Connect with us

entertainment

Pociąg może wyprzedzić samochody i samoloty

Published

on

W 2016 roku Deutsche Bahn całkowicie zrezygnowała z linii nocnych pociągów. Dzieje się tak pomimo wzrostu liczby pasażerów. Od tego czasu Nightjety Austriackich Kolei Federalnych (ÖBB) kursują również w Niemczech ze swoimi wagonami sypialnymi. Do tej pory jednak trend w Europie podążał za przykładem Niemiec: liczba pociągów nocnych w Europie spadła o prawie dwie trzecie od 2001 roku.

To zbyt piękne, aby nie było prawdziwe: WWF projektuje nową kampanięPrzyszłość WWF„Widząc całkowicie udaną transformację energetyczną. Co by się zmieniło, gdybyśmy mieli energię elektryczną i ciepło tylko ze źródeł odnawialnych, ruch drogowy zadziałał, a gospodarka działała w sposób przyjazny dla klimatu? A przede wszystkim: jak zmieniłoby się moje życie? Niższe ceny energii elektrycznej , nowe możliwości pracy i większa solidarność to kwestia Możliwe, jeśli dziś zajmiemy się przyszłością przyszłość. www.wwf.de

W świetle tego rozwoju nie dziwi fakt, że sektor transportu jest jedynym sektorem, który nie był w stanie wykazać żadnej znaczącej redukcji emisji od 1990 r. Jednak do 2030 r. również tutaj należy zaoszczędzić ponad 40 procent gazów cieplarnianych, zgodnie z ustawą o ochronie energii Zmodyfikowany klimat.

Zwłaszcza bilet o wartości 9 euro pokazuje, że ludzie chętnie skorzystają z pociągu: tylko w pierwszym miesiącu w Niemczech sprzedano ponad 21 milionów biletów zniżkowych na lokalny transport publiczny.

A więc istnieje potencjał: dzięki przystępnym cenom, transgranicznemu systemowi rezerwacji i wygodnym noclegom, pociągi dalekobieżne i nocne mogą ukraść show liniom lotniczym i tanim samochodom przyszłości. Ale do tego czasu jest jeszcze długa droga.

Masz ochotę na małą drzemkę? Dzięki kojom sypialnym, dużym oknom i nowym siedziskom, wnętrze pociągów mogłoby być wygodniejsze, jak w projekcie Deutsche Bahn. (Źródło: neomind GmbH)

Brak oferty pomimo popytu

„Podróż pociągiem w Europie działa – jeśli wiesz, gdzie i jak szukać biletów”, mówi Christine Haarmann, prezes federalny Niemieckiego Klubu Transportu (VCD). Ponieważ nie ma zunifikowanego portalu rezerwacji. Aby podróżować ze Stuttgartu do Barcelony, potrzebujesz biletów z trzech różnych przewoźników kolejowych. Test pociągu VCD stwierdza również: „[To]może być denerwujące rezerwowanie biletów na połączenia międzynarodowe”.

Aby pociąg stał się prawdziwą alternatywą dla lotnictwa zakłócającego klimat w przypadku podróży do innych krajów europejskich, należy również obniżyć koszty. Według reprezentatywnego badania YouGov z 2021 r. 73% respondentów w Niemczech, Polsce, Francji, Hiszpanii i Holandii stwierdziło, że pociąg powinien być tańszy niż samolot. Jak dotąd jest odwrotnie.

Podróż samolotem z cenami taksówek

„Wycieczka na Majorkę powinna kosztować 400 euro” – domagał się niedawno w wywiadzie dla Business Insider Karl-Peter Naumann, honorowy prezes związku pasażerskiego Pro-Bahn. Dzięki wolnej od podatku nafty i pominięciu podatku VAT od międzynarodowych podróży lotniczych, samoloty są w większości przypadków bezkonkurencyjnie tanie. Podatek naftowy ustanowiony w Unii Europejskiej jest nadal w toku; Wielu podróżnych jest przyzwyczajonych do podróżowania taksówką.

EasyJet zaparkowany w BER Berlin: przepisy prawne i wyjątki przedkładają podróże lotnicze nad przyjazne dla klimatu podróże koleją.
EasyJet zaparkowany w BER Berlin: przepisy prawne i wyjątki przedkładają podróże lotnicze nad przyjazne dla klimatu podróże koleją. (Źródło: Frank Sorge/Foto-Zdjęcia)
READ  Christopher Street Day w Monachium – Monachium
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

entertainment

Energia wiatrowa: tak mogą wyglądać turbiny wiatrowe przyszłości! | pieniądze

Published

on

Ściana, która generuje prąd |

Tak mogą wyglądać turbiny wiatrowe przyszłości!

