Connect with us

Top News

Blokowanie: Rząd decyduje się na włączenie hamulca bezpieczeństwa do wszystkich Niemiec

Published

on

Niemcy Niemiecka ustawa o ochronie przed infekcjami

Rząd federalny postanawia nałożyć na wszystkich Niemców hamulec bezpieczeństwa

Gabinet decyduje o ogólnopolskim hamowaniu awaryjnym

Gabinet Związku zatwierdził projekt nowelizacji ustawy o ochronie chorób zakaźnych. Po raz pierwszy zapewnia hamulce awaryjne w całym kraju w celu zapobiegania infekcji koronowej.

W tym momencie zobaczysz zawartość z Podiji

Aby komunikować się z lub wyświetlać treści z Podiji i innych sieci społecznościowych, potrzebujemy Twojej zgody.

Gabinet Związku zatwierdził we wtorek projekt nowelizacji ustawy o ochronie chorób zakaźnych. Oferuje operacje na terenie całego kraju dla 100 lub więcej wartości zdarzeń koronowych. Teraz powinna to być praktyka awaryjna dla Bundestock i Bundestrod.

RE.Mieszkańcy większości Niemiec powinni być przygotowani zgodnie z krajowymi wytycznymi dotyczącymi ograniczeń w wyjściu i zamkniętych sklepów. O ile wiadomo niemieckiej prasie, we wtorek Gabinet Związku zdecydował o wprowadzeniu odpowiedniej zmiany w ustawie o ochronie chorób zakaźnych w Berlinie. Agencje informacyjne Reuters i AFP

Ogólnokrajowe sterowanie hamulcami awaryjnymi w celu zapewnienia jednolitego wdrażania środków bezpieczeństwa wyładowań koronowych. Do tej pory były one wdrażane w różny sposób w każdym kraju związkowym. Od 100 lub więcej wydarzeń nakaz godziny policyjnej będzie automatycznie obowiązywał regionalnie po określonym czasie od 9:00 do 17:00.

Prywatne spotkania są tylko dla jednego domu i jednej dodatkowej osoby. Sklepy, które nie obsługują codziennych potrzeb, powinny zostać ponownie zamknięte. Zabrania się otwierania obiektów kulturalnych i rekreacyjnych, takich jak teatry, muzea czy ogrody zoologiczne.

Tak jest w projekcie ustawy

Warunki negocjowano pod dużą presją przez kilka godzin. Zdaniem DPA rząd federalny powinien był wziąć pod uwagę preferencje komisji parlamentarnej i państwa w ważnych sprawach.

Zgodnie z planem planowanego gabinetu, jeśli to możliwe, prawo powinno zostać przekazane przez Puntestock i przez Puntestrod ze skutkiem natychmiastowym. Jednak wyraźna zgoda izby regionalnej nie jest wymagana. Co najwyżej Rada Federalna może zgłosić sprzeciw, co spowolni proces.

FDP odrzuca decyzję

Krytyka tej decyzji pochodziła z FDP: „Istnieją poważne słabości: prawo musi być powiązane ze zwykłą statystyką zdarzeń jako faktem. Ale jest to niewiarygodne i nie odzwierciedla jasno stanu tego miejsca ”- powiedział Marco Bushman Weld, dyrektor wykonawczy parlamentu. „Zróżnicowanie na podstawie zjawisk zakaźnych, takich jak rozległe lub skupione” jest niemożliwe. Czynności takie jak nakazy godziny policyjnej będą powyżej znaku.

Rząd federalny ma również prawo ingerować w dodatkowe prawa podstawowe dekretem, skrytykował Buszman. „Nowo wprowadzone zaangażowanie parlamentu jest niejednoznaczne, ponieważ ma wyimaginowaną aprobatę parlamentu, którą wiąże bardzo krótki okres czasu – powiedział kierownik zespołu.

W związku z tym komisja parlamentarna FDP nadal odrzuca przepisy. „Nie widzę rozwiązania naszych argumentów – poza kilkoma drobnymi szczegółami” – powiedział Buszman. „Więc nie możemy dojść do innej oceny”.

Wkrótce nadejdą obowiązkowe testy dla firm

Gabinet zmienił także ustawę o ochronie przed infekcjami i wprowadził obowiązek przeprowadzania testów koronowych w firmach. Projekt rozporządzenia w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy nakłada na firmy obowiązek przeprowadzania regularnych kontroli pracowników raz w tygodniu.

Według federalnego ministra pracy Hubertusa Haleya, od przyszłego tygodnia pracodawcy będą zobowiązani do przeprowadzania testu koronowego co najmniej raz w tygodniu. Polityk socjaldemokratów mówi, że rozpoczął ten proces we wtorek. Obecnie czterech na dziesięciu pracowników nie ma dostępu do oferty testowej. „Ta przepaść jest ogromna” – mówi Hale. „Oczekiwania pracowników: zaakceptuj oferty testowe!”

Wraz z regulacjami dalsze przepisy dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa w branży koronowej zostaną przedłużone do końca czerwca. Oznacza to również, że pracodawcy muszą prowadzić biuro domowe, jeśli jest do tego odpowiednie miejsce pracy.

