Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Nieznana grupa hakerów wysyła ostrzeżenie do Elona Muska

Założyciel Tesli i fan Twittera Elon Musk znalazł się pod ostrzałem. Grupa hakerów Anonymous wybrała miliardera jako swój nowy cel. Aktywiści omawiają szczegóły w filmie.

grupa hakerska Nieznany Rozpoczął nową kampanię: przeciwko miliarderowi i założycielowi Tesla Elona Muska. w jeden dzień youtube Publikując wideo, rzecznik grupy skrytykował między innymi władzę, jaką Musk ma nad cyklami Bitcoina.

Gwiazda przedsiębiorczej sceny musi znaleźć się pod ostrzałem, między innymi określana jako „narcystyczny bogaty facet”, który desperacko potrzebuje uwagi. Oskarża się go, że jego pracownicy cierpią z powodu złych warunków pracy, a dzieci w kopalniach litu wydobywają surowce do akumulatorów Tesli.

Jego czasami niezręczne uwagi na Twitterze są tak samo cierniem w boku aktywistów Anonimowych, jak pomoc rządowa, za którą Musk podobno kupił Bitcoina. Fakt, że Musk krytykuje teraz Bitcoiny za rosnące koszty energii, jest postrzegany przez Anonim jako podwójny. Musk wiedział, że energia do produkcji kryptowalut pochodziła częściowo z nadwyżek. Zniszczył życie swoimi „grami na rynku kryptowalut”.

Film kończy się jasnymi słowami: „Myślisz, że jesteś najmądrzejszy w pokoju, ale teraz znalazłeś swojego przeciwnika. Jesteśmy nieznani. Jesteśmy legionem. Zaczekaj na nas!”

Nieco gadatliwy Musk początkowo milczał na Twitterze i nie można było przeczytać żadnego oświadczenia.

Anonymous to zdecentralizowana sieć aktywistów, którzy m.in. włamują się na strony niepopularnych organizacji i publikują nowe teksty. Przypisuje się mu jednak również możliwość wykonywania bardziej złożonych ataków hakerskich.

Grupa stała się znana ze swoich działań przeciwko Scjentologii, PayPal, Mastercard i Sony. Ale aktywiści też są przeciwni Pornografia dziecięca Używany, a także ruch „Okupuj Wall Street” WikiLeaks utrzymany. Postrzegają siebie jako cyfrowego Robin Hooda. Ich symbolem są białe maski Guya Fawkesa.

READ  Online i bezpośrednio: Coraz więcej producentów marek sprzedaje bezpośrednio klientom końcowym