Connect with us

sport

Mistrzostwa Czterech Skoczni: Karl Geiger przegapił dzisiejsze zwycięstwo w Bischofshofen – Ryo Kobayashi wygrał w klasyfikacji generalnej

Published

on

Japońska łyżwiarka figurowa Ryoyu Kobayashi wygrała 70. Turniej Czterech Skoczni, ale opuściła swój drugi historyczny turniej wielkoszlemowy.

Po trzech poprzednich zwycięstwach, 25-letni lider Pucharu Świata (133,5 m / 133,5 m / 277,8 punktu) na Trzech Króli w Bischofshofen był piąty, a zwycięstwo Austriaka Daniela Hubera zakończyło rundę po sezonie 2018/19 i zdobył rekord. Od 1162.3 po raz drugi.

Kobayashi po raz drugi został nagrodzony Złotym Orłem i mógł zdobyć nową rekordową premię w wysokości 100 000 franków szwajcarskich (około 96 700 euro) za całkowite zwycięstwo Po skokach w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen oraz dwukrotnie w Bischofshofen (Insbruck odwołany).

Skoki narciarskie

Jaeger po podium: ostateczny wynik 70. Turnieju Skoczni

15 godzin temu

Japończyk zarobił w sumie 147 300 CHF (około 141 500 EUR) z trzema codziennymi wygranymi i czterema wygranymi w kwalifikacjach – przyzwoita pensja po ośmiu wyczerpujących dniach rywalizacji od 28 grudnia.

Po raz drugi: Kobayashi otrzymuje Złotego Orła

Pierwsze zwycięstwo Hoppera w Pucharze Świata – Geiger zostawił w tyle

Kobayashi powiedział w Eurosport. Zwycięstwem w klasyfikacji generalnej 25-latek umocnił się w najważniejszym sezonie poprzedniego sezonu Igrzyska Olimpijskie w Pekinie (4-20 lutego, na żywo w Eurosport) Imponująco odegrał swoją rolę jako faworyt.

Kobayashi nie odniósł zwycięstwa we wszystkich czterech konkursach – Daniel Huber, który w klasyfikacji generalnej zajął dziewiąte miejsce, finiszował w drugim konkursie w Bischofhofen na dystansach 136,5 metra i 137,0 metrów (286,8 metra), świętując tym samym swoje pierwsze zwycięstwo w Pucharze Świata.

Niewiarygodne, nie mam słów, powiedział 29-latek: „Zwycięstwo w Pucharze Świata po raz pierwszy w domu jest jak marzenie. To jeden z najlepszych dni w moim życiu. Dziś wszystko się łączy. Tyle radości jazda na nartach.”

Karl Geiger (140,5 m/132,0 m/281,9), który prowadził po pierwszej serii, spadł na trzecie miejsce w finale w czwartek i był czwarty w klasyfikacji generalnej. „Drugi skok nie był całkiem czysty, było już za późno, co mnie niepokoiło” – powiedział Jaeger. Eurosport. Drugiego miejsca dnia brakowało mu tylko 0,5 punktu.

Pomimo ogólnego rankingu Geiger doszedł do czterech pozytywnych wniosków

Po piątym w Oberstdorfie, siódmym w Garmisch-Partenkirchen i czwartym w pierwszym konkursie w Bischofshofen w środę, Geiger zapewnił sobie przynajmniej pierwsze podium w 70. Mistrzostwach Czterech Skoczni. „Jestem bardzo zadowolony” – powiedział mężczyzna z Oberstdorfu.

Chociaż pojechał na Tour jako kapitan klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, a tym samym faworyt, Geiger wziął udział Eurosport Pozytywny wniosek: „Pasuje. To była trudna jazda od samego początku z amortyzatorem pośrodku” (Garmisch-Partenkirchen, przyp. red.). To była tylko kwestia powrotu i dzisiaj poszło mi naprawdę dobrze. Dlatego jestem zadowolony”.

Podsumowanie trasy w Bischofshofen: oto, co mają do powiedzenia Jaeger, Kobayashi & Co.

Geiger zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Daoud Kupaki w zwycięstwie Polski w sezonie 2019/20 i drugie w klasyfikacji generalnej Camille Stosch (Polska) w sezonie 2020/21 – tym razem traci 4,6 punktu do podium.

„To zawsze jest trochę gorzkie”, powiedział w ARD trener reprezentacji Stefan Horngacher o Jaegerze. „To się dzieje, on zaprezentował się bardzo dobrze. Trasa nie przebiegła w 100 procentach tak, jak tego chcieliśmy”.

