Connect with us

Economy

Jak zautomatyzowana księgowość poprawia efektywność polskiej gospodarki

Published

on

Jak zautomatyzowana księgowość poprawia efektywność polskiej gospodarki

Gospodarka Polski jest jedną z najbardziej dynamicznych i najszybciej rozwijających się w Unii Europejskiej. W 2022 r. PKB Polski osiągnął poziom 688,30 mld dolarów, co oznacza roczny wzrost na poziomie 3,7%. Jednym z czynników składających się na ten sukces jest cyfryzacja i automatyzacja procesów biznesowych.

Księgowość jest istotną funkcją każdej firmy, ponieważ monitoruje sytuację finansową i wyniki firmy oraz umożliwia jej rozwój. Księgowość wymaga jednak dużo czasu, dokładności i wiedzy, co stanowi wyzwanie dla wielu małych i średnich przedsiębiorstw. Według badania Sage z 2017 r. MŚP w Polsce spędzają średnio 217 godzin rocznie na zadaniach administracyjnych, m.in. 86 godzin Oblicza się to metodą księgową. Oznacza to znaczną utratę produktywności i konkurencyjności.

Automatyzacja księgowości

Aby sprostać temu wyzwaniu, coraz więcej polskich firm zwraca się w stronę zautomatyzowanych rozwiązań księgowych, które pomagają im zaoszczędzić czas i pieniądze, ograniczyć błędy i mieć lepszy przegląd. Zautomatyzowane rozwiązania księgowe to programy lub platformy, które przejmują lub upraszczają ręczne zadania księgowe, takie jak zbieranie paragonów, tworzenie faktur, rejestrowanie transakcji, tworzenie raportów lub składanie zeznań podatkowych.

W tym kontekście często wymienia się dostawców usług sevDesk i Lexoffice. Obydwa oferują oprogramowanie, które ułatwia automatyzację księgowości. Jeśli porównasz sevdesk i Lexoffice, zauważysz, że oba narzędzia są pod wieloma względami podobne. Istnieją jednak znaczne różnice w rachunkowości i rozliczeniach płac. A Porównanie sevdesk i Lexoffice Znaleźliśmy to tutaj.

Odsprzedaż np

Polski sektor usług kwitnie. Przykładem branży, która czerpie ogromne korzyści z automatycznej księgowości, jest odsprzedaż. Odsprzedaż to działalność gospodarcza, w ramach której firma kupuje produkty lub usługi od innego dostawcy, a następnie odsprzedaje je klientom końcowym. Podobnie jest z metalami szlachetnymi, gdzie handlarz kupuje srebro tanio i po wyższej cenie Cena srebra Potem został później sprzedany. Odsprzedaż jest w Polsce bardzo popularna. Nie tylko w przypadku metali szlachetnych, takich jak złoto czy srebro. Odsprzedaż jest szczególnie opłacalna w branży modowej, elektronicznej czy oprogramowania. Najpopularniejsza platforma do tego: eBay. Jak dokładnie działa odsprzedaż? Jest to wyjaśnione tutaj.

READ  Dzień Giełdy, wtorek, 16 stycznia 2024 r

Odsprzedaż wymaga jednak starannej księgowości, ponieważ każdy zakupiony i sprzedany produkt lub usługa musi być rejestrowany jako przychód lub wydatek. Ponadto dostawcy muszą obliczyć i zapłacić podatek od wartości dodanej (VAT), jeśli przekroczą określone progi sprzedaży.

Zmniejsz złożoność

Aby zmniejszyć tę złożoność, wielu dostawców korzysta z zautomatyzowanych rozwiązań księgowych, które pomagają im zarządzać finansami i optymalizować podatki. Przykładami tego rozwiązania są wspomniane powyżej narzędzia Lexoffice czy sevDesk. Istnieją również inne narzędzia ułatwiające fakturowanie i księgowość. Oprogramowanie umożliwia sprzedawcom automatyczną rejestrację i rejestrację swoich zakupów i sprzedaży w Polsce poprzez powiązanie ich kont z różnymi platformami handlowymi, takimi jak Allegro, eBay czy Amazon. Można go również używać do łatwego tworzenia i wysyłania faktur, śledzenia płatności i wysyłania przypomnień. Oprogramowanie automatycznie nalicza podatek VAT od każdej transakcji oraz wystawia miesięczne lub kwartalne deklaracje VAT, które można przesłać bezpośrednio do urzędu skarbowego.

