Czwarta porażka z rzędu: Hoffenheim zaostrza kryzys Schalke

Published

on

Stan: 14.10.2022 23:36

Na początku dziesiątego dnia niemieckiej Bundesligi Schalke 04 przegrała z TSG Hoffenheim. Trener Frank Kramer musi martwić się o swoją pracę.

Piątkowy wieczór (14 października 2022 r.) Schalke 4 przegrało z TSG Hoffenheim 0:3 (0:2), była to czwarta porażka z rzędu. Może to mieć konsekwencje dla trenera Franka Kramera. Był trenerem o niepewnej przyszłości jeszcze przed tą porażką. Jego praca nie stała się bezpieczniejsza.

„Nie jestem odpowiednią osobą, aby zadzwonić”Kramer powiedział w wywiadzie dla Radia ARD. Nowo awansowany zespół z Gelsenkirchen jest obecnie na 16. miejscu w tabeli – jednak w ten weekend mogą zostać wyprzedzeni przez VfL Bochum i VfB Stuttgart.

Z drugiej strony Hoffenheim wspiął się na trzecie miejsce w tabeli przez co najmniej jedną noc. Robert Skov strzelił dwa gole z rzutu karnego w swoim piątym zwycięstwie w sezonie (min 11, 59), a także Mounas Dabour (45′ + 2).

Schalke 04 nie grają źle – i wciąż pozostają w tyle

Pod koniec pierwszej połowy stał tam trener Schalke Kramer, potrząsając głową raz, dwa, trzy razy, ogólnie wyglądając na nieco zdezorientowanego. Schalke grało znacznie gorzej w tym sezonie, być może lepszą pierwszą połowę sezonu, ale nadal są daleko w tyle. Ten trend nie jest przyjacielem każdego Schalke.

Gra rozpoczęła się od zdenerwowania tych, którzy wspierają królewskiego bluesa. W siódmej minucie Leo Grimmel z Schalke próbował usunąć z pola karnego Christopha Baumgartnera, ale trafił tylko Hoffenheim. Sędzia Florian Badstubner początkowo zezwolił na grę, ale potem wezwał VAR. Więc Badstubner ponownie spojrzał na scenę i ponownie rozważył swoją decyzję.

Hoffenheim trafił w bramkę, tylko Schalke trafił w słupek

Rzuty karne Hoffenheima, które również były śledztwem w tym meczu, to sprawa Skova. Duńczyk pobiegł, uderzony lewą nogą, silny i prowadzący do Hoffenheim.

Reakcja Schalke na tę niemożność była głównie pozytywna. Byli zaangażowani, wygrywali pojedynki, stwarzali szanse – nie potrafili zdobyć żadnego gola. Raz, gdy Florent Mollet odbił słupek z turna, był bardzo blisko (30).

Hoffenheim odpowiada Schalke

Ale prawdą jest również, że Schalke wielokrotnie otwierało Hoffenheimowi drogę do kontrataku. Hoffenheim przez długi czas traktował te okazje skrajnie niedbale, potem przyszedł czas na zatrzymanie się w pierwszej połowie, a wraz z nim kontratak jak z podręcznika.

Bramkarz Hoffenheim Oliver Baumann przechwycił rzut rożny dla Schalke. Jego podania były dokładne i podążały ścieżką Jorginho Rottera. Rattera obsługiwała osa, która znakomicie zeszła na dół w odległym kącie.

Boulter również uderzył w stojącego Schalke

Na początku drugiej połowy Schalke znów miał pecha, kiedy Marius Poulter głową z rzutu rożnego uderzył w słupek (56 minut). Nic nie było z celem. Atmosfera nie poprawiła się potem: Thomas Owen z Schalke wykonał dośrodkowanie z wyciągniętą ręką – rzut karny dla Hoffenheim.

Skov znów zaczął, znowu dobrze strzelił i odłożył – decyzja zapadła niecałą godzinę później. „Jestem bardzo zadowolona z wyniku”Trener Hoffenheim, Andre Breitenreiter, powiedział w radiu ARD. – Strzeliliśmy gole we właściwym czasie.

