Connect with us

Top News

Eles wkracza do Polski – jednego z najszybciej rozwijających się rynków energii odnawialnej w Europie

Published

on

Haslehome, Szwecja, 23 marcar & D2021

Eles rozpoczyna działalność w Polsce, która jest najszybciej rozwijającym się rynkiem energii odnawialnej. Wejście na rynek opiera się na strategii rozwoju firmy. Polska jest obecnie jednym z krajów europejskich, które w dużym stopniu opierają się na energetyce opartej na paliwach kopalnych, co zapewnia doskonałe możliwości biznesowe dla doświadczonych deweloperów projektów, takich jak Elus. Eles wyznaczyła Daniela Larsona na stanowisko Country Managera do prowadzenia operacji w Polsce.

Polski rynek oferuje doskonałe możliwości wytwarzania odnawialnej energii elektrycznej. Polska jest jednym z najbardziej skamieniałych krajów w Europie, gdzie węgiel stanowi 70 procent produkcji energii elektrycznej. Hrabstwo planuje osiągnąć zobowiązanie w zakresie polityki klimatycznej do zamknięcia wszystkich kopalni węgla do 2049 roku. Obecnie odnawialne źródła energii dostarczają około 18% energii elektrycznej. Eles widzi ogromne możliwości biznesowe w tym przejściu na wytwarzanie energii, głównie w oparciu o energię słoneczną pochodzącą z węgla oraz przybrzeżną energię wiatrową i morską. Już w 2020 roku Polska jest europejskim krajem, który stworzył czwartą elektrownię słoneczną i prognozy nadal wykazują wzrost. Obecnie zajmuje dziewiąte miejsce pod względem energetyki wiatrowej w Europie. Eles chce przyczynić się do rozwoju, budowy, sprzedaży i zarządzania aktywami obiektu po możliwie najniższych kosztach z korzyścią dla polskiego przemysłu i polskich konsumentów. Elas skoncentruje się zarówno na energii wiatrowej z oceanów, jak i na oceanach, a także na PV.

Eles wyznaczyła Daniela Larsona do prowadzenia operacji w Polsce. Larsen, który od wielu lat mieszka w Polsce, przyjeżdża do Elas z siedziby szwedzkiej ambasady w Warszawie. W ambasadzie opiekował się biznesem w Szwecji oraz wsparciem dla inwestorów w Polsce. Koncentruje się na projektach związanych z energią i klimatem. Larson był wcześniej szefem biznesu w Szwecji w Polsce, Rumunii i na Ukrainie.

– Bardzo ekscytujące będzie prowadzenie i prowadzenie operacji Elas w Polsce. Firma Eles ma duży potencjał na rynku i ma wszelkie szanse, by odnieść sukces w niezbędnej transformacji polskiego rynku energii Mówi Daniel Larson, menedżer tego kraju w Polsce.

READ  Okres powojenny: Kiedy Emland był polską strefą okupacyjną

-Ilus zidentyfikował potencjał wzrostu w Polsce, a wejście na polski rynek jest zgodne z naszymi ambicjami wzrostu. Tak się cieszę z naszego powodu Daniel Larson i Iam wyznaczyli Eles do zaistnienia na jednym z najbardziej ekscytujących europejskich rynków energii odnawialnej i magazynowania energii. Z niecierpliwością czekam na oferowanie naszym klientom konkurencyjnych inwestycji w Polsce Mówi dyrektor generalny Ellisa Per Vittalison.

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji:

Per Vitalison, CEO, +46 70-265 16 15
Johann Hummerquist, szef komunikacji, +46 720 50 59 11

O firmie Eles:
Eles Wind AB jest jednym z wiodących deweloperów energetyki wiatrowej w Skandynawii. Elus działa w pełnym łańcuchu wartości, od opracowywania projektów typu green field po budowę i eksploatację farm wiatrowych. Eelus oferuje atrakcyjne i konkurencyjne inwestycje dla lokalnych i międzynarodowych inwestorów w krajach skandynawskich i bałtyckich, a także w Stanach Zjednoczonych. Założone w 1990 roku turbiny wiatrowe Elus 653 mają moc około 1 370 MW. Firma Eles podpisała umowy na około 1400 MW usług zarządzania aktywami, z czego 905 MW działa.

Eels Wind AB ma 41 000 udziałowców. Akcje Eles są notowane na giełdzie Nasdaq Stockholm.

Więcej informacji o firmie Eles można znaleźć na stronie www.eolusvind.com

Połączyć

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Wypadek na A8 w pobliżu Pforzheim: Wypadek w złym kierunku – 3 zabitych! – Wiadomości krajowe

Published

on

Pforzheim (Badenia-Wirtembergia) – Poważny wypadek na A8 w pobliżu Pforzheim. Powód: jazda pod prąd! Około 3.45 w niedzielę 35-letni mężczyzna wyjechał swoim peugeotem z parkingu Yes Campfellback w kierunku przeciwnym do drogi na autostradzie.

