Connect with us

science

Bawaria: Profesor atakuje Södersa Sonderwega z powodu Corony: „Organizacja szkoły jest zła, upadek nie ma znaczenia”

Published

on

 • ZSebastian Horch

  Blisko

Aby powstrzymać pandemię Corony, szkoły w Bawarii zamykają średnio 100 spraw. Jak wyjaśnił teraz jeden z ekspertów, przynosi to efekt przeciwny do zamierzonego.

Monachium – Profesor Göran Kaurmann jest dyrektorem Instytutu Statystycznego LMU w Monachium. Jest również częściąCOVID-19 * Grupa analizująca dane uniwersytetu.

Korona w Niemczech: „Występowanie jako całkowita liczba nie ma już sensu w chwili obecnej z wielu powodów”.

Panie Kauermann, w swoich raportach regularnie ilustruje pan liczbę zgonów spowodowanych koronawirusem. Jaki jest rozwój, który widzisz?

Widzimy, że tygodniowa nadwyżka śmiertelności, którą obserwowaliśmy pod koniec ubiegłego roku, zwłaszcza w Saksonii i Turyngii, już nie istnieje. Liczba zabitych COVID-19 * Spadł gwałtownie. W większości krajów związkowych sytuacja na razie zmierza nawet w kierunku śmierci podrzędnej. Również w Bawarii umiera obecnie mniej osób w porównaniu z porównywalnymi latami 2016-2019.

Jakie są tego przyczyny?

Coroczna fala grypy nie pojawia się wiosną 2021 r. Szczepiona jest szczególnie wrażliwa grupa osób powyżej 80 roku życia. Ta grupa była nadal odpowiedzialna za większość zgonów pod koniec roku.

Od dawna mówi się, że jeśli liczba zakażeń wzrośnie, po około trzech tygodniach liczba zgonów wzrośnie o tę samą wartość. Ostatecznie tak się nie stało.

Jest to również w zasadzie wynikiem tego, co właśnie opisałem. Przez szczepionka* W przypadku osób starszych liczba zgonów jest oddzielona od liczby zachorowań. To dobra wiadomość, ponieważ pokazuje, że plik Szczepienia * Przedstawiać.

Czy może to być spowodowane tym, że więcej testów doprowadziło do wzrostu liczby wypadków?

To z kolei jest tematem własnym. Z powodu Losowa się * Ponieważ łączna liczba jest obecnie bez znaczenia z wielu powodów. Nie przedstawia już rzeczywistego procesu infekcji. Trzeba odróżnić znacznie więcej. Wskaźniki zachorowalności wśród osób w wieku powyżej 80 lat spadają. Z drugiej strony obserwujemy wzrost wskaźników infekcji wśród dzieci w wieku szkolnym i nastolatków – prawdopodobnie również z powodu wariantów wirusa. Ale możemy również wykazać, że testy w szkołach znacznie zmniejszyły liczbę niezgłoszonych przypadków. Jedna skala, która obejmuje wszystkie grupy wiekowe, pokazuje jedynie bardzo słaby obraz.

Profesor Göran Kaurmann wyjaśnia, dlaczego zamykanie szkół powyżej średniej 100 przynosi efekt przeciwny do zamierzonego

© Marcel Zittner

Przy okazji: najgorętsze historie z Free State są teraz dostępne również w naszej nowej i regularnej wersji Newsletter Bawarii.

READ  Czy infekcja koronowa może powodować cukrzycę?

Specjalna zasada w Bawarii: gwałtowne szkoły? Komentarze ekspertów

Gdzie zamiast tego możesz przyjrzeć się bliżej?

Sytuacja na oddziałach intensywnej terapii. Ponieważ największe ryzyko w trzeciej fali nie wynika już z wysokiej śmiertelności, ale z wąskich gardeł na oddziałach intensywnej terapii. Dlatego nowe procesy akceptacji są ważnym parametrem. Oczywiście trzeba też mieć oko na śmiertelność, ale jak powiedziałem, obecnie nie ma trendu wzrostowego.

Zaledwie kilka tygodni temu obliczenia modelowe przewidywały bardziej intensywny rozwój.

Te obliczenia modelowe opierają się na naszym podejściu statystycznym w mniejszym stopniu niż scenariusze i symulacje. Jeśli rzeczywistość rozwija się inaczej niż zakładane scenariusze, to liczby również ewoluują inaczej. Krótko mówiąc, trzeba powiedzieć: trzecia fala nie była porównywalna z drugą falą, ponieważ wbrew temu, czego się obawiają, nie nastąpił wykładniczy wzrost.

