Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Film przedstawiający przemoc policyjną w Polsce podczas protestów w Koronie

miFilm przedstawiający akcję policyjną na Śląsku wywołał poruszenie wśród polskiej publiczności. Pokazuje, jak policjant w hełmie uderza kijem młodą kobietę, chwyta ją za gardło i rzuca na ziemię. Rozpowszechnianie zapisów inicjatyw przedsiębiorczych wbrew przepisom koronnym. Powstały podczas demonstracji w Gloucester przeciwko ograniczeniom.

Heckard Knock

Korespondent polityczny z siedzibą w Warszawie na Polskę, Ukrainę, Estonię, Łotwę i Litwę.

Poseł z Bazy Obywatelskiej Opozycji Mikas Scherba napisał później na Twitterze, że chciał zidentyfikować „policyjnego rabusia Van Golokę”. Złoży skargę i przyjmie odpowiednie informacje, które zachowa w tajemnicy. Za dwa lata ten policjant nie będzie już na służbie i będzie mógł szukać pracy w specjalnej policji na Białorusi.

Policja odpowiedziała w niedzielę na zarzuty. Najpierw oświadczył, że policjant postąpił właściwie: „agresywny demonstrant” zdjął mundur policjanta; Ostrzeżono ją, że można użyć „natychmiastowego przymusu”, jak nazywa to policja; Wędka została nałożona na udo i zgodnie z przepisami. Później został aresztowany. Wkrótce potem dowódca całej polskiej policji interweniował i zarządził „szczegółowe śledztwo”. Należy wyjaśnić kwestię okoliczności i proporcji.

Jest teraz policyjne wideo, na którym kilku policjantów próbuje aresztować kobietę na krótko przed incydentem, ale bronił się. Jak podaje portal Glogow.naszemiasto.pl, podczas demonstracji przebadano 196 osób, 32 ukarano grzywną i 101 skarg. Aresztowano 6 osób. 27 marca weszła w życie nowa kontrola infekcji. Rząd wprowadził generalny zakaz odbywania tam spotkań w ostatniej chwili; Dotyczy to „imprez, spotkań i zgromadzeń niezależnie od ich charakteru”.

READ  Polska zezwala na dzikie obozy w 425 dżunglach