Nawet przy delikatnym wietrze powinny oszczędzać energię elektryczną!

Jednym z tematów Zoffa jest wykorzystanie darmowej energii wiatru: dla niektórych jest to prawdopodobnie najbardziej obiecujące odnawialne źródło energii. Dla innych brzydkie gigantyczne turbiny wiatrowe psują przyrodę, a grunt musi być uszczelniony betonem. A potem często wieje spokojny wiatr i stoją nieruchomo…

Wielokrotnie nagradzany „panel wiatrowy” polskiego start-upu Opole (Oppeln) może pomóc: innowacyjna konstrukcja ma na celu uczynienie energetyki wiatrowej tańszą, prostszą i wydajniejszą. Rozwiąż problemy związane z panelami słonecznymi i konwencjonalnymi turbinami wiatrowymi.

Przede wszystkim będziesz miejski: wąskie pionowe (ch) turbiny wiatrowe są umieszczone obok siebie w kompaktowej ramie, którą można następnie zainstalować jako część ogrodzenia lub wolnostojącą.

Według startowej komisji Wiatrowy system sprawnie generuje energię elektryczną ze słabych wiatrów na lądzie panujących w Europie. W związku z tym panele wytwarzają energię elektryczną nawet wtedy, gdy wiatr wieje z prędkością zaledwie jednego metra na sekundę.

mały, ale potężny

Ułamkowe 1000 metrów kwadratowych – np. na posesji lub na dachu budynku – panele mogą generować 40 kW; Firma reklamuje, że może osiągnąć moc 200 kilowatów na kilometr wzdłuż autostrady. Klient komercyjny, który zbuduje z niego ogrodzenie na obszarze jednego hektara, może wygenerować do 400 kilowatów energii elektrycznej.

„Panel wiatrowy został zaprojektowany w taki sposób, że nie ma absolutnie żadnych wad” – powiedział w 2020 roku, po dwóch latach początkowego rozwoju, kierownik projektu PW Tomasz Gruszka dla platformy informacyjnej Emerging Europe.

Według notatek z Polski, urządzenie właśnie zajęło drugie miejsce w konkursie na rozwiązania czystej energii organizowanego przez Bank ING Polska, z pulą nagród w wysokości 300 000 zł (ok. 62 700 euro).

READ  Inauguracja Centrum Dokumentacji - Merkel: Bez terroru nazistowskiego nie byłoby ucieczki i wypędzenia

cichy i trwały

„Panele antenowe są ciche, niezwykle trwałe i odporne na trudne warunki pogodowe, nie psują krajobrazu, są estetyczne, bezpieczne dla ptaków i ludzi, szybkie i łatwe w montażu oraz wysoce skalowalne.”

System można zintegrować z systemami energii słonecznej iw ten sposób generować dodatkową moc, gdy nie jest to możliwe – tj. w nocy i przy pochmurnej pogodzie.

Nie wiadomo jeszcze więcej o cenie. Jednak według PW panele imponują swoją trwałością szacowaną żywotnością na 50 lat, co oznacza, że ​​początkowa inwestycja amortyzuje się po trzech do czterech latach.

Gdy produkt stanie się dostępny na rynku, Wind Panel ma nadzieję wyprodukować panele o różnych rozmiarach dla wszystkich możliwych potrzeb.

Polska pilnie potrzebuje alternatywnego wytwarzania energii

Najpierw chcesz pozyskać klientów przemysłowych. Zakładając pomoc finansową, produkt musi w końcu przejść do masowej produkcji.

Sama Polska pomoże: nie tylko dlatego, że ponad 70 proc. energii elektrycznej nadal wytwarza się z węgla (najwyższa wartość w UE), dlatego reorganizacja polskiej energetyki jest konieczna ze względu na ochronę klimatu.

Również wśród 50 najbardziej zanieczyszczonych miast Europy 33 znajdują się w Polsce…

Continue Reading

entertainment

Katastrofa ekologiczna: co doprowadziło do śmierci ryb w Odrze? – zabawa

Published

on

Pierwsze wyniki z Polski

W czwartek wieczorem minister środowiska Anna Moskowa poinformowała o odkryciu toksycznych alg w próbkach wody. Nazywa się je złocistymi glonami i są zabójcze dla ryb i małży. Polskie Ministerstwo Środowiska i odpowiedzialny instytut początkowo nie były w stanie stwierdzić, czy prymnesium parvum tak.