Finał rundy: klapki Geigera, wiwaty Hoppera – zwycięstwa Kobayashiego

Eisenbechler walczy z drugim skokiem

Markus Eisenbichler (133,0 m / 134,0 m / 275,2) zajął ósme i piąte miejsce w klasyfikacji generalnej – po raz pierwszy od sezonu 2016/17 na podium nie było żadnego DSV Eagle. W sezonie 2018/19 rodowity mieszkaniec Siegsdorf zaliczył swój najlepszy przejazd, zajmując drugie miejsce w pierwszym zwycięstwie Kobayashiego w klasyfikacji generalnej.

Po 140,5 metra i drugiej pozycji w biegach za Kobayashim 30-latek nie utrzymał w pełni swojego poziomu w konkursie. „Jest tak późno, naprawdę boli” – powiedział Eisenbechler. Eurosport O jego drugim skoku: „Widziałem siebie, jak skakałem w 125. Fakt, że skaczę do tej pory, jest świetny, ale to jeszcze bardziej przeszkadza, bo wiesz, że jest w tym dużo. Ale jestem winny”, on dodał.

Tak naprawdę nie mógł się zaprzyjaźnić z piątym miejscem w Tourze: „Nikogo to nie obchodzi. Musisz być na podium, to ważne. Niestety, zarówno Carl, jak i ja przegapiliśmy dzisiaj naszą szansę”. Na zwycięstwo Svena Hannawalda w ostatniej rundzie zawodnicy z Niemiec muszą poczekać 20 lat.

Ogólnie rzecz biorąc, „spisały się dobrze, ale czegoś trochę brakowało”. Eisenbechler skoczył zaledwie 0,2 punktu za Kobayashim po dzisiejszym zwycięstwie w Garmisch-Partenkirchen – najlepszym indywidualnym wyniku Niemiec w rundzie 2021/22.

Lindvik i Granerud na podium

Podium zajmuje drugie i trzecie miejsce w wyścigu, a Marius Lindvik i Halvor Aigner Granrod z Norwegii. Lindvik, który był już drugi podczas Tour 2020, uratował się w Bischofshofen po niechlujnym pierwszym skoku na 10. miejscu (126,0 m / 139,0 m / 271,5) i tym samym trzymał prowadzenie przed Eisenbechslerem i Geigerem oraz dzisiejszym Granrodem (136,5 m / 139,0 m). / 271,5) . m / 136,0 m / 282,4).

„Cieszę się, że dotarłem do drugiej rundy”, powiedział Lindvik po 23. miejscu. „Jestem bardzo zadowolony z drugiego miejsca w Tour. Rio było niesamowitym, zasłużonym zwycięstwem”.

Konstantin Schmid (Oberaudorf / 130,5 m / 130,0 m / 255,7) był 17., a Pius Paschke (Kiefersfelden / 130,5 m / 126,0 m / 245,1) był 23. Stefan Leahy (Willingen/130.0m/125.5m/242.2) dzień po swoich 30 urodzinach skończył 25 lat i tym samym stracił pierwszą dziesiątkę w klasyfikacji generalnej (11.).

„Fakt, że udało mi się wykonać wszystkie osiem skoków, jest pozytywny. Dzisiaj. Do czołowej dziesiątki brakuje kilku metrów” – powiedział Leahy, który kompletnie opuścił sezon 2020/21 z zerwanym więzadłem krzyżowym i wrócił do Pucharu Świata tej zimy. .

Severin Freund (46./121,5 m), który przegrał pojedynek ze zwycięzcą klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Granrodem, mistrzem olimpijskim Andreasem Wellingerem (34./124,0 m), mistrzem Świata Big Hill Stefanem Kraftem 0, odpadł w pierwszej rundzie przegrywając dwa punktów (oba 124,0 m).

Słoweński Kos skacze 144 metry

Tymczasem Lovro Kos (Słowenia) był zadowolony z najlepszego dziennego biegu na odległość 144,0 m w drugiej serii – zaledwie metr od rekordu skoczni ustanowionego przez Daveida Kobaki (Polska) od 2019 roku i trzeciego najdłuższego skoku w historii na Czterech Skoczniach. Konkurencja.

144 metry! Cos udaje się w trzecim i drugim zdaniu w historii podróży

Szósty po pierwszej serii Manuel Wittner (Austria) spadł na przyłożenie po skoku na 132,0 metrów.

W porównaniu do Kobayashiego, DSV-Adlerowi brakowało konsekwencji, doskonałych skoków i czasami niezbędnego szczęścia w wietrze podczas trasy. Geiger na starcie w Oberstdorfie utrzymał się blisko piątego miejsca, ale stracił kluczowe metry w Garmisch-Partenkirchen z powodu tylnego wiatru.

