Connect with us

Top News

Reprezentacja Polski: rekordy, zwycięstwa, trenerzy – ciekawostki o graczach z Europy Wschodniej

Published

on

Polscy zawodnicy zbierają się na zdjęcie drużynowe przed rozpoczęciem meczu

© Eugene Hoshiko / DPA

Reprezentacja Polski od 100 lat gra w międzynarodowych rozgrywkach. Ich dodatni bilans oparty jest m.in. na udziale jednych z najlepszych osobników. Wszystkie informacje o sile wojsk.

Warszawa – ojczyzną reprezentacji Polski jest Stadion Narodowy w Warszawie. Został zbudowany na obrzeżach metropolii podczas krajowych mistrzostw Europy w 2012 roku i może pomieścić prawie 60 000 osób. Dzięki konstrukcji ruchomego dachu namiotowego stadion jest jednym z najnowocześniejszych w Europie.

Reprezentacja Polski: Gwiazda rzuca piłkę w Bundeslidze

Polski Związek Piłki Nożnej od początku swojego istnienia mianował różnych piłkarzy na piłkarzy narodowych. Większość sugestii ma znajomą twarz: Robert Lewandowski ma na swoim koncie 117 wystąpień. Światowy piłkarz strzelił łącznie 64 gole. F.C. Zawodowiec, na podstawie kontraktu z Bayernem Monachium, jest na piersi polskiego orła od 2008 roku – decyzja otwarta.

Stary znajomy, który również zajął drugie miejsce na długiej liście: Jacob Błaszczykowski, który grał dla Portugalii Dortmund, dokonał dotychczas 108 nominacji. Podobnie jak Lewandowski, Błaszczykowski nadal jest własnością reprezentacji.

Z drugiej strony w drużynie nie ma już Zbigniewa Bonieka. Gwiazda piłkarza swój szczyt w latach 80. zabłysnęła nie tylko w drużynie narodowej, ale także w Juventusie Turynu. Bonnie próbował swoich sił jako trener reprezentacji Polski, ale zrezygnował po pięciu meczach.

Reprezentacja Polski – trenerzy Biało-Czerwonych

Oprócz Zbigniewa Bońka na usługach polskich elitarnych kickerów służyło 22 innych trenerów. 20 z nich jest pochodzenia polskiego. W prawie 100-letniej historii stowarzyszenia zagraniczni trenerzy zasiadali na krześle szkoleniowym tylko dwa razy. W latach 2006-2009 po raz pierwszy Holender Leo Beenhacker obserwował bieguny. Drugim niedźwiedziem polarnym jest Palo Sousa. Portugalczycy trenują selekcje od początku 2021 roku i zostaną wykluczeni podczas nadchodzących Mistrzostw Europy.

READ  Poranny hałas: SEK Storm Buildings w Essen

Reprezentacja Polski – ich największe osiągnięcie

Od 1938 roku reprezentacja Polski uczestniczyła w sumie w ośmiu mistrzostwach świata. Piłkarze dwukrotnie zajęli trzecie miejsce: na Mistrzostwach Świata w Niemczech w 1974 r. I finale w 1982 r. W Hiszpanii. Kontrastuje to z czterema uczestnictwem w Mistrzostwach Europy. Najlepszy wynik to awans do ćwierćfinału mistrzostw Europy we Francji (2016). W tym momencie Polacy zostali ostatecznie pokonani w rzutach karnych przez mistrzów Europy Portugalii.

Polscy tenisiści stołowi będą również reprezentowani na następnych Mistrzostwach Europy w piłce nożnej. Zyskali zgodę na start, wygrywając baraż z Macedonią Północną. Byli byli Jugosłowianie Warszawa Pokonany 2-0.

Reprezentacja Polski – rekordy

Najwyższe zwycięstwo reprezentacji Polski od 1 kwietnia 2009 roku. Piłkarski krasnolud San Marino przegrał 10-0. Tymczasem największa porażka miała miejsce 70 lat temu. 26 czerwca 1948 roku przegrali 8: 0 z Danią w Kopenhadze.

Polacy lepiej spisali się na igrzyskach olimpijskich. Żadna inna drużyna piłkarska nie jest tak skupiona na meczach rozgrywanych raz na cztery lata jak polska drużyna. To wystarczyło na piątki olimpijskie w 1992 (Barcelona) i 1976 (Montreal). Kulminacja polskich starań nastąpiła w 1972 roku. W Monachium artyści balowi stanęli na szczycie sceny i zdobyli złoty medal.

Reprezentacja Polski – rekord międzynarodowych rozgrywek

Reprezentacja Polski jest najbardziej aktywna na kontynencie europejskim. Od momentu powstania miejscowego związku piłkarskiego Polacy rozegrali 846 meczów. To średnio ponad osiem gier rocznie. Równowaga nosicieli orłów jest odpowiednio dodatnia:

  • 370 Siege
  • 207 Rys
  • 269 ​​niepowodzeń

Prawdopodobieństwo wygrania polskich wyborów wynosi około 44 proc.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Wypadek na A8 w pobliżu Pforzheim: Wypadek w złym kierunku – 3 zabitych! – Wiadomości krajowe

Published

on

Pforzheim (Badenia-Wirtembergia) – Poważny wypadek na A8 w pobliżu Pforzheim. Powód: jazda pod prąd! Około 3.45 w niedzielę 35-letni mężczyzna wyjechał swoim peugeotem z parkingu Yes Campfellback w kierunku przeciwnym do drogi na autostradzie.

