Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Reprezentacja Polski: rekordy, zwycięstwa, trenerzy – ciekawostki o graczach z Europy Wschodniej

Polscy zawodnicy zbierają się na zdjęcie drużynowe przed rozpoczęciem meczu

© Eugene Hoshiko / DPA

Reprezentacja Polski od 100 lat gra w międzynarodowych rozgrywkach. Ich dodatni bilans oparty jest m.in. na udziale jednych z najlepszych osobników. Wszystkie informacje o sile wojsk.

Warszawa – ojczyzną reprezentacji Polski jest Stadion Narodowy w Warszawie. Został zbudowany na obrzeżach metropolii podczas krajowych mistrzostw Europy w 2012 roku i może pomieścić prawie 60 000 osób. Dzięki konstrukcji ruchomego dachu namiotowego stadion jest jednym z najnowocześniejszych w Europie.

Reprezentacja Polski: Gwiazda rzuca piłkę w Bundeslidze

Polski Związek Piłki Nożnej od początku swojego istnienia mianował różnych piłkarzy na piłkarzy narodowych. Większość sugestii ma znajomą twarz: Robert Lewandowski ma na swoim koncie 117 wystąpień. Światowy piłkarz strzelił łącznie 64 gole. F.C. Zawodowiec, na podstawie kontraktu z Bayernem Monachium, jest na piersi polskiego orła od 2008 roku – decyzja otwarta.

Stary znajomy, który również zajął drugie miejsce na długiej liście: Jacob Błaszczykowski, który grał dla Portugalii Dortmund, dokonał dotychczas 108 nominacji. Podobnie jak Lewandowski, Błaszczykowski nadal jest własnością reprezentacji.

Z drugiej strony w drużynie nie ma już Zbigniewa Bonieka. Gwiazda piłkarza swój szczyt w latach 80. zabłysnęła nie tylko w drużynie narodowej, ale także w Juventusie Turynu. Bonnie próbował swoich sił jako trener reprezentacji Polski, ale zrezygnował po pięciu meczach.

Reprezentacja Polski – trenerzy Biało-Czerwonych

Oprócz Zbigniewa Bońka na usługach polskich elitarnych kickerów służyło 22 innych trenerów. 20 z nich jest pochodzenia polskiego. W prawie 100-letniej historii stowarzyszenia zagraniczni trenerzy zasiadali na krześle szkoleniowym tylko dwa razy. W latach 2006-2009 po raz pierwszy Holender Leo Beenhacker obserwował bieguny. Drugim niedźwiedziem polarnym jest Palo Sousa. Portugalczycy trenują selekcje od początku 2021 roku i zostaną wykluczeni podczas nadchodzących Mistrzostw Europy.

READ  Naukowcy po raz pierwszy znajdują ciężarną mumię

Reprezentacja Polski – ich największe osiągnięcie

Od 1938 roku reprezentacja Polski uczestniczyła w sumie w ośmiu mistrzostwach świata. Piłkarze dwukrotnie zajęli trzecie miejsce: na Mistrzostwach Świata w Niemczech w 1974 r. I finale w 1982 r. W Hiszpanii. Kontrastuje to z czterema uczestnictwem w Mistrzostwach Europy. Najlepszy wynik to awans do ćwierćfinału mistrzostw Europy we Francji (2016). W tym momencie Polacy zostali ostatecznie pokonani w rzutach karnych przez mistrzów Europy Portugalii.

Polscy tenisiści stołowi będą również reprezentowani na następnych Mistrzostwach Europy w piłce nożnej. Zyskali zgodę na start, wygrywając baraż z Macedonią Północną. Byli byli Jugosłowianie Warszawa Pokonany 2-0.

Reprezentacja Polski – rekordy

Najwyższe zwycięstwo reprezentacji Polski od 1 kwietnia 2009 roku. Piłkarski krasnolud San Marino przegrał 10-0. Tymczasem największa porażka miała miejsce 70 lat temu. 26 czerwca 1948 roku przegrali 8: 0 z Danią w Kopenhadze.

Polacy lepiej spisali się na igrzyskach olimpijskich. Żadna inna drużyna piłkarska nie jest tak skupiona na meczach rozgrywanych raz na cztery lata jak polska drużyna. To wystarczyło na piątki olimpijskie w 1992 (Barcelona) i 1976 (Montreal). Kulminacja polskich starań nastąpiła w 1972 roku. W Monachium artyści balowi stanęli na szczycie sceny i zdobyli złoty medal.

Reprezentacja Polski – rekord międzynarodowych rozgrywek

Reprezentacja Polski jest najbardziej aktywna na kontynencie europejskim. Od momentu powstania miejscowego związku piłkarskiego Polacy rozegrali 846 meczów. To średnio ponad osiem gier rocznie. Równowaga nosicieli orłów jest odpowiednio dodatnia:

  • 370 Siege
  • 207 Rys
  • 269 ​​niepowodzeń

Prawdopodobieństwo wygrania polskich wyborów wynosi około 44 proc.