Connect with us

science

Przypadki koronawirusa w Bawarii znów rosną – powinieneś znać te zasady

Published

on

  • zTomasz Eldrich

    Blisko

Corona ponownie rozprzestrzenia się w Niemczech, a zachorowalność wzrasta. W wielu gminach i powiatach istnieje groźba zaostrzenia przepisów. Oto przegląd.

MONACHIUM – Lato jeszcze się nie skończyło, a liczba zachorowań na koronawirusa ponownie rośnie. Tylko od wtorku (17 sierpnia) do środy (18 sierpnia) liczba przypadków w Niemczech podwoiła się. 13 regionów i miast w samej Bawarii przekroczyło granicę zapadalności wynoszącą 50. Czas na kolejny przegląd tego, co ma zastosowanie Korona *Zasady licytacji.

Corona w Bawarii: przepisy ogólne

Zasady dotyczące korony w Wolnym Państwie są określone w bawarskiej ustawie o ochronie przed infekcjami XIII. Obowiązuje ona od 5 czerwca 2021 r. Jednak w ciągu tygodnia musi zostać ponownie zmieniona, aby uwzględnić decyzje ostatniej konferencji premiera. W szczególności w rozporządzeniu nadal brakuje bazy 3G. Innowacje z wizyty głowy państwa powinny być wdrażane od 23 sierpnia. Główny nacisk położony jest na obowiązkowe egzaminy z zakresu kultury, sportu i gastronomii. W Bawarii ludzie chcą zrezygnować z obowiązkowego testu, jeśli infekcja utrzymuje się na stabilnym poziomie poniżej 35. Jednak na dłuższą metę 3G stanie się normą dla 2G, jeśli będzie to zależeć od premiera Marcus Soder * (CSU) idzie.

Przy wprowadzaniu środków ochrony przed infekcjami zasady wyraźnie zgadzają się z Wypadki * Podzielony. Istnieją środki dla wartości powyżej i poniżej 50. Jeśli region lub miasto przekracza tę wartość przez trzy kolejne dni, bardziej rygorystyczne zasady wchodzą w życie po dwóch dniach. Aby się go pozbyć, musi być mniej niż 50 przez pięć kolejnych dni. Następnie po dwóch dniach zasady można ponownie złagodzić. W zasadzie zawsze obowiązuje zasada AHA. Zachowaj więc dystans, zwracaj uwagę na higienę i codziennie noś maskę.

(Przy okazji: mamy Biuletyn Bawarii Opowiada o wszystkich wydarzeniach i wynikach Wolnego Państwa na temat nadchodzących wyborów federalnych – i oczywiście o wszystkich innych ważnych historiach z Bawarii.)

Corona w Bawarii: ograniczenia dotyczące kontaktu i zasady dotyczące masek

W Bawarii jest w zasadzie jeden Wymagania dotyczące maski FFP2*. Inne rodzaje masek lub wyjątki będą akceptowane tylko w wyjątkowych przypadkach. Ochraniacze na usta i nos należy zawsze nosić, gdy nie jest możliwe zachowanie wystarczającej odległości. Może to mieć miejsce na obszarach dla pieszych – jeśli gmina tego wymaga – lub w budynkach użyteczności publicznej, na przykład w windach lub na korytarzu. Maska jest również wymagana w lokalnym transporcie publicznym. W restauracjach lub na imprezach kulturalnych maskę należy nosić do momentu dotarcia na plac. W hotelu lub w pracy zwykle wymagana jest maska.

READ  Zidentyfikowano tysiące nowych bakterii i wirusów - praktyka lecznicza

W szkołach należy również nosić maski. Ta zasada została ponownie zaostrzona, zwłaszcza na początku szkoły, aby uniknąć infekcji przed powrotem z podróży. Ale nie każde dziecko musi nosić maskę FFP2. Na przykład dzieci poniżej szóstego roku życia są generalnie zwolnione z wymogu maski. W wieku od sześciu do szesnastu lat wystarczy nosić maskę medyczną.