Zderzył się czołowo z kierowcą Renault i przejechał prawie cztery kilometry – w samochodzie jadło czterech młodych mężczyzn, z których dwóch zginęło na miejscu zdarzenia.

Frank Weber z policji w Pforzheim w BILD: „Kierowca Renault (28) i pilot (24) zginęli w ataku z przodu. Kolejni 28-latek i 33-latek siedział z tyłu pojazdu. zostały przewiezione do szpitali.”

Kierowca, który pojechał niewłaściwą drogą, również doznał poważnych obrażeń. Według policji inny kierowca początkowo skarżył się, że kierowca Peugeota jest podejrzany o prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu.

Weber: „Służby ratunkowe natychmiast zaczęły szukać samochodu, ale początkowo nie mogły go nigdzie znaleźć.

Według raportów BILD, musiało być kilka telefonów alarmowych, ponieważ przyczyna wypadku została później zauważona przez „niebezpieczny styl jazdy”.


Tylko kupa śmieci: na A8 zgubiony kierowca zderzył się z nadjeżdżającym samochodem, zabijając trzech, a dwóch poważnie raniąc.Zdjęcie: Marcus Rod / INSATS-Report24


Całkowicie uszkodzony samochód kierowcy, który pojechał niewłaściwą drogą

Całkowicie uszkodzony samochód kierowcy, który pojechał niewłaściwą drogąZdjęcie: Marcus Rod / DBA


W tym Renault zginęły dwie osoby

W tym Renault zginęły dwie osobyZdjęcie: Marcus Rod / INSATS-Report24


Dokładny przebieg wypadku jest teraz określony

Dokładny przebieg wypadku jest teraz określonyZdjęcie: 7aktuell.de/Alexander Hald

Autobahn 8 jest obecnie całkowicie zamknięty między Pforzheim-Ost i Pforzheim-Nord. Na służbie są ratownicy i policja.

Świadkowie, którzy mogą udzielić informacji o przebiegu wypadku lub stylu jazdy 35-latka, proszeni są o kontakt z Policją Drogową w Pforzheim pod numerem 07231 125810.

READ  Wielkie kontrowersje z Kubikiem: Lotterbach "Spoken" - zły na politykę wewnętrzną
Continue Reading

Top News

Siostry Schmidtstorp wracają do Polski / Sumo srebro i brąz

Published

on

Daniela Schmidtstorp weszła na ring w kategorii wagowej 73 kg, rzucając na ring swoją przeciwniczkę Lenę Andrezek w pierwszej walce, dzięki czemu była w stanie wygrać walkę. Porażkę musiał przyznać Olivii Klegolskiej, która później w drugiej walce zdobyła złoty medal, ale w trzeciej walce potężnym kopnięciem rzucił na parkiet Agatę Sorosuchę. Zachował się srebrny medal w wadze -73 kg.

Kerstin Schmidtstorp i Johanna Schumann weszły na ring, aby zebrać kluczowe punkty rankingowe na Igrzyska Światowe 2022 w kategorii wagowej 80 kg. Johanna Sooman zmierzyła się z Ukrainką Anną Fomitską, tym razem Johanna nie znalazła przeciwko niej żadnej techniki i musiała zaakceptować porażkę. W kolejnej walce zmierzył się z Aleksandrą Grigile z Polski. Niestety Johanna doznała kontuzji kolana i została wykluczona z meczu. W długiej walce o sumo, Kerstin Schmidtstarp była w stanie rzucić na parkiet silną mistrzynię Europy juniorów Irinę Hrebenziu z harai koshi. W starciu z byłą mistrzynią Europy i świata Anną Alexandrovą z Rosji, przegrała i Kerstin Schmidtstarp musiała przejść do rundy pocieszenia, ale brąz wciąż był w zasięgu. Chęć odniesienia sukcesu i chęć konsolidacji ważnych punktów powstałych w ciągu trzech lat sprawiły, że Kerstin wyrosła poza siebie. Wygrała brązowy medal w meczu o brązowy medal z Aleksandrą Krikel z Polski.

„Kogut” w koszyku w ten weekend Jerk Frischmann z Babelsberg walczył do 115 kg. Jak zawsze Draw przywiózł mu Waję Duri z Ukrainy, a ten silny, młody zawodnik był magiczną atrakcją dla Jork na wiele meczów. Walki z nim nasilają się coraz bardziej, ale to nie wystarczy, by wygrać. Ale został wciągnięty do rundy komfortu i był w stanie ukończyć na 7. miejscu.

