Connect with us

Top News

Demo „Quartenger” w Berlinie: Setki aresztowano po zakazie demo

Published

on

Niemcy Użyj w weekend Zielonych Świąt

Policja tymczasowo aresztuje setki „pobocznych myślicieli”

Setki myślicieli pobocznych protestują w Berlinie pomimo zakazu

W Berlinie pomimo zakazu zgromadziły się setki ludzi, aby zaprotestować przeciwko polityce Korony. Doszło do sporu między protestującymi a władzami. Doszło również do licznych naruszeń zasad koronowania.

Pomimo zakazu scena „myśliciela bocznego” chciała w weekend demonstrować przeciwko polityce Korony. Setki aresztowano. Stwierdzono, że liczba ta „znacznie wzrośnie”. Kilku policjantów zostało rannych podczas pełnienia służby.

ZAW niedzielę Zielonych Świąt w Berlinie spotkania krytyków polityki Korony trzymały policję w napięciu. Tłumy zostały włamane do mieszkań w pobliżu Brells Palace i Breedshaid za naruszenie przepisów zdrowotnych, a wiele osób zostało tymczasowo aresztowanych za ustalenie danych osobowych, powiedział rzecznik policji w niedzielne popołudnie na prośbę.

Według policji około 300 osób wzięło udział w wiecu w pobliżu biura prezydenta federalnego w Spreewake w południe, który został zarejestrowany jako „Świadomość dla przywrócenia praw podstawowych” i został zatwierdzony. Jednak przepisy zdrowotne były wielokrotnie łamane na stałe, rozbijając tłum przez policję po kilku zapowiedziach.

Według policji „kilkuset” krytyków Corona zebrało się na niezarejestrowanym spotkaniu w Breedshaidplots. Policja ogłosiła na Twitterze, że wszystko to zostanie „sprawdzone”.

Rzecznik policji Thilo Cablitz powiedział o strategii rozmieszczenia w Bellou Palace: „Pokazaliśmy, że potrafimy reagować bardzo szybko”. W niedzielę zawieszono również trenera.

Demo „Quartenger” zostało zakazane, ale nadal trwało protestowanie. W końcu policja rozbiła tłum

Co: REUTERS

W piątek sądy zakazały dwóch demonstracji krytyków polityki korony w Strauss des 17. W czerwcu zarejestrowano w weekend po 16 000 uczestników. Ich celem jest „na rzecz pokoju, wolności i praw podstawowych”. Pomimo zakazu uczestnicy przyjechali z całych Niemiec.

W rezultacie 300 osób zostało już aresztowanych w sobotę po wiecu przeciwników polityki korony, a dokładna liczba nie jest jeszcze dostępna. „Ale wzrośnie ogromnie” – powiedział Caplitz w niedzielę. Chodzi więc o złamanie zakazu demo, potrzeby zdrowotne i konflikty z władzami. Od czasu do czasu policjanci byli kontuzjowani.

Myśliciel lateralny

W Pusanie, dzielnicy Frankfurtu nad Odrą

Christoph Mமுller

Demonstracja przeciwko „szaleństwu na wynajem”

W tym samym czasie, według policji, w niedzielę przez miasto przeniosło się około 2000 osób w związku z rosnącymi czynszami i przeprowadzką do Berlina. Organizatorzy kampanii przeciwko „szaleństwu czynszowemu” oszacowali, że na ulicy było 10 000 osób. Według policji nie są znane żadne incydenty ani problemy związane z naruszeniem koronawirusa. Demo przeniosło się w kierunku Bonstammer Platts do Shanberg. Od czasu do czasu w niedzielę w innych miejscach dochodziło do protestów przeciwników polityki Korony.

Podczas demo wynajmu można odczytać hasła, takie jak „Brak zysku z czynszu” lub „Potrzebujemy wykluczenia”. Z jednej strony Sebastian Soza, czołowy kandydat berlińskiego FDP w wyborach parlamentarnych w 2021 roku, rozmawiał o demonstracji z Karin Palmert. Soja pokazała tabliczkę z napisem „Twórz zamiast kraść”. W Sprewie odbyły się również pokazy wynajmu – z pokazem łodzi i łodzi.

