Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Bawaria: Profesor atakuje Södersa Sonderwega z powodu Corony: „Organizacja szkoły jest zła, upadek nie ma znaczenia”

  • ZSebastian Horch

    Blisko

Aby powstrzymać pandemię Corony, szkoły w Bawarii zamykają średnio 100 spraw. Jak wyjaśnił teraz jeden z ekspertów, przynosi to efekt przeciwny do zamierzonego.

Monachium – Profesor Göran Kaurmann jest dyrektorem Instytutu Statystycznego LMU w Monachium. Jest również częściąCOVID-19 * Grupa analizująca dane uniwersytetu.

Korona w Niemczech: „Występowanie jako całkowita liczba nie ma już sensu w chwili obecnej z wielu powodów”.

Panie Kauermann, w swoich raportach regularnie ilustruje pan liczbę zgonów spowodowanych koronawirusem. Jaki jest rozwój, który widzisz?

Widzimy, że tygodniowa nadwyżka śmiertelności, którą obserwowaliśmy pod koniec ubiegłego roku, zwłaszcza w Saksonii i Turyngii, już nie istnieje. Liczba zabitych COVID-19 * Spadł gwałtownie. W większości krajów związkowych sytuacja na razie zmierza nawet w kierunku śmierci podrzędnej. Również w Bawarii umiera obecnie mniej osób w porównaniu z porównywalnymi latami 2016-2019.

Jakie są tego przyczyny?

Coroczna fala grypy nie pojawia się wiosną 2021 r. Szczepiona jest szczególnie wrażliwa grupa osób powyżej 80 roku życia. Ta grupa była nadal odpowiedzialna za większość zgonów pod koniec roku.

Od dawna mówi się, że jeśli liczba zakażeń wzrośnie, po około trzech tygodniach liczba zgonów wzrośnie o tę samą wartość. Ostatecznie tak się nie stało.

Jest to również w zasadzie wynikiem tego, co właśnie opisałem. Przez szczepionka* W przypadku osób starszych liczba zgonów jest oddzielona od liczby zachorowań. To dobra wiadomość, ponieważ pokazuje, że plik Szczepienia * Przedstawiać.

Czy może to być spowodowane tym, że więcej testów doprowadziło do wzrostu liczby wypadków?

To z kolei jest tematem własnym. Z powodu Losowa się * Ponieważ łączna liczba jest obecnie bez znaczenia z wielu powodów. Nie przedstawia już rzeczywistego procesu infekcji. Trzeba odróżnić znacznie więcej. Wskaźniki zachorowalności wśród osób w wieku powyżej 80 lat spadają. Z drugiej strony obserwujemy wzrost wskaźników infekcji wśród dzieci w wieku szkolnym i nastolatków – prawdopodobnie również z powodu wariantów wirusa. Ale możemy również wykazać, że testy w szkołach znacznie zmniejszyły liczbę niezgłoszonych przypadków. Jedna skala, która obejmuje wszystkie grupy wiekowe, pokazuje jedynie bardzo słaby obraz.

Profesor Göran Kaurmann wyjaśnia, dlaczego zamykanie szkół powyżej średniej 100 przynosi efekt przeciwny do zamierzonego

© Marcel Zittner

Przy okazji: najgorętsze historie z Free State są teraz dostępne również w naszej nowej i regularnej wersji Newsletter Bawarii.

READ  Ryzyko śmierci po zarażeniu Corona może rosnąć przez miesiące

Specjalna zasada w Bawarii: gwałtowne szkoły? Komentarze ekspertów

Gdzie zamiast tego możesz przyjrzeć się bliżej?

Sytuacja na oddziałach intensywnej terapii. Ponieważ największe ryzyko w trzeciej fali nie wynika już z wysokiej śmiertelności, ale z wąskich gardeł na oddziałach intensywnej terapii. Dlatego nowe procesy akceptacji są ważnym parametrem. Oczywiście trzeba też mieć oko na śmiertelność, ale jak powiedziałem, obecnie nie ma trendu wzrostowego.

Zaledwie kilka tygodni temu obliczenia modelowe przewidywały bardziej intensywny rozwój.

Te obliczenia modelowe opierają się na naszym podejściu statystycznym w mniejszym stopniu niż scenariusze i symulacje. Jeśli rzeczywistość rozwija się inaczej niż zakładane scenariusze, to liczby również ewoluują inaczej. Krótko mówiąc, trzeba powiedzieć: trzecia fala nie była porównywalna z drugą falą, ponieważ wbrew temu, czego się obawiają, nie nastąpił wykładniczy wzrost.

Czy obecne procedury polityczne w tej sytuacji są właściwe?

Myślę, że niektóre rzeczy przynoszą efekt przeciwny do zamierzonego.

Na przykład?

Ze statystycznego i epidemiologicznego punktu widzenia nie jest właściwe zamykanie szkół, jak ma to miejsce w Bawarii, jeśli wartość infekcji wynosi 100 lub więcej. Nasze analizy jasno pokazują, że otwarte szkoły pomagają nawet zwalczać epidemie, o ile testy są obowiązkowe i odporne na porzucenie. Możesz znaleźć podwójną lub potrójną liczbę dzieci i nastolatków dotkniętych tą metodą.

Korona w Bawarii: „Szkoła z obowiązkowymi testami w walce z pandemią jest użytecznym narzędziem”

Ale czy uczniowie nie zarażają się po prostu w szkole?

Wymeldowaliśmy się w pierwszym tygodniu po Wielkanocy. Wypadki dzieci, które w tym tygodniu poszły do ​​szkoły i tam były badane, znacznie wzrosły. Tych znalezionych infekcji nie można przypisać infekcjom w szkole ze względu na okres inkubacji wynoszący około pięciu dni. W szkole jednak dali radę Obowiązkowy test * znaleźli.

Szkoła jako centrum egzaminacyjne?

Jeśli spojrzysz na to w ten sposób, stanie się jasne, że szkoła z obowiązkowymi badaniami jest przydatnym narzędziem w walce z epidemiami.

Jednak wśród uczniów nadal istnieje ryzyko infekcji.

READ  Niedobór witaminy D: sztuczne spożycie może być bardzo szkodliwe dla zdrowia

To prawda. Oczywiście należy zachować wszystkie środki higieny. Jednak statystycznie rzecz biorąc, ryzyko zignorowania zakażonego ucznia jest kilkakrotnie mniejsze niż korzyść, która wynikałaby, gdyby usunięto w szkołach dużą liczbę bezobjawowych infekcji, zanim wystąpi ich więcej.

Wywiad: Sebastian Horch

Możesz przeczytać wszystkie wiadomości o koronawirusie w Bawarii w naszym pasku informacyjnym. *Merkur.de/bayern To jest pokaz IPPEN.MEDIA