Connect with us

Top News

Polska dąży do ochrony sojuszników z NATO – wirusa Corona – przed Politico

Published

on

W walce z COVID Polska awansuje z bezpieczeństwem zbiorowym – zresztą do kwatery NATO.

Polski rząd dostarczy około 3500 dawek szczepionki Oxford / Astrogeneca – Sekretarz Generalny Jens Stoltenberg potwierdził w poniedziałek, że wszyscy pracownicy NATO w siedzibie głównej w Brukseli są już szczepieni przeciwko braku szczepień w ramach programów krajowych.

NATO wcześniej oświadczyło, że przestrzega narodowego programu szczepień Belgii jako kraju przyjmującego – zgodnie z normalnym protokołem dyplomatycznym – i że pracownicy będą szczepieni zgodnie z belgijskimi przepisami, dając pierwszeństwo różnym czynnikom ryzyka i grupom wiekowym.

Jednak w poniedziałek, przed spotkaniem ministrów spraw zagranicznych NATO w tym tygodniu, Stoltenberg potwierdził zaskakujące doniesienia, że ​​Polska wkrótce będzie szczepić pracowników NATO.

„Jestem wdzięczny Polsce za gotowość zapewnienia szczepionek przeciwko COVID-19” – powiedział na konferencji prasowej przed ministrem. „Myślę, że to dowodzi, że Polska jest bardzo cennym sojusznikiem i krajem przyjaznym, gotowym na wiele sposobów wspierać wysiłki NATO. Solidarność i regresja są sercem naszego sojuszu, a polskie ustępstwo to potwierdza”.

Dodał: „Polska to silny i niezawodny sojusznik, który od wybuchu epidemii zapewnia sprzęt medyczny, personel i wiedzę fachową wielu partnerom i współpracownikom. To naprawdę kolejny przykład tego, jak Polska przyczynia się do zarządzania skutkami epidemii i wspierania NATO. To zbiorowa walka i razem jesteśmy silni. Szczepionki pomogą i wesprą naszą misję w kwaterze głównej NATO. ”

Dyplomaci zapowiedzieli, że zastrzyki zostaną przeprowadzone w najbliższy weekend po wyjeździe ministrów spraw zagranicznych, a kwatera zostanie zabezpieczona przed szczytem NATO, który ma odbyć się w czerwcu.

Z jednej strony to posunięcie Polski można uznać za żenujące dla Belgii, która, podobnie jak wiele krajów UE, wolno szczepi swoich obywateli i mieszkańców, pomimo dobrze rozwiniętego przemysłu farmaceutycznego. Jednak na innym poziomie można pochwalić Belgię za odmowę nadania priorytetu personelowi NATO nad innymi, którzy mogą cierpieć na poważną chorobę.

READ  Wybory federalne 2021: Bosbag nie chce już prowadzić kampanii na rzecz CDU

Przedstawiciel NATO powiedział, że polski wysiłek pomoże Belgii, czego sojusz nie musi robić. „Pomoże to zapewnić kontynuację podstawowych prac NATO i zmniejszyć obciążenie belgijskiego systemu opieki zdrowotnej” – powiedział urzędnik.

Sytuacja była tak delikatna, że ​​sojusznicy z NATO byli zwolnieni z szczepień personelu w kwaterze głównej pracującej na lokalnych kontraktach na podstawie porozumienia z rządem belgijskim, mimo że posła-ambasadorzy otrzymywali szczepienia przesłane przez ich rządy.

Firmy unijne przyjęły ostrożne podejście, dotychczas trzymane blisko belgijskich przepisów krajowych, obawiając się, że politycy i urzędnicy państwowi zostaną oskarżeni o szukanie nieracjonalnego priorytetu.

Ta sytuacja jest ważna dla polityków, zwłaszcza tych, których uważa się za niezbędnych pracowników, dla kontynuacji działań rządu. Wielu takich funkcjonariuszy nie może pracować w domu, aw niektórych przypadkach musi podróżować w sprawach rządowych. Mimo to władze niechętnie przeprowadzają szczepienia na oczach obywateli.

Polska zaczęła od najszybszych programów szczepień w UE, ale w ostatnich tygodniach jej tempo spada. W niedzielę podano tylko 9 795 szczepionek – co daje łącznie 5 026 182 szczepionek w kraju. W Polsce rośnie liczba nowych przypadków COVID, a rząd w zeszłym tygodniu narzucił surowsze przepisy w całym kraju.

Przedstawiciel NATO powiedział, że Polska dostarczy około 3500 dawek, a szczepionki zostaną dostarczone w dwóch turach, wspólnym wysiłkiem przedstawicieli NATO i Polski, co nastąpi w ten weekend. Szczepionki zostaną rozesłane do całego personelu sztabu NATO, w tym delegacji krajowych.

„NATO nie ma własnej szczepionki” – powiedział urzędnik. Urzędnik i dwaj dyplomaci wezwali Belgię do współpracy w tych wysiłkach.