Eisenbechler przegapił noworoczny skok o 0,2 punktu, czyli jedenaście centymetrów. Wcześniej sześciokrotny mistrz świata podwoił siódme miejsce w Oberstdorfie.

20 lat niemieckiej trasy bez zwycięstwa

Odwołanie skoczni Bergisel w Innsbrucku z powodu wiatru, które mogło zachwiać całym układem i zostało skonfigurowane w Bischofshofen, które jest bardziej wiatroszczelne, nie pomogło również wybitnym niemieckim podróżnikom „Dreischanzentournee”.

Tak więc nawet 20 lat po Hannawaldzie i po ostatnich sześciu podium w Niemczech od 2016 roku, długo oczekiwany tytuł Tour nie został jeszcze osiągnięty.

W przeszłości Horngacher mógł być zadowolony z występu swojej drużyny. Leahy zareportował mocno po doznaniu zerwania więzadła krzyżowego, a mistrz świata Freund, który wcześniej skakał w Pucharze Kontynentalnym, oraz mistrz olimpijski Willinger, który w pierwszym meczu kwalifikacyjnym w Bischofshofen zajął siódme miejsce, udowodnili swoją obecność w drużynie Pucharu Świata z dobrymi wynikami. .

W każdym razie drużyna DSV pozostanie w Bischofshofen, a już w weekend w Pongau zawody indywidualne i drużynowe o Paul-Ausserleitner-Schanze w Pongau.

Mistrzostwa Czterech Skoczni: wynik końcowy

Miejsce Rzeczownik zwrotnica
1. R. Kobayashi (Japonia) 1162,3
2. Lindvik (Norwegia) 1138.1 (-24,2)
3. HE Granerud (Norwegia) 1128,2 (-34,1)
4. K. Geigera (Niemcy) 1123,6 (-38,7)
5. Eisenbechler (Niemcy) 117,6 (-44,7)
6. R. Johansson (Norwegia) 1107.9 (-54,4)
7. Kos (Słowenia) 1093,0 (-69,3)
8. Hurl (Austria) 1075,7 (-86,6)
9. Huber (Austria) 1069,9 (-92,4)
10. Wai Sato (Japonia) 1064,7 (-97,6)
11. S. Leyhe (Niemcy) 1021,9 (- 140,4)
Możesz być zainteresowanym także tym: Innsbruck wkrótce z Escape Lights: wycieczka jako wieczorne wydarzenie?

(z identyfikatorem SID)

Dziwny moment: fotograf Eisenbechler na łyżwach

Bischofshofen

Richard Schalert: Austriacki geniusz stojący za Kobayashi

Wczoraj o 13:43

Bischofshofen

Philip Aschenwald: Latający kret w trasie

Wczoraj o 12:39

READ  Serena Williams domaga się wyjaśnień w sprawie Peng Shuai
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sport

Erling Haaland: Tajemnica kontuzji gwiazdy BVB – więcej dochodzeń w najbliższych dniach

Published

on

Erling Haaland jest imponująco muskularny i ma uda jak kolumny z marmuru – ale narażenie na kontuzję wywołaną siłą natury z Norwegii sprawia, że ​​tworzenie Borussii Dortmund jest coraz trudniejsze. W ostatnią sobotę musiał zostać zmieniony w 63. minucie zremisowanego 3:2 meczu z TSG Hoffenheim.

Po poniedziałku nie było jasne, jak poważna jest kontuzja napastnika i jak długo może być wyłączony. A jeśli Haaland przez kilka meczów nie będzie w czarnych i żółtych barwach, będzie to poważnym niepowodzeniem w wyścigu o tytuł z liderem Bayernem Monachium, który ma sześć punktów przewagi nad Borussią.

„Haaland został szczegółowo zbadany w niedzielę i poniedziałek. Według biuletynu medycznego Haaland ma problemy z mięśniami, które jednak będą wymagały leczenia i dalszych badań w nadchodzących dniach” – podał w poniedziałek BVB. Nie ma dokładnej diagnozy ani okresu rekonwalescencji.

Premier League

Świetna robota: Klopp prezentuje fanom po wygranej

21 minut temu

Dwutygodniowa przerwa w lidze daje Haalandowi przewagę, ale dłuższa nieobecność nie wydaje się być wykluczona. Mógł więc przegapić ważne mecze z Bayerem Leverkusen i Union Berlin, a być może także rundę 16 meczów play-off Ligi Europy przeciwko Glasgow Rangers (17 i 24 lutego).

