po których można rozpoznać nowotwór

Pojedyncze zgłoszenia z podejrzeniem zapalenia mięśnia sercowego zostały wykluczone, ponieważ początkowe podejrzenie nie zostało potwierdzone. W większości tych raportów brakuje informacji o możliwych alternatywnych przyczynach, takich jak infekcja wirusowa, choroby współistniejące, rokowanie i przebieg choroby.

BioNTech: Liczba podejrzanych przypadków zapalenia mięśnia sercowego według wieku i płci

Opierając się na dostępnych danych z Niemiec, Paul Ehrlich Institute nie widzi żadnego ryzyka zaszczepienia szczepionką BioNTech. Niemniej jednak instytut będzie nadal monitorował i badał doniesienia o zapaleniu mięśnia sercowego. W 12 z 16 przypadków pierwsze objawy pojawiły się w ciągu tygodnia po szczepieniu. Przypadki zapalenia mięśnia sercowego, które są czasowo związane ze szczepionką Corona ze szczepionką przeciwko kumarati, są rozmieszczone według wieku:

Modyfikacja Mężczyźni kobiety
Ponad 80 lat 0 0
70–79 lat 0 0
60 do 69 lat 1 0
Od 50 do 59 lat 1 0
40 do 49 lat 1 0
30 do 39 lat 3 2
18 do 29 lat 6 2

W odpowiedzi na pytanie agencji informacyjnej Reuters o przypadkach kardiomiopatii po szczepieniu Commernate, rzecznik Pfizera powiedział: Są w stałym kontakcie z izraelskim Ministerstwem Zdrowia w celu weryfikacji oceny szczepionek. Zdajemy sobie sprawę z monitoringu przypadków w Izraelu. „Zdarzenia niepożądane są regularnie i kompleksowo monitorowane i nie zaobserwowaliśmy żadnego wyższego wskaźnika zapalenia mięśnia sercowego, niż można by oczekiwać w populacji ogólnej. Związek przyczynowy ze szczepionką nie został ustalony. Szczepionka BioNTech / Pfizer jest dobrze tolerowana. Efekty uboczne w skrócie * – powiedziała firma.

Według niemieckiego kardiologa i dyrektora EKE Clinic Hamburg, Dirka Westermanna, częstość występowania zapalenia mięśnia sercowego szacuje się na 10 do 20 przypadków na 100 000 mieszkańców rocznie. Choroby serca występują głównie u młodszych pacjentów. Etiologia to głównie infekcja wirusowa. Chociaż dotychczas niewiele wiadomo o przypadkach z Izraela, częstotliwość 62 przypadków na każde pięć milionów zaszczepionych można w zasadzie wytłumaczyć ogólną zachorowalnością na choroby serca.

READ  Strach przed stopami: wyjaśnienie Podofobii

Dyrektor kardiologii w Monachium, Stephen Masberg, powiedział gazecie Süddeutsche Zeitung, że wirus Covid19 może również prowadzić do zapalenia mięśnia sercowego. Ponadto wczesna diagnoza jest trudna, ponieważ objawy nie są natychmiast rozpoznawalne. Kardiolog powiedział, że nieleczone zapalenie mięśnia sercowego może prowadzić do niewydolności serca lub nieregularnego bicia serca. Jednak w większości przypadków zapalenie mięśnia sercowego goi się bez konsekwencji.

Szczepienia BioNTech: Jakie są objawy zapalenia mięśnia sercowego?

Zapalenie mięśnia sercowego jest zwykle wywoływane przez wirusy, ale może być również spowodowane zakażeniem pasożytami, grzybami lub bakteriami. Choroba często pojawia się w ciągu kilku dni do tygodni po zakażeniu wirusem. Objawy zapalenia mięśnia sercowego obejmują zmęczenie i gorączkę, zadyszkę, szybkie bicie serca i ból w klatce piersiowej. Jednak w niektórych przypadkach jest to również wolne od objawów. Podczas gdy większość przypadków zapalenia mięśnia sercowego goi się bez żadnych konsekwencji, czasami może to mieć długoterminowe konsekwencje dla serca. Rzadko śmiertelne zapalenie mięśnia sercowego (KP) HEIDELBERG24 * to prezentacja firmy IPPEN.MEDIA.

Lista przeglądów: © dpa / dpa-tmm / Franziska Gabbert / Fotomontaż HEIDELBERG24

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Nowe badanie odkrywa czynniki ryzyka chorób psychicznych

Published

on

Nowe badanie odkrywa czynniki ryzyka chorób psychicznych
  1. Strona główna
  2. świat

Naciska

Starożytne wirusy w naszych genach uznano za „śmieci DNA”. Jednak retrowirusy są bardziej aktywne niż oczekiwano i mogą odgrywać rolę w chorobach takich jak depresja.

