Connect with us

Top News

Corona News Ticker: Ograniczenia w podróżowaniu do Wielkiej Brytanii od dzisiaj | NDR.de – Nowości

Published

on

Stan: 23.05.2021 07:41

W Live Ticker, NDR.de dzisiaj – w niedzielę 23 maja 2021 r. – poinformuje Cię o skutkach infekcji wirusem koronowym w Dolnej Saksonii, Shelswick-Holstein, McLenberg.Pomorze Zachodnie i Hamburg. Możesz zobaczyć, co się wczoraj wydarzyło Blog sobotni Czytać.

Krótko najważniejsze:

  • Ograniczenia w podróżowaniu do Wielkiej Brytanii od dzisiaj
  • Otwarcie gastronomii w Meklemburgii-Pomorzu Przednim
  • Nowe infekcje zgłoszone na północy: 109 w Shelswick-Holstein
  • W całym kraju zgłoszono 6714 nowych infekcji – spadek z 64,5

Tabele i grafika: Tak toczy się kampania szczepień na północy
Mapa: Nowe infekcje w dzielnicach północnych Niemiec


07:41

W całym kraju zgłoszono 6714 nowych infekcji – spadek z 64,5

Urzędnicy służby zdrowia w Niemczech zgłosili 6714 nowych infekcji koronowych do Instytutu Roberta Kocha (RKI) w ciągu jednego dnia. Tydzień temu było warte 8500 infekcji. Siedmiodniowe zawody rano dały RKI 64,5 w całym kraju (poprzedni dzień: 66,8; poprzedni tydzień: 83,1). Według doniesień w Niemczech w ciągu 24 godzin odnotowano 82 nowe zgony (w poprzednim tygodniu: 71). Liczba przypadków zakażenia lub zgonu SARS-Cowie-2 została obecnie zgłoszona jako 87.380. Ogólnokrajowa siedmiodniowa wartość R wyniosła 0,87 (poprzedniego dnia: 0,85), zgodnie z raportem stanu RKI z sobotniego wieczoru. Oznacza to 100 ofiar i 87 więcej.


19:00

Otwarcie gastronomii w Meklemburgii-Pomorzu Przednim

Ponad pół roku po zablokowaniu korony Castronomy w McLenberg-Pomorzu Zachodnim ma dziś pozwolenie na ponowne otwarcie. Goście z kawiarni, restauracji, bistro, barów czy pubów mogą jeść i pić na tarasach, ale także wewnątrz. Jeśli jednak chcesz usiąść w środku, musisz pokazać negatywny test koronowy, który nie trwa dłużej niż 24 godziny i zarezerwować harmonogram. Zewnętrzna część tego nie potrzebuje. Ponieważ turyści z innych krajów związkowych nie mogą jeszcze przyjeżdżać do Meklemburgii-Pomorza Przedniego (wyjątek: w pełni zaszczepieni lub uratowani), nie oczekuje się dużej liczby gości.

READ  Tysiące uchodźców utknęło na granicy polsko-białoruskiej

18:52

W Shelswick-Holstein zarejestrowano 109 nowych przypadków koronowania

Siedmiodniowe zdarzenie na 100 000 mieszkańców w Shellswick-Holstein spadło do 31,5. Tak wynika z danych Ministerstwa Zdrowia w Kilonii. Wartość z poprzedniego dnia wyniosła 32,9. W Shelswick-Holstein odnotowano 109 nowych infekcji koronowych, w porównaniu z 140 tydzień temu. Według ministerstwa liczba zgonów z powodu wirusa od wybuchu epidemii wyniosła 1576 – o dwa więcej niż w piątek.