Korzystając z programów księgowych takich jak sevDesk czy Lexoffice, dostawcy nie tylko oszczędzają czas i pieniądze w księgowości, ale także zwiększają swoją efektywność i profesjonalizm. Mogą bardziej skoncentrować się na sprzedaży swoich produktów lub usług i zapewnianiu lepszej obsługi swoich klientów. Z badań wynika, że ​​sprzedawcy, którzy zautomatyzowali księgowość, zwiększyli sprzedaż średnio o 30%.

Wniosek

Wzrost zapewnia 38 milionów Polaków. Polska gospodarka jest jedną z najdynamiczniejszych w Europie, dzięki cyfryzacji i automatyzacji procesów biznesowych. Rachunkowość jest dziedziną, która bardzo zyskuje na tym rozwoju, ponieważ zwiększa produktywność i konkurencyjność polskich firm. Przykładem branży czerpiącej korzyści z automatycznej księgowości jest odsprzedaż, która jest bardzo popularna w Polsce.

Korzystając z zautomatyzowanych rozwiązań księgowych, sprzedawcy mogą łatwo i skutecznie zarządzać swoimi finansami i podatkami oraz zwiększać sprzedaż. Powinieneś porównać sevDesk i Lexoffice, a także rozważyć inne narzędzia, aby móc podjąć właściwą decyzję.

READ  Stale aktualizujemy dla Ciebie te sześć tematów

Księgowość jest istotną funkcją każdej firmy, ponieważ monitoruje sytuację finansową i wyniki firmy oraz umożliwia jej rozwój. Księgowość wymaga jednak dużo czasu, dokładności i wiedzy, co stanowi wyzwanie dla wielu małych i średnich przedsiębiorstw. Według badania Sage z 2017 r. MŚP w Polsce spędzają średnio 217 godzin rocznie na zadaniach administracyjnych, z czego 86 godzin na księgowości. Oznacza to znaczną utratę produktywności i konkurencyjności.

/Treść partnera/


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Tyle obecnie kosztują subskrypcje standardowe i premium

Published

on

Tyle obecnie kosztują subskrypcje standardowe i premium

Można było się tego spodziewać i nadal jest to zaskoczeniem. To tyle od teraz Abonament Netflix jest również droższy w Niemczech. Przynajmniej jeśli nie chcesz oglądać reklam. Zmiana nie została ogłoszona w oficjalnym ogłoszeniu, ale można ją znaleźć na stronach pomocy usługi przesyłania strumieniowego.

Podwyżka cen: Oto nowe ceny Netflix na rok 2024

Podwyżka ceny dotyczy abonamentów Standard i Premium i obowiązuje od razu w przypadku nowych abonamentów. Informacja ta pojawia się na stronie informacyjnej serwisu Netflix. Reklamy nie mają wpływu na model subskrypcji.

Oto, ile kosztuje Netflix: taryfy w skrócie

  • Abonament standardowy z reklamami: 4,99 € miesięcznie – pozostaje bez zmian
  • Abonament standardowy: Rośnie od 12,99 € 13,99 €/miesiąc
  • Subskrypcja premium: Podwyżki od 17,99 euro 19,99 €/miesiąc

Zrzut ekranu strony pomocy serwisu Netflix przedstawiającej nowe ceny

Standardowy abonament przy dwóch urządzeniach i rozdzielczości Full HD zwiększa się o 1 euro miesięcznie. Subskrypcja premium z 4 urządzeniami i Ultra HD kosztuje dodatkowo 2 euro. Jeśli chcesz roczną subskrypcję premium Netflix, płacisz teraz około 240 euro.

Ponadto istnieją koszty, które mogą zostać poniesione Dodatkowi członkowie Powstańcie, którzy nie należą do rodziny. Za to pobierana jest opłata w wysokości 4,99 EUR miesięcznie za członka. Szczegóły można znaleźć tutaj Strona informacyjna Z serwisu streamingowego.

Więcej wiadomości o Netfliksie:

Co się stanie, jeśli masz już subskrypcję?

O ile nie zostanie ogłoszone inaczej, dla osób, które posiadają już aktywną subskrypcję Netflix, nic się nie zmieni. Jeśli jednak zmienisz taryfę, musisz liczyć się z nową strukturą cen.

długoterminowy Podwyżka prawdopodobnie dotknie również obecnych klientów. W przeszłości usługa przesyłania strumieniowego w pewnym momencie dawała klientom możliwość zaakceptowania nowej ceny, zmiany taryfy lub rezygnacji z subskrypcji.

READ  Ambasada oskarża Melnyka o bagatelizowanie Holokaustu

Dlaczego ceny rosną teraz?

