Connect with us

Economy

Mężczyzna z Drezna mówi o wolności

Published

on

Panie Boom, w swojej nowej książce Freedom pisze Pan, że nadzieja, która istniała po 1990 roku na erę pokoju i wolności, nie została spełniona. Czy to naprawdę jest takie złe?

W kraju narasta pogarda dla „porządku”. To oznacza demokrację. Zależy to głównie od sojuszy prawicowych. Nie tylko działają na ulicy, ale infiltrują części burżuazji, radykalizując się nienawiścią do internetu. Bieda i potrzeba zagrażają wolności, ale to samo dotyczy powiernictwa państwowego i obsesji na punkcie bezpieczeństwa w walce z przestępczością lub atakami na naszą prywatność w Internecie. Godność ludzka zawsze była naruszana poprzez pozbawione skrupułów niszczenie naszej planety. Wolność sztuki musi być ograniczona, ponieważ Alternatywa dla Niemiec właśnie ponownie zdecydowała. Z demokracją trzeba walczyć w kółko. Zwracam uwagę na te zagrożenia.

Okazało się, że zamiast spadać, wydatki wojskowe nadal rosną. Byłem aktywny politycznie przez 70 lat, czy spodziewałeś się innego rozwoju wydarzeń?

Kiedy Imperium Radzieckie upadło w 1990 roku, tak, miałem nadzieję, że posuniemy się ku pokojowej przyszłości. Ale ta nadzieja myliła. Nie udało się osiągnąć światowego porządku pokoju i wolności. Rozprzestrzeniło się myślenie autorytarne. Zachodnie wartości często znajdowały się w defensywie, także w Europie. Pomyślmy o Węgrzech i Polsce. Chiny są na dobrej drodze, aby stać się agresywnym mocarstwem globalnym, silnym gospodarczo i militarnie. Stany Zjednoczone dopiero zaczynają powracać do swojej tradycyjnej roli ochrony demokracji i praw człowieka na całym świecie. Z niepokojem patrzę na Rosję pod rządami Putina, która popada w narastające represje i ubóstwo, a także próbuje uzyskać krajowe poparcie polityczne poprzez napady trudności polityki zagranicznej.

Jej dziadek urodził się w Charkowie na Ukrainie. Jej matka była córką zamożnej rodziny rosyjskich biznesmenów, która uciekła do Berlina przed rewolucją październikową 1917 r., A później mieszkała w Dreźnie. Czy pomimo tych osobistych powiązań postrzegasz Rosję jako zagrożenie dla wolności?

Mam wiele romantycznych relacji z Rosjanami, które zawiązała moja mama. Do niedawna podróżowałem też po Rosji pod auspicjami Fundacji Friedricha Naumanna i spotykałem się ze społeczeństwem obywatelskim krytycznym wobec Putina. Dziś nie jest to już możliwe. Ile razy ludzie, z którymi rozmawiałem podczas demonstracji, byli aresztowani, a następnie torturowani i przewożeni do obozów koncentracyjnych. Przez ponad dekadę rosyjskie weto sparaliżowało przyczynianie się do pokoju w Syrii przez Radę Bezpieczeństwa ONZ i jak dotąd nie została udzielona żadna pomoc humanitarna. Rosja jest częściowo odpowiedzialna za to, że wielu uchodźców musiało u nas szukać schronienia. Jednak, oczywiście, potrzebujemy stosunków politycznych z Rosją, aby osiągnąć rozbrojenie, uspokoić siedliska napięć, takie jak Iran, robić interesy i pomagać uciskanym.

READ  Niskie ceny: Krwawa łaźnia kryptowalut: tanie wejście? | biuletyn Informacyjny

Twój kolega z FDP Hans Dietrich Genscher dostał »2Plus4 węzły« Negocjacje, które umożliwiły zjednoczenie. Pamiętasz to w swojej książce. Genscher ogłosił w 1990 roku, że NATO nie będzie się rozszerzać na wschód. Czy rozumiesz, że rosyjski rząd uważa późniejszą ekspansję NATO na wschód za ofensywę?

