Connect with us

Economy

Dotknęło to ponad 1000 miejsc pracy

Published

on

Należy oszczędzić Deutsche Bank. Dlatego do końca roku bank planuje trwałe zamknięcie około 100 oddziałów. Pracownicy muszą mieć społecznie akceptowalne rozwiązania.

Planowany oddział Deutsche Bank zostaje zamknięty Postbank Najważniejsze jest to, że całkowity koszt pełnoetatowych miejsc pracy na lokalnym rynku wynosi około 1190. W obu przypadkach ustalono Niemiecki bank Biorąc pod uwagę interesy pracowników, największa niemiecka instytucja finansowa ogłosiła w poniedziałek na żądanie. Miejsca pracy zostaną zwolnione w społecznie akceptowalny sposób, w tym wcześniejsze emerytury i odprawy.

Zgodnie z zapowiedziami do końca roku zostanie zamkniętych 97 z 497 oddziałów Deutsche Bank na rynku krajowym. Około 450 pełnoetatowych miejsc pracy zostanie zlikwidowanych. „Chcemy i będziemy obecni we wszystkich obszarach.

400 oddziałów to dobra liczba, która w nadchodzących latach powinna pozostać w dużej mierze stabilna ”- powiedział szefowi sektora klientów prywatnych marki Deutsche Bank, Philippe Gosau, Deutsche Presse-Agentur. Coraz więcej klientów korzysta z usług bankowych w formie cyfrowej. Tendencja ta uległa przyspieszeniu z powodu pandemii Corona ”.

Również w Postbanku oddziały są zamykane na zawsze

W należącym do grupy Postbanku do końca 2022 r. Zlikwidowanych zostanie blisko 20 proc. Netto, czyli ok. 740 stanowisk pracy. Zgodnie z planem, w tym i przyszłym roku 50 z ostatnich 800 oddziałów zostanie opuszczonych.

Lars Stewie, Head of Private Clients w Postbank, pisze: „Częstotliwość korzystania z usług pocztowych spada z jednej strony z powodu zachowań klientów, az drugiej strony z powodu wzrostu cyfryzacji i automatyzacji u naszego partnera Deutsche Post DHL” . Przemówienie pracownika. „Głównym celem naszej działalności jest zabezpieczenie przyszłości naszego Postbanku i pozostałych miejsc pracy”. Umowa z Swiss Post określa liczbę zamkniętych oddziałów Postbanku na maksymalnie 50 rocznie.

Redukcja jest uwzględniona w liczbach ogłoszonych przez Zarząd Deutsche Bank dla wszystkich regionów biznesowych i okręgów w lipcu 2019 r. Do końca 2022 r. Liczba etatów w grupie zostanie zmniejszona o około 18 000 do 74 000 na całym świecie.

READ  Jak Pekin prosi bogatych tego kraju o zapłatę
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Koniec hossy: Między ogniem a lodem: strateg Morgan Stanley spodziewa się 20-procentowego spadku ceny S&P 500 | biuletyn

Published

on

?? Fed ogłasza decyzję o obniżeniu cen w listopadzie
?? Morgan Stanley spodziewa się korekty na S&P 500
?? Możliwe obniżone ceny nawet o 20 procent

Fed może zapowiedzieć ograniczenie w listopadzie

Od początku pandemii inwestorzy coraz bardziej skupiają się na decyzjach banków centralnych. Dopiero w tym tygodniu amerykańskie władze monetarne potwierdziły, że główna stopa procentowa będzie kontynuowana Pozostaw w niskim zakresie od 0 do 0,25 procent chcieć. Jednak w przyszłym roku może nastąpić podwyżka stóp procentowych, podała niemiecka agencja informacyjna DPA po środowym posiedzeniu. W listopadzie br. planowane jest kolejne posiedzenie Rezerwy Federalnej, na którym, według prezesa Rezerwy Federalnej Jerome’a ​​Powella, można ogłosić „taper”, czyli ograniczenie skupu obligacji. „Jeśli szeroko zakrojony postęp będzie kontynuowany zgodnie z oczekiwaniami, Komitet uważa, że ​​ograniczenie zakupów może być wkrótce uzasadnione” – napisał Fed w swoim oświadczeniu. Nie wiadomo jeszcze, kiedy i jak szybko to nastąpi. „Nie podjęliśmy jeszcze decyzji w sprawie tempa” – cytuje agencję Powell.

Analityk Morgan Stanley między „ogień i lód”

W okresie poprzedzającym posiedzenie uczestnicy rynku spodziewali się, że Fed zbliża się do początku zmniejszania cen, ale listopadowe ogłoszenie to powstrzymało. Zobaczymy, jaką decyzję bank centralny podejmie w listopadzie i jak szybko zostanie wdrożona. Konsekwencje dla giełdy również pozostają na razie otwarte. Ale w głównym amerykańskim banku Morgan Stanley stopy procentowe z pewnością początkowo spadną. Mike Wilson, główny strateg ds. akcji w USA w Morgan Stanley, zaproponował dwa możliwe scenariusze w notatce dla klienta, pisząc „Ulicę”.