06:47

Ograniczenia w podróżowaniu do Wielkiej Brytanii od dzisiaj

Od dziś wjazd z Wielkiej Brytanii podlega surowym zasadom. Rząd federalny sklasyfikował Wielką Brytanię jako region z wariantami wirusa, w tym Wyspę Man, Wyspy Normandzkie i terytoria zamorskie. Od północy z Wielkiej Brytanii mogą wjechać do Niemiec tylko obywatele Niemiec i osoby posiadające zezwolenie na pobyt stały. Powinieneś pokazać negatywny test koronowy. Ponadto ofiary zostaną poddane 14-dniowej izolacji w domu, której nie można podsumować ujemnym wynikiem testu. Klasyfikacja wirusa jako część wariantu wiąże się z silnym rozprzestrzenianiem się szczepu, który po raz pierwszy pojawił się w Indiach, zwłaszcza w północno-zachodniej Anglii i Londynie.


06:43

Wskazówki dotyczące spędzania wolnego czasu w dniu Pięćdziesiątnicy

Niezależnie od tego, czy podróżujesz, odwiedzasz restaurację, czy jesteś alternatywą dla ogrodów zoologicznych lub muzeów: ze względu na koronę nie jest to możliwe przez wiele miesięcy. Teraz wielu uważa, że ​​Pięćdziesiątnica dostanie przerwę. Ale gdzie to jest otwarte?

Dodatkowe informacje

Wyjazd na wakacje lub do kawiarni: od miesięcy było to niemożliwe. Teraz na północy nastąpiło wiele złagodzenia sytuacji. Gdzie to jest otwarte? Dalej


06:40

Corona Live Ticker rozpoczyna się w niedzielę Zielonych Świąt

dzień dobry! Zespół redakcyjny NDR.de będzie na bieżąco informował o skutkach infekcji wirusem koronowym w północnych Niemczech w niedzielę 23 maja w Zielone Świątki. Na pasku na żywo można zobaczyć wszystkie ważne wiadomości i treści z programów radiowych i telewizyjnych NDR.

READ  Corona w MV: 282 nowe infekcje – MV kontynuuje „pomarańczowy” | NDR.de - Aktualności

Często zadawane pytania, podcast i tło

Profesor wirusolog Christian Troston i profesor wirusolog Sandra Seechek (montaż) © Image Alliance / DBA, Szpital Uniwersytecki we Frankfurcie Zdjęcie: Christoph Gado,

Tutaj znajdziesz słownictwo naukowe i więcej do czytania i słuchania wszystkich odcinków, które zostały wyemitowane do tej pory. Dalej

Szczepienia w północnych Niemczech

Ile osób w północnych Niemczech otrzymało dotychczas szczepionkę koronową? Aktualne statystyki dotyczące wskaźników szczepień. Dalej

Liczby koronowe dla północnych Niemiec

Grafika automatyczna: ilu pacjentów z Covid-19 znajduje się na oddziale intensywnej terapii? Aktualny stan zawodu. Dalej

Galeria zdjęć: Christian Troston, butelka szczepionki Coccid 19, stara kobieta testowana na koronę.  © Image Alliance, Paint Zdjęcie: Michael Capeller

Do końca 2019 roku w Chinach rozprzestrzenia się nieznana wcześniej choroba płuc. Pierwszy przypadek ma miejsce na północy kilka tygodni później. Dalej

Asystent laboratoryjny siedzi pod mikroskopem w ciemnym laboratorium © Colourbox

Epidemia korony radykalnie zmieniła życie codzienne. Co jeszcze wziąć pod uwagę? Jakie badania są prowadzone? Pytania i odpowiedzi. Dalej

Blogi do czytania wirusa koronowego

Logo NDR
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top News

Karawana Schlagermove znów przejeżdża przez Hamburg | NDR.de – Aktualności

Published

on

Stan: 07.02.2022 06:37

Barwna scena schlager powraca: jak większość wydarzeń, hamburski Schlagermo musiał zostać odwołany z powodu pandemii korony. Po dwóch latach abstynencji następuje odrodzenie.

Popowa impreza rozpoczęła się w piątek wieczorem w Heiligengeistfeld. W wielkim namiocie imprezowym puszczano popularne kultowe i imprezowe hity wszechczasów. Ale dzisiaj ma miejsce wielki ruch. Oczekuje się 500 000 fanów schlagera – w rozkloszowanych spodniach, kolorowych sukienkach w kwiaty i kolorowych perukach. W tym roku na przyczepę składa się łącznie 47 ciężarówek muzycznych.

