Connect with us

Economy

Straty cenowe: analityk Wells Fargo: „Trzy główne obawy” dla akcji Tesli | Wiadomość

Published

on

?? Kurs akcji Tesli został przerwany
?? Analityk Wells Fargo budzi obawy
?? Inwestorzy powinni teraz wycofać swoje zakupy

Akcje Tesli nie są obecnie w łatwej sytuacji: od początku roku cena akcji spadła o około jedenaście procent w stosunku do ceny zamknięcia z 28 maja. Producent pojazdów elektrycznych ze Stanów Zjednoczonych odnotował znaczny wzrost Udany pierwszy kwartał: Tesla odnotowała rekordowe zyski i podwoiła liczbę dostaw pojazdów. Nie pomogło to jednak w dłuższej perspektywie kursowi akcji, który spadł ze styczniowego maksimum.

Akcje Tesli: analityk identyfikuje „trzy główne problemy”

Colin Langan, analityk Wells Fargo, nie robi wrażenia na udziałach Doliny Krzemowej – zamiast tego wyraża „trzy główne obawy”. Zgodnie z przesłaniem do klientów spodziewa się dalszego wzrostu liczby dostaw, ale ta liczba – która jego zdaniem może osiągnąć 12 milionów samochodów w ciągu dziesięciu lat – będzie już wyceniona. Nie może też tak daleko zmienić potencjalnego wsparcia dla samochodów elektrycznych.

O możliwościach produkcyjnych Tesli

Langan jest zaniepokojony między innymi możliwościami produkcyjnymi: gdy możliwości Modelu 3 i Modelu Y osiągną pełny rozmiar 1,7 miliona sztuk w 2022 roku, będzie się martwił o współczynnik popytu, ponieważ będzie to standardowa wielkość dla luksusowe sedany i SUV-y. „[C]Hina cieszy się wszystkimi wzrostami udziałów w rynku [von Tesla] Zapłacone w zeszłym roku; Dlatego niedawna negatywna prasa po proteście na Shanghai Auto Show jest powodem do niepokoju, „MarketWatch cytuje notatkę Langana. Popyt na samochody Tesli może uniemożliwić konkurencji oferowanie własnych modeli elektrycznych i prawdopodobnie sprzeciw klientów:” Ponadto konkurencja na całym świecie dla samochodów rośnie, a liczba modeli pojazdów elektrycznych dostępnych w Stanach Zjednoczonych w tym roku ma się podwoić.

Koszty surowców do akumulatorów

Innym dziecięcym problemem, który Langan jest bardziej pesymistyczny co do zapasów Tesli, jest koszt surowców do akumulatorów. Szacuje się, że wzrost kosztów w tym obszarze powinien mieć również wpływ na ceny pojazdów. W szczególności zakłada, że ​​klienci będą musieli zapłacić około 1400 dolarów, aby dostać samochód. Powołując się na ekspertów branżowych, analityk potwierdza, że ​​koszty baterii wzrosły z 105 USD za kilowatogodzinę do 130-150 USD.

READ  Według wypowiedzi Powella: Giełdy amerykańskie odrabiają straty z dnia poprzedniego

Według niego wspomniane efekty powinny nastąpić po renegocjacji umów. Na szczęście Tesla zwykle podpisuje długoterminowe kontrakty na te materiały, które łagodzą krótkoterminowy wpływ i wpływają na dolną granicę zakresu, powiedział Langan. „Jednak w miarę odnawiania tych umów koszt samochodu powinien wzrosnąć o kolejne 1375 USD, zmniejszając marże”.

Ryzyko organizacyjne autopilota Tesli

Po trzecie, analityk Wells Fargo przytacza ryzyko regulacyjne związane z autopilotem. Widelec z systemem Tesla to w szczególności brak monitorowania kierowcy. Jego zdaniem fakt ten zwiększa ryzyko tworzenia regulacji przez amerykańskie organy regulacyjne. „W najgorszym razie tak [Tesla] Zmuszony do wyłączenia systemów ”, wyjaśnia Langan w swoim komunikacie prasowym. Obawy dotyczące„ autopilota ”, oficjalnie nazywanego autopilotem, i jego bezpieczeństwo nie są niczym nowym”. Zmniejszenie tego ważnego punktu sprzedaży byłoby niekorzystne dla obecnych właścicieli i mogłoby ograniczyć funkcjonalność planowaną wraz z wprowadzeniem w pełni samobieżnego systemu (FDS). ”

W dłuższej perspektywie Tesla jest silna na rynku samochodów elektronicznych

W dłuższej perspektywie Langan jest optymistą pomimo swoich trzech głównych obaw, chociaż w tej chwili nie zaleca wejścia na akcje. Grupa ruszyła Elon Musk Analityk nadal jest liderem na rynku pojazdów elektrycznych, nawet jeśli gospodarka jest „wciąż zaskakująco trudna”, powiedział analityk, i jest optymistą co do Tesli i rynku pojazdów elektrycznych w dłuższej perspektywie.