Wszyscy zawodnicy zmierzyli się z wyzwaniem dywizji otwartej, w której wspólnie walczyły wszystkie kategorie wagowe. Daniela, która waży zaledwie 72 kg, była jednym z najlżejszych i najcięższym zawodnikiem turnieju został wylosowany. To właśnie sprawia, że ​​ta kategoria wagowa jest tak wyjątkowa, szybkość i zwinność Danieli mierzy się z wagą i wzrostem polskiej rywalki Susannah Kristek. To jest to, co publiczność chce zobaczyć i sprawić, by sumo było wyjątkowe i przyjemne. Daniela próbowała unikać przeciwnika i być nękana przez Suparisa (stopy/stopy z płaską dłonią na klatce piersiowej przeciwnika). Dopiero gdy Susanna Cristek ją złapała, Daniela została wyrzucona z ringu. Susannah Kristek jest aktualną bliźniaczą mistrzynią Europy juniorów w 2021 roku!

READ  Poranny hałas: SEK Storm Buildings w Essen

Kerstin nie odniosła łatwego zwycięstwa z mistrzynią świata Herveid Ivaną Berezovską. Udało jej się jednak walczyć aż do małego finału w finale Hope, gdzie przegrała po wielkiej bitwie z Ukrainą przeciwko Victorii Sark. 5 miejsce w tak mocnej konkurencji, szaleństwo!

Jர்க்rg Frischmann walczył z ufnością o zwycięstwo nad Węgrem Patrickiem Pusasem, który nie wydawał się być kontuzjowany, a tym samym George wygrał, ponieważ Georgia była w finale przeciwko Kadyksowi. To naprawdę wyrzuciło komentarz z twarzy Jurki Subarisa. J ஜோrg przeszedł do rundy pocieszenia, wciąż mając nadzieję na zwycięstwo nad Cockpipe Miko-Logic of Poland. Niestety kolejny najsilniejszy Gruzin był w kolejnej walce i pozwolił eksplodować naszemu marzeniu o otwartym medalu z mężczyznami. Dobre 7 miejsce z emocjonującymi walkami to dobry wynik.

Na zakończenie imprezy jury nominowało sportowca, który miał odebrać targową nagrodę sportową ufundowaną przez Ambasadora Japonii z Polski! Brandenburg Sumotory Jurk Frishman otrzymał nagrodę, ponieważ traktuje swoich kolegów z drużyny z szacunkiem, niezależnie od tego, czy wygrają, czy przegrają. Ta nagroda jest warta więcej niż jakikolwiek złoty medal, twoje własne rozsądne zachowanie sportowe zostanie zauważone i będziesz postrzegany jako wzór do naśladowania.

Sędziami obok ringu były Elke Novak i Jana Harbart. Delegacji przewodniczyli dyrektor sportowy Wolfgang Jacquesward i trener Sandra Coppen-Jacquesward.

Od 11 rano 9 października Brandenburger będzie miał okazję zobaczyć fragmenty europejskiej elity walki sumo w Trifelderhall w Braisenberg und der Howell’s Wisenveck. Do tej pory zgłosiły się już Francja, Włochy, Rosja, Węgry, Polska, Wielka Brytania i Ukraina.

Continue Reading

Top News

Polska wygrywa ze standardowym pistoletem

Published

on

1. Tomas Partnick (POL), 2. Carls Olson (Szwecja), 3. Olson Stephen (DEN)

Polar Thomas Bartnik wygrał zimą finał Pucharu Europy ze standardową bronią na dystansie 300 metrów. Najlepsze szóste miejsce w Szwajcarii wywalczył Pascal Packman.

Od 24 do 26 września strzelnica Winter O’Hareball będzie mekką najlepszych europejskich snajperów na 300 metrów z ośmiu krajów. Tomas Bartnik wygrał trzyetapowy turniej z 591 punktami, więc Polak wyrównał rekord Europy ustanowiony przez Austriaka Bernharda Pickela. Srebro powędrowało do Danii ze Szwedem Carlem Olsonem (589) i Stephenem Olsonem o brąz (588). .

Najlepszy Szwajcar na szóstym miejscu
Siedmiu szwajcarskich snajperów rywalizowało ze standardowymi działami w piątek rano. Najlepszy był Pascal Packman na szóstym miejscu z 585 punktami. Pogman stracił kilka punktów, zwłaszcza na trybunie, dwie serie po 95 punktów w każdej. Gilles Dufox pozostaje w tyle z 583 pierścieniami. Sylvia Kignard i John Lokpihler zajęli odpowiednio 13. i 14. miejsce. Sandro Grouter, Sasha Tongi i Rafael Prouter zajmują 16, 20 i 21 miejsce.

Jutro, w sobotę, na pokazie zimowym odbędą się zawody z pistoletu 300m 3×40. Finał Pucharu Europy kończy się w niedzielę.

READ  Protest „niezwykłych myślicieli” w Whitson w Berlinie: Sąd Najwyższy podtrzymuje zakaz protestów - Uchwały nie podlegają zaskarżeniu - Berlin
Continue Reading

Trending