Connect with us

Economy

Agrar – Mainz – DGB wzywa do lepszej ochrony pracowników sezonowych – gospodarki

Published

on

Rolnictwo – Moguncja:DGB żąda lepszej ochrony pracowników sezonowych

Dietmar Mochid, przewodniczący DGB dla Nadrenii-Palatynatu i Saary, uśmiecha się. Zdjęcie: Lukas Görlach / dpa (Zdjęcie: dpa)

Bezpośrednio z kanału informacyjnego dpa

Moguncja (dpa) – Niemiecka Konfederacja Związków Zawodowych w Nadrenii-Palatynacie wezwała do lepszej ochrony pracowników żniwnych. „Bez pracowników sezonowych z Rumunii, Polski i Bułgarii nie byłoby szparagów, truskawek i wina” – powiedział w piątek Dietmar Mochid, szef DGB w kraju związkowym Nadrenia-Palatynat / Saara. Skrytykował „Ale hasło w rolnictwie brzmi: praca powinna być tania”.

Oskarżył rząd federalny o upadek przed lobby rolniczym i otworzył drzwi do obejścia obowiązkowego czteromiesięcznego ubezpieczenia społecznego. „Odrzucamy tę zasadę, która jest podatna na nadużycia”. Pierwotnie był przeznaczony dla dzieci w wieku szkolnym i studentów w okresie wakacyjnym i powinien zostać ponownie ograniczony. Jednocześnie skrytykował fakt, że rząd federalny pozostawił luki w przepisach dotyczących higieny, aby pomieścić pracowników sezonowych.

Bundestag podjął w czwartek wieczorem decyzję o zmianie ustawy o ubezpieczeniach społecznych, zgodnie z którą pracownicy sezonowi mogą być zatrudniani bez ubezpieczenia społecznego do 102 dni zamiast 70 dni. Przedłużenie pozwala między innymi uniknąć częstych zmian kadrowych w przypadku pandemii koronowej, co jest uzasadnione regulacjami CDU i SPD.

Według Masheeda wydłużenie pracy bez ubezpieczenia społecznego do 102 dni wpływa nie tylko na rolnictwo. W czerwcu ubiegłego roku w Nadrenii-Palatynacie było 1645 pracowników zarządzających magazynami, pocztą i dostawami oraz 501 pracowników branży gastronomicznej, którzy pracowaliby miesiącami bez ubezpieczenia społecznego zgodnie z tym rozporządzeniem. Również tutaj większość pracowników pochodziła z krajów Europy Wschodniej należących do Unii Europejskiej.

© dpa-infocom, dpa: 210423-99-325835 / 2

READ  Tania woda mineralna na pierwszym miejscu: zwycięzca testu Stiftung Warentest
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Economy

Fracht – Rostock – z beczkowym piwem i harmonia: Hanse Sail podnosi żagle – Ekonomia

Published

on

Rostock / Warnemünde (dpa / mv) – pływa 31. żagiel Hanse’a. Premier Meklemburgii-Pomorza Przedniego Manuela Schweizig (SPD) otworzyła w czwartek tradycyjne spotkanie żeglarskie i windsurfingowe w nadbałtyckim kurorcie Warnemünde przy najlepszej letniej pogodzie, w malowniczej scenerii z dzwonkiem i nalewaniem piwa. Oczekuje się, że setki tysięcy odwiedzających odwiedzi port hanzeatyckiego miasta Rostock i Warnemünde do niedzieli na 31. edycję popularnego Festiwalu Morskiego. Krajem partnerskim w tym roku jest Norwegia.

Na ścianach mola i na morzu można zobaczyć 111 tradycyjnych statków, w tym żaglowce, trybiki, kwadratowe statki i żaglówki. Po raz pierwszy od siedmiu lat żaglowiec szkolny niemieckiej marynarki wojennej Gorch Focke zostaje zacumowany w Warnemünde. Po odwołaniu związanym z koroną w 2020 roku i mniejszym wydaniu rocznicowym w zeszłym roku, Hanse Sail powraca w pełni w tym roku.

Wraz z obecnym burmistrzem Rostocku Stevenem Bucahnem (z lewej) Schwezeig odniósł się także do wojny agresji Rosji przeciwko Ukrainie. Buchan podkreślił, że Bałtyk to spokojne morze. Ma nadzieję, że w przyszłości będzie mógł ponownie powitać w Hanse Sail gości ze wszystkich sąsiednich krajów. Schwezig powiedział, że hanzeatycki żagiel symbolizuje także pokojowe współistnienie w regionie Morza Bałtyckiego.

W tym roku w programie są dwa fajerwerki: jeden na czwartkowy wieczór otwarcia w Warnemünde, a drugi jak zwykle w sobotni wieczór w portowym mieście Rostock. Marynarka Wojenna otwiera również swoją bazę w Hohe Düne dla zwiedzających. Można tam zobaczyć m.in. polski żaglowiec szkolny „Iskra” oraz statek „Oldenburg”.