Ekspansja NATO była absolutnie niezbędna. Genscher zaproponował kompromis, ale jego celem zawsze była ekspansja. NATO jest sojuszem obronnym wolnego świata. Nikomu nie grozi. Widzimy, że kraje Europy Wschodniej potrzebują tej ochrony teraz, gdy wschodnia Ukraina znów jest zagrożona. Rosja nie jest związana umową z krajami helsińskimi z 1990 r., Która stanowi, że istniejące granice nie zostaną naruszone. Zajęła Krym z naruszeniem prawa międzynarodowego i doprowadziła do wojny i secesji we wschodniej Ukrainie, a teraz na jej granicach koncentruje się groźna siła militarna. Możesz to wykorzystać jako impuls do pomocy „obywatelowi rosyjskiemu” we wschodniej Ukrainie. Możemy i powinniśmy mieć dobre stosunki z Rosją, jeśli nie wywoła to niepokojów na całym świecie, a teraz także w Myanmarze. Widzę w Rosji autorytarne państwo, w którym klika przywódcza wzbogaca się, tłumiąc wolność kosztem ludu, prześladując i zabijając przeciwników lub próbując to zrobić, jak w przypadku Nawalnego.

Jak myślisz, co powinno być zrobione?

Musimy wypełniać nasze zobowiązania w zakresie polityki zagranicznej, w tym zobowiązań wojskowych. Potrzebujemy silnej Europy, która broni wolności i ma znaczenie w polityce światowej. „Europa to nasza przyszłość, nie mamy innej” – powtarzał mi Genscher. Musimy rozwijać Europę w kierunku unii gospodarczej i walutowej w sensie społeczeństwa opartego na solidarności. Jeśli Europa ma się dobrze, my też dobrze.

AfD chce przywrócić kompetencje państwom narodowym i znieść euro. Czy nie jest to sprzeczne z wolną Europą?

Absolutnie. Możemy się bronić tylko poprzez otwartość na świat. Aby rozwiązać globalne problemy, istnieją tylko globalne rozwiązania i nie ma powrotu do plemiennego ognia ojczyzny poety. Dom Tak, dla mnie Drezno jest nadal domem, ale dom nie powinien skłaniać nas do ucieczki przed odpowiedzialnością.

Alternatywa dla Niemiec przedstawia się jako partia burżuazyjna. czy to ona?

To, co Federalny Trybunał Konstytucyjny stwierdził w postępowaniu w sprawie zakazu z 2017 r. W związku z NPD, odnosi się między innymi do Alternative for Germany: „Stosuje rasistowską koncepcję społeczeństwa na wyłączność etniczną, ponieważ chce ograniczyć prawa polityczne i społeczne ludzi którzy ich zdaniem są Niemcami. Tak chcieli tego narodowi socjaliści. „To nie do zniesienia, kiedy AfD deklaruje:„ Zwrócimy Niemcy kawałek po kawałku ”. Thomas Mann powiedział o nazistach:„ Masz niewiarygodną śmiałość mieszania się z Niemcami ”. AfD deklaruje, że łączy się z Niemcami!

READ  Najbogatszy człowiek w Azji stracił w ciągu jednego dnia ponad 5 miliardów dolarów

Urodziłem się w Dreźnie w 1932 roku i przeżyłem okres nazistowski. Czy dostrzegasz dziś podobieństwa z rozwojem w tamtym czasie?

Tak, niektóre grupy w kraju opierają się na ideologii nazistowskiej. Ale nie stoimy w obliczu upadku naszej demokracji, jak w Republice Weimarskiej. Ale w naszym kraju jest naprawdę weimarski akcent. Kiedy miałem 12 lat, poczułem ucisk i nudny klimat szpiegostwa w Dreźnie. Zauważyliśmy, że nasi żydowscy sąsiedzi stopniowo znikają. Uczyłem się jako uczeń, naziści chcieli mnie zwerbować jako nastolatka do „Volkssturmu” na krótko przed końcem wojny.

Ale jak wypada to w porównaniu z teraźniejszością?

W pierwszej dekadzie XXI wieku kilkakrotnie widziałem w Dreźnie, jak krzyczący neonaziści chcieli kontrolować dzień upamiętniający zniszczenie miasta. Nie chcieli być szczerzy, że naziści byli odpowiedzialni za wszystkie te straszne zniszczenia spowodowane zbrodniczą wojną agresyjną. Kiedy Drezno zostało spustoszone i przeżyło noc bombardowań, kilka tysięcy Żydów jednocześnie uczestniczyło w marszu śmierci z Auschwitz na zachód. Patrząc na naszą historię, jestem bardzo sceptyczny co do zmian w kraju. Przede wszystkim widzę grupę drezdeńskich intelektualistów, w tym Uy Telkamp i okoliczną bibliotekę Luschwitz, którzy nie bronią wolności. To straszna zachęta dla niszczycieli demokracji.