Prawidłowa korekta poprzez scenariusz „strzelania”

Rynek stoi na skrzyżowaniu dróg między „ogniem” a „lodem”, wyjaśnia Wilson. Według „Bloomberga” strateg widzi, że najbardziej optymistyczny scenariusz „strzelan” jest uwzględniony, na przykład na wypadek, gdyby Rezerwa Federalna wycofała pakiety stymulacyjne, aby wzrost gospodarczy nie rósł zbyt szybko. Chociaż S&P 500, indeks 500 największych amerykańskich spółek giełdowych, może spaść o około 10%, zdaniem analityka spadek ten jest skromny – a nawet całkowicie zdrowy.

READ  Handel zagraniczny Niemiec z Europą Wschodnią - Ostexperte.de

Scenariusz „lód” może popchnąć S&P 500 na minus o 20%

Jednak sytuacja wygląda inaczej, gdy pojawia się scenariusz „lodu”. Według agencji informacyjnej warunkiem jest nie tylko gwałtowne spowolnienie gospodarki, ale także spadek dochodów. „Biorąc pod uwagę nadzwyczajne bodźce fiskalne podczas recesji, obawiamy się, że nieuniknione spowolnienie wzrostu będzie znacznie gorsze niż obecnie przewidywano” – cytuje go CNBC. „To jest „lodowy” scenariusz i prawdopodobnie doprowadzi do korekty powyżej średniej w połowie cyklu w S&P 500 – 20%”.

Morgan Stanley skłania się ku scenariuszowi „lodu”

Konkurenci Goldman Sachs i Citigroup również przedstawili pesymistyczne prognozy dotyczące przyszłego rozwoju rynku, twierdzi Bloomberg, ale ocena Wilsona jest bardziej ryzykowna. Na przykład w Morgan Stanley bardziej prawdopodobne jest przyjęcie scenariusza „lodowego”. „Będzie to ogień czy lód? Nie wiemy, ale scenariusz lodu będzie gorszy dla rynków i skłaniamy się w tym kierunku” – powiedział strateg i jego koledzy. Dodatkową presję mogą również wywoływać słabe dane gospodarcze.

Aby odpowiedzieć na „lodowy” scenariusz, Wilson zaleca inwestorom, według The Street, inwestowanie w defensywne firmy, a także utrzymywanie niektórych akcji finansowych w swoich portfelach, ponieważ akcje te mogą zyskać na wzroście dzięki wyższym stopom procentowym.

Zespół redakcyjny Finanzen.net

Więcej wiadomości o Morgan Stanley

Źródła obrazu: Gordon Bell / Shutterstock.com

Continue Reading

Economy

Przypomnienie spaghetti w Niemczech: makaron może mieć nieprzyjemne skutki

Published

on

Po raz kolejny w produkcie makaronowym stwierdzono infekcję grzybiczą. Firma ostrzega klientów. W żadnym wypadku nie należy jeść makaronu.

Trochtelfingen – marka ekologicznej żywności „Najlepsza jakość Ziemi” przypomina produkt. To całkowicie ekologiczne spaghetti w opakowaniu 500g. To nie pierwsze wycofanie z powodu toksycznej infekcji grzybiczej.

comp Najlepsza jakość na Ziemi
siedzenie Trochtelfingen (Baden – Wirtembergia)
Przypomnienie sobie czegoś BIO Spaghetti z kukurydzy Dinkelfol

Przypomnienie makaronu: ekologiczne pełnoziarniste spaghetti skażone niebezpiecznymi grzybami

Jak pisała sama firma, stwierdzono zwiększoną zawartość tzw. alkaloidów sporyszu. Alkaloidy sporyszu to składniki sporyszu, które można znaleźć w ziarnach takich jak żyto, pszenica, orkisz, jęczmień, proso i owies (inne). Przypomnienia i alerty w RUHR24).

Ściśle mówiąc, Beste Land Qualität musi wycofać organiczny makaron pełnoziarnisty, 500g, z następującymi najlepszymi datami:

  • Najlepszej jakości ekologicznej ziemi Dinkelvollkorn Spaghetti 500g; Najlepiej stosować przed 25.02.2023 r.
  • Najlepszej jakości ekologicznej ziemi Dinkelvollkorn Spaghetti 500g; Najlepiej stosować przed 26.02.2023 r.