Krok l Podwyżka cen Netflixa Nie jest to niespodzianką. Już w zeszłym roku podjęto działania przeciwko powszechnemu udostępnianiu haseł. Następnie serwis streamingowy w Niemczech zrezygnował z podstawowego abonamentu, który kosztował 7,99 euro. Tymczasem Netflix w ostatnich miesiącach podnosił ceny w takich krajach jak Wielka Brytania, Francja i Stany Zjednoczone. Wzrost cen w Niemczech był tylko kwestią czasu.

Podwyżki cen i inne środki stanowią między innymi część wysiłków serwisu przesyłania strumieniowego mających na celu zaradzenie znaczącym kosztom produkcji seriali, filmów i programów po stronie przychodów.

Wskazówka dotycząca transmisji:

Podcast na temat: Czy Netflix nadal jest tego wart?

Polecane treści redakcyjne

W tym momencie znajdziesz zawartość zewnętrzną, co kończy artykuł. Możesz go ponownie wyświetlić i ukryć jednym kliknięciem.

W strumieniu podcastu Moviepilot prezentujemy je Argumenty za i przeciw Netfliksowi oraz wyjaśnienie działań podjętych przeciwko udostępnianiu konta. Przyglądamy się również angażującym treściom, które nadal oferuje usługa przesyłania strumieniowego, i dochodzimy do odpowiedzi: zrezygnować czy nie?

Continue Reading

Economy

Zarobki prezesów DAX: Najlepiej zarabia prezes Mercedesa z 12,7 mln euro | pieniądze

Published

on

Zarobki prezesów DAX: Najlepiej zarabia prezes Mercedesa z 12,7 mln euro |  pieniądze

Sie leiten die größten deutschen Unternehmen, dafür werden sie auch fürstlich entlohnt.

Drei Bosse kassierten über zehn Millionen Euro im letzten Jahr. Und es gibt einen heimlichen Gewinner, der es nicht in die Top-Drei geschafft hat.

Spitzenreiter Mercedes Boss Ola Källenius

Ola Källenius bei der Jahrespressekonferenz im Februar vor einer elektrischen Mercedes G-Klasse

Foto: picture alliance/dpa

Der Topverdiener unter den Dax-Vorständen ist Mercedes-Boss Ola Källenius (54). Im vergangenen Jahr verdiente der Manager satte 12,74 Millionen Euro inklusive Boni.

Der gebürtige Schwede überholte 2023 Deutsche-Börse-Chef Theodor Weimer, der aber mit 10,60 Millionen Euro knapp vor Belen Garijo von Chemie- und Pharmakonzern Merck (10,53 Millionen) bleibt. Nur das Trio knackt die Zehn-Millionen-Marke.

Im Dax werden die 40 größten deutschen Unternehmen gebündelt. Die Fixgehälter machen bei den Vorständen in der Regel nur einen Bruchteil der Vergütung aus. Der Löwenanteil entfällt auf Boni für die Leistung des abgelaufenen Jahres und auf Boni, die einen Zeitraum von drei bis vier Jahren umfassen.

Chart: Die Gehälter der Dax-Bosse – Infografik

Größtes Unternehmen heißt nicht höchstes Gehalt

Christian Klein übernahm nach seiner Stelle als Co-CEO von SAP das alleinige CEO-Amt im April 2020

Christian Klein übernahm nach seiner Stelle als Co-CEO von SAP das alleinige CEO-Amt im April 2020

Foto: picture alliance/dpa

Nach Unternehmenswert ist der Softwarehersteller SAP das größte Unternehmen im Dax. Der Boss Christian Klein (43) belegt Platz Nummer 11 mit einem Einkommen von 7,16 Millionen Euro 2023. Der ausgeschiedene SAP-Finanzchef Luka Mucic (52) erhielt sogar 9,6 Millionen Euro Abfindung.

Der „heimliche“ Gewinner Adidas Boss Gulden

Bjørn Gulden, Adidas-Boss, im Trainingslager der deutschen Frauennationalmannschaft für die WM 2023

Bjørn Gulden, Adidas-Boss, im Trainingslager der deutschen Frauennationalmannschaft für die WM 2023

Foto: picture alliance/dpa

Adidas-Chef Bjørn Gulden (58) liegt mit einer Vergütung von 9,18 Millionen Euro zwar nur auf Platz fünf. Der Norweger erhielt aber nach dem Wechsel vom kleineren Sportartikelhersteller Puma als eine Art Antrittsprämie zusätzlich fast 11.900 Adidas-Aktien.