Czy opisałbyś niektórych drezdeńskich intelektualistów, takich jak Uy Telkamp, ​​jako porażkę?

Są duchowi grzesznicy. Prawicowy ekstremizm i prawicowy terroryzm stanowią obecnie największe zagrożenie dla naszego podstawowego systemu demokratycznego. W takiej sytuacji szczególnie inteligencja powinna podnieść głos. Robią to całkiem sporo. Skrajna prawica rzuca wyzwanie państwu i społeczeństwu oraz nam wszystkim. Nawet teraz, w czasie epidemii, prawica walczy przeciwko istniejącemu systemowi prawnemu. Twierdzą, że bronią Ustawy Zasadniczej, którą potraktowali z pogardą dla reżimu.

W tym tygodniu doszło do ataku kwasu na księgarnię Loschwitz. Czy spór nasila się coraz bardziej?

Należy odrzucić wszelkie formy przemocy. To jest całkowicie zła droga. Ktokolwiek robi coś takiego, nie zrozumiał nic o swobodnym dyskursie demokratycznym. To jest przestępstwo.

READ  Europa Wschodnia globalizuje się – więcej pracowników migrujących: Polska staje się krajem imigracji - Aktualności

Czy środki podjęte przeciwko epidemii są sprzeczne z konstytucją?

Nie. Konstytucja jest pod tym względem bardzo jasna. Chodzi o poszanowanie godności ludzkiej. Federalny Trybunał Konstytucyjny orzekł, że ochrona życia jest „wartością nadrzędną”. „Ochrona życia to podstawa godności człowieka” – zapadło orzeczenie. Nic innego się dziś nie dzieje, nawet jeśli coś pójdzie nie tak. Przestrzegamy Ustawy Zasadniczej, niezależnie od wyjątków, które są w większości korygowane przez sądy.

Piszesz o polityce i dzielisz władzę. co przez to rozumiesz?

Mam na myśli utratę kontroli. Polityka, czyli ta, którą wybieramy, ma niewielki lub żaden wpływ na rozwój sytuacji na świecie. Mam na myśli uwolnione rynki finansowe, katastrofę klimatyczną, napływ uchodźców, globalny terroryzm, siłę tych, którzy miliardy razy robią interesy z naszymi danymi, manipulacje polityczne, na które nasze społeczeństwa są narażone przez internet, globalną cyberprzestępczość z ogromnymi zniszczeniami dla gospodarki, wojna za pomocą oprogramowania Bez ogłaszania wojny lub uchylania się od płacenia podatków w rajach podatkowych. Często polityka jest bezsilna. Należy zawrzeć więcej umów międzynarodowych i ich przestrzegać. Należy zaktualizować prawo międzynarodowe.

Ludzie potrzebują wskazówek, to jedna z Twoich tez. Jak powinieneś się zorientować?

Ludzi należy uczyć o takich sytuacjach. To jedyny sposób na walkę ze strachem i niepewnością. Politycy muszą reagować na wrażliwość tych ludzi. Liczy się nie tylko potrzeby fizyczne. Nie samym chlebem żyje człowiek. Brońmy się przed dominacją rynkową, która traci związek z wartościami, które spajają społeczeństwo. Dobrobyt powinien przynosić korzyści wszystkim. Stawiam na gospodarkę rynkową, ale na ekonomię opartą na etyce dobra publicznego. Naszym odniesieniem powinna być zawsze wolność.

Czy widzisz te pomysły w realizacji u potencjalnego kandydata na doradcę CDU Armin Laschet lub Marcus Söder?

Byłem oszołomiony tymi niszczycielskimi starciami w Al Ittihad. W tym pojedynku zawsze sympatyzowałem z Arminem Lachitem, bo on wyjaśnia politykę, bo potrafi integrować i mocno reprezentować ideę europejską. A ponieważ udowodnił to w swoim kraju. Lashit jest niedoceniany. Każdy, kto wykazał się siłą w tak trudnej sytuacji, zrobi to samo w innych sytuacjach.

