Connect with us

Top News

Nowy rząd, nowe informacje?: Polska blokuje sondy Nord Stream

Published

on

Nowy rząd, nowe informacje?: Polska blokuje sondy Nord Stream

Nowy rząd, nowe informacje?
Polska zablokowała śledztwo w sprawie Nord Stream

Posłuchaj artykułu

Ta wersja audio została wygenerowana sztucznie. Więcej informacji | Wyślij komentarz

We wrześniu 2022 r. eksplozje wstrząsnęły rurociągiem Nord Stream łączącym Niemcy i Rosję. Śledczy uważają, że Ukraina przeprowadziła atak za pośrednictwem Polski. Brakuje jednak kluczowych źródeł. Teraz może się to zmienić wraz ze zmianą ustroju w Polsce.

Dochodzenie w sprawie aktów wandalizmu na gazociągu Nord Stream, do którego doszło jesienią 2022 r., zostało umorzone przez polskie władze. Europejscy śledczy badający tę sprawę stwierdzili, że polskie władze opieszale ujawniały informacje i zataiły kluczowe dowody dotyczące podejrzeń o przemieszczanie się sabotażystów na polskiej ziemi. Śledczy mają teraz nadzieję, że nowy rząd w Warszawie, który objął urząd w grudniu, pomoże wyjaśnić sprawę.

Rurociąg Nord Stream łączący Rosję z Niemcami przez Morze Bałtyckie pękł we wrześniu 2022 roku. Zwiększyło to presję na Niemcy i inne kraje, aby uniezależniły się od dostaw rosyjskiej energii.

Europejscy śledczy od dawna uważają, że atak został przeprowadzony z Ukrainy przez Polskę. Jednak brak współpracy ze strony Warszawy utrudnił ustalenie, czy atak miał miejsce bez wiedzy i wiedzy byłego polskiego rządu, stwierdzili wyżsi urzędnicy. Część śledczych rozważa teraz zwrócenie się do gabinetu nowego polskiego premiera Donalda Tuska o pomoc w zbadaniu największego wandalizmu na kontynencie europejskim od czasów II wojny światowej.

Polska jest członkiem NATO. Wszelkie podejrzenia, że ​​kraj może zataić informację o ataku na sojusznika, mogłyby podważyć zaufanie do sojuszu, który stoi przed jedną z największych prób od czasu jego powstania. Z perspektywy Moskwy każde zachowanie Polski sugerujące udział w sabotażu można uznać za akt agresji ze strony NATO.

Ukraina zaprzecza zaangażowaniu

Nie przedstawiono jednak dotychczas żadnych dowodów na udział polskiego rządu w zamachu. I chociaż w sprawę zaangażowani byli niektórzy polscy urzędnicy, mogło się to wydarzyć bez wiedzy przywódców politycznych – twierdzą śledczy. Jednak podejmowane przez polskie władze próby zablokowania śledztwa wzbudziły w nich coraz większą podejrzliwość co do roli i zamierzeń Warszawy.

Kilka dni po objęciu urzędu Tusk zwolnił szefów wszystkich agencji wywiadowczych, w tym tych zaangażowanych w śledztwo w sprawie Nord Stream. Większość zachodnich funkcjonariuszy bezpieczeństwa uważa, że ​​za aktami sabotażu stoi załoga ukraińskiego statku, działająca z sankcjami Kijowa lub bez nich. Ukraina zaprzeczyła jakiemukolwiek zaangażowaniu. Rosja oskarżyła USA o atak, czemu zaprzeczyła.

READ  Nowe badanie: Ile Niemcy dają Ukrainie w porównaniu | Polityka
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Granica Polski: narkomania – kierowca odmawia kontroli i ucieka

Published

on

Granica Polski: narkomania – kierowca odmawia kontroli i ucieka

Die Flucht vor der Bundespolizei in Hohenwutzen kommt einen Autofahrer aus Berlin teuer zu stehen. Was bisher bekannt ist?

Hohenwutzen

Ein Artikel von

Steffen Göttmann

Most graniczny Hohenwoodsen: Policja federalna w dalszym ciągu kontroluje ruch graniczny.

Most graniczny Hohenwoodsen: Policja federalna w dalszym ciągu kontroluje ruch graniczny.

Rolanda Eggersdörfera

30-letni kierowca, który prowadził samochód z berlińską tablicą rejestracyjną, odmówił poddania się kontroli policji federalnej.

READ  Wybory lokalne: 2,4 mln osób uprawnionych do głosowania | NDR.de - Aktualności - Szlezwik-Holsztyn
Continue Reading

Top News

Opuszczony okręt podwodny U17 zajmuje nocną pozycję w Bad Rappena

Published

on

Opuszczony okręt podwodny U17 zajmuje nocną pozycję w Bad Rappena

Okręt podwodny U17 przepłynął tory kolejowe w Bad Rappena w czwartek wieczorem. Został ponownie ustawiony wcześnie rano i przyjechał na parking.

