Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Ruch lotniczy – Schönefeld – po rozmowie telefonicznej: Godziny zmartwień pasażerów Ryanaira w Berlinie – gospodarka

Ruch lotniczy – Schönefeld:Po rozmowie: Godziny niepokoju dla pasażerów Ryanaira w Berlinie

Policja federalna dokonała inspekcji samolotu po nagłym lądowaniu samolotu Ryanair na stołecznym lotnisku w Berlinie. Zdjęcie: Christophe Gatto / Dr. (Zdjęcie: dpa)

Bezpośrednio z kanału informacyjnego dpa

Schönefeld (dpa) – samolot przewożący 165 pasażerów wylądował nieplanowany na lotnisku Berlin-Brandenburg w Schönefeld ze względu na potencjalne zagrożenie bezpieczeństwa na pokładzie. Policja sprawdziła pasażerów i bagaż na pokładzie samolotu Ryanair w niedzielny wieczór. Poszukiwania zakończyły się bez rozstrzygnięcia, ogłosiła policja federalna. Nie ma zagrożenia ze strony urządzenia. Z ośmiogodzinnym opóźnieniem pasażerowie z Dublina w Irlandii mogli kontynuować podróż do Krakowa alternatywnym samolotem.

Ryanair przeprosił pasażerów za „nieuniknione opóźnienie”. Załoga została poinformowana przez German Aviation Security Watch o potencjalnym zagrożeniu bezpieczeństwa na pokładzie Boeinga 737-800. Więc udałem się na lotnisko Birzeit około ósmej wieczorem jako najbliższe lotnisko.

BZ i Bild zgłosili zagrożenie bombowe. Policja federalna wspomniała tylko o powiadomieniu telefonicznym od Ryanaira, ponieważ nie można wykluczyć zagrożenia. Ze względów taktycznych nie podano dalszych szczegółów.

W przypadku nieplanowanego lądowania Urząd Lotnictwa wydał wyjątek od zakazu lotów nocnych na lotnisku Berlin-Brandenburg. W odległym posterunku stało kilka radiowozów z migającymi światłami, a policyjne psy przeszukiwały bagaż pasażera na parkingu. Ostatecznie bagaż został wniesiony na lotnisko.

Pasażerowie nie mogli kontynuować podróży do wczesnego poniedziałku, tuż przed 4:00 rano. Wcześniej policja federalna uznała sytuację za nieszkodliwą. Sprawę prowadzi obecnie policja brandenburska.

Zeszłego lata samolot Ryanair został zmuszony do bezpiecznego lądowania w drodze z Dublina do Krakowa z powodu nieznanego zagrożenia bombowego. Irlandzkie media podały, że podczas przeszukiwania Stansted w Wielkiej Brytanii nic nie znaleziono.

© dpa-infocom, dpa: 210531-99-802956 / 3

READ  Burger King sprawia wiele kłopotów żartem Wesena: „Lody takie cienkie ...”