Berliński rynek mieszkaniowy uważany jest za bardzo napięty. Ustawa o ochronie czynszu upadła przed Federalnym Trybunałem Konstytucyjnym w połowie kwietnia. Wywłaszczenie Deutsche Wonnen & Co. zobowiązało się do uspołecznienia miliardów nieruchomości należących do firm w Berlinie w ramach rekompensaty.

READ  Postęp kampanii szczepień: ponownie ponad milion szczepionek
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top News

ATP Challenger: Jurij Rodionov świętuje pierwsze zwycięstwo w Polsce – Sports Mix

Published

on
Wiedeń – wtorek, 16.08.2022, 12:18

Jurij Rodionov świętuje zwycięstwo w miękkim otwarciu w ATP Challenger w Grodzisku Mazowieckim.

Dolny Austriak pokonał Niemca Henry’ego Scheuera (ATP 287) 6:3 i 6:4 po godzinie 1:34. Za pomocą. To zakończyło serię przegranych trzech meczów Rodionowa.

W pierwszym secie 23-latkowi udało się przełamać 4:2. W drugiej rundzie obaj gracze rezygnują z pierwszej gry serwisowej. Po dwóch odbitych breakballach na początku meczu, Rodionov dostaje przerwę 4:3. W rezultacie Austriak pewnie pracował, aby wygrać pierwszą rundę.

W 1/8 finału spotyka świat nr 138. Zwycięzcą pojedynku jest Michael Geerts (ATP 231) lub kwalifikator Marco Topo (ATP 495).

Turniej w Polsce odbędzie się na twardych kortach i będzie przygotowaniem do rozpoczynających się w przyszłym tygodniu eliminacji US Open.

Źródło tekstu: © LAOLA1.at


na szczyt »

READ  Postęp kampanii szczepień: ponownie ponad milion szczepionek
Continue Reading

Top News

Come-X szuka dowodów: politycy wzywają do zbadania polityki Scholesa

Published

on

Poszukiwanie dowodów afery Com-X |

Politycy wzywają do nalotu na Scholz

W tej sprawie eksperci sądowi Unii wezwali do nowych poszukiwań kanclerza Olafa Schaalza (64 l., SPD)!

Wynika to z afery Warburga, który w czasie pełnienia funkcji burmistrza Hamburga przekazał SPD datki partyjne i miliony podatków.

Prokuratorzy śledczy z Kolonii odnotowali w aktach, że istnieją oznaki „konkretnego usunięcia” wpisów z kalendarza na terenie kampusu Warburga.

Jak dotąd przeszukano jedynie oficjalną skrzynkę e-mail Scholza. Zastępca wydziału Unii Andrea Lindholz (51 lat, CSU): „Scholz musi teraz ujawnić śledczym swój prywatny ruch e-mail”.

Wiceprzewodniczący Grupy Parlamentarnej CDU/CSU: Andrea Lindols (51 lat, CSU)

Zdjęcie: Sojusz obrazu / dpa

To prawie rok od 2014 roku, kiedy Hamburg uniknął pobierania 47 milionów euro podatków od Warburg Bank. Należy zdecydować o wiadomościach WhatsApp, SMS-ach, osobistych mailach.

▶︎ Ekspert wnętrz Stefan Heck (39 lat, CDU): „Usunięcie kalendarza to przykrywka, która doprowadzi do dalszego dochodzenia”. Biuro Prokuratora Stanowego ma w razie potrzeby „niezbędne narzędzia”.

Rzecznik hamburskiej komisji śledczej Koetz Weiss (56 l. CDU) dodaje: „Wszystkie e-maile i czaty Scholza muszą być sprawdzone”.

Skandal Com-X

W latach 2001-2016 bankierzy, prawnicy i inwestorzy oszukiwali niemiecki rząd na miliardy poprzez sztuczki podatkowe i transakcje giełdowe. Ponieważ te transakcje typu „come-ex” są nazywane, płacą dwukrotność podatku płaconego tylko raz.