W przypadku spotkań prywatnych obowiązują następujące zasady: Jeśli dojdzie do 50, może się spotkać maksymalnie dziesięć osób z różnych gospodarstw domowych. Jeśli wartość jest wyższa niż 50, nadal może się widywać dziesięć osób, ale tylko wtedy z dwóch kolejnych gospodarstw domowych. W obu przypadkach wykluczone są dzieci poniżej 14 roku życia. Szczepienia i rekonwalescencja nie są brane pod uwagę.

Tak wygląda obecny stan Corony w Bawarii (wideo)

Corona w Bawarii: dotyczy imprez i nabożeństw

Zasadniczo imprezy publiczne, takie jak zgromadzenia, uroczystości publiczne, targi i tym podobne, są w każdym przypadku zabronione. Jednak w niektórych przypadkach są wyjątki. Dozwolone są spotkania w rozumieniu statutu, takie jak demonstracje. Nabożeństwa i zgromadzenia innych wyznań również nie są zabronione. W przypadku spotkań, konferencji i podobnych wydarzeń podobne zasady obowiązują w przypadku wydarzeń kulturalnych. Oznacza to, że organizator musi np. wdrożyć koncepcję higieny lub zebrać dane kontaktowe uczestników.

W przypadku uroczystości w miejscach prywatnych lub publicznych obowiązują inne zasady w zależności od jesieni w dniu Instytut Roberta Kocha * (RKI) jest pobierana. Jeśli wartość jest mniejsza niż 50, 50 zaproszonych gości może spotkać się w środku, a 100 na zewnątrz. Ponad 50 liczba zmniejsza się o połowę. A więc 25 w środku i 50 na zewnątrz. Z wyjątkiem tych, którzy zostali zaszczepieni i wyzdrowieni.

Corona w Bawarii: należy to wziąć pod uwagę podczas odwiedzania wydarzeń kulturalnych, obiektów rekreacyjnych, hoteli i restauracji

W przypadku wydarzeń kulturalnych, takich jak koncerty, opery, kina itp., obowiązują następujące postanowienia: Przy wartości wydarzenia 50, 1500 odwiedzających (maksymalnie 200 miejsc parkingowych) może uczestniczyć w wydarzeniu z minimalną odległością i stałymi miejscami na zewnątrz. W budynkach liczba zwiedzających jest ograniczona do 1000. Jeśli zachorowalność wzrośnie powyżej 50, na razie nic się nie zmieni. Jednak teraz należy przedłożyć negatywne wyniki testu koronowego. Tutaj również wykluczeni są ci, którzy wyzdrowieli i ci, którzy zostali zaszczepieni

READ  Leki na cukrzycę: dlaczego należy nadal przyjmować metforminę

W przypadku solariów, saun, łaźni termalnych, parków i podobnych obiektów badanie jest również obowiązkowe, jeśli uraz trwa dłużej niż 50 dni lub dłużej. Ponadto operatorzy muszą opracować i wdrożyć plan higieny i koncepcję ochrony.

W gastronomii istnieje okno czasowe, w którym obszary wewnętrzne i zewnętrzne są otwierane od piątej rano do pierwszej w nocy. Ponadto goście mogą obsługiwać tylko w stałych lokalizacjach – dotyczy to zwłaszcza pubów i barów, gdzie goście nie mogą obsługiwać przy ladach i wysokich stołach. Hotele mogą przyjmować gości z negatywnym wynikiem testu, jeśli infekcja jest mniejsza niż 50. Jeśli jednak wartość ponownie wzrośnie powyżej 50, negatywne testy muszą być również oferowane w branży gastronomicznej. Od poniedziałku (23 sierpnia) będzie tu obowiązywać zasada 3G, wtedy negatywny test należy złożyć w pomieszczeniu z częstością występowania 35 lub więcej. Co 48 godzin w hotelu należy również zdawać nowy test.

