Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Straty cenowe: analityk Wells Fargo: „Trzy główne obawy” dla akcji Tesli | Wiadomość

?? Kurs akcji Tesli został przerwany
?? Analityk Wells Fargo budzi obawy
?? Inwestorzy powinni teraz wycofać swoje zakupy

Akcje Tesli nie są obecnie w łatwej sytuacji: od początku roku cena akcji spadła o około jedenaście procent w stosunku do ceny zamknięcia z 28 maja. Producent pojazdów elektrycznych ze Stanów Zjednoczonych odnotował znaczny wzrost Udany pierwszy kwartał: Tesla odnotowała rekordowe zyski i podwoiła liczbę dostaw pojazdów. Nie pomogło to jednak w dłuższej perspektywie kursowi akcji, który spadł ze styczniowego maksimum.

Akcje Tesli: analityk identyfikuje „trzy główne problemy”

Colin Langan, analityk Wells Fargo, nie robi wrażenia na udziałach Doliny Krzemowej – zamiast tego wyraża „trzy główne obawy”. Zgodnie z przesłaniem do klientów spodziewa się dalszego wzrostu liczby dostaw, ale ta liczba – która jego zdaniem może osiągnąć 12 milionów samochodów w ciągu dziesięciu lat – będzie już wyceniona. Nie może też tak daleko zmienić potencjalnego wsparcia dla samochodów elektrycznych.

O możliwościach produkcyjnych Tesli

Langan jest zaniepokojony między innymi możliwościami produkcyjnymi: gdy możliwości Modelu 3 i Modelu Y osiągną pełny rozmiar 1,7 miliona sztuk w 2022 roku, będzie się martwił o współczynnik popytu, ponieważ będzie to standardowa wielkość dla luksusowe sedany i SUV-y. “[C]Hina cieszy się wszystkimi wzrostami udziałów w rynku [von Tesla] Zapłacone w zeszłym roku; Dlatego niedawna negatywna prasa po proteście na Shanghai Auto Show jest powodem do niepokoju, „MarketWatch cytuje notatkę Langana. Popyt na samochody Tesli może uniemożliwić konkurencji oferowanie własnych modeli elektrycznych i prawdopodobnie sprzeciw klientów:” Ponadto konkurencja na całym świecie dla samochodów rośnie, a liczba modeli pojazdów elektrycznych dostępnych w Stanach Zjednoczonych w tym roku ma się podwoić.

Koszty surowców do akumulatorów

Innym dziecięcym problemem, który Langan jest bardziej pesymistyczny co do zapasów Tesli, jest koszt surowców do akumulatorów. Szacuje się, że wzrost kosztów w tym obszarze powinien mieć również wpływ na ceny pojazdów. W szczególności zakłada, że ​​klienci będą musieli zapłacić około 1400 dolarów, aby dostać samochód. Powołując się na ekspertów branżowych, analityk potwierdza, że ​​koszty baterii wzrosły z 105 USD za kilowatogodzinę do 130-150 USD.

READ  Niemcy importują ogromne ilości energii elektrycznej z sąsiednich krajów

Według niego wspomniane efekty powinny nastąpić po renegocjacji umów. Na szczęście Tesla zwykle podpisuje długoterminowe kontrakty na te materiały, które łagodzą krótkoterminowy wpływ i wpływają na dolną granicę zakresu, powiedział Langan. „Jednak w miarę odnawiania tych umów koszt samochodu powinien wzrosnąć o kolejne 1375 USD, zmniejszając marże”.

Ryzyko organizacyjne autopilota Tesli

Po trzecie, analityk Wells Fargo przytacza ryzyko regulacyjne związane z autopilotem. Widelec z systemem Tesla to w szczególności brak monitorowania kierowcy. Jego zdaniem fakt ten zwiększa ryzyko tworzenia regulacji przez amerykańskie organy regulacyjne. „W najgorszym razie tak [Tesla] Zmuszony do wyłączenia systemów ”, wyjaśnia Langan w swoim komunikacie prasowym. Obawy dotyczące„ autopilota ”, oficjalnie nazywanego autopilotem, i jego bezpieczeństwo nie są niczym nowym”. Zmniejszenie tego ważnego punktu sprzedaży byłoby niekorzystne dla obecnych właścicieli i mogłoby ograniczyć funkcjonalność planowaną wraz z wprowadzeniem w pełni samobieżnego systemu (FDS). ”

W dłuższej perspektywie Tesla jest silna na rynku samochodów elektronicznych

W dłuższej perspektywie Langan jest optymistą pomimo swoich trzech głównych obaw, chociaż w tej chwili nie zaleca wejścia na akcje. Grupa ruszyła Elon Musk Analityk nadal jest liderem na rynku pojazdów elektrycznych, nawet jeśli gospodarka jest „wciąż zaskakująco trudna”, powiedział analityk, i jest optymistą co do Tesli i rynku pojazdów elektrycznych w dłuższej perspektywie.

Zespół redakcyjny Finanzen.net

Więcej informacji o Tesli

Źródła zdjęć: Andrei Tudoran / Shutterstock.com, Pe3k / Shutterstock.com