Connect with us

Economy

Spadek kryptowalut: Wall Street przeżywa szok podatkowy

Published

on

Wadą są kryptowaluty
Wall Street stara się otrząsnąć z szoku podatkowego

Rząd Bidena planuje nałożyć podatki na bogatych spekulantów, aby jeszcze bardziej przestraszyć inwestorów. Ale ożywienie gospodarcze w USA postępuje tak szybko, że Wall Street po raz kolejny zapomina o swoich obawach. Tylko kryptowaluty są pod dużą presją.

Mocne dane ekonomiczne spowodowały, że indeks S&P 500 osiągnął szczyt. Po planowanych podwyżkach podatków przez prezydenta USA Joe Bidena w czwartek, optymiści znów przejmują prowadzenie. Pod koniec tygodnia inwestorzy w coraz większym stopniu polegali na pozytywnych bodźcach, jakie powinny przynieść amerykańskie inwestycje infrastrukturalne związane z programami stymulacji gospodarczej. Generalnie kontynuacja luźnej polityki pieniężnej sprzyja kursom akcji. Poszerzenie rynku Standard & Poor’s 500 Zamknął się o 1,09 procent wyżej i osiągnął 4 180,1 punktu. Jego rekord to teraz dobre 4194 pkt. Wskaźnik wiodący Dow Jones Industrial Wzrósł o 0,67 procent do 34043,49 punktów. Jednak w ujęciu tygodniowym daje to minus 0,46 procent. Ciężka i wrażliwa technologia jest szczególnie ekonomiczna Nasdaq 100 Wzrósł o 1,30 procent do 13941,44 punktu.

Wartości wskaźników za kwiecień ustalone przez firmę badawczą IHS Markit dla sektora usług i przemysłu są wyższe. Dane wskazują na silne ożywienie w największej gospodarce świata. Dodatkowo sprzedaż nowych domów gwałtownie wzrosła w marcu w Stanach Zjednoczonych, ożywiając się po ostrym początku zimy.

Intel jest najsłabszą wartością w Dow

Korporacja intelektualna 48,84

Na magazynie ludzie podnieśli głowy Korporacja intelektualna. Papiery firmy produkującej chipy spadły o ponad pięć procent, co stanowi zdecydowanie najsłabszą wartość w Dow. Spadająca sprzedaż w branży centrów danych i gwałtowny spadek marż brutto jako oznaka utraty udziału w rynku zepsuły inwestorów. W międzyczasie inwestorzy odważnie przejęli innych producentów chipów. A więc papiery Xelenx I AMD Zarobki wynoszą po około pięciu procent. Ogólnie branża czerpie korzyści z globalnych wąskich gardeł półprzewodników, które, między innymi, utrudniają producentom samochodów.

American Express
American Express 116,25

American Express Chociaż zyski znacznie wzrosły na początku roku, sprzedaż znacznie spadła. Firma obsługująca karty kredytowe ucierpiała również z powodu tego, że pandemia Corony paraliżuje podróże międzynarodowe, dlatego lukratywne rezerwacje hoteli lub lotów, za które często płacone są kartami kredytowymi, nie są już dostępne. Papiery American Express straciły około 2%. Ale akcje bankowe były potrzebne. Tak wygrał JP Morgan 1,9 procent i Goldman Sachs Na szczycie Dow jest 2,6 procent. Agencja ratingowa Fitch jest teraz bardziej optymistycznie nastawiona do wiarygodności kredytowej obu instytucji finansowych i określiła teraz perspektywę jako „stabilną”. Wśród największych przegranych spadł S&P 500 Honeywell O około dwa procent. Gigantyczna grupa rozczarowała prognozą wyników na ten rok.

Uchwycić, zrobić zdjęcie
Uchwycić, zrobić zdjęcie 200,80

Aby zastosować zdjęcia snapchat Warto mieć aplikację, która działa dobrze na smartfony z systemem Android. Liczba aktywnych użytkowników dziennie znacznie wzrosła w ostatnim kwartale. Po raz pierwszy ponad połowa użytkowników telefonów uzyskała dostęp do Snapchata za pomocą systemu Google, ogłosił Snap. Świadectwa akcji Snap zamknęły się prawie siedem i pół procent wyżej po dużych wahaniach.

Kryptowaluty przed korektą ceny

Reakcja na plany kryptowalutowe Bidena była bardziej intensywna niż giełda. Bitcoin W szczytowym momencie spadł o 8 procent do 47460 dolarów, po czym zmniejszył straty do około trzech procent. „To może być początek wielkiej korekty” – powiedział analityk rynku Milan Cutkovic z Axi Brokerage.

Bitcoin
Bitcoin 50.391,75

Drugie najważniejsze logo elektroniczne Ethereum Spadł nawet o kilkanaście procent, do 2108 dolarów. Na Wall Street akcje z sektora kryptowalut, takie jak Riot Blockchain i Marathon Digital, znajdują się czasami pod presją. „Jestem głęboko przekonany, że regulacje i podatki w krajach rozwiniętych pozostają piętą achillesową rynków kryptowalut” – powiedział Geoffrey Haley, analityk rynkowy w Oanda.