Konwój od 15:00 do 20:00

Ciężarówki ruszą o godzinie 15:00. Wyjeżdżają z Heiligengeistfeld, gdzie ponownie powinni przybyć między 20:00 a 20:30. Trasa wiedzie przez Helgolander Allee do Landungsbrücken, przez port do targu rybnego, a następnie z powrotem przez Reeberbahn. W strefie after party odbywa się tzw. after party.

Duże zamknięte drogi

Niektóre ulice będą zamknięte dla ruchu dla Schlagermove. Classicsouci jest zamknięte do 7 rano w niedziele. W związku z dużym wydarzeniem od godziny 12:00 drogi są zamknięte. Stwarzane są możliwości opuszczenia dzielnicy przez mieszkańców.

Trasy dla mieszkańców w skrócie

  • Hein-Köllisch-Platz: Jest otwarty od 14:00 do 22:00, aby mieszkańcy mogli wejść i wyjść podczas imprezy.
  • Bernhard-Nocht-Strasse: możliwe w domu nr 10 przez usunięcie słupka w przejściu (róg Antonistrasse i Pinnasberg). Wejście i wyjście odbywa się przez Sewardstrasse (Kersten-Miles-Bridge). Alternatywnie możesz wejść i wyjść przez Hamburger Hochstrasse.

Już 23. edycja Schlagermove

To kultowe wydarzenie istnieje od 1997 roku. 23. edycja Schlagermo latem 2019 roku przyciągnęła w Hamburgu około 350 000 odwiedzających, poinformowali organizatorzy.

Więcej informacji

Istnieje ryzyko korków w Hamburgu w weekendy z powodu zamkniętych dróg i ruchu wakacyjnego w kierunku plaży. Dalej

Schlagermove w Hamburgu © NTR Zdjęcie: Karsten Segund

Komitet miejski zgromadzenia okręgowego Hamburg-Mitte nie ma zastrzeżeń do trzech głównych wydarzeń. (05.11.2022) Również

Ten temat w projekcie:

Dziennik Hamburg | 07.02.2022 | 19:30 godz.

Logo NTR
READ  Piłka nożna - Moukoko zdobywa dwa gole: U21 świętuje zemstę na Polsce - Sport
Continue Reading

Top News

Praworządność: wtedy „nie zapłacimy pieniędzy” – nowy spór między UE a Polską

Published

on

DWiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Vera Djurova nie ma wątpliwości co do tego, co myśli o porozumieniu z polskim rządem. Zapytany przez zielonego eurodeputowanego Daniela Freunda, czy ustawa uchwalona przez polski parlament nazywa kamieniami milowymi planu ratunkowego, Jourova odpowiedziała w czwartek w parlamencie UE: „Nie, tak nie jest”.

Polska musi dokonać przeglądu warunków i „kamieni milowych”, „nie zapłacimy”, jeśli polscy sędziowie nie będą mieli odpowiedniej odpowiedzi w postaci prawnie wiążących przepisów – wyjaśnił odpowiedzialny Czech jako komisarz. Dla wartości portfela i przejrzystości. Według agencji informacyjnej DPA przedstawiciele Komisji we wcześniejszej analizie podczas rozprawy przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości (ETS) wyjaśnili, że nie zostały spełnione warunki wypłaty dla Polski miliardów koron.

Czytaj

Bardzo źli sąsiedzi

To był poważny cios dla nacjonalistycznych konserwatystów w Warszawie – czego w czerwcu nikt się nie spodziewał. Po wizycie w stolicy Polski przewodniczącej Komisji Ursuli van der Leyen sprawa stała się jasna: polski rząd ostatecznie otrzyma 35 mld euro z Funduszu Rozwoju Korony. Kraj pilnie potrzebuje pieniędzy.

