Connect with us

Top News

Polska: Jeziora, lasy mieszane, góry: Ciesz się Mazurami na rowerze elektrycznym

Published

on


Północno-wschodnia część Polski przyciąga coraz więcej e-rowerów. Podróż przez historyczny krajobraz kulturowy Mussoorie z jego pałacami i rezydencjami.

Z e-rowerem wszystko nie stanowi problemu. Pierwszy krok pedałów wciąż Cię zaskakuje. Rower jest popychany do przodu przez niewidzialną siłę – czasem za dużo, a czasem za mało, w zależności od tego, jaki bieg wybiera rowerzysta i ile wciśnie pedału. Elektroniczne wspomaganie pozwala na pokonanie wielu kilometrów – oczywiście bardziej niż większość rowerzystów stąpa, zaciera różnice warunkowe. To nie tylko ułatwi całą sprawę, ale także sprawi frajdę.

Na barce Lessek koncertuje Polska Oferta – zwłaszcza wokół Mussoorie, specjalnego raju przyrodniczego północno-wschodniej Polski, z górzystym terenem utworzonym przez lodowce z epoki lodowcowej, około 3000 jezior, niekończącymi się lasami mieszanymi, małymi miasteczkami i zamkami. „Rowery elektryczne są bardzo poszukiwane, zwłaszcza wśród gości, którzy nie jeżdżą regularnie lub dla par, które jeżdżą często, podczas gdy inni nie jeżdżą regularnie”, wyjaśnia Barge. Kaski rowerowe rozprowadzane przez grupę wycieczkową.

Z rowerem elektrycznym na drodze w Mussoorie.

Zdjęcie: Seekfried Michael Wagner

Z e-rowerem można łatwo zwiedzać okolicę. Przejeżdżasz przez bujny tunel w spokojnym tempie: nad tobą górują duże mieszane drzewa – korony są tak duże, że podczas jazdy tworzą nad tobą baldachim z liści. Przebiega wąskimi wiejskimi uliczkami – mija fasady majestatycznych ceglanych budynków i walących się budynków, ulice handlowe wyłożone doniczkami i wiejskie uliczki z krzyżami i kapliczkami ozdobionymi ku pamięci świętych i patronów.

Tradycyjne i nowoczesne, zarówno młodzi, jak i starsi, zmieniają się tutaj wykładniczo. Dodatkiem są jeziora, które świecą w oddali lub przecinają mosty. Tam można odpocząć i obserwować, jak żaglówki opuszczają maszty. Albo na brzegu widać wodę, pogrążoną w myślach.

Wizyta w największej marinie w Missouri

Na przykład małe miasteczko Sztynort (Stone Place) położone jest na półwyspie pomiędzy Jeziorem Mamry i Jeziorem Dargin, jedną z największych przystani jachtowych w Missouri. Kapie. Niemal niekończące się pojezierze i niebo rozpływają się w jednym obszarze szarości i błękitu – dziś kolorowe są tylko kurtki przeciwdeszczowe rowerzystów. Czas wolny: Nad wodą w barze Baba Bruska można napić się cappuccino z mlekiem sojowym lub owsianym. W menu tej modnej restauracji nie mogło zabraknąć również polskiej potrawy narodowej „Pyrogi”, która jest zrobiona z nadziewanych pierogów.

READ  Hebek przedstawia „pakiet wielkanocny”: rozwój OZE musi przebiegać bardzo szybko

Przeczytaj też o tym

Sanktuarium w Heiligenlinde

Zdjęcie: Seekfried Michael Wagner

To miejsce jest bardzo znane ze zrujnowanego fortu. Duży budynek imponuje tylko swoją wielkością, ale jego najlepsze czasy już dawno minęły. Posiadłość jest własnością hrabiów Lehendorf od 1420 roku. Został przejęty przez Heinricha Grafa von Lehndorf w 1936 roku i był wówczas jednym z największych ogrodów w Prusach Wschodnich.

