Connect with us

Top News

Rekord bramkowy Lewandowskiego: „Maszyna wyprodukowana w Polsce”

Published

on

Stan na: 23 maja 2021 13:57.

Robert Lewandowski awansował do rekordu Bundesligi z 41 golami w sezonie. W jego rodzinnej Polsce to historyczne trofeum uczczono tak, jakby zdobył mistrzostwo świata.

John Ballocott,
ARD Studio Warszawa

W 90 minucie meczu F.C. Kiedy Robert Lewandowski pobił kolegę z drużyny w bramce Oxburga i pobił rekord bramkowy Gerta M ல்ல llera, polskie oświadczenie piłkarskie brzmiało jak koniec mistrzostw świata. „Maszyna Robert, wyprodukowano w Polsce” – wykrzyknął reporter, mówiąc z dumą: „Chłopak z Warszawy, którego gwiazda lśni w piłkarskiej kompanii”.

John Ballocott
ARD Studio Warszawa

Dziennikarz sportowy Mikey Pol skomentował program na swojej stronie internetowej:

Pobił ten rekord i to jest niesamowite! Zacząłem myśleć, że spełnią się marzenia Niemców, że uniknie filmowania i zostanie wysłany na ławkę. To niedorzeczne! Ale tak to się stało: Louie w ostatniej chwili rozerwał tę bramę, sam i bez pomocy. Hollywoodzki scenarzysta może marzyć, trafić w cel w ostatniej chwili. Wszyscy wiemy: Louie będzie walczył w historii. W historii Niemiec. Polak! Dzięki Lewandowskiemu!

„Szanujemy Gerta M ல்ல ller”

Wcześniejsze prośby niemieckich sportowców i dziennikarzy, aby Lewandowski złożył hołd Gertowi M ல்ல ller, były czasami traktowane poważniej niż w Polsce. Prezenter TVN cytował go w rozmowie z legendą polskiego futbolu Zibicneu Ponikiem. „Ale dziś bardziej interesuje nas polskie szczęście niż niemiecka tragedia” – powiedział.

Wiele osób mówiło dużo w mediach, a Phoenix powiedział: „Szanujemy Gerta M ல்ல ller, szanujemy wszystkich, ale kiedy Lewandowski bije rekord, doceniamy to”.

Ponik powiedział, że rozprzestrzenia się również, gdy ich kapitan reprezentacji Polski wraca z podobnym poczuciem spełnienia na plecach. „Myślę, że wciąż są urodziny jej matki i to też wspaniały prezent. Ponieważ jej matka wychowywała Roberta samotnie od jej 16. urodzin. Dziś Robert jest z niej bardzo dumny”. Kiedy Lewandowski rozdarł koszulkę po zwycięstwie, Bonnick powiedział, że wybuch radości był fantastyczny.

READ  Bezpośredni kandydat AfD zwraca uwagę – przebywa w areszcie

Cały świat mówi o słupie

Lewandowski przebywa głównie w Polsce i ma co najmniej jedno miejsce zamieszkania w Warszawie. Jego żona, która również przebywała z dziećmi i obserwowała mecz z daleka, znana jest w swoim rodzinnym kraju jako trenerka fitness i dietetyk. Są też twarze reklamowe.

Zwycięstwo Lewandowskiego to dobrodziejstwo dla polskiej piłki nożnej, która nie została specjalnie zepsuta przez ostatnie sukcesy. „Mercedes z Polski” został nazwany piłkarzem komentatora prasowego – i powiedział, że osiągnięcie Molllera było dla niemieckiego futbolu równie ważne, jak gwiazda Mercedesa dla branży w sąsiednim kraju.

Niemniej jednak nie ma sensu przekształcać sukcesu Lewandowskiego w polski. W końcu przebywał w polarnych Niemczech od jedenastu lat; Ma niemieckich przyjaciół i trenerów i jest opłacany przez bawarski klub, który teraz oferuje.

Ale szczęście trzeba osiągnąć, więc komentator mówi o polskim piłkarzu z całego świata. To powinno wystarczyć.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Granica Polski: narkomania – kierowca odmawia kontroli i ucieka

Published

on

Granica Polski: narkomania – kierowca odmawia kontroli i ucieka

Die Flucht vor der Bundespolizei in Hohenwutzen kommt einen Autofahrer aus Berlin teuer zu stehen. Was bisher bekannt ist?

Hohenwutzen

Ein Artikel von

Steffen Göttmann

Most graniczny Hohenwoodsen: Policja federalna w dalszym ciągu kontroluje ruch graniczny.

Most graniczny Hohenwoodsen: Policja federalna w dalszym ciągu kontroluje ruch graniczny.

Rolanda Eggersdörfera

30-letni kierowca, który prowadził samochód z berlińską tablicą rejestracyjną, odmówił poddania się kontroli policji federalnej.

READ  Mimo krytyki: polski parlament zatwierdza ustawę medialną
Continue Reading

Top News

Opuszczony okręt podwodny U17 zajmuje nocną pozycję w Bad Rappena

Published

on

Opuszczony okręt podwodny U17 zajmuje nocną pozycję w Bad Rappena

Okręt podwodny U17 przepłynął tory kolejowe w Bad Rappena w czwartek wieczorem. Został ponownie ustawiony wcześnie rano i przyjechał na parking.