Sytuacja gospodarcza jest napięta: według GUS inflacja w maju wyniosła 13,9 proc. – jedna z najwyższych wartości w Europie. Do tego dochodzą cztery miliony uchodźców, którzy przekroczyli polską granicę z rosyjskiej okupacji Ukrainy. Polska do tej pory przyjmowała Ukraińców, którzy uciekli ze swojej ojczyzny od 24 lutego. Ich integracja jest kosztowna.

Czytaj

Ogromna jedność: Ukraińcy i Polacy wspólnie protestują w Krakowie

Bruksela była więc przekonana, że ​​nie można odmówić Polsce wypłaty pomocy. Rząd pierwszej linii wyłonił się wreszcie jako najważniejszy partner Ukrainy i nadaje tempo europejskiej polityce wobec Ukrainy. Ale teraz zwrot – dlaczego?

Warszawa przedłożyła do komisji swój plan rozwoju w maju 2021 roku. W takim planie członkowie UE musieliby wyjaśnić, jakie inwestycje dokonują i jakie reformy zamierzają przeprowadzić, aby otrzymać finansowanie z tzw. Recovery and Resilience Facility (RRF) na uporanie się ze skutkami pandemii. Komisja wstrzymała jednak miliardy dla Polski, ponieważ nie widziała w kraju spełnienia standardów konstytucyjnych.

READ  Awaria zasilania na zawiasie: Statwerk pracuje nad rozwiązaniem

UE przeżywa kryzys praworządności

Rządząca partia Prawo i Sprawiedliwość (PiS) już od sześciu lat restrukturyzuje system sądownictwa: odwołano sędziów i utworzono nowe izby. Zdaniem ekspertów polskie sądy przestały być niezależne. W 2021 r. Sąd Konstytucyjny, w którego skład wchodzą partyjni lojaliści, uznał za niezgodne z polskim prawem znaczne części traktatów europejskich, w tym art. 19, który ustanawia jurysdykcję ETS. Od tego czasu nie tylko Polska, ale cała UE pogrążyła się w kryzysie praworządności. Warszawa nie wykonuje tymczasowych zarządzeń ETS. Dlatego nakładane są grzywny w wysokości miliona euro dziennie.

W tych okolicznościach Komisja nie jest w stanie zapłacić Polsce. Wszyscy rządzący w Warszawie o tym wiedzieli. Z inicjatywy prezydenta RP Andrzeja Dudy przed czerwcową wizytą Van der Leyena Sejm uchwalił ustawę („Lex Duda”), zgodnie z którą miały zostać zastąpione części sądownictwa. W planach jest m.in. rozwiązanie kontrowersyjnej Izby Dyscyplinarnej przy Sądzie Najwyższym.

Czytaj

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski (L) i kanclerz Niemiec Olaf Scholz przemawiają przed spotkaniem w Pałacu Maryjskim w Kijowie 16 czerwca 2022 r.  - To pierwsza wizyta szefów trzech krajów UE w Kijowie.  Inwazja Rosji 24 lutego na Ukrainę.  (Zdjęcie: Sergey Shubinsky/AFP)

Spekulacje w Europie Wschodniej

W Brukseli odebrano to jako znak dobrej woli. Wtedy było jasne: Polska chciała pieniędzy, a Bruksela chciała je zapłacić. Van der Leyen jest zwolennikiem takiego porozumienia z polskim rządem.

Jednak czołowi eksperci, tacy jak londyński konstytucjonalista Laurent Bech, ostrzegali komisję, że zmiany w nowej ustawie mają charakter kosmetyczny. W rzeczywistości obracają się one wokół wielu spraw między Komisją a Polską. Na przykład pokój dyscyplinarny powinien być zastąpiony tylko „Pokój odpowiedzialności zawodowej”. 11 sędziów tej izby ma powołać prezydent Duda. Założenie jest takie, że po prostu zmieni się nazwę pokoju.

Komisja jest podzielona

„Badamy nowe prawo dotyczące reżimu regulacyjnego” – napisała Jourova na Twitterze w czwartek. „Ale ta nowa ustawa nie gwarantuje, że sędziowie mogą kwestionować stanowisko innych sędziów bez narażania się na postępowanie dyscyplinarne”. W szczególności nie dotyczy Krajowej Rady Sądownictwa (KRS).