Hoffenheim vs rekordziści

W rundzie 11 TSG 1899 Hoffenheim gości Bayern Monachium (sobota 22 października 2022 o 15:30). Dzień później Schalke pojedzie do Herthy w stolicy (17:30).

READ  Bayern Monachium | Poszukiwanie trenera: oszałamiająca kampania powrotna latem?

Druga liga: Hertha świętuje pożegnalną bramkę Dardaya  Sporty

Gute Stimmung in Berlin – trotz Aus von Pal Dardai.

Am Morgen vor dem Spiel gegen den 1. FC Kaiserslautern berichtete BILD vom Dardai-Ende als Hertha-Trainer. Vor dem Anpfiff bestätigte er indirekt die Trennung zum Saisonende. Später schenkte ihm sein Team vor 67 144 Zuschauern einen Sieg zum Abschied.

20. Minute: Im Ping-Pong-Gewühl kommt Herthas Tabakovic zu Fall, Schiri Daniel Schlager entscheidet direkt auf Elfmeter. Der Berliner Stürmer ist bereit, Lauterns Torwart Krahl neben dem Tor noch lässig einen (oder mehrere) Schluck aus seiner Trinkflasche. Danach bleibt Tabakovic cool, trifft zum 1:0. Dann aber feiert Lautern.

Lautern muss weiter zitternBrutaler Distanz-Hammer von Reese

Quelle: Bild

Ritter steht zum Freistoß bereit, schickt noch einmal einen prüfenden Blick. Dann tritt er den Ball, knallt ihn perfekt an die Unterlatte und von da aus rein (39.) – was für ein Traumtor!

Nach einem schnell ausgeführten Einwurf bringt Dudziak Hertha wieder in Führung (45.+3), Reese erhöht mit dem nächsten Traum-Treffer auf 3:1 (67.)

Hertha springt durch den Sieg auf Platz 8. Durch die Pleite in Berlin bleibt Lautern dagegen bei 36 Punkten, muss weiter um den Klassenerhalt bangen. Im letzten Spiel nächste Woche gegen Braunschweig fehlen nach Gelb jetzt Kapitän Zimmer und Elvedi.

Schalke 04 – Hansa Rostock

Emotionale Szenen auf Schalke schon vor dem Spiel gegen Hansa Rostock. Simon Terodde (Karriereende), Danny Latza (Vertrag läuft aus) und Gerald Asamoah als Leiter der Lizenzspieler werden verabschiedet, dazu gibt’s mit Anpfiff eine blau-weiße Choreo durchs ganze Stadion verteilt. Große Gefühle auch danach.

22. Minute: Im Kopfballduell steigt Karaman höher als Dressel, bringt Königsblau in Führung.

25. Minute: Pröger rammt Schalkes Cissé, der bleibt auf dem Rücken liegen. Sofort kommt Torwart Müller angelaufen, schubst Pröger zurück. Ganz schnell kommt’s zur Riesen-Rudelbildung, für Müller und Pröger gibt’s Gelb.

Hansa-Fans wegschauenWegen dieses Patzers muss Rostock zittern

Teaser-Bild

Kurz danach steht Pröger wieder im Fokus. Der Hansa-Stürmer serviert zu Singh, der mit einem Linksschuss den Ausgleich bringt (32.). Noch vor der Pause aber bringt Seguin Schalke wieder in Führung (45.+5).

Auch nach der Pause geht’s mit vielen Rudelbildungen weiter, immer wieder schallen von den Rängen Gesänge gegeneinander. Singh muss nach einem Tritt über den Knöchel von Ouedraogo mit Rot runter (70.). Kurz vor Schluss verlässt auch Terodde den Platz, für ihn kommt Lasme noch einmal. Terodde wird von seinen Teamkollegen gefeiert, von den Fans besungen.

Das Duell auf dem Platz gewinnt Schalke, Rostock damit weiter tief im Keller auf Platz 17. Wenn Wiesbaden Sonntag in Braunschweig gewinnt, ist Hansa abgestiegen!