Rozmawiał Peter Ofer.

książka: Gerhardt Baum, Wolność: apel. 176 stron, Benevento Publishing, 18 €

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Ceny wody mineralnej na lotnisku znacząco rosną

Published

on

Ceny wody mineralnej na lotnisku znacząco rosną

Podróżni muszą wydać więcej pieniędzy na butelkę wody na lotnisku na Majorce.Zdjęcie: Niemiecka Agencja Prasowa / Clara Marges

Wakacje i rozrywka

Anniki Danielmeyer

Na pokład nie wolno wnosić płynów. Oczywiście dotyczy to również wszystkich napojów. Ponieważ trudno komukolwiek chcieć wejść na pokład samolotu bez drinka, zwłaszcza podczas dłuższego lotu – zwłaszcza, że ​​napoje nie zawsze są bezpłatne na pokładzie – pasażerowie ponownie gromadzą zapasy na lotnisku.

To denerwujące, gdy wodę butelkowaną można kupić jedynie na lotnisku po wygórowanych cenach. Na lotnisku na Majorce podróżni muszą teraz głębiej sięgnąć do kieszeni.

Majorka: Podróżni muszą dużo płacić za wodę na lotnisku

Kilka tygodni temu cena litra wody na lotnisku na popularnej wśród niemieckich turystów turystycznej wyspie Majorce wynosiła 1,10 euro. Teraz cena wzrosła o 30 procent do 1,50 eurostwierdzając, że „Magazyn Majorka„.

Bardzo duża różnica w porównaniu do cen wody poza lotniskiem. Tutaj 1,5-litrowa butelka kosztuje zwykle nie więcej niż 50 centów.

Lotnisko na Majorce nie wyróżnia się szczególnie. Na innych lotniskach pasażerowie czasami muszą zapłacić więcej. Według raportu autorstwaKorespondent podróżniczy„Od zeszłego roku butelka wody o pojemności 0,5 litra kosztuje na lotnisku w Monachium 2,65 euro za 3,20 euro, a w Hamburgu za 2 euro.

Wakacje na Majorce: Spór o ceny wody na lotnisku trwa

Ceny wody na lotnisku na Majorce są jednak powracającym problemem od lat. Podróżni skarżyli się na wysokie ceny, a rzecznicy konsumentów zajęli się tą kwestią. Po protestach dyrektor lotniska AENA ustaliła dla operatorów i sklepów na lotnisku limit cen wody, którego nie wolno było przekraczać.

Od października 2019 r. woda jest dostępna za 1 euro. Nie można go sprzedać po wyższej cenie, niezależnie od tego, czy butelka ma pojemność 0,33 litra, czy 0,5 litra. Jednak w 2022 roku Sąd Najwyższy uchylił tę regulację. Skutek: wodę można odsprzedać podróżnym po wyższej cenie.

Jednak cena wody na lotnisku na Balearach od dłuższego czasu utrzymuje się na stałym poziomie – pisze „Magazyn Mallorca”. Dlatego obecny wzrost cen wynika z inflacji.

Jeśli jednak ceny wzrosły dla Ciebie zbyt wysoko lub jeśli w ogóle nie chcesz wydawać pieniędzy na wodę, możesz skorzystać z dystrybutorów wody na hiszpańskich lotniskach. Można tam wygodnie i bezpłatnie napełnić swoją butelkę.

Continue Reading

Economy

Migranci zarobkowi: wzbogacenie dla obu stron

Published

on

Migranci zarobkowi: wzbogacenie dla obu stron

Jakie są dalsze perspektywy polskiego rynku pracy po ukończeniu szkoły średniej?

Wojciech Kuropawiński Kaiser: O ile pamiętam, szanse nie były wtedy szczególnie duże. Polska gospodarka po upadku komunizmu nie była stabilna, a dużych pracodawców było niewielu.

Jakie miałeś wówczas ambicje zawodowe? Czy naprawdę chciałeś wtedy wyjechać za granicę?

Myślałem o studiowaniu informatyki lub matematyki, ale zdecydowałem się studiować elektrotechnikę ze względu na lepsze możliwości pracy. Rok przed ukończeniem liceum mój starszy brat przez dwa semestry studiował na Uniwersytecie Humboldta w Berlinie w ramach programu wymiany. W tym okresie często go odwiedzałem i bardzo podobało mi się ówczesne życie studenckie w Berlinie. Dlatego podczas studiów chciałam wyjechać za granicę.