Corona w Bawarii: zasady handlu i usług oraz sportu

W zasadzie wszystkie sklepy mogą być otwierane, usługi – także te bliskie ciału, ale tylko poprzez zbieranie danych kontaktowych – mogą być realizowane, a markety mogą być wdrażane. Nie ma tu żadnych ograniczeń, niezależnie od tego, czy zachorowalność jest powyżej, czy poniżej 50. Jednak testy z bazą 3G mogą stać się obowiązkowe od częstości występowania 35. Ma to również znaczenie podczas wizyt w szpitalach i domach opieki, podczas odwiedzania restauracji w pomieszczeniach, w Wydarzeniach , festiwale i sporty halowe.

Dla sportów obowiązują następujące zasady: Jeżeli wartość występowania jest mniejsza niż 50, każdy sport może być uprawiany bez limitu liczby uczestników. Jak już wspomniano, w przypadku baz trzeciej generacji można dodać wymóg testowy dla sportów halowych o wartości 35. Jeśli wartość przekracza 50, to na pewno wymaga to negatywnego testu. Jedynym wyjątkiem są sporty bezkontaktowe na świeżym powietrzu z maksymalnie dziesięcioma osobami lub 20 dziećmi poniżej 14. roku życia.

READ  Gibraltar: 600 przypadków, ale wskaźnik szczepień wynosi 100 procent? To jest za tym

Do wydarzeń sportowych mają zastosowanie te same zasady, co do wydarzeń kulturalnych. Jednak od 15 lipca podjęto decyzję o dalszej redukcji bez 35. Jeśli jest to duże wydarzenie sportowe o charakterze transgranicznym, maksymalnie 35 procent miejsc może być zapełnionych, przy maksymalnie 20 000 widzów.

Corona w Bawarii: Tak wyglądają żłobki i szkoły

Nauczanie powinno zawsze odbywać się twarzą w twarz do wartości zapadalności 100. Wymaga to jednak co najmniej dwóch testów koronowych tygodniowo. Jeśli wartość jest mniejsza niż 25, nie ma wymogu maski dla wszystkich klas na miejscu. Od 25 roku życia, ponownie ważny od piątej klasy. Ośrodki opieki dziennej są otwarte normalnie.

Jeśli jednak wartość przekroczy 50, wymóg maski dotyczy wszystkich wyników. Liczba regularnych operacji w żłobkach jest ograniczona. Jak wspomniano wcześniej, rozpoczynając szkołę, wymagania dotyczące masek powinny być stosowane przez ograniczony czas, niezależnie od wielkości urazu. (telefon) *Merkur.de/bayern jest pokazem IPPEN.MEDIA

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Przypadki infekcji w Bremie: chociaż wskaźnik szczepień jest wysoki, wskaźnik infekcji przekracza 100

Published

on

To paradoks: chociaż Brema ma najwyższy wskaźnik szczepień w całym kraju, stan jest obecnie na szczycie listy wypadków. Wartość ta nie znajduje się w żadnym innym landzie, wskazując liczbę infekcji na 100 000 mieszkańców w ciągu ostatnich siedmiu dni, czyli ponad 100. FOCUS Online wyjaśnia, w jaki sposób taki wzrost infekcji może wystąpić pomimo wysokiego wskaźnika szczepień.

Wskaźnik szczepień w Bremie

Brema w całym kraju znajduje się na szczycie szczepień w każdym kraju związkowym. Łącznie 74,8 procent populacji jest tam w pełni zaszczepionych, co daje zaledwie 78,7. Istnieje kilka przyczyn wysokiego wskaźnika szczepień w kraju.

Senat Zdrowie, Kobiety i ochrona konsumenta Von Bremen wyjaśnił FOCUS Online, gdy został zapytany, że wynika to głównie z trzech powodów:

1. Bezpośrednie podejście

Bezpośrednio na początku szczepienia osoby z pierwszym priorytetem szczepienia zostały poinformowane o możliwych terminach. Mogli otrzymać kody terminów pocztą i w ten sposób umówić się na szczepienia. Wizyty były dostępne za kilka dni.