READ  Niesamowita cena na eBay: kup używany rower treningowy Peloton za mniej niż 500 euro
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Edika i Nito z apelem – ryzyko obrażeń wewnętrznych

Published

on

Edika i Nito z apelem – ryzyko obrażeń wewnętrznych
  1. Strona główna
  2. konsument

Naciska

Wycofanie produktów Edeka i Netto: Wycofanie dotyczy dwóch produktów z bułek. Według producenta klienci mogą odzyskać swoje pieniądze.

Bleicherode – wycofanie dotyczy obecnie ofert w Edeka i Netto Marken-Discount. Potencjalne odłamki drewna w wypiekach mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia. Producent zdecydowanie odradza spożywanie dotkniętych produktów.

Panem Backstube GmbH ogłasza wycofanie dwóch produktów z kategorii bułki: „bułki mieszane GUT&GÜNSTIG do pieczywa gotowego” i „bułki mieszane Kornmühle do pieczywa gotowego”. Obie pozycje dostępne są w opakowaniach 540 g i obowiązują do wszystkich terminów przydatności do 30 maja 2024 r.

Zagrożenia dla zdrowia związane z produktami Edeka i Netto: punkty sprzedaży i obszary dotknięte

Edeka i Netto Marken-Discount natychmiast zareagowały i wycofały ze sprzedaży wadliwy towar. Klienci, którzy już kupili oferty, pod żadnym pozorem nie powinni ich spożywać. Produkty można zwrócić do sklepów internetowych. Jest napisane, że cena zakupu zostanie zwrócona nawet bez przedstawienia paragonu Przypominamy wiadomość od producenta.

Wycofanie dotyczy dwóch produktów: bułki mieszane Kornmühle i bułki mieszane GUT&GÜNSTIG do pieczywa gotowego © Panem Backstube GmbH

Zdaniem firmy w cewkach mogą znajdować się ciała obce wykonane z drewna. W przypadku połknięcia może powodować obrażenia wewnętrzne i krwawienie. Z tego powodu konsumenci w żadnym wypadku nie powinni spożywać dotkniętych produktów.

W zwojach znajdują się ciała obce: uszkodzona Edica, Marktkov i Nito

Zgodnie z zawiadomieniem producenta o wycofaniu, „Rolki mieszane GUT&GÜNSTIG do przygotowania do pieczenia” zostały wprowadzone na dużych obszarach Niemiec, głównie w Edeka i Marktkauf. Wykluczono regiony Szlezwik-Holsztyn, Meklemburgia-Pomorze Przednie, Hamburg, Brema, Berlin, Brandenburgia, Saksonia-Anhalt, Dolna Saksonia i przyległe części Nadrenii Północnej-Westfalii.

Panem Backstube GmbH
GUT&GÜNSTIG Mieszane bułki gotowe do pieczenia
edica, rynek zakupów
540 gramów
Wszystko do 30 maja 2024 r

Produkt „Kornmühle mieszane bułki do gotowego chleba” sprzedawany był na terenie całego kraju po cenie Netto Marken-Discount, podał producent w swoim oświadczeniu.

Wycofanie nie dotyczy innych produktów firmy Panem Backstube GmbH oraz bułek z datą przydatności do spożycia przed 30 maja 2024 r. Wycofanie dotyczy wyłącznie wymienionych produktów i terminów przydatności do spożycia.

Bakterie, ciała obce i nie tylko: Klienci powinni poważnie podchodzić do wycofania produktów i zdobywać wiedzę

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz dodatkowych informacji, konsumenci mogą skontaktować się z obsługą klienta Panem Backstube GmbH. Można się z nimi skontaktować za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem [email protected] lub telefonicznie od poniedziałku do niedzieli w godzinach 8:00–20:00 pod numerem 036338 577 308.

Niedawno wycofano także kiełbaski Rewe, których spożycie może powodować nudności i wymioty. Niedawno z obiegu wycofano także produkty owocowe wywołujące wysypkę skórną i duszność. (Funt syryjski)

Continue Reading

Economy

Duża sieć fast foodów zbankrutowała – zadłużenie przekracza 1 miliard dolarów

Published

on

Duża sieć fast foodów zbankrutowała – zadłużenie przekracza 1 miliard dolarów
  1. Strona główna
  2. Praca

Naciska

Przedsiębiorstwa dostawcze odczuwają słabą gospodarkę i skutki epidemii. Red Lobster, czołowa sieć restauracji w Stanach Zjednoczonych, zbankrutowała.

ORLANDO, Floryda – Nie tylko restauracje w Niemczech cierpią: amerykańska sieć restauracji rybnych Red Lobster zbankrutowała. Firma oficjalnie ogłosiła to w poniedziałek, 20 maja. Amerykańskie media podały, że Red Lobster zamknął już 99 restauracji i rozpoczął sprzedaż lokalu w poprzednim tygodniu Newsweek.