1. FC Nürnberg – SV Elversberg

Mit dem Abstieg jetzt nichts mehr zu tun hat der 1. FC Nürnberg.

Erst besorgt Lohkemper gegen Elversberg nach einem Außenrist-Pass von Uzun das 1:0 (43.). Direkt nach Wiederanpfiff erhöht Gyamerah per Elfer (52.), Uzun erzielt selbst das 3:0 (64.).

Traum-Spielzug und Traum-TorSo schön sichert sich der Club den Klassenerhalt

Highlights Nürnberg-Elversberg: So schön sichert sich der Club den Klassenerhalt

Der Club hat jetzt 40 Punkte, acht mehr als Wiesbaden auf dem Relegationplatz (spielt Sonntag in Braunschweig). Der letzte Heimsieg für Cristian Fiél? Der Trainer vorm Spiel bei „Sky“: „Das kann ich nicht beantworten.“ Sein Vertrag läuft zwar bis 2025. Seine Zukunft in Nürnberg galt zuletzt nach fünf Niederlagen in Folge aber als ungewiss.

sport

Tutaj możesz obejrzeć dzisiejszy mecz Niemiec na żywo!

Published

on

Wszystkie mecze, wszystkie gole, wszystkie łzy, wszystkie zwycięstwa: ProSieben, ProSieben MAXX, Joyn i ran.de pokazują wszystkie mecze reprezentacji Niemiec i wiele innych meczów Pucharu Świata w hokeju na lodzie 2024 w „Ran Ice Hockey Live: World Cup”. Tutaj znajdziesz przegląd czasów meczów i godzin transmisji.

W skrócie podstawy

• z Od 10 do 26 maja 2024 r Mistrzostwa Świata w hokeju na lodzie mężczyzn odbędą się w Czechach.

• „Transmisja na żywo w hokeju na lodzie: Puchar Świata”: Wszystkie mecze reprezentacji Niemiec, a także wiele innych meczów można oglądać na ProSieben, ProSieben MAXX, Joyn i ran.de. Godziny transmisji podane są poniżej.

• Podsumowuje również ran.de Najważniejsze wydarzenia Pucharu Świata w raporcie uzupełniającym.

Dziś: Kolejny mecz reprezentacji Niemiec

„USA-Niemcy”, transmisja na żywo, godz. 19:50, Prosseben

ProSieben prezentuje Puchar Świata w hokeju na lodzie 2024. Reprezentacja „Ran Ice Hockey – World Cup” z Ostrawy zda relację z meczu w sobotę 11 maja. Stany Zjednoczone Ameryki przeciwko Niemcom.

Oglądaj na żywo „Ice Hockey Run Live: Puchar Świata”.

Nie chcesz przegapić meczu? Poza tym Transmisja w telewizji za darmo W ProSieben MAXX i ProSieben możesz oglądać mecze Transmisja na żywo w Gwen Ścieżka.

Daty transmisji Mistrzostw Świata w hokeju na lodzie 2024

Do wstęp Dostępne na ProSiebenie Piątek, 10 maja od 15:45 Wicemistrzowie świata Niemcy i Słowacja. w Sobota 11 majaW prime time odbędzie się nowa edycja półfinałów 2023, w której mecz Niemcy-USA zostanie wyświetlony od godz. 19:55.

Wielki sport na dużym kanale: w następnej kolejności pokazany zostanie także ProSieben Wszystkie pozostałe mecze rundy wstępnej Wcześniej reprezentacja Niemiec mieszkała z Ostrawy Od czwartku 23 majatransmisja na żywo w ProSieben i ProSieben MAXX będzie kontynuowana wraz z rundą finałową (patrz harmonogram).