Czy obecne procedury polityczne w tej sytuacji są właściwe?

Myślę, że niektóre rzeczy przynoszą efekt przeciwny do zamierzonego.

Na przykład?

Ze statystycznego i epidemiologicznego punktu widzenia nie jest właściwe zamykanie szkół, jak ma to miejsce w Bawarii, jeśli wartość infekcji wynosi 100 lub więcej. Nasze analizy jasno pokazują, że otwarte szkoły pomagają nawet zwalczać epidemie, o ile testy są obowiązkowe i odporne na porzucenie. Możesz znaleźć podwójną lub potrójną liczbę dzieci i nastolatków dotkniętych tą metodą.

Korona w Bawarii: „Szkoła z obowiązkowymi testami w walce z pandemią jest użytecznym narzędziem”

Ale czy uczniowie nie zarażają się po prostu w szkole?

Wymeldowaliśmy się w pierwszym tygodniu po Wielkanocy. Wypadki dzieci, które w tym tygodniu poszły do ​​szkoły i tam były badane, znacznie wzrosły. Tych znalezionych infekcji nie można przypisać infekcjom w szkole ze względu na okres inkubacji wynoszący około pięciu dni. W szkole jednak dali radę Obowiązkowy test * znaleźli.

Szkoła jako centrum egzaminacyjne?

Jeśli spojrzysz na to w ten sposób, stanie się jasne, że szkoła z obowiązkowymi badaniami jest przydatnym narzędziem w walce z epidemiami.

Jednak wśród uczniów nadal istnieje ryzyko infekcji.

READ  Więc możesz oglądać scenę

To prawda. Oczywiście należy zachować wszystkie środki higieny. Jednak statystycznie rzecz biorąc, ryzyko zignorowania zakażonego ucznia jest kilkakrotnie mniejsze niż korzyść, która wynikałaby, gdyby usunięto w szkołach dużą liczbę bezobjawowych infekcji, zanim wystąpi ich więcej.

Wywiad: Sebastian Horch

Możesz przeczytać wszystkie wiadomości o koronawirusie w Bawarii w naszym pasku informacyjnym. *Merkur.de/bayern To jest pokaz IPPEN.MEDIA

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Dziś przypada Światowy Dzień Parkinsona, a chorobą dotkniętą są głównie osoby starsze

Published

on

Dziś przypada Światowy Dzień Parkinsona, a chorobą dotkniętą są głównie osoby starsze
 1. Strona główna
 2. lokalny
 3. Fitzenhausena

Naciska

Tak zwana dystonia, czyli drżenie rąk i ograniczenia motoryczne, jest najbardziej oczywistym objawem choroby Parkinsona. © Panther Media Andrey Popov

Dziś, 11 kwietnia, Światowa Organizacja Zdrowia i Parkinson's Europe ogłosiły Światowy Dzień Parkinsona. Przypomina nam angielskiego lekarza Jamesa Parkinsona.

Eshveg – po raz pierwszy opisał objawy choroby w książce w 1817 roku. Jego datą urodzenia jest 11 kwietnia (1755-1824). Rozmawialiśmy z konsultantem neurologicznym dr. Meliny Euler o objawach, diagnostyce, przebiegu i możliwościach leczenia w Klinice Werra-Meißner.

Jakie są objawy choroby Parkinsona?

Typowe objawy zespołu Parkinsona, znanego również jako idiopatyczny zespół Parkinsona, obejmują sztywność, uczucie sztywności i wzmożone napięcie mięśniowe, akinezję, czyli uogólnione spowolnienie, zmniejszoną mimikę, problemy z małą motoryką i drżenie. Zwykle powoduje to drżenie ręki lub nogi w spoczynku.

Czy istnieje klasyczna postać objawów?

Charakter tych objawów jest różny u poszczególnych pacjentów. Na przykład są pacjenci, u których głównym celem jest drżenie, u innych występuje znaczne ograniczenie ruchu lub nawet ich kombinacja. Początek często jest jednostronny i zwykle występują zaburzenia ruchu ręki lub nogi, które mogą być również bolesne, dlatego pierwszą wizytą u lekarza jest często wizyta u ortopedy.

Kto jest dotknięty?