Zamek Steinard: mieszkał tu konspirator Hitlera

Postać ta dołączyła do opozycji wobec reżimu nazistowskiego i brała udział w przygotowaniach do zamachu na Adolfa Hitlera 20 lipca 1944 r. Hitler przeżył eksplozję w kwaterze głównej Wolfsburga kilka kilometrów od pałacu. Urazy. Lehndorff został aresztowany dzień później, a później powieszony.

Wraz z jego śmiercią zakończyła się historia posiadania przez Lehndorfów zamku i posiadłości oraz otaczających go ziem, a poprzedni majątek przez dziesięciolecia ulegał dynamicznemu użytkowaniu i rozpadowi. Profesor Wolfram Jagger, inżynier budownictwa i były wykładowca uniwersytecki na TU Dresden, opowiada o tym w małym odnowionym pokoju przy wejściu do zamku. Od 2011 roku walczy o renowację budynku, ale też przypomniał losy Heinricha Grafa von Lehndorf. Na utrzymanie dworu, który ma 80 metrów długości i 25 metrów szerokości, będzie potrzebował 30 milionów euro. Jேகger niestrudzenie prowadził kampanię z politykami, niemieckimi i polskimi organizacjami charytatywnymi, firmami i osobami prywatnymi, aby zebrać pieniądze na kompleksową restrukturyzację. Otrzymuje intensywne wsparcie od studentów inżynierii w Szkole Budownictwa w Monachium, którzy pracują z nim na budowie.

Spotkanie z oddanym profesorem Jaggerem robi niezatarte wrażenie. Kiedy grupa wycieczkowa znów rusza na swoim e-rowerze, to temat długiej rozmowy. Nie ma problemu z czatowaniem po drodze dzięki impulsowi elektronicznemu i małym natężeniu ruchu. Poziom wsparcia Większość napędów z Eco lub Tour – poziomy Sport lub Turbo nie muszą być wybierane do terenu. Chrześcijanie chcą tylko uprawiać sport i nie używać elektronicznych bodźców.

READ  Przełom dla Polski! Pomocnicy Łukaszenki burzą płot graniczny - polityka za granicą

Nie tylko potrzebne są przestrzenie, są one częścią planu. Na przykład w małym miasteczku Russell (Rochelle) można odwiedzić gotycki zamek lub barokowy klasztor Sweeta Lipka (Holy Linde). Powóz stoi jeden za drugim przed Wielką Bazyliką. Jest to jedno z najpopularniejszych miejsc pielgrzymek maryjnych w Polsce, co wiąże się z dużym zainteresowaniem. Towarzysząca grupie wycieczkowej Kasia Bogadek relacjonuje oddanie Polaków.

Kościół pielgrzymkowy Heiligenlinde słynie ze swojego żywiołu

Obecnie mniej osób uczestniczy w nabożeństwach, ale większość Mszy św. odbywa się w większości kościołów w niedziele. W niedziele w Jasnoczerwonym Kościele Pielgrzyma odbywa się pięć mszy. Dużą popularnością cieszą się tu koncerty organowe, które odbywają się kilka razy dziennie. Ten liczący 300 lat pierwiastek ma 40 rekordów. Zapowiedź odtwarza dwanaście ruchomych postaci, co pozwala wielu widzom na wysyłanie wideo znajomym i krewnym na ich telefony komórkowe.

Ci, którzy przyjeżdżają w okolice Mussoorie, są ciągle zaskoczeni. Wszędzie czeka niespodzianka: na przykład piękny widok na zamek na WrestleManii, ale także wystawa średniowiecznych narzędzi tortur. Lub Fort Boise (Lotson) w Kishiko, dobrze zachowany zamek, który odegrał ważną rolę w obu wojnach światowych. Lub posiadłość wiejska Kalini (Kalingan), która niespodziewanie została nienaruszona i odzyskana w całkowicie odosobnionym miejscu. Tutaj zamek wraz z hotelem oraz pracownia farmy przy restauracji przyciągają gości z kraju i zagranicy.