READ  Spór dotyczący biura domowego: kiedy pracownicy powinni udać się do biura?

Eksperci kwestionują, czy ci, którzy awansują w systemie, mogą pełnić funkcję sędziów. Od 2017 roku parlament większości BIS może zajmować radę, dając jej kontrolę nad sądownictwem. Krytycy mówią o „upolitycznieniu sądownictwa”.

Tutaj znajdziesz treści z Twittera

Odwołalna zgoda na przesyłanie i przetwarzanie danych osobowych jest wymagana, ponieważ zgoda ta jest wymagana przez dostawców osadzonych treści jako dostawców zewnętrznych w celu wyświetlenia osadzonych treści. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Ustawiając przełącznik w pozycji „on”, zgadzasz się na to (która może zostać odwołana w dowolnym momencie). Obejmuje to Twoją zgodę na przekazywanie niektórych danych osobowych do państw trzecich, w tym do Stanów Zjednoczonych, zgodnie z art. 49 ust. 1 lit. a RODO. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj. Swoją zgodę możesz wycofać w dowolnym momencie za pomocą przełącznika na dole strony i poprzez Prywatność.

„Sytuacja jest absurdalna” – powiedział w rozmowie z WELT eurodeputowany Daniel Freund. „Przed ETS Komisja krytykuje sądownictwo państwowe – czyli sposób powoływania sędziów. Ale to nie powinno nagle stanowić problemu dla umowy dotyczącej finansowania odbudowy.

Rzeczywiście, w tym tygodniu przed ETS wszczęto nowe sprawy przeciwko Polsce. Ważne są wstępne decyzje sędziów Christiana Markiewicza i Waldemara Jurka z Sądów Okręgowych w Katowicach i Krakowie z 2021 roku. Pozornie chodzi o prawo konsumenckie, ale wypowiadali się sędziowie zatwierdzeni przez KRS. Czy więc wyroki są ważne? W przeciwnym razie około 2000 sędziów w Polsce zostanie oficjalnie powołanych nielegalnie, a tysiące, dziesiątki tysięcy orzeczeń zostanie unieważnionych.

Czytaj

Stanowisko Komisji w tej sprawie jest niejasne. Daniel Freund uważa jednak, że słowa są jasne: „Prezydent podważa rządy prawa w Polsce i wysiłki własnego narodu” – mówi.

READ  Piłka nożna - Moukoko zdobywa dwa gole: U21 świętuje zemstę na Polsce - Sport

„Widzę, że w sprawie Polski komisja jest podzielona: prezydent dąży do porozumienia z Polską, chce uwolnić fundusze, ale niektórzy wpływowi komisarze chcą pozostać stabilni w kwestii praworządności i nalegają, aby Polska spełniała warunki – powiedział w rozmowie z WELT Jakub Jarakszewski, ekspert prawa z Uniwersytetu Poznańskiego. „Wśród tych komisarzy znaleźli się Jourova, Reinders, Vestager i Timmermans”, wymienia. Nic się teraz nie dzieje. To jest znaczące. – Bo po podróży van der Leyena do Warszawy wydawało się, że pieniądze zostaną wkrótce uwolnione – powiedział ekspert.

Jednak ci, którzy nie chcieli płacić Polsce, nie musieli nic płacić Polsce – jak Daniel Freund. – Solidarność z Polską jest potrzebna teraz, ale nie kosztem ustawodawstwa – mówi. Wspomina o pomocy dla uchodźców, ale Polska przekazała Ukrainie 240 czołgów i innego ciężkiego sprzętu. W tym momencie, zgodnie z suplementem, można pomóc. Zapasy można uzupełniać. „Mówię: czołgi dla Polski zamiast niszczenia sądownictwa” – powiedział Freund.

Continue Reading

Top News

Informacje dla odbiorców energii elektrycznej dotyczące liczników energii elektrycznej, zwrotu kosztów i dostawców

Published

on

READ  Tysiące uchodźców utknęło na granicy polsko-białoruskiej
Continue Reading

Trending