READ  W Polsce rozpoczynają się play-offy kobiet Extra Leek
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Wypadek na A8 w pobliżu Pforzheim: Wypadek w złym kierunku – 3 zabitych! – Wiadomości krajowe

Published

on

Pforzheim (Badenia-Wirtembergia) – Poważny wypadek na A8 w pobliżu Pforzheim. Powód: jazda pod prąd! Około 3.45 w niedzielę 35-letni mężczyzna wyjechał swoim peugeotem z parkingu Yes Campfellback w kierunku przeciwnym do drogi na autostradzie.

Zderzył się czołowo z kierowcą Renault i przejechał prawie cztery kilometry – w samochodzie jadło czterech młodych mężczyzn, z których dwóch zginęło na miejscu zdarzenia.

Frank Weber z policji w Pforzheim w BILD: „Kierowca Renault (28) i pilot (24) zginęli w ataku z przodu. Kolejni 28-latek i 33-latek siedział z tyłu pojazdu. zostały przewiezione do szpitali.”

Kierowca, który pojechał niewłaściwą drogą, również doznał poważnych obrażeń. Według policji inny kierowca początkowo skarżył się, że kierowca Peugeota jest podejrzany o prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu.

Weber: „Służby ratunkowe natychmiast zaczęły szukać samochodu, ale początkowo nie mogły go nigdzie znaleźć.

Według raportów BILD, musiało być kilka telefonów alarmowych, ponieważ przyczyna wypadku została później zauważona przez „niebezpieczny styl jazdy”.


Tylko kupa śmieci: na A8 zgubiony kierowca zderzył się z nadjeżdżającym samochodem, zabijając trzech, a dwóch poważnie raniąc.Zdjęcie: Marcus Rod / INSATS-Report24


Całkowicie uszkodzony samochód kierowcy, który pojechał niewłaściwą drogą

Całkowicie uszkodzony samochód kierowcy, który pojechał niewłaściwą drogąZdjęcie: Marcus Rod / DBA


W tym Renault zginęły dwie osoby

W tym Renault zginęły dwie osobyZdjęcie: Marcus Rod / INSATS-Report24


Dokładny przebieg wypadku jest teraz określony

Dokładny przebieg wypadku jest teraz określonyZdjęcie: 7aktuell.de/Alexander Hald

Autobahn 8 jest obecnie całkowicie zamknięty między Pforzheim-Ost i Pforzheim-Nord. Na służbie są ratownicy i policja.

Świadkowie, którzy mogą udzielić informacji o przebiegu wypadku lub stylu jazdy 35-latka, proszeni są o kontakt z Policją Drogową w Pforzheim pod numerem 07231 125810.

READ  ETS: Polska powinna natychmiast zaprzestać wydobycia węgla brunatnego w Troi
Continue Reading

Top News

Siostry Schmidtstorp wracają do Polski / Sumo srebro i brąz

Published

on

Daniela Schmidtstorp weszła na ring w kategorii wagowej 73 kg, rzucając na ring swoją przeciwniczkę Lenę Andrezek w pierwszej walce, dzięki czemu była w stanie wygrać walkę. Porażkę musiał przyznać Olivii Klegolskiej, która później w drugiej walce zdobyła złoty medal, ale w trzeciej walce potężnym kopnięciem rzucił na parkiet Agatę Sorosuchę. Zachował się srebrny medal w wadze -73 kg.

Kerstin Schmidtstorp i Johanna Schumann weszły na ring, aby zebrać kluczowe punkty rankingowe na Igrzyska Światowe 2022 w kategorii wagowej 80 kg. Johanna Sooman zmierzyła się z Ukrainką Anną Fomitską, tym razem Johanna nie znalazła przeciwko niej żadnej techniki i musiała zaakceptować porażkę. W kolejnej walce zmierzył się z Aleksandrą Grigile z Polski. Niestety Johanna doznała kontuzji kolana i została wykluczona z meczu. W długiej walce o sumo, Kerstin Schmidtstarp była w stanie rzucić na parkiet silną mistrzynię Europy juniorów Irinę Hrebenziu z harai koshi. W starciu z byłą mistrzynią Europy i świata Anną Alexandrovą z Rosji, przegrała i Kerstin Schmidtstarp musiała przejść do rundy pocieszenia, ale brąz wciąż był w zasięgu. Chęć odniesienia sukcesu i chęć konsolidacji ważnych punktów powstałych w ciągu trzech lat sprawiły, że Kerstin wyrosła poza siebie. Wygrała brązowy medal w meczu o brązowy medal z Aleksandrą Krikel z Polski.

„Kogut” w koszyku w ten weekend Jerk Frischmann z Babelsberg walczył do 115 kg. Jak zawsze Draw przywiózł mu Waję Duri z Ukrainy, a ten silny, młody zawodnik był magiczną atrakcją dla Jork na wiele meczów. Walki z nim nasilają się coraz bardziej, ale to nie wystarczy, by wygrać. Ale został wciągnięty do rundy komfortu i był w stanie ukończyć na 7. miejscu.