LONDYN – To, czy ktoś cierpi na chorobę psychiczną, zależy od wielu czynników. Na przykład pandemia korony spowodowała szybki wzrost Według Światowej Organizacji Zdrowia. Nowe badanie pokazuje, że starożytne wirusy w naszym DNA mogą być również czynnikiem ryzyka chorób psychicznych. Może to zrewolucjonizować badania nad zdrowiem psychicznym.

Ukryte zagrożenia w DNA: retrowirusy sprzed milionów lat

Najpóźniej od czasów korony znane są różne sposoby przenoszenia wirusów: na przykład drogą powietrzną lub drogą kropelkową. Tak zwane ludzkie endogenne retrowirusy, w skrócie HERV, to starożytne wirusy przenoszone z pokolenia na pokolenie poprzez ludzki genom. Jej wiek jest wyjątkowy: studia Wyniki te sugerują, że większość tak zwanych insercji HERV do sekwencji ludzkiego DNA miała miejsce około 1,2 miliona lat temu.

„Do niedawna zakładano, że te «kopalne wirusy» to po prostu odpady DNA i nie pełnią żadnej istotnej funkcji w organizmie” – twierdzą badacze pod kierunkiem Rodrigo Duarte z King’s College, których badanie ujawniło nowe, przełomowe odkrycia.

the Projekt Human Gene Project już to ujawniłOkoło osiem procent naszych genów pochodzi z retrowirusów. Podobnie jak koniec maja Czasopismo branżowe Natura Opublikowane badanie Badanie wykazało, że te starożytne wirusy mogą pozostać aktywne. Prowokuje nawet choroby psychiczne, takie jak depresja, choroba afektywna dwubiegunowa czy schizofrenia. Naukowcy już wiedzieli, że zaburzenia psychiczne mają ważny składnik genetyczny. Jednak zespół badawczy kierowany przez Rodrigo Duarte z King’s College w Londynie zidentyfikował czynniki ryzyka.

Choroby psychiczne mogą mieć różne przyczyny. Badanie dostarcza nowych spostrzeżeń (Awatar) © IMAGO/Zoonar.com/Berit Kessler

Retrowirusy w mózgu: „Potencjał zrewolucjonizowania badań nad zdrowiem psychicznym”

Naukowcy pobrali pośmiertny materiał genetyczny z 792 mózgów, a także przeanalizowali dane z dużych badań genetycznych z udziałem dziesiątek tysięcy osób chorych psychicznie i zdrowych. Porównując to z bazą danych genomu, naukowcy byli w stanie określić, które z aktywnych genów tych ludzi mają pochodzenie wirusowe.

READ  Niektóre zaburzenia widzenia ściśle związane z chorobami serca i udarem mózgu — praktyka lecznicza

Spośród tych przypadków badacze sklasyfikowali pięć jako „HERV wysokiego ryzyka”. Dwa retrowirusy są specyficzne dla schizofrenii, jeden jest powiązany z ryzykiem choroby afektywnej dwubiegunowej i schizofrenii, a jeden jest ważny w przypadku ciężkiej depresji. Jednak badanie nie dostarczyło dowodów na to, że retrowirusy mogą być również czynnikiem ryzyka ADHD lub autyzmu.

„Nasze wyniki sugerują, że te sekwencje wirusów prawdopodobnie odgrywają ważniejszą rolę w ludzkim mózgu, niż początkowo sądzono” – stwierdził jeden z autorów badania. Timothy Powell o wynikach. Douglas Nixon, inny współautor badania, skomentował: „Wierzymy, że lepsze zrozumienie tych starożytnych wirusów i znanych genów związanych z zaburzeniami psychicznymi może zrewolucjonizować badania nad zdrowiem psychicznym i doprowadzić do nowych metod leczenia i diagnostyki tych zaburzeń. ” . Aby lepiej zrozumieć funkcję HERV, potrzebne są dalsze badania.

Tymczasem nastąpił znaczny postęp w badaniach nad Long Covid. Naukowcy odkryli przyczynę podstępnej „mgły mózgowej”.

Continue Reading

science

Tajemniczy sygnał z kosmosu wprawia astronomów w zakłopotanie – „Nie potrafimy tego do końca wyjaśnić”

Published

on

Tajemniczy sygnał z kosmosu wprawia astronomów w zakłopotanie – „Nie potrafimy tego do końca wyjaśnić”
  1. Strona główna
  2. Dowiedzmy się

Naciska

Badania interesują się dziwnym sygnałem z kosmosu. „Sygnał nie przypomina niczego, co astronomowie widzieli wcześniej” – wyjaśnia Manisha Caleb, astrofizyk z Uniwersytetu w Sydney. (Awatar) © IMAGO/imageBROKER/Christian Peters

Naukowcy otrzymali tajemniczy sygnał z kosmosu. „To niepodobne do niczego, co astronomowie widzieli wcześniej” – mówi jeden z badaczy.