• Niedziela, 26 maja 2024 r19:45: ostatniProcepin
READ  Sainz „oczywiście nie na poziomie Leclerca”

sport

Walka o drugie miejsce: Stuttgart zostawia Bayern w tyle

Published

on

Walcz o drugie miejsce
VfB Stuttgart pozostawia Bayern w tyle

VfB Stuttgart jest w doskonałej formie w meczu z Augsburgiem. Przede wszystkim Serho Guirassi z 26 golami zapewnia kolejny mocny moment. Był nawet rekordzistą zespołowym.

Napastnik Stuttgartu, Serho Geraci, który zdobył 26 goli, po wejściu do Ligi Mistrzów ma szansę wyrwać Bayernowi Monachium drugie miejsce w Bundeslidze. Podopieczni trenera Sebastiana Hoenessa tydzień wcześniej pokonali Bayern 3:1 z FC Augsburg 1:0 (0:0) i na początku przedostatniej rundy wyprzedzili Monachium (69) z 70 punktami.

Król strzelców Geraci strzelił zwycięskiego gola na oczach 30 660 widzów w 48. minucie, zdobywając swojego 26. gola w sezonie przeciwko Augsburgowi, który przegrał czwarty raz z rzędu i może nie kwalifikować się już do udziału w Pucharze Europy. Dla VfB było to 22. zwycięstwo w sezonie, co stanowi klubowy rekord w Bundeslidze. Bayern może jednak jeszcze odpowiedzieć w niedzielnym meczu u siebie z Wolfsburgiem. Zajęcie drugiego miejsca jest nadal interesujące, ponieważ drugie miejsce zapewniłoby ci kwalifikację do Superpucharu przeciwko Bayerowi Leverkusen, jeśli mistrzowie Niemiec również wygrają finał DFB-Pokal przeciwko drużynie z drugiej ligi 25 maja Berlin także powinien być faworytem.

FCA odrobiła straty, ale Stuttgart był po prostu silniejszy na wyprzedanej hali WWK Arena. Bramkę wieczoru zdobył Enzo Milot długą piłką do Geraciego. Napastnik sprytnie wybił piłkę prawą nogą, a następnie skutecznie strzelił lewą nogą. W 88. minucie bramkarz VFB Alexander Nubel po imponującym występie uniemożliwił kapitanowi Augsburga Ermedinowi Demirovicowi podwyższenie wyniku na 1:1.

Sytuacja w Augsburgu nie wygląda najlepiej

Po trzech ostatnich porażkach Augsburga, w których stracił łącznie 11 bramek, oraz porażce 1:5 z Dortmundem tydzień temu, reakcja trenera Jessa Thorupa była zarówno taktyczna, jak i osobista. Duńczyk wrócił do czwórki obrońców i zwiększył presję w ataku trzema defensywnymi pomocnikami. To pomogło. Potężny atak Stuttgartu ma jeszcze spore szanse. Reprezentant Polski Chris Fuhrich po kontrataku przestrzelił poprzeczkę (13. miejsce). Deniz Undav przetestował bramkarza FC Tomasa Kubika mocnym strzałem z dystansu (31). Kubiak miał szczęście i szybko skierował strzał Jimmy’ego Liulinga w słupek (36).

Jednak Augsburg nie ograniczył się do obrony w ostatnim meczu sezonu u siebie. Próbowali mocno i szybko. Ruben Vargas oddał rzut wolny z doskonałej centralnej pozycji w ścianę stadionu VFB (25. minuta). Niedługo potem reprezentant Szwajcarii został zmuszony do opuszczenia boiska z powodu problemów z mięśniem przywodzicielem. Arne Meyer przejął rolę rozgrywającego Vargasa. Obrońca Felix Odujay strzelił jeszcze dwa niebezpieczne gole.

Wczesny gol po przerwie sprawił, że podróżujący z nimi kibice Stuttgartu po raz kolejny w radości odpalili nielegalne fajerwerki. Gra jest teraz bardzo otwarta. Augsburg brał udział w pojedynku w Szwabii, ale VFB udokumentował ich proces dojrzewania pod wodzą Hoenessa i prawie wylądował w seniorskiej kadrze narodowej.

READ  Bayern Monachium: Dietmar Hamann: „Rozczarowanie sezonu” | Sporty