Nieruchomość została zbudowana w 1589 roku dla barona Boto Sue Ulenberg. Posiada 300 hektarów gruntów leśnych i trawiastych. „Właściciel Warszawskiej Firmy Kosmetycznej kupił ją w 1995 roku i gruntownie wyremontował. Pałac został uratowany przed losem wielu dworów w dawnych prowincjach Prus Wschodnich ”- powiedziała przewodnik wycieczek Kasia Bogadek. Zostały one zniszczone pod koniec II wojny światowej lub z czasem popadły w ruinę i stały się przestarzałe, ponieważ nie były używane.

READ  Kontrowersje wokół reformy sądownictwa: TSUE skazuje Polskę za płacenie kar - Aktualności

Przez Mussoorie przebiega również 2000-kilometrowy szlak rowerowy Green Velo.

Zdjęcie: Seekfried Michael Wagner

Kontynuujemy na naszych rowerach. Na barce Lessek zajeżdża po drodze na różne stacje i pyta rowerzystów, jak się czują, dając im małą zachętę w postaci słodyczy – na przykład śliwek w polewie czekoladowej.

Grupa obejmowała fragmenty „Green Velo”, 2000-kilometrowej orbity, która rozciąga się od polskiego Bałtyku do wschodniej granicy Polski do Przemiśla i przecina sześć powiatów administracyjnych (województw) w głębi lądu.

Po części ścieżka prowadzi przez odległe i odizolowane obszary, tylko znaki cyklu zapewniają, że nie zbaczasz z właściwej ścieżki. Dzięki e-rowerom trasy dla grupy można łatwo pokonywać. Jednak w pewnym momencie e-rower już nie przyszedł. Droga gruntowa staje się coraz bardziej piaszczysta, aż koła zostawiają głębokie rowki w piasku. Jeśli nie możesz utrzymać równowagi, musisz naciskać. Jednak rowerzyści nie są tak naprawdę powstrzymywani przez elektroniczne wsparcie. Potem możesz szybko przełączyć się na grę na krótkie rozszerzenie lub turbo…

Dobrze wiedzieć:

  • Warmion-Mussoorie Powiat jest podobny do poprzedniego regionu Polski Prusy Wschodnie. Na obszarze około 25 000 kilometrów kwadratowych mieszka tylko około 1,5 miliona ludzi. Gęstość zaludnienia wynosząca 59 osób na kilometr kwadratowy jest najniższa ogółem Polska. 15 procent całkowitej powierzchni Mussoorie Pokryty wodą.
  • Przewodnik wycieczki Belvelo, ekspert w dziedzinie e-rowerów, proponuje dziesięciodniową wycieczkę rowerową po Pojezierzu Mussoorie i Warmii. Gdańsk I Warszawa Plan to 2580 euro. Obejmuje podróż pociągiem od przyjazdu Berlin Następnie Warszawa I Gdańsk Następnie BerlinAle możesz zarezerwować bez biletu kolejowego.
  • Zielony Velo Green Velo to ścieżka rowerowa o długości 2000 km Morze Bałtyckie, jedzie w głąb lądu przez wschodnią granicę Polski. Część szlaku można przejechać rowerem do Mussoorie. Jest to najdłuższy oznaczony pas jednolity Polska.
  • Czytanie Podwójne życie: Henryka I Gottliebe von Lehndorff w proteście Hitler I von Ribbentrop, od Antje Vollmer414 stron.

Badania zostały wsparte przez Belvelo i Polską Izbę Turystyki.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top News

IG Metall nalega na wyższe płace

Published

on

Reklama w telewizji Kryzys energetyczny

IG Metall nalega na wyższe pensje – i zyskuje niezwykły wzrost

Prezes IG Metall Jörg Hoffman ostrzega pracodawców przed nadużywaniem kryzysu energetycznego do redystrybucji kosztem obywateli.