Szukaj odpowiedzialnych

Polski rząd zakłada winnego za środowisko. – Niewykluczone, że do rzeki wrzucono ogromną ilość chemicznych odpadów, z pełną świadomością zagrożeń i konsekwencji – powiedział w piątek (12 sierpnia) premier Mateusz Morawiecki. Polska policja zaproponowała nagrodę w wysokości 210 000 euro za informację o sprawcy. Prokuratura przesłuchała do tej pory ponad 200 świadków i przeprowadziła kilkanaście wizyt terenowych na Odrze – do tej pory nie ma gorących dowodów.

Przemysł na horyzoncie

Śledczy badają także obiekty przemysłowe w pobliżu rzeki. W dniach, gdy pojawiły się pierwsze oznaki śmiertelności ryb, w mediach społecznościowych w Polsce obwiniono papiernię w Oławie na Dolnym Śląsku, na południe od Wrocławia. Firma zaprzecza. W oświadczeniu z zeszłego tygodnia napisano, że elektrownia „nie ma nic wspólnego z katastrofą ekologiczną na Odrze i nie przyczyniła się w żaden sposób do jej wystąpienia”.

Eksperci, tacy jak profesor chemii Marcin Drag z Wyższej Szkoły Zawodowej we Wrocławiu (Breslau), podejrzewają, że rzeka była zanieczyszczona odpadami górniczymi na Śląsku z powodu dużej zawartości soli. Zdaniem opozycyjnego posła Piotra Borysa, państwowa spółka górnicza regularnie odprowadza do Odry ścieki solankowe z ogromnego zbiornika retencyjnego w okolicach Glugo – ale uzyskała na to również zgodę Urzędu Wodnego.

READ  Dramatyczna ucieczka z Ukrainy: mąż Motsy Mabuza, Jewgienij Wozniuk, obejmuje rodziców
Continue Reading

entertainment

Piosenkarka „Mama” Henji: Wolałbym mieć czworo wnucząt niż dziewczynę Rozrywka

Published

on

„Mama” gwiazda Heintje |

Wolałbym mieć czworo wnucząt niż dziewczynę

W otoczeniu wnuków znów czuje się młody.

W zeszłym tygodniu świętowano imię piosenkarza Heina Simmonsa henji 67. urodziny mamy Były dziecięcy gwiazdor spotkał swoją rodzinę z 33-letnią córką Giną na belgijskiej wsi. Był też syn Henty (30) z dziećmi Colin (5) i Kylie (2), syn Pascal (40) oraz synowie Gina Romy (6) i Łukasz (4).

Musician to BILD: „Często organizujemy miłe zjazdy rodzinne. Wszyscy mieszkamy niedaleko siebie i lubimy się odwiedzać.”

Heintje (wówczas 15 lat) w 1970 roku na pokazie. Trzy lata temu zasłynął piosenką „Mama”.

Zdjęcie: dpa

Od rozwodu w 2014 roku cieszy się samotnym życiem – ma szczęście, że ma czwórkę wnucząt. Henji: „Ale to nie znaczy, że odrzucam nowy związek. Ponieważ lubię kobiety…”

Nadal zwraca uwagę na swój wygląd, właśnie schudł 25 kilogramów. Henji: „Zmieniłem dietę, przeszedłem ze 115 kg do 90. Oboję się bez słodyczy i innych tuczących pokarmów.”

Szczęśliwa rodzina: syn Hendrik Hendrik (po lewej) i synowa Danny (z tyłu), partnerka Hendrik Jenny (po lewej) i córka Henty'ego Jenna (w środku), Heine Simmons z wnukami (od lewej) Romy, Kylie, Luke i Colin

Szczęśliwa rodzina: syn Hendrik Hendrik (po lewej) i synowa Danny (z tyłu), partnerka Hendrik Jenny (po lewej) i córka Henty’ego Jenna (w środku), Heine Simmons z wnukami (od lewej) Romy, Kylie, Luke i Colin

Zdjęcie: hgm. kompresja

dwa lata temu Piosenkarz stracił dziewczynę, Mamę Joannę (86) i zmarł po zarażeniu koroną.

Henji: „Moja rodzina jest dla mnie najważniejsza. Daje mi stabilność. Mogę być sam, ale nie jestem sam. Żal mi ludzi, którzy na starość nie mają nikogo. stan życia”.

Henji jest bardzo zadowolony ze swojej czwórki wnucząt: „W nich znam siebie. Są szczęśliwi, kiedy śpiewam im piosenki na gitarze”.

I oczywiście w rodzinnych tradycjach zabrzmi też jego największa piosenka: „Mama”.

READ  Niezapomniane spojrzenia Charlene z Monako
Continue Reading

Trending