Choroba Parkinsona dotyka głównie osoby starsze w wieku od 55 do 65 lat. Na początku tak zwane objawy niemotoryczne mogą obejmować zaburzenia węchu, wahania nastroju, takie jak łagodna drażliwość z depresją, przewlekły ból, zaparcia i zaburzenia snu. Kiedy sen senny jest zaburzony, partner pacjenta może na przykład zauważyć bardzo zakłócony sen z dużą ilością ruchów. Idiopatyczna choroba Parkinsona jest chorobą postępującą, która obecnie jest nieuleczalna.

Jak diagnozuje się chorobę Parkinsona?

Przede wszystkim o historii choroby i badaniu neurologicznym. Jeśli istnieje podejrzenie diagnozy, można rozpocząć badanie dopaminy lub leku na obecność dopaminy. Podejrzenie rozpoznania potwierdza poprawa objawów po podaniu dopaminy. Należy dodać obrazowanie głowy (MRI), nawet w celu wykluczenia innych chorób. Prezentacja funkcjonalna w medycynie nuklearnej może być przydatna w dalszej diagnostyce lub w odróżnieniu od innych patologii związanych z objawami choroby Parkinsona.

READ  Władze zdrowia zgłaszają 41 nowych przypadków korony w Bremie

Jakie są różne przebiegi i stadia choroby?

Postęp jest bardzo powolny, ale postępuje także szybko. Jednak zbilansowana dieta śródziemnomorska i regularne ćwiczenia (co najmniej 30 minut dziennie) mogą mieć pozytywny wpływ na przebieg choroby.

Na ile chory może uczestniczyć w „normalnym życiu”?

Możliwe jest uczestnictwo w normalnym życiu. Przykładem długiego przebiegu choroby Parkinsona jest kanadyjsko-amerykański aktor Michael J. Fox (obecnie 63 lata), u którego w wieku 29 lat zdiagnozowano chorobę Parkinsona. Założył Fundację Badań nad Chorobą Parkinsona im. Michaela J. Foxa, która wspiera liczne projekty badawcze dotyczące terapii i potencjalnych lekarstw na chorobę Parkinsona.

Jak leczy się chorobę Parkinsona w szpitalu Werra-Meißner?

Zajmujemy się kompleksowym leczeniem choroby Parkinsona. Oznacza to, że intensywne zabiegi (fizjoterapia, terapia zajęciowa i logopedia) realizowane są przez okres co najmniej 14 dni i objęte są kompleksową opieką medyczną. W ramach leczenia tworzone są indywidualne cele leczenia i plan leczenia, które powinny prowadzić do poprawy jakości życia i niezależności. Ponadto nasza opieka społeczna oferuje porady dotyczące poprawy wsparcia domowego. Obejmuje to na przykład ubieganie się o usługi pielęgniarskie, podwyższanie poziomu opieki lub przepisywanie lub zwiększanie środków pomocniczych.

Jak uzyskać kompleksowe leczenie?

Instrukcja kompleksowego leczenia choroby Parkinsona może być przekazana poprzez istniejącą terapię w praktyce neurologicznej. Jest to możliwe również w naszym domu po specjalnej konsultacji z ordynatorem medycznym, panią B.D. Med. Nölkera oraz poprzez moje konsultacje ambulatoryjne w Przychodni Umacniania. Zawsze dobrze jest widzieć indywidualny postęp, jaki można osiągnąć w tym okresie intensywnego leczenia. czerwony/t

Do osoby

lekarz. Anna Melina Euler W 2016 roku ukończyła studia z zakresu Medycyny Człowieka na Uniwersytecie Georga Augusta w Getyndze. Za rozprawę doktorską otrzymała Nagrodę Doktorską. Od końca 2022 roku jest starszym neurologiem w Klinice Werra-Meißner w Eschwegi. ts

READ  E Rosetta: Niemiecki teleskop rentgenowski nie został jeszcze aktywowany przez Rosję
Continue Reading

science

Dlaczego połączenie witaminy C i serum hialuronowego jest tak korzystne?

Published

on

Dlaczego połączenie witaminy C i serum hialuronowego jest tak korzystne?

Witamina C kontra kwas hialuronowy: korzyści w skrócie

Jak wspomniano wcześniej, witaminę C można stosować ze względu na jej właściwości Działanie antyoksydacyjne Neutralizuj wolne rodniki. Korzystnie wpływa także na zdrową, promienną i młodą skórę. Witamina C jest konieczne do skonfigurowania KolagenCo nadaje naszej skórze elastyczność. Zdrowe tworzenie kolagenu jest ważne dla pięknej skóry z mniejszą liczbą zmarszczek. Witamina C zawarta w „Witamina C + serum hialuronowe” firmy Pascoe ma właśnie taki wkład.