Sieć fast foodów, rozsławiona dzięki serialom i filmom, twierdzi, że ma 578 restauracji w 44 stanach USA i Kanady i obsługuje 64 miliony klientów rocznie. Roczna sprzedaż firmy wynosi dwa miliardy dolarów.

Sieć fast foodów jest niewypłacalna: złe zarządzanie, konkurencja i inflacja powodują bankructwo Red Lobster

Jednak teraz nadchodzi upadłość. Firma ma ponad miliard dolarów długu. Ale majątek wynosi mniej niż 30 milionów dolarów CNN W nawiązaniu do firmy. Celem jest sprzedaż spółki pożyczkodawcom. W zamian otrzymujesz fundusze potrzebne do przetrwania.

Przyczynami nierównowagi jest zwiększona konkurencja ze strony innych wschodzących sieci restauracji, inflacja oraz konsekwencje pandemii korony. Od 2019 roku jest o tym głośno CNN Liczba klientów spadła o 30 proc., ale już nie wzrosła znacząco.

Red Lobster przyznaje się do strategicznych błędów po bankructwie

Przyczyną jest także złe zarządzanie. W swoim wniosku o upadłość Red Lobster stwierdził, że ma „nadęty i słabo radzący sobie portfel restauracji”. Za straty firma obwiniła także swojego byłego największego akcjonariusza, firmę Thai Union. Według raportów firma Red Lobster rozwiązała umowę z dwoma dostawcami smażonych krewetek i zawarła umowę na wyłączność z Thai Union, co podniosło koszty sieci restauracji. CNN.

Reprezentowana niemal wszędzie w USA: sieć restauracji Red Lobster zbankrutowała. (Zdjęcie pliku) © Scott Brower/Imago

„Zauważyliśmy bezpodstawne zarzuty zawarte we wnioskach do sądu upadłościowego i nie możemy się doczekać pełnej prezentacji faktów” – stwierdziła Thai Union w odpowiedzi na zarzuty dotyczące Red Lobster.

READ  Niesamowita cena na eBay: kup używany rower treningowy Peloton za mniej niż 500 euro

Thai Union, wieloletni dostawca Red Lobster, planuje kontynuować współpracę. „Jesteśmy przekonani, że proces sądowy umożliwi firmie Red Lobster restrukturyzację zobowiązań finansowych i wykorzystanie jej długoterminowego potencjału w bardziej pozytywnym otoczeniu” – stwierdziła spółka w swoim oświadczeniu.

Firma Red Lobster jest niewypłacalna: upadłość wisiała na horyzoncie już od dłuższego czasu

Upadłość ogłoszono kilka miesięcy temu. W styczniu 2024 roku Red Lobster zatrudnił eksperta ds. restrukturyzacji Jonathana Tebusa, który od marca pełni funkcję dyrektora zarządzającego. Niektóre restauracje zostały ostatecznie wyprzedane 13 maja.

Red Lobster to godny uwagi przykład z USA. Jednak restauracje w Niemczech również muszą stawić czoła trudnym warunkom ekonomicznym. Między innymi ze względu na skutki pandemii i słabą gospodarkę branży restauracyjnej grozi fala bankructw. (SM)

Continue Reading

Economy

Organizatorzy wycieczek popadają w bankructwo: czy klienci odzyskają pieniądze?

Published

on

Organizatorzy wycieczek popadają w bankructwo: czy klienci odzyskają pieniądze?

Axel Schmeglow przebywa w areszcie od początku kwietnia. Jest dyrektorem zarządzającym holdingu itravel Group SA. Klienci luksusowego organizatora wycieczek skarżą się na tę firmę od lata ubiegłego roku. Często zdarza się, że klienci płacą z góry za wyjazd kilka tysięcy euro, a na miejscu okazuje się, że organizator nie zapłacił jeszcze za zarezerwowany hotel. Sąd Rejonowy w Kolonii wyznaczył syndyka masy upadłościowej dla Inspiring Travel Club Family GmbH, spółki zależnej Grupy itravel, informuje „gwiazda„.

Wyznaczony prawnik Philip Schober ma dostęp do rachunków bankowych i obecnie analizuje sytuację finansową spółki. Co najważniejsze, spółka musi być w stanie zapłacić mu jako syndykowi masy upadłościowej. Same procedury jeszcze się nie rozpoczęły. Jednakże dyrektor zarządzający Grupy itravel Schmiegelow wymaga zgody syndyka w przypadku majątku spółki. Jeżeli okaże się, że brakuje środków, spółka może zostać zlikwidowana bez postępowania upadłościowego. Strona internetowa itravel została wyłączona wkrótce po aresztowaniu dyrektora zarządzającego.

READ  18 listopada 2023 – Międzynarodowy Przegląd Prasy
Continue Reading

Trending