Wszyscy zawodnicy zmierzyli się z wyzwaniem dywizji otwartej, w której wspólnie walczyły wszystkie kategorie wagowe. Daniela, która waży zaledwie 72 kg, była jednym z najlżejszych i najcięższym zawodnikiem turnieju został wylosowany. To właśnie sprawia, że ​​ta kategoria wagowa jest tak wyjątkowa, szybkość i zwinność Danieli mierzy się z wagą i wzrostem polskiej rywalki Susannah Kristek. To jest to, co publiczność chce zobaczyć i sprawić, by sumo było wyjątkowe i przyjemne. Daniela próbowała unikać przeciwnika i być nękana przez Suparisa (stopy/stopy z płaską dłonią na klatce piersiowej przeciwnika). Dopiero gdy Susanna Cristek ją złapała, Daniela została wyrzucona z ringu. Susannah Kristek jest aktualną bliźniaczą mistrzynią Europy juniorów w 2021 roku!

READ  Lewandowski spotyka się i proponuje: Polska podbija niewyobrażalną Albanię

Kerstin nie odniosła łatwego zwycięstwa z mistrzynią świata Herveid Ivaną Berezovską. Udało jej się jednak walczyć aż do małego finału w finale Hope, gdzie przegrała po wielkiej bitwie z Ukrainą przeciwko Victorii Sark. 5 miejsce w tak mocnej konkurencji, szaleństwo!

Jர்க்rg Frischmann walczył z ufnością o zwycięstwo nad Węgrem Patrickiem Pusasem, który nie wydawał się być kontuzjowany, a tym samym George wygrał, ponieważ Georgia była w finale przeciwko Kadyksowi. To naprawdę wyrzuciło komentarz z twarzy Jurki Subarisa. J ஜோrg przeszedł do rundy pocieszenia, wciąż mając nadzieję na zwycięstwo nad Cockpipe Miko-Logic of Poland. Niestety kolejny najsilniejszy Gruzin był w kolejnej walce i pozwolił eksplodować naszemu marzeniu o otwartym medalu z mężczyznami. Dobre 7 miejsce z emocjonującymi walkami to dobry wynik.

Na zakończenie imprezy jury nominowało sportowca, który miał odebrać targową nagrodę sportową ufundowaną przez Ambasadora Japonii z Polski! Brandenburg Sumotory Jurk Frishman otrzymał nagrodę, ponieważ traktuje swoich kolegów z drużyny z szacunkiem, niezależnie od tego, czy wygrają, czy przegrają. Ta nagroda jest warta więcej niż jakikolwiek złoty medal, twoje własne rozsądne zachowanie sportowe zostanie zauważone i będziesz postrzegany jako wzór do naśladowania.

Sędziami obok ringu były Elke Novak i Jana Harbart. Delegacji przewodniczyli dyrektor sportowy Wolfgang Jacquesward i trener Sandra Coppen-Jacquesward.

Od 11 rano 9 października Brandenburger będzie miał okazję zobaczyć fragmenty europejskiej elity walki sumo w Trifelderhall w Braisenberg und der Howell’s Wisenveck. Do tej pory zgłosiły się już Francja, Włochy, Rosja, Węgry, Polska, Wielka Brytania i Ukraina.

Continue Reading

Top News

Polska wygrywa ze standardowym pistoletem

Published

on

1. Tomas Partnick (POL), 2. Carls Olson (Szwecja), 3. Olson Stephen (DEN)

Polar Thomas Bartnik wygrał zimą finał Pucharu Europy ze standardową bronią na dystansie 300 metrów. Najlepsze szóste miejsce w Szwajcarii wywalczył Pascal Packman.

Od 24 do 26 września strzelnica Winter O’Hareball będzie mekką najlepszych europejskich snajperów na 300 metrów z ośmiu krajów. Tomas Bartnik wygrał trzyetapowy turniej z 591 punktami, więc Polak wyrównał rekord Europy ustanowiony przez Austriaka Bernharda Pickela. Srebro powędrowało do Danii ze Szwedem Carlem Olsonem (589) i Stephenem Olsonem o brąz (588). .

Najlepszy Szwajcar na szóstym miejscu
Siedmiu szwajcarskich snajperów rywalizowało ze standardowymi działami w piątek rano. Najlepszy był Pascal Packman na szóstym miejscu z 585 punktami. Pogman stracił kilka punktów, zwłaszcza na trybunie, dwie serie po 95 punktów w każdej. Gilles Dufox pozostaje w tyle z 583 pierścieniami. Sylvia Kignard i John Lokpihler zajęli odpowiednio 13. i 14. miejsce. Sandro Grouter, Sasha Tongi i Rafael Prouter zajmują 16, 20 i 21 miejsce.

Jutro, w sobotę, na pokazie zimowym odbędą się zawody z pistoletu 300m 3×40. Finał Pucharu Europy kończy się w niedzielę.

READ  Ministerstwa Spraw Wewnętrznych: Setki przypadków podejrzeń o fałszywe ojcostwo
Continue Reading

Trending