Program wymiany zakończył się sukcesem: ukończyłem kurs mistrzowski z elektrotechniki na TU Karlsruhe. Czy już na studiach wiedziałeś, że chcesz zostać w Niemczech?

Nie, chciałem wrócić do Polski po studiach. Nie chciałem zostać i złożyłem wniosek o pobyt w Niemczech dopiero po tym, jak poznałem moją obecną żonę.

Ilu Twoich kolegów z klasy, kończących szkołę średnią, mieszka dziś w Polsce?

Wśród moich kolegów z liceum w Polsce zostało około 15 osób, z czego 10 wyjechało za granicę – do Niemiec, Anglii, Holandii, Hiszpanii i USA.

To prawie połowa kadencji – w zasadzie wszyscy młodzi ludzie, których Polska straciła…

Nie uważam tego za dramatyczne. Oczywiście wielu młodych ludzi wyemigrowało z Polski i mam nadzieję, że wzbogacą kraj, do którego się wybiorą. Ale znam też takich, którzy po pewnym czasie spędzonym za granicą wrócili do Polski. Tu widzę korzyści dla Polaków, bo mieszkając za granicą ci młodzi Polacy stali się bardziej otwarci i pewni siebie, zwłaszcza że poprawiła się ich znajomość języków obcych.

READ  Pomimo obaw o recesję: JPMorgan: Te trzy akcje mają potencjał do podwojenia | biuletyn Informacyjny

Jak długo czujesz się w Niemczech jak w domu?

Odkąd założyłem tu rodzinę. Ale czasami mam wrażenie, że nie jestem u siebie, czy to w Polsce, czy w Niemczech. Z drugiej strony cieszę się, że mam teraz dobre grono przyjaciół zarówno w Polsce, jak i w Niemczech.

Continue Reading

Economy

Tesla daje Grünheide pociąg elektryczny Siemens – i eliminuje wadę diesla

Published

on

Tesla daje Grünheide pociąg elektryczny Siemens – i eliminuje wadę diesla
Praca „Giga Fabryka”

Wada diesla została wyeliminowana – Tesla przekazała Grünheide pociąg elektryczny od Siemensa

Pociąg do Gigafabrik, prowadzony przez lokomotywę spalinową, kursuje od września 2023 roku Pociąg do Gigafabrik, prowadzony przez lokomotywę spalinową, kursuje od września 2023 roku

Pociąg do Gigafabrik, prowadzony przez lokomotywę spalinową, kursuje od września 2023 roku

Źródło: Photo Alliance/Geisler-Fotopres/Thomas Bartilla/Geisler-Fotopres

Tutaj możesz posłuchać naszych podcastów WELT

W celu przeglądania treści osadzonych konieczne jest uzyskanie Twojej odwołalnej zgody na przesyłanie i przetwarzanie danych osobowych, gdyż dostawcy treści osadzonych wymagają tej zgody jako zewnętrzni usługodawcy. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Ustawiając przełącznik w pozycji „Wł.”, zgadzasz się na to (z możliwością odwołania w dowolnym momencie). Obejmuje to również Twoją zgodę na przekazanie niektórych danych osobowych do państw trzecich, w tym do USA, zgodnie z art. 49 ust. 1 lit. a) RODO. Możesz znaleźć więcej informacji na ten temat. W każdej chwili możesz odwołać swoją zgodę korzystając z klucza i prywatności na dole strony.

Grünheide otrzymało transport wahadłowy do jedynej fabryki Tesli w Europie, z którego osoby niebędące pracownikami mogą korzystać bezpłatnie. To wciąż jakieś bluźnierstwo, bo fabryka samochodów elektrycznych była połączona z lokomotywą spalinową. To już koniec.

AKażdego dnia roboczego o godzinie 5:01 ze stacji Berlin-Lichtenberg odjeżdża mały niebiesko-biały pociąg regionalny. Podróż trwa 22 minuty do małego miasteczka Erkner w Brandenburgii, a stamtąd kolejne 11 minut do miejsca docelowego i końcowego, Fangschleuse Süd w Grünheide. To bardzo krótka podróż, ale nic nie kosztuje pasażerów. Transfer na stację kolejową fabryki w tzw. Gigafactory odbywa się na koszt Tesli.