Po pomyślnym minięciu miasta Bad Rappenau (dzielnica Heilbronn) okręt podwodny U17 wykonał kolejne wyzwanie: łódź o wadze około 350 ton mijająca tory kolejowe. Według rzecznika Muzeum Techniki w Sinsheim (powiat Rhein-Neckar) linie napowietrzne należy przygotować z wyprzedzeniem. Dodatkowo U17 noszony był pod kątem. Według rzecznika był wczesny czwartek rano Stan parkingowy Udało się i łódź wróciła ponownie. Wreszcie kibice zatrzymali się na chwilę do godziny 5 rano, aby obejrzeć widowisko.


Reporterka SWR Alice Robra w środę wieczorem relacjonowała na żywo z Bad Rappenau historię produkcji i przeprowadziła wywiad z zespołem „Dorfpiraten” na temat panującej tam szczególnej atmosfery:


Pobierz wideo (122,3 MB | MP4)

Transport U17 jest kontynuowany bezpośrednio

W czwartkowe popołudnie podróż była kontynuowana w niewielkiej odległości do składu utrzymania dróg w Bonfeld. W piątek zespół zostanie całkowicie zawieszony.

Oczekiwano, że będzie zamknięty

W najbliższych dniach na A6 po raz pierwszy wjedzie ruch. Od 20:00 w czwartek trzy miejsca postojowe między Sinsheim a Heilbronn będą zamknięte. Dotyczy to parku Eichäuser Hof i toalet w obu kierunkach Mannheim i Bauernwald. Wszystkie trzy pozostają zamknięte do 5 rano w niedziele. Całkowite zamknięcie autostrady A6 od soboty do niedzieli będzie miało największe skutki, jeśli trasa między Sinsheim-Süd a Heilbronn-Untereissheim zostanie całkowicie zamknięta w obu kierunkach.

Okręt podwodny powinien dotrzeć do Sinsheim do końca miesiąca

W nocy z soboty na niedzielę, 27 i 28 lipca, ruch na autostradzie A6 będzie odbywał się w spektakularny sposób, a następnie całkowicie się zatrzyma. 28 lipca kolos o długości 50 metrów i wysokości dziewięciu metrów dotrze do Muzeum Techniki w Sinsheim. Oczekuje się, że na torze powrócą setki widzów.

READ  „Wreszcie czas na relaks”: Soder usprawiedliwia luksusowe wakacje córki
Continue Reading

Top News

Kaufland Marketplace zawita do Austrii i Polski

Published

on

Kaufland Marketplace zawita do Austrii i Polski

Ekspansja
Nowe możliwości sprzedaży dla detalistów: Kaufland Marketplace wkracza do Austrii i PolskiŹródło: komunikat prasowy


Czas czytania 1 minuta

Prezenterzy na ten temat

Kaufland ogłosił to na początku roku – teraz ustalono daty premiery: w sierpniu Kaufland Market będzie aktywny w Polsce, a we wrześniu w Austrii. Sprzedawcy detaliczni mają ofertę wprowadzającą.

(Zdjęcie: Kaufland)

Coffland Global Marketplace wkrótce zapewni dostęp do pięciu rynków sprzedawcom internetowym w kraju i za granicą. Sprzedawcy mogą teraz sprzedawać jednocześnie na Kaufland.de, Kaufland.cz, Kaufland.sk, Kaufland.pl i Kaufland.at. Według Kauflanda mogą dotrzeć do 81 milionów klientów w Internecie. Data uruchomienia dla Polski to 7 sierpnia w domenie Kaufland.pl, a kilka tygodni później w Austrii – 4 września pod nazwą Kaufland.at.

Według Cofflanda z Coffland Global Marketplace korzysta już 11 000 sprzedawców detalicznych Zasięg rynkowy w krajach, oprócz milionów klientów online, ponad 13 milionów użytkowników aplikacji Kaufland i ponad 16 milionów klientów karty Kaufland. Kaufland umożliwia m.in. płatność w odpowiedniej walucie lokalnej czy bezpłatne tłumaczenie danych produktów.

Rozpocznij oferowanie na nowych rynkach

Sprzedawcy rozpoczynający działalność w Kaufland Marketplace w Polsce i Austrii otrzymują ofertę startową: każdy sprzedawca, który zarejestruje się na nowym portalu Kaufland.pl lub Kaufland.at, otrzymuje przez trzy miesiące bezpłatne opłaty podstawowe za Kaufland Global Marketplace i po pierwszych trzech miesiącach prowadzi sprzedaż. Uruchomienie odpowiedniego rynku bez prowizji od sprzedaży.

Ponadto sprzedawcy detaliczni otrzymują rabat do 1200 euro na reklamę sponsorowanych produktów, dzięki czemu ich oferta staje się jeszcze bardziej widoczna dla nowych klientów z Polski i Austrii. Ponad 110 międzynarodowych partnerstw technologicznych łączy sprzedawców detalicznych z Coffland Global Marketplace.

Continue Reading

Trending