Prezes IG Metall Jörg Hoffman ostrzega pracodawców przed nadużywaniem kryzysu energetycznego do redystrybucji kosztem obywateli.

Źródło: pa/dpa/Britta Pedersen

Związek IG Metall odrzuca apel związku pracodawców o rundę zerową. Szef szefa natomiast nie widzi możliwości podwyżki. Wygląda na to, że zaplanowano starcie. Pracownicy otrzymują teraz wsparcie z nieznanych miejsc.

jestemW przemyśle metalowym i elektroenergetycznym szykuje się gwałtowny konflikt płacowy pośród kryzysu energetycznego. Prezes All-Metal Stephen Wolf nie pogodził się z podwyżkami płac i wezwał do rundy zerowej. „Jeśli jesienią wystąpi niedobór gazu, trafi on od razu do naszej rundy negocjacji zbiorowych” – powiedział Wolf w wywiadzie dla WELT AM SONNTAG. Wtedy firmy z sektora metalowego i energetycznego nie mogą być obciążone podwyżką płac.

Pracownicy będą musieli radzić sobie z rosnącymi cenami bez podwyżki. Ponadto należy zapobiegać cyklowi płacowo-cenowemu. „Zagrożone eksplozje cen to drugi argument przeciwko wyższym płacom” – powiedział Wolff.

Z drugiej strony związek IG Metall domaga się ośmiu procent wyższych płac. „Pełne podwyżki cen są obciążeniem dla pracowników – w przeciwieństwie do firm nie mogą ich przenieść” – odpowiedział szef IG Metall, Jörg Hoffmann, zapytany przez WELT AM SONNTAG. Nie czas więc na umiarkowanie w polityce rokowań zbiorowych. Negocjacje mają się rozpocząć we wrześniu, do końca których wygasną również taryfy w sektorach metalowym i energetycznym.

Przeczytaj więcej o dostawach gazu i energii

Z kolei Wolf mocno krytykuje oczekiwania związku: „Potrzeba jest kompletnie przestarzała i pokazuje pewną światowość”. Po pierwsze, należy zapewnić ciągłość istnienia firmy. Szef General Metals ostrzega przed falą bankructw w branży w przypadku niedoboru gazu: „Jeśli pojawią się masowe ograniczenia, zostaną utracone setki tysięcy miejsc pracy”.

Czytaj

Reklama Euro Jackpot online

Wiele firm z jego branży już zostało dotkniętych: „Mamy bardzo wysokie koszty materiałów, ogromne wzrosty cen energii elektrycznej i gazu, zakłócenia w łańcuchu dostaw, niedobory półprzewodników. Warunki strukturalne są już tak trudne, że nie wyobrażam sobie, aby te firmy były w stanie przetrwać niedobór gazu” – powiedział Wolff. W tym przypadku spodziewa się ogromnej fali bankructw: „Wtedy je sprowadź. Praca krótkoterminowa Nic, wtedy prace znikną”.

Niesamowita akceptacja

Hoffman, związkowiec, nie zgodził się z tą oceną. „Większość firm radzi sobie teraz dobrze” – powiedział. „Gospodarka potrzebuje rosnących dochodów i konsumpcji, które są jak najbardziej zrównoważone jako egzystencjalny filar”. Każdy, kto nadużywa wojny i kryzysu energetycznego na Ukrainie, aby przeforsować redystrybucję kosztem obywateli, niszczy spójność społeczną.

Pracownicy otrzymują nadzwyczajne wsparcie ze strony związków zawodowych: Ani firmy, ani rząd nie mogą powstrzymać ogromnych podwyżek cen obciążających pracowników, powiedział szef komisji pracy i spraw społecznych Bundestagu, CDU, Mark Piataks. Jednak jego żądanie: „Brzemię należy rozłożyć na wszystkie barki”. Oprócz pomocy rządowej dla obywateli, pracodawcy muszą również angażować się i znajdować rozsądne kompromisy ze związkami zawodowymi. „Przy obecnym poziomie inflacji rundy zerowe nie są rozwiązaniem” – powiedział Biadacz.