Na parkiecie ustawiono 14 scen, na których orkiestry wykonują różnorodne gatunki – od jazzu, popu i wokali po rytmikę i bluesa. Keimzeit powraca na sprzęt „Wissemara”. Festiwal folklorystyczny to także karuzele i przejażdżki, a także wiele straganów z piwem i jedzeniem. Według organizatora wycieczek w Rostocku żagiel generuje około 24 mln euro całkowitej wartości dodanej.

© dpa-infocom, dpa: 220811-99-355010 / 4

READ  Tania woda mineralna na pierwszym miejscu: zwycięzca testu Stiftung Warentest
Continue Reading

Economy

Daimler Truck nie może dostarczyć tysięcy ciężarówek

Published

on

Ciężarówki Daimlera

Sprzedaż producenta ciężarówek rośnie, ale walczy o swobodny przepływ gotówki.

(Zdjęcie: Bloomberg)

Monachium Problemy logistyczne, ze wszystkich rzeczy, przesłaniają biznes Ciężarówki Daimlera. Konkretnie, wiodący na świecie producenci autobusów przegubowych i ciężarówek o dużej ładowności borykają się z pełnymi magazynami z powodu braku kierowców ciężarówek i półprzewodników. Szwabii nie są obecnie w stanie dostarczyć swoim klientom tysięcy gotowych pojazdów.

To uderza w bilans niezależnej spółki zależnej producenta samochodów Mercedes Benz Przez. Oznacza to, że w pierwszym kwartale Daimler Truck nie zarobił pieniędzy, ale spalił 628 mln euro w branży przemysłowej. Wolny przepływ środków (wolny przepływ gotówki) jest ujemny, w drugim kwartale oferta wyniosła 756 mln euro.

Wolne przepływy pieniężne to jeden z najważniejszych wskaźników finansowych, zwłaszcza dla akcjonariuszy. Wreszcie pokazuje, czy firma ma wystarczającą płynność, aby móc np. wypłacić dywidendę. Daimler Truck stara się więc sklasyfikować nieprzyjemny obecnie rozwój. Przez cały rok swobodny przepływ środków powinien wynosić około 1,6 mld euro.

Czytaj teraz

Uzyskaj dostęp do tego i wszystkich innych artykułów na

Internet i nasza aplikacja są bezpłatne przez 4 tygodnie.

śledzenie

Czytaj teraz

Uzyskaj dostęp do tego i wszystkich innych artykułów na

Internet i nasza aplikacja są bezpłatne przez 4 tygodnie.

śledzenie

READ  Zły dzień dla akcji technologicznych: szok uderzeniowy powoduje spadek Nasdaq
Continue Reading

Economy

Poniżej oczekiwań: wartość indeksu DAX Akcje Siemensa wciąż rosną: Siemens odpisuje stratę – prognozy zostały zrewidowane | biuletyn Informacyjny

Published

on

Jednak kursy walutowe i efekty portfelowe znacząco przyczyniły się do 7% wzrostu nowych transakcji i 11% wzrostu sprzedaży. Dochody prywatne ze sprzedaży Yunex Traffic zwiększyły zysk operacyjny o dobry kwartał, ale nie tak drastycznie, jak oczekiwał rynek. Najważniejsze jest to, że liczby były na minusie ze względu na odpis wartości księgowej udziałów Siemens Energy, który został zgłoszony pod koniec czerwca. Całoroczne prognozy zysku na akcję na 2021/22 (na koniec września) zostały odpowiednio obniżone, ale wszystkie inne cele zostały potwierdzone.

W okresie kwiecień-czerwiec grupa technologiczna odnotowała wynik 2,88 mld euro w biznesie przemysłowym – wzrost o 27 proc., jak podał w Monachium. Sprzedaż wzrosła o 4 procent do 17,9 miliarda euro, a zamówienia napływające wzrosły o 1 procent do 22,0 miliarda euro. Zgodnie z konsensusem opracowanym przez firmę, analitycy spodziewali się sprzedaży na poziomie 17,47 mld euro, nowej działalności w wysokości 19,82 mld euro i zysku w wysokości 3,02 mld euro w branży przemysłowej.

Po opodatkowaniu Siemens odnotował deficyt w wysokości 1,5 mld euro. W poprzednim roku nadal była nadwyżka tej samej kwoty. Straty cen akcji w wydzielonej spółce technologicznej Siemens Energy oznaczały, że Siemens musiał wypłacić 2,7 miliarda euro z pozostałych 35 procent udziałów. Odpowiada to 3,37 euro za akcję.

Ten szczególny efekt ma wpływ na oczekiwania zysku na akcję. Przed przypisaniem ceny zakupu Siemens widzi teraz cenę między 5,33 a 5,73 euro w 2021/22 zamiast 8,70 i 9,10 euro, jak poprzednio.