„Współpracujemy bardzo blisko z Belgią, cennym sojusznikiem od czasu wybuchu epidemii, i nadal to robimy” – powiedział urzędnik NATO. „Wszystkie wysiłki związane ze szczepieniami przyczyniają się do naszej stałej gotowości i zwiększonego regresu jako partnerstwa”.

Hans van der Purchard i John Sienski przyczynili się do powstania raportu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Wypadek na A8 w pobliżu Pforzheim: Wypadek w złym kierunku – 3 zabitych! – Wiadomości krajowe

Published

on

Pforzheim (Badenia-Wirtembergia) – Poważny wypadek na A8 w pobliżu Pforzheim. Powód: jazda pod prąd! Około 3.45 w niedzielę 35-letni mężczyzna wyjechał swoim peugeotem z parkingu Yes Campfellback w kierunku przeciwnym do drogi na autostradzie.

Zderzył się czołowo z kierowcą Renault i przejechał prawie cztery kilometry – w samochodzie jadło czterech młodych mężczyzn, z których dwóch zginęło na miejscu zdarzenia.

Frank Weber z policji w Pforzheim w BILD: „Kierowca Renault (28) i pilot (24) zginęli w ataku z przodu. Kolejni 28-latek i 33-latek siedział z tyłu pojazdu. zostały przewiezione do szpitali.”

Kierowca, który pojechał niewłaściwą drogą, również doznał poważnych obrażeń. Według policji inny kierowca początkowo skarżył się, że kierowca Peugeota jest podejrzany o prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu.

Weber: „Służby ratunkowe natychmiast zaczęły szukać samochodu, ale początkowo nie mogły go nigdzie znaleźć.

Według raportów BILD, musiało być kilka telefonów alarmowych, ponieważ przyczyna wypadku została później zauważona przez „niebezpieczny styl jazdy”.


Tylko kupa śmieci: na A8 zgubiony kierowca zderzył się z nadjeżdżającym samochodem, zabijając trzech, a dwóch poważnie raniąc.Zdjęcie: Marcus Rod / INSATS-Report24


Całkowicie uszkodzony samochód kierowcy, który pojechał niewłaściwą drogą

Całkowicie uszkodzony samochód kierowcy, który pojechał niewłaściwą drogąZdjęcie: Marcus Rod / DBA


W tym Renault zginęły dwie osoby

W tym Renault zginęły dwie osobyZdjęcie: Marcus Rod / INSATS-Report24


Dokładny przebieg wypadku jest teraz określony

Dokładny przebieg wypadku jest teraz określonyZdjęcie: 7aktuell.de/Alexander Hald

Autobahn 8 jest obecnie całkowicie zamknięty między Pforzheim-Ost i Pforzheim-Nord. Na służbie są ratownicy i policja.

Świadkowie, którzy mogą udzielić informacji o przebiegu wypadku lub stylu jazdy 35-latka, proszeni są o kontakt z Policją Drogową w Pforzheim pod numerem 07231 125810.

READ  Powodzie w Saksonii i Bawarii: ostrzeżenie o katastrofie wydane w Perchdeskatan
Continue Reading

Top News

Siostry Schmidtstorp wracają do Polski / Sumo srebro i brąz

Published

on

Daniela Schmidtstorp weszła na ring w kategorii wagowej 73 kg, rzucając na ring swoją przeciwniczkę Lenę Andrezek w pierwszej walce, dzięki czemu była w stanie wygrać walkę. Porażkę musiał przyznać Olivii Klegolskiej, która później w drugiej walce zdobyła złoty medal, ale w trzeciej walce potężnym kopnięciem rzucił na parkiet Agatę Sorosuchę. Zachował się srebrny medal w wadze -73 kg.

Kerstin Schmidtstorp i Johanna Schumann weszły na ring, aby zebrać kluczowe punkty rankingowe na Igrzyska Światowe 2022 w kategorii wagowej 80 kg. Johanna Sooman zmierzyła się z Ukrainką Anną Fomitską, tym razem Johanna nie znalazła przeciwko niej żadnej techniki i musiała zaakceptować porażkę. W kolejnej walce zmierzył się z Aleksandrą Grigile z Polski. Niestety Johanna doznała kontuzji kolana i została wykluczona z meczu. W długiej walce o sumo, Kerstin Schmidtstarp była w stanie rzucić na parkiet silną mistrzynię Europy juniorów Irinę Hrebenziu z harai koshi. W starciu z byłą mistrzynią Europy i świata Anną Alexandrovą z Rosji, przegrała i Kerstin Schmidtstarp musiała przejść do rundy pocieszenia, ale brąz wciąż był w zasięgu. Chęć odniesienia sukcesu i chęć konsolidacji ważnych punktów powstałych w ciągu trzech lat sprawiły, że Kerstin wyrosła poza siebie. Wygrała brązowy medal w meczu o brązowy medal z Aleksandrą Krikel z Polski.

„Kogut” w koszyku w ten weekend Jerk Frischmann z Babelsberg walczył do 115 kg. Jak zawsze Draw przywiózł mu Waję Duri z Ukrainy, a ten silny, młody zawodnik był magiczną atrakcją dla Jork na wiele meczów. Walki z nim nasilają się coraz bardziej, ale to nie wystarczy, by wygrać. Ale został wciągnięty do rundy komfortu i był w stanie ukończyć na 7. miejscu.