Jessica Dotty, rzeczniczka lewicy ds. polityki rynku pracy, skrytykowała apel o rundę zerową jako „absolutnie żartobliwy”. Rosnące koszty utrzymania muszą być również zrekompensowane wyższymi zarobkami. „Zamiast wykrwawiać pracowników, pracodawcy powinni współpracować z ministrem finansów Lindnerem i ministrem gospodarki Habeckiem, aby poprosić tych, którzy skorzystali na kryzysie, aby w końcu zapłacili” – domagała się Tati.

Czytaj

Minister finansów Christian Lindner (FDP, centrum), byli kanclerz Angela Merkel i Helmut Kohl (obaj CDU)

Chociaż prezes Gesamtmetall, Wolff, opowiada się za ulgą państwową, odrzuca nadmierny podatek od zysków, aby sfinansować te środki. „Zbyt duże odcinanie od tych, którzy wciąż dobrze zarabiają, to zła droga” – powiedział. „Zgadzam się z opinią kanclerza Scholza, że ​​jednorazowa płatność bez podatków i składek na ubezpieczenie społeczne to właściwy sposób na zwolnienie pracowników”. Wolff nie wzywa do rozbudowy elektrowni jądrowych, aby zapobiec lub zmniejszyć niedobory gazu. Ale trzeba zbudować nowe zakłady.

Centrum powinno również znowelizować rozporządzenie w sprawie miejsc pracy, aby umożliwić firmom obniżenie temperatury w biurach poniżej 20 stopni. „Możesz pracować więcej ze swetrem w 18 stopniach” – powiedział Wolf. „Nie zamarza się przy 18 stopniach. Są na tym świecie ludzie, którzy zimą muszą znosić zupełnie inne temperatury.

Tutaj możesz znaleźć treści stron trzecich

Odwołalna zgoda na przesyłanie i przetwarzanie danych osobowych jest wymagana, ponieważ dostawcy zewnętrzni wymagają tej zgody, aby wyświetlić osadzoną zawartość. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Ustawiając przełącznik w pozycji „on”, zgadzasz się na to (która może zostać odwołana w dowolnym momencie). Obejmuje to Twoją zgodę na przekazywanie niektórych danych osobowych do państw trzecich, w tym do Stanów Zjednoczonych, zgodnie z art. 49 ust. 1 lit. a RODO. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj. Swoją zgodę możesz wycofać w dowolnym momencie za pomocą przełącznika na dole strony i poprzez Prywatność.

Tutaj możesz posłuchać naszych podcastów WELT

Odwołalna zgoda na przesyłanie i przetwarzanie danych osobowych jest wymagana, ponieważ dostawcy zewnętrzni wymagają tej zgody, aby wyświetlić osadzoną zawartość. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Ustawiając przełącznik w pozycji „on”, zgadzasz się na to (która może zostać odwołana w dowolnym momencie). Obejmuje to Twoją zgodę na przekazywanie niektórych danych osobowych do państw trzecich, w tym do Stanów Zjednoczonych, zgodnie z art. 49 ust. 1 lit. a RODO. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj. Swoją zgodę możesz wycofać w dowolnym momencie za pomocą przełącznika na dole strony i poprzez Prywatność.

„Wszystko na akcjach” to codzienna giełda redakcji WELT Business. Z naszymi dziennikarzami finansowymi codziennie od 7 rano. Dla ekspertów giełdowych i początkujących. Subskrybuj podcast Spotify, Podcasty Apple, Muzyka Amazon I Zwiastun. lub bezpośrednio kanał RSS.