Zaangażowany był również hamburski Bank Warburg. Zbadana zostaje rola ówczesnego burmistrza Olafa Scholza.

Prokuratura hamburska: brak podstaw do wszczęcia śledztwa

Tymczasem prokurator generalny Hamburga odrzucił skargę przeciwko Scholzowi i jego następcy burmistrza Peterowi Tzentscherowi (56 l., SPD) za niewszczynanie dochodzeń.

Potwierdził to później rzecznik władz „Codzienne lustro” To zostało zgłoszone.

Powód: Prokurator Gerhard Streit (72 l.) złożył skargę karną przeciwko Scholesowi i Tzentscherowi w związku z podejrzeniem o pomoc w uchylaniu się od płacenia podatków.

Według odrzucenia skargi złożonej przez Prokuraturę Generalną w dniu 10 sierpnia 2022 r., „nie ma wystarczających przesłanek faktycznych, by podejrzewać, że podejrzenia o uchylanie się od opodatkowania Warburg Bank były świadomie lub celowo zachęcane przez hamburskie organy podatkowe”.

To właśnie widziała prokuratura w Hamburgu. Z raportu prokuratora wynika, że ​​nie było żadnych istotnych nowych ustaleń.

Wątpliwe jest, czy będzie to kontynuowane po ostatnich wydarzeniach w aferze Come-X.

Come-Ex-Deals: nielegalny przemyt dywidendy
READ  Postęp kampanii szczepień: ponownie ponad milion szczepionek
Continue Reading

Top News

Rosnące ceny: Ceny żywności rosną w Polsce i Danii

Published

on

Wstępne obliczenia Federalnego Urzędu Statystycznego (DESTATIS) zostały potwierdzone w tym tygodniu. W porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku ceny żywności w Niemczech wzrosły w lipcu 2022 r. o 14,8%. Oznacza to, że inflacja wzrosła już piąty miesiąc z rzędu. W lipcu 2022 r. wzrosły ceny wszystkich kategorii żywności. Tłuszcze i oleje jadalne (+44,2%) oraz produkty mleczne i jaja (+24,2%) znacznie wzrosły w cenach. Dwucyfrowe wskaźniki inflacji wyznaczono także dla pozostałych grup żywności, w tym mięsa i przetworów mięsnych (+18,3%).

18,6% wzrost w Polsce

Według analiz UCE Research i Grupy Wyższej Szkoły Bankowej ceny dla odbiorców końcowych dla najważniejszych grup produktów w polskim handlu detalicznym żywnością w lipcu były średnio o 18,6% wyższe niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku. Oznacza to, że inflacja, która była już wysoka, ponownie wzrosła o 0,6 punktu procentowego w porównaniu z poprzednim miesiącem.

Podobnie jak w poprzednich miesiącach prym wiodły produkty tłuste, ze średnim wzrostem cen o 50,4% w ciągu roku. Ceny masła wzrosły o 54,3%, olejów jadalnych średnio o 50,5%, a masła o 46,3%. Chleb też jest bardzo drogi. Zgodnie z wynikami analizy, w lipcu trzeba było zapłacić średnio o 28,2% więcej niż rok temu. W przypadku makaronów był on o 32,1% wyższy.

Średnio ceny mięsa są o jedną czwartą wyższe niż w lipcu 2021 roku. Ceny wołowiny wzrosły o 36,9%, kurczaka o 19,4%, a wieprzowiny o 17,1%. Biorąc pod uwagę wzrost cen producentów, ekonomiści spodziewają się dalszych podwyżek cen konsumpcyjnych.

Wzrost o około 11% w Danii

Duńscy konsumenci musieli znacznie głębiej zagłębić się w swoje portfele w lipcu 2022 roku niż latem 2021 roku. Według Krajowego Urzędu Statystycznego oficjalna stopa inflacji żywności w duńskiej sprzedaży detalicznej żywności wyniosła w zeszłym miesiącu 11,0% rok do roku. W porównaniu do czerwca 2022 r. ceny żywności wzrosły średnio o 1,1%. wiek

Continue Reading

Trending