Współpraca pomiędzy Brandenburgia Jak wynika z tymczasowego raportu rządu, w sąsiedniej Polsce nastąpił wzrost. Od 2021 r. do początku 2024 r. odbyło się ponad 50 spotkań i wydarzeń Brandenburgia-Polska – w niektórych z nich uczestniczyło wysokiego szczebla z Brandenburgii i Polski, ogłosiła we wtorek kanclerz stanu. Ministerstwo Europejskie przedstawiło Radzie Ministrów raport okresowy. W związku z tym ze środków loterii i dotacji państwa sfinansowano ponad 45 projektów Brandenburgia-Polska, a do transportu regionalnego wprowadzono osiem dodatkowych codziennych kursów pociągów. I podane do 2027 roku.

Z informacji wynika, że ​​w 2022 r. parlament krajowy zmienił konstytucję państwa, aby utrzymać i dalej rozwijać przyjazne stosunki z sąsiednim krajem. Polska Konstytucja określiła tę politykę.

Strategia Sąsiedztwa Brandenburgii i Polski została zatwierdzona przez Radę Ministrów 15 czerwca 2021 r. Za pomocą tego dokumentu rząd landu Brandenburgii stara się systematycznie łączyć jak najwięcej dziedzin życia i polityki w sąsiedztwie Brandenburgii i Polski. Oczekuje się, że współpraca ta będzie realizowana do roku 2030.

© dpa-infocom, dpa:240423-99-780337/2