W kwietniu amerykański producent samochodów uruchomił wczesny pociąg z Berlina, a kilka miesięcy temu autobusy wahadłowe między Gruenheide i Erkner kursowały 26 razy dziennie. Pracownicy i osoby niebędące pracownikami Tesli nic za to nie płacą.

READ  Najbogatszy człowiek w Azji stracił w ciągu jednego dnia ponad 5 miliardów dolarów

Tesla twierdzi, że codziennie z oferty skorzystało 3500 osób. Jednakże, podobnie jak cała fabryka Tesli, również jej bezpłatny transport spotkał się z krytyką. Fakt, że rzekomo zrównoważony producent samochodów pozwolił swoim pracownikom przyjechać lokomotywą spalinową, jest absurdem, w co przeciwnicy Tesli nie mogą uwierzyć. Ale to już koniec.

Przeczytaj także

W rzeczywistości Elon Musk opisał ścisłą koncepcję rozwoju swojej firmy

Kontrowersyjny podajnik diesla po raz ostatni pojedzie do Grünheide w połowie czerwca. Następnie Tesla chce w razie potrzeby podłączyć swoją fabrykę samochodów elektrycznych do pociągu elektrycznego.

Przeczytaj także

„Zgodnie z naszą misją przyspieszenia przejścia na zrównoważoną energię, jesteśmy dumni z przejścia z pociągu z silnikiem wysokoprężnym na pociąg akumulatorowo-elektryczny latem 2024 r.” – oznajmiła Tesla w środowym komunikacie prasowym. Nie możemy się doczekać, aż będziemy mogli zaoferować naszym pracownikom „bardziej zrównoważoną podróż biznesową”.

Pociąg wyposażony jest w internet i klimatyzację

Pociąg, którym Tesla chce uciszyć swoich krytyków w Berlinie i Brandenburgii, nazywa się Mirio Smart i nie pochodzi od specjalistów od samochodów elektrycznych, ale od Siemensa. W listopadzie ubiegłego roku grupa wprowadziła elektryczną wersję swojego modelu wagonu.

Pociąg, który powstał w mieście Krefeld, może pomieścić 214 miejsc siedzących i pomieścić 21 rowerów oraz dwa wózki inwalidzkie, jest wyposażony w Internet, klimatyzację i ekrany TFT. Jego maksymalna prędkość wynosi 160 kilometrów na godzinę, a napędzane są silnikami elektrycznymi zasilanymi akumulatorami litowo-jonowymi. Czas dostawy wg Siemens – 18 miesięcy. Oczywiście Tesla dostanie to wcześniej.

Tak jak poprzednio, fabryczny autobus nie będzie obsługiwany przez samą Teslę, ale przez Niederbarnem Railway (NEB) w imieniu Tesli. Dzierżawi kolej jednoszynową od dostawcy leasingu Smart Train Lease, którego operatorem jest Siemens.

Tutaj znajdziesz treści pochodzące od osób trzecich

W celu przeglądania treści osadzonych konieczne jest uzyskanie Twojej odwołalnej zgody na przesyłanie i przetwarzanie danych osobowych, gdyż dostawcy treści osadzonych wymagają tej zgody jako zewnętrzni usługodawcy. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Ustawiając przełącznik w pozycji „Wł.”, zgadzasz się na to (z możliwością odwołania w dowolnym momencie). Obejmuje to również Twoją zgodę na przekazanie niektórych danych osobowych do państw trzecich, w tym do USA, zgodnie z art. 49 ust. 1 lit. a) RODO. Możesz znaleźć więcej informacji na ten temat. W każdej chwili możesz odwołać swoją zgodę korzystając z klucza i prywatności na dole strony.

Firma z siedzibą w Monachium założyła spółkę zależną dopiero w lutym tego roku, aby w niskoprogowy sposób wprowadzać na rynek nowe akumulatory, pociągi wodorowe i elektryczne. Zapewnia operatorom regionalnych stowarzyszeń transportowych, często pozbawionym środków pieniężnych, możliwość osiągnięcia celów w zakresie zrównoważonego rozwoju przy niskich inwestycjach początkowych.

READ  Przegląd wieczoru / Gospodarka, banki centralne, polityka

Potrzeby Tesli w zakresie mobilności w Grünheide mogą być przydatne dla firmy Siemens jako prezentacja nowej oferty – podobnie jak pociąg Tesla.

Continue Reading

Trending