Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Dotknęło to ponad 1000 miejsc pracy

Należy oszczędzić Deutsche Bank. Dlatego do końca roku bank planuje trwałe zamknięcie około 100 oddziałów. Pracownicy muszą mieć społecznie akceptowalne rozwiązania.

Planowany oddział Deutsche Bank zostaje zamknięty Postbank Najważniejsze jest to, że całkowity koszt pełnoetatowych miejsc pracy na lokalnym rynku wynosi około 1190. W obu przypadkach ustalono Niemiecki bank Biorąc pod uwagę interesy pracowników, największa niemiecka instytucja finansowa ogłosiła w poniedziałek na żądanie. Miejsca pracy zostaną zwolnione w społecznie akceptowalny sposób, w tym wcześniejsze emerytury i odprawy.

Zgodnie z zapowiedziami do końca roku zostanie zamkniętych 97 z 497 oddziałów Deutsche Bank na rynku krajowym. Około 450 pełnoetatowych miejsc pracy zostanie zlikwidowanych. „Chcemy i będziemy obecni we wszystkich obszarach.

400 oddziałów to dobra liczba, która w nadchodzących latach powinna pozostać w dużej mierze stabilna ”- powiedział szefowi sektora klientów prywatnych marki Deutsche Bank, Philippe Gosau, Deutsche Presse-Agentur. Coraz więcej klientów korzysta z usług bankowych w formie cyfrowej. Tendencja ta uległa przyspieszeniu z powodu pandemii Corona ”.

Również w Postbanku oddziały są zamykane na zawsze

W należącym do grupy Postbanku do końca 2022 r. Zlikwidowanych zostanie blisko 20 proc. Netto, czyli ok. 740 stanowisk pracy. Zgodnie z planem, w tym i przyszłym roku 50 z ostatnich 800 oddziałów zostanie opuszczonych.

Lars Stewie, Head of Private Clients w Postbank, pisze: „Częstotliwość korzystania z usług pocztowych spada z jednej strony z powodu zachowań klientów, az drugiej strony z powodu wzrostu cyfryzacji i automatyzacji u naszego partnera Deutsche Post DHL” . Przemówienie pracownika. „Głównym celem naszej działalności jest zabezpieczenie przyszłości naszego Postbanku i pozostałych miejsc pracy”. Umowa z Swiss Post określa liczbę zamkniętych oddziałów Postbanku na maksymalnie 50 rocznie.

Redukcja jest uwzględniona w liczbach ogłoszonych przez Zarząd Deutsche Bank dla wszystkich regionów biznesowych i okręgów w lipcu 2019 r. Do końca 2022 r. Liczba etatów w grupie zostanie zmniejszona o około 18 000 do 74 000 na całym świecie.

READ  Odżywianie - Warren (Moritz) - Przetwórca ryb zamyka fabrykę średniego napięcia na początku 2022 r. - Gospodarka