Wszyscy zawodnicy zmierzyli się z wyzwaniem dywizji otwartej, w której wspólnie walczyły wszystkie kategorie wagowe. Daniela, która waży zaledwie 72 kg, była jednym z najlżejszych i najcięższym zawodnikiem turnieju został wylosowany. To właśnie sprawia, że ​​ta kategoria wagowa jest tak wyjątkowa, szybkość i zwinność Danieli mierzy się z wagą i wzrostem polskiej rywalki Susannah Kristek. To jest to, co publiczność chce zobaczyć i sprawić, by sumo było wyjątkowe i przyjemne. Daniela próbowała unikać przeciwnika i być nękana przez Suparisa (stopy/stopy z płaską dłonią na klatce piersiowej przeciwnika). Dopiero gdy Susanna Cristek ją złapała, Daniela została wyrzucona z ringu. Susannah Kristek jest aktualną bliźniaczą mistrzynią Europy juniorów w 2021 roku!

READ  Poszkodowani politycy i urzędnicy: Rosja oskarża Polskę o cyberataki

Kerstin nie odniosła łatwego zwycięstwa z mistrzynią świata Herveid Ivaną Berezovską. Udało jej się jednak walczyć aż do małego finału w finale Hope, gdzie przegrała po wielkiej bitwie z Ukrainą przeciwko Victorii Sark. 5 miejsce w tak mocnej konkurencji, szaleństwo!

Jர்க்rg Frischmann walczył z ufnością o zwycięstwo nad Węgrem Patrickiem Pusasem, który nie wydawał się być kontuzjowany, a tym samym George wygrał, ponieważ Georgia była w finale przeciwko Kadyksowi. To naprawdę wyrzuciło komentarz z twarzy Jurki Subarisa. J ஜோrg przeszedł do rundy pocieszenia, wciąż mając nadzieję na zwycięstwo nad Cockpipe Miko-Logic of Poland. Niestety kolejny najsilniejszy Gruzin był w kolejnej walce i pozwolił eksplodować naszemu marzeniu o otwartym medalu z mężczyznami. Dobre 7 miejsce z emocjonującymi walkami to dobry wynik.

Na zakończenie imprezy jury nominowało sportowca, który miał odebrać targową nagrodę sportową ufundowaną przez Ambasadora Japonii z Polski! Brandenburg Sumotory Jurk Frishman otrzymał nagrodę, ponieważ traktuje swoich kolegów z drużyny z szacunkiem, niezależnie od tego, czy wygrają, czy przegrają. Ta nagroda jest warta więcej niż jakikolwiek złoty medal, twoje własne rozsądne zachowanie sportowe zostanie zauważone i będziesz postrzegany jako wzór do naśladowania.

Sędziami obok ringu były Elke Novak i Jana Harbart. Delegacji przewodniczyli dyrektor sportowy Wolfgang Jacquesward i trener Sandra Coppen-Jacquesward.

Od 11 rano 9 października Brandenburger będzie miał okazję zobaczyć fragmenty europejskiej elity walki sumo w Trifelderhall w Braisenberg und der Howell’s Wisenveck. Do tej pory zgłosiły się już Francja, Włochy, Rosja, Węgry, Polska, Wielka Brytania i Ukraina.

Continue Reading

Top News

Polska wygrywa ze standardowym pistoletem

Published

on

1. Tomas Partnick (POL), 2. Carls Olson (Szwecja), 3. Olson Stephen (DEN)

Polar Thomas Bartnik wygrał zimą finał Pucharu Europy ze standardową bronią na dystansie 300 metrów. Najlepsze szóste miejsce w Szwajcarii wywalczył Pascal Packman.

Od 24 do 26 września strzelnica Winter O’Hareball będzie mekką najlepszych europejskich snajperów na 300 metrów z ośmiu krajów. Tomas Bartnik wygrał trzyetapowy turniej z 591 punktami, więc Polak wyrównał rekord Europy ustanowiony przez Austriaka Bernharda Pickela. Srebro powędrowało do Danii ze Szwedem Carlem Olsonem (589) i Stephenem Olsonem o brąz (588). .

Najlepszy Szwajcar na szóstym miejscu
Siedmiu szwajcarskich snajperów rywalizowało ze standardowymi działami w piątek rano. Najlepszy był Pascal Packman na szóstym miejscu z 585 punktami. Pogman stracił kilka punktów, zwłaszcza na trybunie, dwie serie po 95 punktów w każdej. Gilles Dufox pozostaje w tyle z 583 pierścieniami. Sylvia Kignard i John Lokpihler zajęli odpowiednio 13. i 14. miejsce. Sandro Grouter, Sasha Tongi i Rafael Prouter zajmują 16, 20 i 21 miejsce.

Jutro, w sobotę, na pokazie zimowym odbędą się zawody z pistoletu 300m 3×40. Finał Pucharu Europy kończy się w niedzielę.

READ  Słynny polski rajd ERC przygotowuje się do startu na start do wielkiej setki
Continue Reading

Trending