Zapamiętaj ekologiczne spaghetti: niebezpieczne grzyby zawarte w wysokiej jakości produkcie

Alkaloidy sporyszu mogą to zrobić Federalny Instytut Oceny Ryzyka (BfR) Pisze, że prowadzi to do łagodnego do ciężkiego upośledzenia zdrowia. Tak więc możliwe są poważne objawy, takie jak nudności, ból brzucha, skurcze mięśni, ból głowy lub problemy sercowo-naczyniowe.

Organic Whole Spaghetti przywołuje najlepszą rustykalną jakość.

© Najlepsza Jakość Ziemi

Nawet niewielkie ilości mogą prowadzić do skurczów macicy u kobiet, co może prowadzić do krwawienia, a nawet poronienia u kobiet w ciąży.

Best Land Quality opublikował swoje ostrzeżenie dotyczące żywności w poniedziałek 20 września. Towar nie jest już w sprzedaży. Jednak niektórzy klienci kupili już spaghetti.

Pamiętaj o najlepszym katarskim ekologicznym makaronie pełnoziarnistym: sprzedawanym w Rewe i Edeka

Firma sprzedaje swoje towary w supermarketach takich jak Rewe i Edeka, ale także w wielu sklepach ekologicznych. Należy zauważyć, że inne produkty z inną lepszą datą wcześniej nie są naruszone i mogą być nadal spożywane.

READ  Zmiana strukturalna: rozwój Łużyc w sposób odpowiedni dla wnuków

Inne firmy ekologiczne również są dotknięte wycofaniem z powodu alkaloidów sporyszu. Natura przypomina również ekologiczne spaghetti pełnoziarniste. Tutaj również eksperci odkryli niebezpieczny atak grzybów.

Żywność jest często wycofywana z rynku z powodu zanieczyszczenia i zanieczyszczeń. Dm Pharmacy ostrzega obecnie, że w produkcie migdałowym znajduje się toksyna. Ponadto supermarket Rewe apeluje o hot doga.

Lista list ocen: © Beste Land Qualität, dpa; Kolaż: RUHR24

Continue Reading

Economy

Zagrożenie dla Zielonego Ładu

Published

on

NSEuropa nigdy nie widziała tak gwałtownego wzrostu cen energii. W Niemczech megawatogodzina hurtowej energii elektrycznej kosztowała w środę rano prawie 214 euro. To najwyższa cena od 13 listopada od lat. Według Federalnej Agencji ds. Sieci średnia roczna cena wynosi 68 euro, znacznie powyżej średniej długoterminowej. Nawet jeśli zakupy na giełdzie energii elektrycznej stanowią tylko niewielką część ceny dla odbiorcy końcowego, eksperci oczekują wyższych kosztów dla konsumentów.

Bardziej dramatyczny był rozwój sytuacji w Hiszpanii i Portugalii. Tamtejsze ceny hurtowe, średnio 175 euro za megawatogodzinę, są trzy razy wyższe niż sześć miesięcy temu. Ceny energii elektrycznej w Wielkiej Brytanii to ponad 180 euro. Wzrost cen hurtowych gazu wywiera również rosnącą presję na dostawców energii. We Włoszech gaz kosztuje o jedną trzecią więcej niż na wiosnę, a nawet we Francji, gdzie ceny są ściśle regulowane, klienci muszą płacić o 10 proc. więcej niż w zeszłym roku.

Plany awaryjne w niektórych krajach

W Wielkiej Brytanii podwyżka cen we wrześniu doprowadziła do bankructwa sześciu mniejszych przedsiębiorstw. Po tym, jak dwie kolejne firmy złożyły wniosek o upadłość w czwartek wieczorem, dotknęło to 1,5 miliona odbiorców gazu i energii elektrycznej. Musisz przełączyć się na nowych dostawców i tam płacić wyższe ceny. Brytyjski regulator zgodził się podnieść górny limit średniego rachunku za energię dla gospodarstw domowych o 12 procent do 1277 funtów od 1 października.

FAZ Frühdenker – Biuletyn dla Niemiec

W dni powszednie o 6.30.

Zaloguj sie

Hiszpania, Włochy i Grecja również przyjęły plany awaryjne, aby złagodzić skutki podwyżek cen dla klientów. Jednocześnie proszą Unię Europejską o interwencję. Hiszpania domaga się, aby podwyżki cen znalazły się w porządku obrad kolejnego regularnego spotkania szefów państw i rządów w Brukseli pod koniec października. Za rezolucją opowiedziały się również Włochy, Rumunia, Polska i Węgry. W środę temat zdominował nieformalne spotkanie ministrów energetyki UE w Słowenii, gdzie mieli omówić pakiet klimatyczny Komisji z lipca.

READ  Zmiana strukturalna: rozwój Łużyc w sposób odpowiedni dla wnuków
Continue Reading

Trending