Kwas hialuronowy to prawdziwy klasyk kosmetyków nawilżających. Substancja naturalnie występująca w organizmie Na gram można związać do 6 litrów płynu. Jeśli chodzi o działanie przeciwstarzeniowe, czyni go to wsparciem przeciwzmarszczkowym, ponieważ powstawanie zmarszczek jest bezpośrednio związane ze starzeniem się skóry i zdolnością skóry do wytwarzania kwasu hialuronowego.

W skrócie: zapewnia to połączenie witaminy C i kwasu hialuronowego Aby uzyskać maksymalne efekty przeciwstarzeniowe, Gdzie skóra jest zmiękczona i napięta.

Oto wszystkie zalety w skrócie:

 • Stymuluje produkcję kolagenu
 • Dla jędrnej skóry
 • Ochrona przed wolnymi rodnikami
 • Intensywne nawilżenie
 • Zmiękcza skórę

Wskazówka dotycząca aplikacji: Nałóż serum z witaminą C i hialuronem Codziennie rano i wieczorem Na oczyszczoną twarz. Już wkrótce możesz cieszyć się młodszym wyglądem.

Więcej dobrych serum przeciwstarzeniowych znajdziesz tutaj:

READ  Obecna korona: Ekspert nie wierzy w odporność stadaاعة
Continue Reading

science

Rozwiązanie zagadki: Zderzenie wyjaśnia tajemnicze właściwości dwóch gwiazd

Published

on

Rozwiązanie zagadki: Zderzenie wyjaśnia tajemnicze właściwości dwóch gwiazd

Gigantyczna kolizja, która miała miejsce kilka tysięcy lat temu, mogłaby wyjaśnić cały szereg tajemniczych właściwości układu podwójnego gwiazd, które w przeciwnym razie stwarzałyby poważne problemy dla obecnych teorii. Tak wyjaśniło Europejskie Obserwatorium Południowe (ESO).Jakich narzędzi użyto do gromadzenia danych. Astronomowie dowiedzieli się o tym układzie, ponieważ znajdujące się tam dwie gwiazdy wyraźnie się od siebie różniły. Ponieważ jednak gwiazdy te zwykle tworzą się razem, zwykle są do siebie podobne jak bliźniaki. Zespół badawczy zakłada obecnie, że kiedyś istniały trzy gwiazdy, z których dwie zderzyły się ze sobą. Mogło to również spowodować powstanie „pięknej mgły”, która obecnie spowija system.

reklama

Jak wyjaśniła Abigail Frost, astronomka z Europejskiego Obserwatorium Południowego, wiele danych pochodzących z systemu nie miało sensu. Jedna z dwóch gwiazd wydawała się znacznie młodsza od drugiej, a jednocześnie posiadała pole magnetyczne, w przeciwieństwie do swojej towarzyszki. Poza tym rzadko zdarza się, aby dwie gwiazdy były otoczone mgławicą, w tym przypadku ma ona zaledwie 7500 lat, czyli jest setki razy młodsza od obu gwiazd. W końcu znaleziono w niej duże ilości azotu, węgla i tlenu, czyli wszystkich pierwiastków, których można by się spodziewać we wnętrzu gwiazdy, ale nie w jej otoczeniu. To „tak, jakby brutalne wydarzenie ich wyzwoliło”. To jest właśnie wyjaśnienie. Dokonano odkrycia W czasopiśmie Science.

Zespół wysuwa hipotezę, że układ gwiezdny pierwotnie składał się z trzech ciał niebieskich, z których dwa stawały się coraz bliżej siebie. Trzeci krążył wokół nich w większej odległości. Kiedy dwie wewnętrzne gwiazdy w końcu się zderzyły, powstała nowa gwiazda, a duża ilość materiału została wyrzucona na zewnątrz. Teraz zobaczymy jego pozostałości w postaci mgły. Tymczasem wydaje się, że nowo utworzona gwiazda stała się magnetyczna w wyniku połączenia, co rozwiązałoby zagadkę astronomii. Ponieważ podczas gdy gwiazdy o małej masie, takie jak Słońce, zwykle mają pole magnetyczne, większe gwiazdy nie są w stanie utrzymać go przez długi czas. Pole magnetyczne musiało powstać stosunkowo niedawno – właśnie w wyniku tej fuzji.

READ  Satelity mogą ujawnić nieznaną wcześniej „Planetę 9”.


(meh)

Do strony głównej

Continue Reading

Trending