Zderzył się czołowo z kierowcą Renault i przejechał prawie cztery kilometry – w samochodzie jadło czterech młodych mężczyzn, z których dwóch zginęło na miejscu zdarzenia.

Frank Weber z policji w Pforzheim w BILD: „Kierowca Renault (28) i pilot (24) zginęli w ataku z przodu. Kolejni 28-latek i 33-latek siedział z tyłu pojazdu. zostały przewiezione do szpitali.”

Kierowca, który pojechał niewłaściwą drogą, również doznał poważnych obrażeń. Według policji inny kierowca początkowo skarżył się, że kierowca Peugeota jest podejrzany o prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu.

Weber: „Służby ratunkowe natychmiast zaczęły szukać samochodu, ale początkowo nie mogły go nigdzie znaleźć.

Według raportów BILD, musiało być kilka telefonów alarmowych, ponieważ przyczyna wypadku została później zauważona przez „niebezpieczny styl jazdy”.


Tylko kupa śmieci: na A8 zgubiony kierowca zderzył się z nadjeżdżającym samochodem, zabijając trzech, a dwóch poważnie raniąc.Zdjęcie: Marcus Rod / INSATS-Report24


Całkowicie uszkodzony samochód kierowcy, który pojechał niewłaściwą drogą

Całkowicie uszkodzony samochód kierowcy, który pojechał niewłaściwą drogąZdjęcie: Marcus Rod / DBA


W tym Renault zginęły dwie osoby

W tym Renault zginęły dwie osobyZdjęcie: Marcus Rod / INSATS-Report24


Dokładny przebieg wypadku jest teraz określony

Dokładny przebieg wypadku jest teraz określonyZdjęcie: 7aktuell.de/Alexander Hald

Autobahn 8 jest obecnie całkowicie zamknięty między Pforzheim-Ost i Pforzheim-Nord. Na służbie są ratownicy i policja.

Świadkowie, którzy mogą udzielić informacji o przebiegu wypadku lub stylu jazdy 35-latka, proszeni są o kontakt z Policją Drogową w Pforzheim pod numerem 07231 125810.

READ  Raport: Gwałtowny wzrost nielegalnej imigracji do Niemiec przez Białoruś
Continue Reading

Top News

Siostry Schmidtstorp wracają do Polski / Sumo srebro i brąz

Published

on

Daniela Schmidtstorp weszła na ring w kategorii wagowej 73 kg, rzucając na ring swoją przeciwniczkę Lenę Andrezek w pierwszej walce, dzięki czemu była w stanie wygrać walkę. Porażkę musiał przyznać Olivii Klegolskiej, która później w drugiej walce zdobyła złoty medal, ale w trzeciej walce potężnym kopnięciem rzucił na parkiet Agatę Sorosuchę. Zachował się srebrny medal w wadze -73 kg.

Kerstin Schmidtstorp i Johanna Schumann weszły na ring, aby zebrać kluczowe punkty rankingowe na Igrzyska Światowe 2022 w kategorii wagowej 80 kg. Johanna Sooman zmierzyła się z Ukrainką Anną Fomitską, tym razem Johanna nie znalazła przeciwko niej żadnej techniki i musiała zaakceptować porażkę. W kolejnej walce zmierzył się z Aleksandrą Grigile z Polski. Niestety Johanna doznała kontuzji kolana i została wykluczona z meczu. W długiej walce o sumo, Kerstin Schmidtstarp była w stanie rzucić na parkiet silną mistrzynię Europy juniorów Irinę Hrebenziu z harai koshi. W starciu z byłą mistrzynią Europy i świata Anną Alexandrovą z Rosji, przegrała i Kerstin Schmidtstarp musiała przejść do rundy pocieszenia, ale brąz wciąż był w zasięgu. Chęć odniesienia sukcesu i chęć konsolidacji ważnych punktów powstałych w ciągu trzech lat sprawiły, że Kerstin wyrosła poza siebie. Wygrała brązowy medal w meczu o brązowy medal z Aleksandrą Krikel z Polski.

„Kogut” w koszyku w ten weekend Jerk Frischmann z Babelsberg walczył do 115 kg. Jak zawsze Draw przywiózł mu Waję Duri z Ukrainy, a ten silny, młody zawodnik był magiczną atrakcją dla Jork na wiele meczów. Walki z nim nasilają się coraz bardziej, ale to nie wystarczy, by wygrać. Ale został wciągnięty do rundy komfortu i był w stanie ukończyć na 7. miejscu.