Haaland przenosi się w poniedziałek

W każdym razie klub nie wie, jak długo jeszcze może cieszyć się swoją gwiazdą, zanim bardzo duży rywal oderwie go od Hulka. 21-latek, który strzelił 16 z 52 bramek Dortmundu w tym sezonie w Bundeslidze, upadł na ziemię w Sinsheim z bólem twarzy.

Po „teście schodkowym”, który zwykle przeprowadza się w celu wykrycia poważnych kontuzji więzadła kolanowego, początkowo był w stanie kontynuować grę bez żadnych problemów. Ale po dobrej godzinie zszedł kulejąc po złapaniu za udo.

Do niedzieli rano nie ruszał się w biurze w białym dresie.

Haaland opuści mecze z powodu problemów z udami

Haaland opuścił już kilka meczów w październiku i listopadzie z powodu problemów z biodrami, cztery mecze ligowe, dwa Ligi Mistrzów i jeden puchar. Dortmund przyznał się do porażki z Ajaxem Amsterdam i Sportingiem Lizbona (wszystkie 1:3) w pierwszej lidze, która była decydująca pod koniec fazy grupowej bez Haalanda. Niedawno odbyły się trzy mecze rywalizacyjne z powodu dolegliwości mięśniowych.

READ  Wygląda na to, że rekordziści nałożyli surowe kary na nieszczepionych graczy

Czasami wydaje się, że typowy sportowiec Haaland jest przytłoczony swoją siłą fizyczną, ponieważ robią to tylko przeciwnicy. Od czasu przejścia do Borussii Dortmund doznał ośmiu kontuzji lub siniaków i opuścił 22 mecze – często z BVB grającymi słabiej lub znacznie łatwiejszymi w kalkulacji.

Zimą 2020/21 Haaland był sparaliżowany przez naderwanie włókna mięśniowego przez pięć tygodni, a Borussia wygrała tylko jedno z czterech meczów Bundesligi, które opuścił. Tym razem przegrałem co najmniej 1:2 w RB Lipsk.

Co więcej, uwaga mediów Borussii Dortmund skupia się w dużej mierze na Haaland, któremu pozwolono opuścić klub latem w zamian za klauzulę wyjścia w wysokości 75 milionów euro – i być może tak zrobi. Kiedy Haaland może ponownie wziąć udział w walce o tytuł, jest to coś, czego nie możesz zgadnąć.

– Mamy nadzieję, że Erling jak najszybciej uwolni się od objawów i będzie mógł robić to, co kocha najbardziej: strzelać gole dla BVB – dodała Borussia w oświadczeniu.

Nadzieja jest ostatnią rzeczą, która umrze…

Możesz być zainteresowanym także tym: Strategia Bayernu Monachium: taktyczna dywersyfikacja zamiast zimowych transferów

(SID)

Rose z powodu kontuzji Haalanda: „Złamanie nie jest niewygodne”

Bundesliga

Kryzys LIGAsthenic – Gladbach: czy wina Maxa Eberla?

5 godzin temu

Bundesliga

Strategia Bayernu Monachium: taktyczna dywersyfikacja zamiast zimowych transferów

6 godzin temu

Continue Reading

sport

„Satysfakcjonująca gra!” – Głosy na scenie Werder Brema w Paderborn!

Published

on

PADERBENNE – W burzliwym meczu drugiej ligi SV Werder Brema wygrał 4:3 na wyjeździe z Paderborn 07 po porażce 1:3 w międzyczasie. Sędzia wideo musiał interweniować kilka razy. Komentarz do meczu trenera Werder Uli Wernera, najlepszego strzelca Marvina Dachscha & Co.

Uli Werner (trener SV Werder Brema).: „To była szalona gra. To, co dla nas ważne – i nie musimy tutaj mówić o piłce nożnej ani o drobniejszych szczegółach taktycznych – to fakt, że wróciliśmy po remisie 1:3 w bardzo konkurencyjnym meczu z bardzo silną drużyną Paderborn. To pokazuje morale zespołu, że wierzysz w siebie i trzymasz się omawianych spraw. Ten dzień został nagrodzony i jako zespół możesz się z niego wiele nauczyć”.

Uli Werner o Interwencje wideo sędziego: „To test nerwowy, ale właśnie usłyszałem, że prawdopodobnie wszystkie decyzje będą podejmowane w ten sposób. W związku z tym bardzo dobrze, że dzisiaj odbywało się sędziowanie wideo. Nawet jeśli trzeba się do tego przyzwyczaić, jeśli fan przyjdzie za późno lub wcześnie się rozweselisz – poczujesz się trochę głupio, gdy urządzenie zostanie ponownie włączone. Był dzisiaj taki niesamowity, a temat filmu znów staje się wyjątkowym dramatem”.