Adidas bezahlte für die Aktien inklusive Steuern 3,88 Millionen Euro. Macht insgesamt 13,06 Millionen Euro, damit wäre der Adidas-Boss Gulden der Spitzenreiter.

Allerdings müsste Gulden dafür seine Aktien noch zu Geld machen, dafür würde aber einiges an Steuern anfallen.

READ  Dotyczy to Aldi, Kaufland, Lidl i innych
Continue Reading

Economy

Przedsiębiorstwo budowy maszyn jest niewypłacalne – światowy lider rynku z Niemiec jest w stanie upadłości

Published

on

Przedsiębiorstwo budowy maszyn jest niewypłacalne – światowy lider rynku z Niemiec jest w stanie upadłości
  1. Strona główna
  2. Praca

Naciska

Tradycyjna firma napotkała trudności finansowe. Lider światowego rynku zatrudniający 500 pracowników został zmuszony do ogłoszenia upadłości w Heilbronn.

Heilbronn – W Niemczech fala bankructw znanych i tradycyjnych firm nie ustała. Upadłość jednego z gigantów branży budowlanej wywołała prawdziwe trzęsienie ziemi. Napięta sytuacja doprowadziła nawet do 30 bankructw w ciągu jednego tygodnia. Jednak niepowodzenia zdarzają się także w innych branżach.

Bankructwo zmuszona została między innymi do ogłoszenia upadłości znanego specjalisty w dziedzinie ciepłownictwa, podobnie jak niemiecka sieć spożywcza. Gigant branży modowej mógł popaść w bankructwo także dlatego, że firma wpadła w kłopoty finansowe. Ale teraz stała się także jednym z liderów rynku światowego w swojej branży. We wtorek w Heilbronn zmuszona została do ogłoszenia upadłości znana niemiecka firma z branży inżynierii mechanicznej.

Znana firma Illig zajmująca się inżynierią mechaniczną jest niewypłacalna – światowy lider rynku ma kłopoty od czasów Corony

Ponieważ przedsiębiorstwo zajmujące się inżynierią mechaniczną w Heilbronn-Illig jest niewypłacalne. Trudności finansowe tradycyjnej firmy doprowadziły już do trudności finansowych podczas pandemii korony. Teraz firma, będąca jednym z liderów światowego rynku w dziedzinie budowy maszyn do pakowania i termoformowania, została zmuszona do złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości do Sądu Okręgowego w trybie samorządowym. Sąd Okręgowy zgodził się we wtorek (9 kwietnia).

Jeden ze światowych liderów rynku opakowań i termoformowania pochodzi z Niemiec. Jednak ze względu na sytuację popytową tradycyjna firma z Heilbronn musi rozpocząć postępowanie upadłościowe. (Awatar) © Klaus-Dietmar Gabbert

Nie jest jeszcze do końca jasne, co będzie dalej z Elijem. Pewne jest jednak: „Firmy nie należy rozbijać. „To jasne” – mówi Michael Unser, starszy przedstawiciel IG Metall Heilbronn-Neckarsulm SWR. Teraz ważne jest, aby znaleźć inwestora i potrzebne są nowe, dodatkowe środki. „Jest praca” – kontynuował Unser.

Przedsiębiorstwo budowy maszyn Illig ogłasza upadłość – dotyczy to 500 pracowników

We wtorek o złożeniu wniosku o upadłość powiadomiono ponad 500 pracowników centrali w Heilbronn-Sontheim. Dla pracowników oznacza to, że działalność będzie kontynuowana normalnie – przynajmniej przez następne trzy miesiące.

READ  Dzień Giełdy, wtorek, 16 stycznia 2024 r

„Trzeba teraz ustalić, co stanie się dalej” – kontynuował Unser. Jednakże IG Metall pragnie wspierać pracowników i zapewnić zachowanie miejsc pracy na przyszłość.

Tradycyjna firma Illig musi ogłosić upadłość – powodem jest niechęć klientów

Michael Anser przyczyny, które skłoniły założoną w 1946 roku firmę do ogłoszenia upadłości, widzi w niechęci klientów do zakupów i trudnej sytuacji ekonomicznej. Dlatego 500 pracowników nie ma innego wyjścia, jak tylko poczekać i zobaczyć, co stanie się dalej z ekspertem ds. systemów narzędziowych. Podobnie jak pracownicy tradycyjnej firmy w Bawarii, która niedawno ponownie ogłosiła upadłość.

Wydaje się jednak, że w przypadku upadłości spółka z Heilbronn będzie polegać na samorządzie. Inżynier mechanik chce dokończyć restrukturyzację i znaleźć inwestora, który odwróci sytuację.

Continue Reading

Trending