READ  Policja nie była w stanie znaleźć broni ani amunicji dla 16-letniego podejrzanego
Continue Reading

Top News

SGP2: Norik Blodhorn startuje w Cardiff zamiast Polski / Speedway U21 World Championship

Published

on

Dzień po Speedway Grand Prix Wielkiej Brytanii, drugi finałowy wyścig SGP2, Mistrzostwa Świata U21, odbędzie się na Cardiff’s Principality Stadium – z Niemcem Norikiem Blodhornem.

Noric Blodhorn został nominowany w krótkim czasie do niedzielnego wyścigu SGP2 w Cardiff. Po nieudanej wiosennej rundzie finałowej, zemdleniu po przyznaniu dzikich kart i nominacji tylko jako rezerwowy, Blodhorn wszedł do składu – Polak Viktor Przyzemski odwołał swój start w krótkim czasie. Drugi rezerwowy Keinan Reve nie zdąży do Cardiff na czas, a Blodhorn wejdzie jako trzeci rezerwowy, a Brit Tom Brennan już zastąpił Finna Timi Salonena.

Bladorn, który po sobotnim finale mistrzostw drużynowych na niemieckich Speedway Masters w Detaro w piątek rozważał ściganie się za granicą dla swojego klubu Landshut w polskiej lidze, musiał w krótkim czasie zmienić swoje plany. Nominacja Blödorna na polu SGP2 nie była problemem dla Devils, ponieważ wyścig w Groznym został przełożony tydzień wcześniej z powodu złej pogody. Ponieważ Noric nadal jeździł w brytyjskiej lidze dla Belle Vue Aces w Manchesterze od tego roku, Północnoniemiecki również zaparkował swoje silniki w Anglii, ułatwiając logistykę jemu i jego zespołowi.

Wyścig SGP2 z Cardiff będzie transmitowany na żywo w Eurosport Player od 13.55 w niedzielę, za opłatą.

Status po 1 z 3 wyścigów:

1. Mateusz Cierniak (PL), 20 punktów mistrzowskich
2. Franciszek Cust (LV), 18
3. Petr Chlupac (CZ), 16
4. John Quech (CZ), 14
5. Timi Salonen (FIN), 12
6. Jonas Knudsen (Dania), 11
7. Jakub Miskowiak (PL), 10
8.Benjamin Basso (Dania), 9
9. Victor Lampard (PL), 8
10. Mateusz Świdnicki (PL), 7 miejsce
11. Kasper Henriksen (S), 6
12. Gustaw Gran (S), 5
13. Kevin Jull Pedersen (DK), 4. miejsce
14. Selena Liebman (T), 3. miejsce
15. Daniel Klima (CZ), 2. miejsce
16. Bruno Belen (CZ), 1. miejsce

READ  Polska wbrew unijnemu prawu: tak upadnie Europa - polityka

Continue Reading

Top News

Protesty klimatyczne: demonstracje i blokady w Hamburgu NDR.de – Aktualności

Published

on

Stan na: 13.08.2022 16:24

Większe zaangażowanie w ochronę klimatu – na obozie klimatycznym w hamburskim Volkspark od wielu dni domagają się aktywiści. Setki ludzi wyszły w sobotę na ulice na demonstracje. Ale były przeszkody.

Podczas oblężenia mostu Kattwyk doszło do starć między odzianą na biało policją a aktywistami. Oficerowie użyli gazu pieprzowego, pałek i armatek wodnych, raniąc kilka osób. Według policji aktywiści jako pierwszy użyli gazu pieprzowego.

Wcześniej około 30 aktywistów zablokowało oba pasy mostu Kohlbrandta, klaszcząc w przewróconej i zatopionej wannie. Policja przybyła z ciężkim sprzętem i przecięła czołg, aby spróbować rozwiązać zaklejone ręce.