SYDNEY – Tajemniczy sygnał radiowy z kosmosu jest dla naukowców zagadką. Źródłem tego sygnału jest ciało niebieskie o nazwie ASKAP J1935+2148, znajdujące się w Galaktyce Drogi Mlecznej, około 15 820 lat świetlnych od Ziemi.

Pierwszego wykrycia tego dziwnego sygnału dokonał teleskop Australian Square Kilometre Array (ASKAP) w Australii Zachodniej. Manisha Kalb, astrofizyk z Uniwersytetu w Sydney, opisuje ten sygnał jako wyjątkowy: „Sygnał nie przypomina niczego, co astronomowie widzieli wcześniej”. „Nie tylko ma cykl trwający około godziny, ale w wielu obserwacjach widzieliśmy, że czasami emituje długie, jasne błyski, czasem szybkie, słabe impulsy, a czasem wcale” – dodaje. Do takich wyników naukowiec doszedł Na platformie Rozmowa rozdzielacz.

Co powoduje tajemniczy sygnał z kosmosu? Naukowcy nie są pewni

Caleb i jej zespół nadal nie są pewni, co dokładnie powoduje to zjawisko. „Nie możemy w pełni wyjaśnić, co się tutaj dzieje. Najprawdopodobniej jest to bardzo niezwykła gwiazda neutronowa, ale nie możemy wykluczyć innych możliwości”. W czasopiśmie specjalistycznym Astronomia przyrodnicza opublikowany.

Obiekt emitujący ten niezwykły sygnał został odkryty przez przypadek, podczas gdy zaobserwowano już zupełnie inny obiekt. Po przeanalizowaniu poprzednich obserwacji zespół badawczy stwierdził, że sygnał ma regularny cykl trwający 53,8 minuty. Odkrycie to potwierdziły dodatkowe obserwacje przy użyciu radioteleskopu MeerKAT w Republice Południowej Afryki.

Tajemniczy obiekt ma trzy różne stany

W ciągu ośmiu miesięcy zespół badawczy był w stanie zaobserwować trzy różne stany ciała: silne impulsy spolaryzowane liniowo, słabsze impulsy spolaryzowane kołowo lub fazy bez mierzalnych impulsów. Zachowanie ASKAP J1935+2148 kontrastuje z poprzednimi modelami gwiazd neutronowych, które zazwyczaj wykazują przewidywalne wzorce.

READ  6 objawów, po których można rozpoznać nowotwór

Zespół Caleba spekuluje, że sygnał pochodzi albo od niezwykłej gwiazdy neutronowej, albo od białego karła, choć to drugie jest mało prawdopodobne. „Jednym z wyjaśnień może być to, że obiekt jest częścią układu podwójnego gwiazd, w którym gwiazda neutronowa lub biały karzeł krąży wokół innej, niewidocznej gwiazdy” – sugeruje Caleb.

Co to jest gwiazda neutronowa?

NASA wyjaśnia, że ​​gwiazda neutronowa powstaje w wyniku śmierci gwiazdy o masie od 8 do 30 mas Słońca. Podczas eksplozji supernowej zewnętrzna materia gwiazdy zostaje wyrzucona w przestrzeń kosmiczną. Pozostałe pozostałości gwiazdy zapadają się pod wpływem własnej grawitacji, tworząc małe, bardzo gęste ciało – gwiazdę neutronową.

Istnieją różne typy gwiazd neutronowych: zwykłe gwiazdy neutronowe są rozmyte, podczas gdy pulsary emitują promieniowanie radiowe w wyniku swojej rotacji, podobnie jak latarnia morska emituje światło. Magnetary natomiast charakteryzują się niezwykle silnym, poruszającym się i wybuchowym polem magnetycznym. Wszystkie trzy typy gwiazd neutronowych zachowują się przewidywalnie.

„Ważne jest, abyśmy zbadali ten wcześniej niezbadany obszar”.

W swoim badaniu zespół badawczy podkreśla znaczenie badania tego zjawiska: „Ważne jest, abyśmy zbadali ten wcześniej niezbadany obszar przestrzeni parametrów gwiazd neutronowych, aby uzyskać pełny obraz ewolucji gwiazd neutronowych, a to może być ważnym źródłem informacji To.” „.