Zespół redakcyjny Finanzen.net

Więcej informacji o Tesli

Źródła zdjęć: Andrei Tudoran / Shutterstock.com, Pe3k / Shutterstock.com

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Powrót ukraińskich poborowych zaszkodzi polskiej gospodarce – Media | Wiadomości robota

Published

on

Powrót ukraińskich poborowych zaszkodzi polskiej gospodarce – Media | Wiadomości robota

To jest maszynowe tłumaczenie artykułu z Portal elektroniczny Korrespondent.net. Tłumaczenie nie zostało poddane korekcie ani redakcji, a pisownia nazw i nazw geograficznych nie jest zgodna z nazwami zwyczajowymi Wiadomości z Ukrainy Stosowane konwencje.

W Polsce są setki tysięcy Ukraińców, a ich utrata będzie miała wpływ na gospodarkę kraju.

Magazyn Forbes podał, że wsparcie polskich władz w powrocie poborowych do ojczyzny może mieć negatywny wpływ na polską gospodarkę.

Być może tysiące obywateli Ukrainy mieszkających w Polsce będzie musiało porzucić pracę i wstąpić do wojska, co będzie miało wpływ na gospodarkę kraju.

Rosną także obawy, że duża ich część będzie próbowała opuścić Polskę, aby uniknąć poboru do wojska.

Warto zauważyć, że spośród ponad miliona Ukraińców, którzy przybyli do Polski od początku zakrojonej na szeroką skalę rosyjskiej inwazji w lutym 2022 roku, 371 tys. mężczyzn w wieku służby wojskowej może zgodnie z prawem podlegać poborowi.

Ministerstwo Obrony Narodowej już wcześniej informowało, że Warszawa może pomóc Ukrainie w repatriacji poborowych.

Ambasador RP na Ukrainie Jarosław Gozy powiedział, że ukraińscy mężczyźni w wieku poborowym nie będą przymusowo repatriowani z Polski, ale Warszawa nie podjęła jeszcze decyzji, co z nimi zrobić.

W Polsce jest mniej ukraińskich uchodźców – As-Safir

tłumacz: Głębokie l – Słowa: 229

Spodobał Ci się artykuł? Może powinieneś taki dostać Prezent Brać pod uwagę.
Dyskusje na temat tego artykułu i innych tematów można również znaleźć pod adresem forum.

Powiadomienia o nowych wpisach dostępne są poprzez Facebook, wiadomości Google, Mastodont, kabel, X (dawniej Twitter), VK, RSS Codziennie lub co tydzień e-mail.

READ  Specjalne Strefy Ekonomiczne w Polsce (3/5) – korzystne dla inwestora
Continue Reading

Economy

Ostrzeżenie dotyczące bezpieczeństwa dla Bawarii i Hesji

Published

on

Ostrzeżenie dotyczące bezpieczeństwa dla Bawarii i Hesji
 1. Strona główna
 2. konsument

Naciska

Konsumenci, uważajcie: popularne produkty, takie jak bułeczki czekoladowe Backhaus Bickert, są wycofywane ze względu na możliwe wióry metalowe.

Kassel – Ostrzeżenie dotyczące bezpieczeństwa wypieków zyskuje obecnie coraz większą popularność wśród klientów Bawaria I Hess paragon. To wiadomość od słynnej firmy Backhaus Bickert z siedzibą w Großostheim w dzielnicy Aschaffenburg. Wiele wypieków, które były dostępne w dniach 10–15 maja 2024 r., zostało obecnie wycofanych.

Wycofanie wypieków z Hesji i Bawarii: Ostrzeżenie dotyczące żywności dla firmy Kornspitz, bułek czekoladowych i jej partnerów

Wycofanie dotyczy wielu popularnych wypieków. To zawiera:

 • Ciasto czekoladowe
 • Ciasto herbaciane
 • Szmaragd
 • Ciastka żytnie
 • Kornspitz
 • Muffiny wieloziarniste
 • Napisane Spitz

Powód wycofania: Nie można wykluczyć obecności wiórów metalicznych w produktach

Powodem wycofania jest możliwa obecność wiórów metalicznych we wspomnianych produktach. „Ze względu na usterkę techniczną układu czyszczącego nie można wykluczyć obecności wiórów metalowych na następujących produktach zakupionych w okresie od piątku 10 24 maja do środy 15 maja 24 maja” – czytamy w komunikacie prasowym spółki.

Ewentualne opiłki metalu spowodowały wycofanie wypieków z Bawarii i Hesji. (Awatar) © Imago Images

Te wióry metalowe stanowią poważne zagrożenie dla konsumentów, ponieważ stwarzają poważne zagrożenie dla zdrowia. Istnieje szczególne ryzyko zakażenia jamy ustnej, gardła i przewodu pokarmowego. Jeszcze kilka miesięcy temu w całym kraju doszło do wycofania wypieków od dużego producenta.

Gorzki smak dla konsumentów: kawałek metalu występujący w bułkach z rodzynkami

Klient miał raporty nt main-echo.de Według niego, w piątek 10 maja kupiłem bułkę z rodzynkami w oddziale w Hesji. Kiedy go zjadł, znalazł w nim metalowy odłamek.