Audio: Protesty klimatyczne: blokady w Hamburgu (1 min)

Kilkuset demonstrantów wcześniej zablokowało linie kolejowe Zarządu Portu Hamburg w dzielnicy Hausbruch. Według policji podczas demonstracji uczestnicy nagle pobiegli do banku i usiedli na torze. Jak ogłosiła organizacja „Ende Gelände”, chcieli zamknąć „jedyne połączenie kolejowe z terminalami kontenerowymi w porcie w Hamburgu”.

Od centralnego rajdu do innych dem

Podczas marszu protestacyjnego zarejestrowanego rano setki demonstrantów przeszło z Volkspark w kierunku centrum miasta. Bardzo chcieli pojechać do LPHarmony w Hafencity. Po tymczasowym wiecu na stacji kolejowej Altoona setki ludzi przeniosło się na inne pokazy. W innych dzielnicach na południe od Hamburga, na przykład w Heimfeld i Wilhelmsburgu, później uruchomiono nowe wyciągi, każda z kilkuset uczestnikami.

filmy

Działacze klimatyczni przemieszczają się przez Hamburg.  © NDR Zdjęcie: Anna Rutter

1 minuta

Protestujący ruszają z Volkspark w kierunku Elbphilharmonie. Po południu planowany jest tam rajd. 1 minuta

A żądanie sprawiedliwości klimatycznej

Aktywistom zależy na sprawiedliwości klimatycznej. Na przykład krytykują wielkie koncerny naftowe i gazowe za czerpanie zysków z kryzysu. „Wzrost cen i inflacja paliw kopalnych narażają wielu ludzi na ryzyko ubóstwa, podczas gdy przemysł naftowy i gazowy przynosi miliardowe zyski” – powiedział rano rzecznik Ende Gelande.

READ  Policja nie była w stanie znaleźć broni ani amunicji dla 16-letniego podejrzanego

Wielka demonstracja klimatyczna też w środę

Już w środę 1500 działaczy na rzecz klimatu demonstrowało w Hamburgu na rzecz większej sprawiedliwości klimatycznej i przeciwko planowanym przez rząd federalnym terminalom skroplonego gazu ziemnego. Kilku uczestników zapaliło garnek do palenia, ale poza tym było cicho, powiedziała policja, dodając, że był z dużą grupą na pokazie.

Obóz klimatyczny rozpocznie się 9 sierpnia i potrwa do poniedziałku. To tydzień działań koalicyjnych lewicowych i klimatycznych grup politycznych.

Więcej informacji

Aktywiści klimatyczni protestują w hamburskim Landungsbrücken.  © NDR Zdjęcie: Finn Kessler

Kolejna akcja uczestników obozu protestacyjnego: około 1500 osób demonstrowało przeciwko większej ochronie klimatu i stosowaniu skroplonego gazu ziemnego. (08.10.2022) Również

Po grupie akcji protestacyjnych "Zniszczenie Bunt Niemcy" Fontanna w Hamburgu jest zielona.  © Zagłada Rebelia Niemcy

Woda w niektórych źródłach świeci jasnozielono. To protest grupy o nazwie Extinction Rebellion. (08.10.2022) Również

Na fasadzie Elphilharmonie wiszą transparenty niesione przez działaczy na rzecz klimatu.  © Daniel Bockvold/dpa

Tuż przed rozpoczęciem obozu antyklimatycznego w Hamburgu aktywiści nosili transparenty w Elphilharmonie. (08.03.2022) Również

Rower stoi na zalanym targu rybnym w Hamburgu podczas sztormu, gdy Łaba wylewa.  © Image Alliance / dpa Zdjęcie: Daniel Bockvold

Szczególnie młodzi ludzie w Hamburgu postrzegają zmiany klimatyczne jako problem. Pokazuje to badanie przeprowadzone przez Helmholtz Center Hirian. (07/01/2022) Również

Ten temat w projekcie:

NTR 90,3 | NDR 90.3 Prąd | 13.08.2022 | 15:00

Logo NTR
Continue Reading

Trending