Nadal nie jest pewne, jak długo ASKAP J1935+2148 emituje sygnały radiowe, gdyż tego typu sygnałów zwykle się nie szuka. Można sobie wyobrazić, że w Drodze Mlecznej istnieje wiele innych podobnych obiektów, które nie zostały jeszcze odkryte. Niedawno inny zespół badawczy również odkrył niezwykłe sygnały we wszechświecie. (niezapłacony rachunek)

Continue Reading

science

Nowe badanie odkrywa czynniki ryzyka chorób psychicznych

Published

on

Nowe badanie odkrywa czynniki ryzyka chorób psychicznych
  1. Strona główna
  2. świat

Naciska

Starożytne wirusy w naszych genach uznano za „śmieci DNA”. Jednak retrowirusy są bardziej aktywne niż oczekiwano i mogą odgrywać rolę w chorobach takich jak depresja.

LONDYN – To, czy ktoś cierpi na chorobę psychiczną, zależy od wielu czynników. Na przykład pandemia korony spowodowała szybki wzrost Według Światowej Organizacji Zdrowia. Nowe badanie pokazuje, że starożytne wirusy w naszym DNA mogą być również czynnikiem ryzyka chorób psychicznych. Może to zrewolucjonizować badania nad zdrowiem psychicznym.

Ukryte zagrożenia w DNA: retrowirusy sprzed milionów lat

Najpóźniej od czasów korony znane są różne sposoby przenoszenia wirusów: na przykład drogą powietrzną lub drogą kropelkową. Tak zwane ludzkie endogenne retrowirusy, w skrócie HERV, to starożytne wirusy przenoszone z pokolenia na pokolenie poprzez ludzki genom. Jej wiek jest wyjątkowy: studia Wyniki te sugerują, że większość tak zwanych insercji HERV do sekwencji ludzkiego DNA miała miejsce około 1,2 miliona lat temu.

„Do niedawna zakładano, że te «kopalne wirusy» to po prostu odpady DNA i nie pełnią żadnej istotnej funkcji w organizmie” – twierdzą badacze pod kierunkiem Rodrigo Duarte z King’s College, których badanie ujawniło nowe, przełomowe odkrycia.

the Projekt Human Gene Project już to ujawniłOkoło osiem procent naszych genów pochodzi z retrowirusów. Podobnie jak koniec maja Czasopismo branżowe Natura Opublikowane badanie Badanie wykazało, że te starożytne wirusy mogą pozostać aktywne. Prowokuje nawet choroby psychiczne, takie jak depresja, choroba afektywna dwubiegunowa czy schizofrenia. Naukowcy już wiedzieli, że zaburzenia psychiczne mają ważny składnik genetyczny. Jednak zespół badawczy kierowany przez Rodrigo Duarte z King’s College w Londynie zidentyfikował czynniki ryzyka.

Choroby psychiczne mogą mieć różne przyczyny. Badanie dostarcza nowych spostrzeżeń (Awatar) © IMAGO/Zoonar.com/Berit Kessler

Retrowirusy w mózgu: „Potencjał zrewolucjonizowania badań nad zdrowiem psychicznym”

Naukowcy pobrali pośmiertny materiał genetyczny z 792 mózgów, a także przeanalizowali dane z dużych badań genetycznych z udziałem dziesiątek tysięcy osób chorych psychicznie i zdrowych. Porównując to z bazą danych genomu, naukowcy byli w stanie określić, które z aktywnych genów tych ludzi mają pochodzenie wirusowe.

READ  Tak wygląda obecna sytuacja Corona w regionie

Spośród tych przypadków badacze sklasyfikowali pięć jako „HERV wysokiego ryzyka”. Dwa retrowirusy są specyficzne dla schizofrenii, jeden jest powiązany z ryzykiem choroby afektywnej dwubiegunowej i schizofrenii, a jeden jest ważny w przypadku ciężkiej depresji. Jednak badanie nie dostarczyło dowodów na to, że retrowirusy mogą być również czynnikiem ryzyka ADHD lub autyzmu.

„Nasze wyniki sugerują, że te sekwencje wirusów prawdopodobnie odgrywają ważniejszą rolę w ludzkim mózgu, niż początkowo sądzono” – stwierdził jeden z autorów badania. Timothy Powell o wynikach. Douglas Nixon, inny współautor badania, skomentował: „Wierzymy, że lepsze zrozumienie tych starożytnych wirusów i znanych genów związanych z zaburzeniami psychicznymi może zrewolucjonizować badania nad zdrowiem psychicznym i doprowadzić do nowych metod leczenia i diagnostyki tych zaburzeń. ” . Aby lepiej zrozumieć funkcję HERV, potrzebne są dalsze badania.

Tymczasem nastąpił znaczny postęp w badaniach nad Long Covid. Naukowcy odkryli przyczynę podstępnej „mgły mózgowej”.

Continue Reading

Trending