Werder Brema wygrywa 4:3 z SC Paderborn – komentarz trenera Ole Wernera and Co.

Kaczor o interwencjach VAR: „Jeśli sędzia wideo poprawi wszystko, musisz go pochwalić. Po to tu jest.”

Ömer Toprak (kapitan SV Werder Brema): „Pięć meczów, pięć zwycięstw, myślę, że to przemawia za trenerem. Jesteśmy dobrym zespołem, ale byliśmy już w pierwszej połowie sezonu. chaosu, także z powodu wszystkich transferów. Jednak zawsze staliśmy razem, nawet jeśli raz po raz mieliśmy niepowodzenia. Teraz mamy wszystkich na pokładzie i oczywiście chcemy wcisnąć gaz. Po 17 meczach w pierwszych pół sezonu wiemy co nadchodzi i wiemy jakie to trudne Widzieliśmy to dzisiaj znowu Skupiamy się na sobie – to najlepsza taktyka Chcemy się doskonalić, wygrywać mecze, wygrywać mecze, wygrywać mecze. do końca zobaczymy, co się stanie.”

READ  Trzy miasta w wyścigu o jego organizację

Komentarze na temat wygranej Werder Brema: Trener Paderborn „cieszył się chorym meczem”

Lukas Kwaśniuk (trener Paderborn)): „Podobał mi się chory mecz przez 90 minut. Ale kiedy przegrywasz taki mecz w plecy, to bardzo boli. Ale sposób, w jaki graliśmy, był naprawdę świetny! Były naprawdę świetne gole z obu stron, ale trochę szczęścia udał się do Bremy”.

* Z materiałami z nieba

Continue Reading

sport

Sofia Goggia doznała poważnej kontuzji kolana po upadku w Cortinie d’Ampezzo – Igrzyska w niebezpieczeństwie

Published

on

Po upadku Goggia została przewieziona do kliniki La Madonnina w Mediolanie, gdzie została zbadana przez zespół medyczny FISI. Lekarze określili rozmiar urazu.

W 2013 roku doznała urazu więzadła krzyżowego w lewym kolanie. W tym czasie wpadła do Lake Louise w Kanadzie, w wyniku czego musiała przejść operację więzadła krzyżowego.

W sobotę mistrzyni olimpijska świętowała swoje szóste osiągnięcie w sezonie i czwarte na stoku Cortiny. W niedzielę 29-letnia Włoszka została ukarana za styl jazdy „wszystko albo nic”: zderzyła się z supergigantką i doznała kolejnej poważnej kontuzji kolana. A to tylko dwa tygodnie przed olimpiadą.

Kitzbühel

Poświęcić gondolę z Królową? Fałszywe historyczne zwycięstwo Rydinga

9 godzin temu

Tydzień temu Goggia wpadła do Zochensee – aw sobotę była bliższa rozstania. Speed ​​Queen zjechała z toru dwukrotnie i po szoku tylko w jednej wrotce – i nadal była o 0,20 sekundy szybsza od Ramony Siebenhofer z Austrii na drugim miejscu.

Upadek Jogji na wideo:

„dla Boga!” Goggia ciężko upada

Walka Goggii

„To była dzika jazda” – powiedział Włoch o sobotnim wyścigu zjazdowym. W niedzielę było bardzo dziko.

„Przepraszam” – powiedział Goggia na stronie internetowej Włoskiego Związku Łyżwiarstwa. – To był przystanek, który nie był potrzebny w tym momencie sezonu – wyjaśnił 29-latek. Jednak lider Pucharu Świata w downhillu był optymistą i wojownikiem.

„Za kilka godzin zacznę fizjoterapię, aby obronić tytuł olimpijski na polu, które kocham najbardziej” – zadeklarował Goggia. Wyścig zjazdowy kobiet na Igrzyskach Olimpijskich rozpocznie się 15 lutego w Pekinie.

Możesz być zainteresowanym także tym: Obawa o Goggię przyćmiewa zwycięstwo Włochów w Cortina

(z identyfikatorem SID)

„Ogromne wiwaty na koniec!” Zwycięstwo Courtoney w Super G

Kitzbühel

Podwójne zwycięstwo Szwajcarii nad Streif: Konfederaci świętują w Kitzbühel

11 godzin temu

Cortina d’Ampezzo

Obawa o Goggię przyćmiewa zwycięstwo Włochów w Cortina

11 godzin temu

READ  Czy jest w pułapce Kovaca w Bayernie?
Continue Reading

Trending