Po pomyślnym minięciu miasta Bad Rappenau (dzielnica Heilbronn) okręt podwodny U17 wykonał kolejne wyzwanie: łódź o wadze około 350 ton mijająca tory kolejowe. Według rzecznika Muzeum Techniki w Sinsheim (powiat Rhein-Neckar) linie napowietrzne należy przygotować z wyprzedzeniem. Dodatkowo U17 noszony był pod kątem. Według rzecznika był wczesny czwartek rano Stan parkingowy Udało się i łódź wróciła ponownie. Wreszcie kibice zatrzymali się na chwilę do godziny 5 rano, aby obejrzeć widowisko.


Reporterka SWR Alice Robra w środę wieczorem relacjonowała na żywo z Bad Rappenau historię produkcji i przeprowadziła wywiad z zespołem „Dorfpiraten” na temat panującej tam szczególnej atmosfery:


Pobierz wideo (122,3 MB | MP4)

Transport U17 jest kontynuowany bezpośrednio

W czwartkowe popołudnie podróż była kontynuowana w niewielkiej odległości do składu utrzymania dróg w Bonfeld. W piątek zespół zostanie całkowicie zawieszony.

Oczekiwano, że będzie zamknięty

W najbliższych dniach na A6 po raz pierwszy wjedzie ruch. Od 20:00 w czwartek trzy miejsca postojowe między Sinsheim a Heilbronn będą zamknięte. Dotyczy to parku Eichäuser Hof i toalet w obu kierunkach Mannheim i Bauernwald. Wszystkie trzy pozostają zamknięte do 5 rano w niedziele. Całkowite zamknięcie autostrady A6 od soboty do niedzieli będzie miało największe skutki, jeśli trasa między Sinsheim-Süd a Heilbronn-Untereissheim zostanie całkowicie zamknięta w obu kierunkach.

Okręt podwodny powinien dotrzeć do Sinsheim do końca miesiąca

W nocy z soboty na niedzielę, 27 i 28 lipca, ruch na autostradzie A6 będzie odbywał się w spektakularny sposób, a następnie całkowicie się zatrzyma. 28 lipca kolos o długości 50 metrów i wysokości dziewięciu metrów dotrze do Muzeum Techniki w Sinsheim. Oczekuje się, że na torze powrócą setki widzów.

READ  Białoruś grozi Polsce: retoryka strachu
Continue Reading

Top News

Kaufland Marketplace zawita do Austrii i Polski

Published

on

Kaufland Marketplace zawita do Austrii i Polski

Ekspansja
Nowe możliwości sprzedaży dla detalistów: Kaufland Marketplace wkracza do Austrii i PolskiŹródło: komunikat prasowy


Czas czytania 1 minuta

Prezenterzy na ten temat

Kaufland ogłosił to na początku roku – teraz ustalono daty premiery: w sierpniu Kaufland Market będzie aktywny w Polsce, a we wrześniu w Austrii. Sprzedawcy detaliczni mają ofertę wprowadzającą.

(Zdjęcie: Kaufland)

Coffland Global Marketplace wkrótce zapewni dostęp do pięciu rynków sprzedawcom internetowym w kraju i za granicą. Sprzedawcy mogą teraz sprzedawać jednocześnie na Kaufland.de, Kaufland.cz, Kaufland.sk, Kaufland.pl i Kaufland.at. Według Kauflanda mogą dotrzeć do 81 milionów klientów w Internecie. Data uruchomienia dla Polski to 7 sierpnia w domenie Kaufland.pl, a kilka tygodni później w Austrii – 4 września pod nazwą Kaufland.at.

Według Cofflanda z Coffland Global Marketplace korzysta już 11 000 sprzedawców detalicznych Zasięg rynkowy w krajach, oprócz milionów klientów online, ponad 13 milionów użytkowników aplikacji Kaufland i ponad 16 milionów klientów karty Kaufland. Kaufland umożliwia m.in. płatność w odpowiedniej walucie lokalnej czy bezpłatne tłumaczenie danych produktów.

Rozpocznij oferowanie na nowych rynkach

Sprzedawcy rozpoczynający działalność w Kaufland Marketplace w Polsce i Austrii otrzymują ofertę startową: każdy sprzedawca, który zarejestruje się na nowym portalu Kaufland.pl lub Kaufland.at, otrzymuje przez trzy miesiące bezpłatne opłaty podstawowe za Kaufland Global Marketplace i po pierwszych trzech miesiącach prowadzi sprzedaż. Uruchomienie odpowiedniego rynku bez prowizji od sprzedaży.

Ponadto sprzedawcy detaliczni otrzymują rabat do 1200 euro na reklamę sponsorowanych produktów, dzięki czemu ich oferta staje się jeszcze bardziej widoczna dla nowych klientów z Polski i Austrii. Ponad 110 międzynarodowych partnerstw technologicznych łączy sprzedawców detalicznych z Coffland Global Marketplace.

Continue Reading

Trending