Klient zwrócił rolkę dopiero po czterech dniach od zakupu we wtorek (14 maja). Po konsultacjach z Bawarskim Urzędem Nadzoru ds. Bezpieczeństwa Żywności w Kulmbach oraz wewnętrznym zarządzaniem kryzysowym i higieną firma zdecydowała się rozpocząć kampanię wycofania.

READ  W pełni automatyczne ekspresy do kawy są dostępne w sklepach De'Longhi i Philips & Co

„W ramach środków ostrożności postanowiliśmy wycofać wszystkie produkty zakupione w jednym z naszych oddziałów w dniach 10–15 maja” – powiedział Thomas Ruhlmann, autoryzowany przedstawiciel firmy Beckert. main-echo.de.

Przypomnienia w branży spożywczej: Zalecany sposób postępowania dla klientów

Klienci, którzy kupili te wypieki, których dotyczy problem, powinni pilnie unikać ich spożywania. Zamiast tego proszeni są o zwrot produktów do oddziału Backhaus Bickert GmbH & Co. KG, gdzie otrzymają gwarancję pełnego zwrotu pieniędzy.

Wycofania produktów ze względów bezpieczeństwa nie są rzadkością w branży spożywczej. Niedawno wycofano oliwy z oliwek i produkty czekoladowe od kilku sprzedawców detalicznych, takich jak Aldi, Edeka i Kaufland. Bezpieczeństwo konsumentów jest zawsze w centrum uwagi. (dpa/ls)

Continue Reading

Economy

Pilne wycofanie trzech rodzajów oliwy z oliwek

Published

on

Pilne wycofanie trzech rodzajów oliwy z oliwek
 1. Strona główna
 2. konsument

Naciska

W trzech partiach marki oliwy z oliwek wykryto pestycyd zakazany w Unii Europejskiej. Producent wydał wycofanie.

Kassel – W dzisiejszych czasach często trzeba zainwestować dużo pieniędzy, aby kupić oliwę z oliwek. Te dodatkowe koszty często trzeba zaakceptować, choć niechętnie. Ponieważ do niektórych przepisów niezbędny jest popularny olej kuchenny. Jeśli jednak posiadasz w swojej szafce kuchennej produkty określonej marki, powinieneś zachować ostrożność. Zawierają one jedną resztę w Unia Europejska Sprawdzone, nieautoryzowane pestycydy. W związku z tym producent zainicjował wycofanie produktu. Eksperci ostrzegają, że obchodzenie się z tym pestycydem jest „niezwykle niebezpieczne”. Owoce sprzedawane w Rewe również niedawno zostały wycofane z rynku ze względu na skażenie pestycydami.

Wycofanie dotyczy trzech rodzajów oliwy z oliwek marki „Gaea”. © Importhaus Wilms/Impuls GmbH & Co. KG

Producent przypomina oliwę z oliwek – pestycyd zakazany w Unii Europejskiej, który wykryto podczas kontroli

Wycofanie dotyczy trzech rodzajów oliwy z oliwek marki GAEA. Dom importowy Wilms został ukończony foodwarning.eu Stwierdzono, że badanie trzech partii produktów wykazało przekroczenie maksymalnej dopuszczalnej zawartości chloropiryfosu. Ten środek owadobójczy jest zakazany w Unii Europejskiej od 2020 roku.

Wycofanie dotyczy następujących oliw z oliwek:

 • GAEA CLASSIC 500ml – Partia L4008 / Najlepiej spożyć przed: 8 lipca 2025 r.
 • GAEA SELECT 500ml – partia L4010 / Najlepiej spożyć przed: 10 lipca 2025 r.
 • Olej sałatkowy GAEA 500ml – partia L4009 / Najlepiej spożyć przed: 9 lipca 2025 r.

Producent ostrzega, że ​​długotrwałe, wysokie spożycie pestycydów może prowadzić do chorób. W komunikacie potwierdza się: „Ze względów ostrożności w celu ochrony konsumenta nie zaleca się spożywania powyższych partii”. Klienci, którzy zakupili produkt z dotkniętych partii, mogą zwrócić go do supermarketów bez okazywania paragonu i otrzymać zwrot ceny zakupu.

Pamiętaj o oliwie z oliwek: narażenie na pestycydy może spowodować uszkodzenie mózgu

Sieć Akcji Pestycydowej ma taką ogłoszenie Wyjaśnił, że chloropiryfos jest bardzo niebezpieczny. Istnieją mocne dowody na to, że insektycyd ma negatywny wpływ na rozwój układu nerwowego i może prowadzić między innymi do obniżenia IQ, utraty pamięci roboczej i problemów z koncentracją.

Chociaż ta substancja chemiczna jest zakazana w ponad 40 krajach na całym świecie, insektycyd jest nadal stosowany w wielu krajach, mimo że istnieją już bezpieczne alternatywy dla środowiska i rolno-środowiskowe. Wysoki poziom pestycydów jest prawie zawsze przyczyną wycofania produktów, w tym produktów z kurczaka.

READ  Fabryka Bosch w Dreźnie: oto, co nowy kierownik budowy mówi o swojej pracy
Continue Reading

Trending