Siemens nie chce sprzedawać akcji Siemens Energy w krótkim terminie

Siemens nie będzie miał udziałów w grupie technologii energetycznych w krótkim terminie, nawet po wycofaniu z giełdy miliardów akcji Siemens Energy. Dyrektor Finansowy Ralph Thomas zwrócił uwagę na nadchodzące podwyższenie kapitału w Energy, dzięki któremu spółka zależna zamierza w całości pozyskać do 4 mld euro od pogrążonego od lat w kryzysie producenta turbin wiatrowych Siemens Gamesa. Thomas powiedział, że w takim przypadku „niefortunne i nierozsądne” byłoby sprzedawanie akcji za dodatkowe wahania cen.

READ  Opieka domowa - starzenie się w domu? Nie do zniesienia - Twoje SZ

Ponadto Siemens nadal udziela gwarancji w wysokości 10 miliardów euro w Siemens Energy. To znacznie poniżej 28 miliardów w czasie pokazu. Ale punkt „gdzie możesz to zostawić” nie został jeszcze osiągnięty.

Po przeprowadzeniu testu na utratę wartości Siemens pod koniec trzeciego kwartału fiskalnego zmniejszył wartość księgową swoich 35 procent udziałów w Siemens Energy o 2,7 miliarda euro. W rezultacie pojawiły się spekulacje, że spółka-matka może wkrótce zacząć rozwiązywać swoje udziały, jak ogłoszono, gdy spółka zależna weszła na giełdę. Wcześniej Siemens powiedział, że nie będzie sprzedawał akcji energetycznych za cenę niższą niż ich wartość księgowa.

W ten sposób współdziałają analitycy i prezesi.

Eksperci rynkowi nieustannie chwalili rozwój solidnego systemu grupy, który został zrekompensowany obciążeniami z Rosji. Grupa branżowa miała za sobą kolejny mocny kwartał operacyjny, napisał w początkowej reakcji analityk Berenberg Philip Poehler. Z drugiej strony ekspert UBS Guillermo Peigneux Lojo był rozczarowany zyskiem operacyjnym i marżą.

„Nasz portfel zamówień osiągnął rekordowo wysoki poziom 99 miliardów euro – i jest wysokiej jakości” – powiedział podczas telekonferencji dyrektor generalny Busch Development. Jednym z motorów wzrostu jest branża automatyzacji fabryk, ale branża inteligentnej infrastruktury również rozwinęła się wykładniczo.

„To nie był łatwy kwartał” – powiedział Bush. Jednak Siemens pokazuje wiele mocnych stron i nadal się rozwija. Jednak Siemens zmaga się również z wąskimi gardłami w łańcuchu dostaw oraz rosnącymi kosztami pracy i zakupów. W Chinach blokady związane z koronawirusem wpłynęły na produkcję. Jednak od czerwca firma odnotowała tutaj solidne ożywienie. Siemens zamierza wchłonąć wyższe koszty, podnosząc ceny i zwiększając wydajność.

Na razie Siemens może być dość spokojny o potencjalne dławienie gazu. „W tej chwili nie widzimy dużego bezpośredniego wpływu na nasze zakłady, ponieważ nasza produkcja nie zużywa dużo energii”, powiedział Bush. Siemens pokrywa prawie 100% zapotrzebowania Europy na energię z odnawialnych źródeł energii. Gaz ziemny jest wykorzystywany tylko w kilku dalszych obszarach produkcyjnych. „A jeśli zabraknie nam gazu, podjęliśmy środki ostrożności, aby kontynuować naszą produkcję”.

READ  Zły dzień dla akcji technologicznych: szok uderzeniowy powoduje spadek Nasdaq

Tak reagują akcje Siemensa

Za pośrednictwem XETRA akcje Siemensa tymczasowo wzrosły o 0,82 procent do 110,08 euro. Początkowo zmniejszyły się o ponad dwa i pół procent.

Znaczący spadek wartości udziałów w Siemens Energy i innych opłat związanych z wycofaniem się z Rosji wyrwał Siemensa w trzecim kwartale ze straty. W rezultacie Siemens obniżył prognozy zysków. Niezależnie od tego, biznes był solidny.

Analityk Andrew Wilson z amerykańskiego banku JPMorgan określił przychodzące zamówienia i swobodny przepływ pieniędzy z grupy technologicznej jako bardzo silne w początkowej reakcji. Kolega z UBS, Guillermo Peigneux Lojo, również mówił o dużych zamówieniach i sprzedaży, ale skrytykował spadek rentowności w branży przemysłowej. Oczekuje teraz, że konsensusowe szacunki w tym sektorze spadną.

Frankfurt (Dow Jones) / Frankfurt (dpa-AFX)

Wybrane produkty dźwigowe na Siemens AGDzięki nokautom inwestorzy spekulacyjni mogą nieproporcjonalnie uczestniczyć w ruchach cenowych. Po prostu wybierz żądany żuraw, a my pokażemy Ci odpowiednie otwarte produkty na Siemens AG

Dźwignia powinna wynosić od 2 do 20

Brak danych

Więcej wiadomości o Siemens AG

Źródła obrazu: Jonathan Weiss / Shutterstock.com, AR Pictures / Shutterstock.com

Continue Reading

Trending