Wszyscy zawodnicy zmierzyli się z wyzwaniem dywizji otwartej, w której wspólnie walczyły wszystkie kategorie wagowe. Daniela, która waży zaledwie 72 kg, była jednym z najlżejszych i najcięższym zawodnikiem turnieju został wylosowany. To właśnie sprawia, że ​​ta kategoria wagowa jest tak wyjątkowa, szybkość i zwinność Danieli mierzy się z wagą i wzrostem polskiej rywalki Susannah Kristek. To jest to, co publiczność chce zobaczyć i sprawić, by sumo było wyjątkowe i przyjemne. Daniela próbowała unikać przeciwnika i być nękana przez Suparisa (stopy/stopy z płaską dłonią na klatce piersiowej przeciwnika). Dopiero gdy Susanna Cristek ją złapała, Daniela została wyrzucona z ringu. Susannah Kristek jest aktualną bliźniaczą mistrzynią Europy juniorów w 2021 roku!

READ  Corona w Dolnej Saksonii: wariant delta wykryty 125 razy | NDR.de - Aktualności

Kerstin nie odniosła łatwego zwycięstwa z mistrzynią świata Herveid Ivaną Berezovską. Udało jej się jednak walczyć aż do małego finału w finale Hope, gdzie przegrała po wielkiej bitwie z Ukrainą przeciwko Victorii Sark. 5 miejsce w tak mocnej konkurencji, szaleństwo!

Jர்க்rg Frischmann walczył z ufnością o zwycięstwo nad Węgrem Patrickiem Pusasem, który nie wydawał się być kontuzjowany, a tym samym George wygrał, ponieważ Georgia była w finale przeciwko Kadyksowi. To naprawdę wyrzuciło komentarz z twarzy Jurki Subarisa. J ஜோrg przeszedł do rundy pocieszenia, wciąż mając nadzieję na zwycięstwo nad Cockpipe Miko-Logic of Poland. Niestety kolejny najsilniejszy Gruzin był w kolejnej walce i pozwolił eksplodować naszemu marzeniu o otwartym medalu z mężczyznami. Dobre 7 miejsce z emocjonującymi walkami to dobry wynik.

Na zakończenie imprezy jury nominowało sportowca, który miał odebrać targową nagrodę sportową ufundowaną przez Ambasadora Japonii z Polski! Brandenburg Sumotory Jurk Frishman otrzymał nagrodę, ponieważ traktuje swoich kolegów z drużyny z szacunkiem, niezależnie od tego, czy wygrają, czy przegrają. Ta nagroda jest warta więcej niż jakikolwiek złoty medal, twoje własne rozsądne zachowanie sportowe zostanie zauważone i będziesz postrzegany jako wzór do naśladowania.

Sędziami obok ringu były Elke Novak i Jana Harbart. Delegacji przewodniczyli dyrektor sportowy Wolfgang Jacquesward i trener Sandra Coppen-Jacquesward.

Od 11 rano 9 października Brandenburger będzie miał okazję zobaczyć fragmenty europejskiej elity walki sumo w Trifelderhall w Braisenberg und der Howell’s Wisenveck. Do tej pory zgłosiły się już Francja, Włochy, Rosja, Węgry, Polska, Wielka Brytania i Ukraina.

Continue Reading

Top News

Polska wygrywa ze standardowym pistoletem

Published

on

1. Tomas Partnick (POL), 2. Carls Olson (Szwecja), 3. Olson Stephen (DEN)

Polar Thomas Bartnik wygrał zimą finał Pucharu Europy ze standardową bronią na dystansie 300 metrów. Najlepsze szóste miejsce w Szwajcarii wywalczył Pascal Packman.

Od 24 do 26 września strzelnica Winter O’Hareball będzie mekką najlepszych europejskich snajperów na 300 metrów z ośmiu krajów. Tomas Bartnik wygrał trzyetapowy turniej z 591 punktami, więc Polak wyrównał rekord Europy ustanowiony przez Austriaka Bernharda Pickela. Srebro powędrowało do Danii ze Szwedem Carlem Olsonem (589) i Stephenem Olsonem o brąz (588). .

Najlepszy Szwajcar na szóstym miejscu
Siedmiu szwajcarskich snajperów rywalizowało ze standardowymi działami w piątek rano. Najlepszy był Pascal Packman na szóstym miejscu z 585 punktami. Pogman stracił kilka punktów, zwłaszcza na trybunie, dwie serie po 95 punktów w każdej. Gilles Dufox pozostaje w tyle z 583 pierścieniami. Sylvia Kignard i John Lokpihler zajęli odpowiednio 13. i 14. miejsce. Sandro Grouter, Sasha Tongi i Rafael Prouter zajmują 16, 20 i 21 miejsce.

Jutro, w sobotę, na pokazie zimowym odbędą się zawody z pistoletu 300m 3×40. Finał Pucharu Europy kończy się w niedzielę.

READ  Okres powojenny: Kiedy Emland był polską strefą okupacyjną
Continue Reading

Trending