2. Oferty niskoprogowe

Stan ustanawiał również tymczasowe ośrodki szczepień, gdy wypadki były szczególnie wysokie na niektórych obszarach. Istnieją również mobilne zespoły szczepień. Od czerwca robili nawet szczepienia bez możliwej wizyty.

jasna komunikacja

Nie tylko kody pocztowe zostały wysłane, aby ułatwić dostęp do szczepionek. Według serwisu, kampania medialna kraju jest dostępna w siedmiu językach, aby dotrzeć do jak największej liczby obywateli. Informacje są dostępne w języku arabskim, niemieckim, angielskim, francuskim, paszto, perskim i tureckim.

Proces infekcji w Bremie

Przy tak wysokim wskaźniku szczepień można założyć, że liczba infekcji jest niewielka – wręcz przeciwnie. Z częstością 112,8, Brema również we wtorek znalazła się na szczycie wszystkich krajów związkowych. Państwo-miasto zgłosiło ostatnio 47 nowych infekcji dziennie.

W Bremerhaven wskaźnik infekcji we wtorek wyniósł 285,9. Tym samym region jest najsilniejszy w kraju Korona dotknięty.

READ  Środki koronowe osłabiają układ odpornościowy u dzieci - RT DE

Interpretacja paradoksu Bremy

Kolejne pytanie, jak wyjaśnić tę rozbieżność Senatowi ds. Zdrowia, Kobiet i Ochrony Konsumentów, do tej pory pozostawało bez odpowiedzi. Jednak eksperci już skomentowali ten temat i wymienili możliwe przyczyny:

1. Lokalizacja

Na przykład epidemiolog Haju Zeb z Instytutu Leibniza w rozmowie z “ścisły”Z drugiej strony położenie Bremy może z kolei przyczynić się do procesu zarażenia – ponieważ państwo znajduje się w porcie. „W Bremerhaven jest wielu żeglarzy z różnych krajów, którzy mieszają się z ludźmi w pubach i innych miejscach” – powiedział naukowiec.

Kilka tygodni temu rozprzestrzenienie się Corony na statku towarowym w Bremerhaven stało się znane, podobnie jak regionalny nadawca Putin i śródlądowe wzmiankowany. Z tego powodu miasto postanowiło nie uwzględniać epidemii w porcie przy obliczaniu wskaźnika infekcji. Jednak w ten sposób może następować przenoszenie zakażenia na populację.

Jednak sama sytuacja Bremy nie może być odpowiedzialna za liczbę infekcji. W końcu istnieją inne nadmorskie miasta, takie jak Hamburg. Tam jednak wskaźnik infekcji we wtorek wynosi tylko 54,1.

2. Nowy rok szkolny

W wywiadzie dla regionalnego radia rzecznik miasta Bremy Volker Heigenmuser powiedział na początku września, że ​​wzrost zachorowań wynika prawdopodobnie między innymi z osób powracających z podróży. To prawda, że ​​są Wakacje letnie W Bremie od 1 września – ale to mogło spowodować łańcuchy infekcji. Zwłaszcza, że ​​dzieci, które teraz wracają do szkoły, nie mogą być jeszcze zaszczepione przeciwko Coronie.

Jak rzecznik Ministerstwa Zdrowia Putin i śródlądowe W ciągu tygodnia większość infekcji była spowodowana przez dzieci w wieku od 6 do 9 lat. Dla ciebie wskaźnik infekcji w tym czasie wynosił do 374.

3. Zmniejszony efekt szczepienia

Regionalny nadawca w Bremie identyfikuje inną możliwą przyczynę infekcji: u niektórych osób ochrona szczepień może być zmniejszona. Wirusolog Andreas Dutzauer powiedział, że liczba osiągnięć w dziedzinie szczepień rośnie. W przypadku młodych dorosłych odsetek wzrósł z 0,1 do 0,3 proc. W przypadku osób starszych odsetek ten wynosi ponad 3 proc.

READ  Niedobory odporności po szczepieniu koronowym? Efekt ADE i jego konsekwencje

Ponieważ szczepienia dają wielu poczucie bezpieczeństwa, niektórzy z nich ignorują zasady. Dlatego Dotzauer opowiadał się za wprowadzeniem szczepień osób trzecich dla osób powyżej 60 roku życia.

Continue Reading

Trending