Connect with us

Economy

Badanie daje nadzieję na przełom w badaniach nad rakiem

Published

on

Badanie daje nadzieję na przełom w badaniach nad rakiem
 1. Strona główna
 2. panorama

Naciska

Nowe badanie przeprowadzone w USA dostarcza wstępnych danych dotyczących leczenia bardzo agresywnego guza mózgu. Jak naprawdę mają one znaczenie?

Massachusetts (USA) – Nauka stale dokonuje ogromnych postępów. Zabiegi te stanowią wielką nadzieję dla osób cierpiących na poważne choroby. W ramach trwających badań nad rakiem nowa forma leczenia może obecnie zapewnić przyszłościowe wyniki. Tak wynika ze wstępnych wyników badania klinicznego przeprowadzonego w USA.

Przedmiotem badań są nowotwory mózgu, a dokładniej: glejaki wielopostaciowe. W rozmowie z IPPEN.MEDIA Powołuje profesora dr. Stephanie Combs ze szpitala uniwersyteckiego Rechts der Isar wyjaśnia wyniki bardziej szczegółowo. Jest wiodącym ekspertem w dziedzinie radioterapii onkologicznej.

Glioblastoma: co to dokładnie oznacza?

„Glejak to bardzo agresywny nowotwór mózgu, czyli guz, który rozwija się bardzo szybko i wiąże się z przeżyciem od półtora do dwóch lat” – wyjaśnia prof. dr hab. Grzebienie. Jak donosi Niemieckie Towarzystwo ds. Walki z Rakiem, glejaki „u dorosłych wolą pojawiać się w mózgu”. „Taki guz mózgu zawsze leczy się kombinacją neurochirurgii, radioterapii i chemioterapii” – mówi prof. dr. Grzebienie.

Badanie z USA: Nowa opcja leczenia – komórki „wstrzykiwane bezpośrednio do mózgu”

Według autorów badania wyniki wskazują na „dramatyczną i szybką” regresję glejaka wielopostaciowego po tak zwanej terapii CAR-T przy zastosowaniu nowatorskiego podejścia. „Terapia CAR-T została już zastosowana z dużym sukcesem w leczeniu chorób krwi. Są to komórki pacjenta, które są przeprogramowane do walki z chorobą. A teraz staramy się modyfikować te komórki, aby można je było stosować także w innych chorobach, – wyjaśnia profesor dr Coombs w rozmowie z IPPEN.MEDIA A.

W przypadku nowego badania zostanie teraz sprawdzone, czy terapię CAR-T można zastosować także w leczeniu glejaków wielopostaciowych. Według autorów badania metoda ta jest „znana jako najbardziej spersonalizowana forma leczenia raka”. Nowością jest to, że naukowcy ze Stanów Zjednoczonych połączyli terapię CAR-T z przeciwciałami, tak zwanymi cząsteczkami przeciwciał związanych z komórkami T (TEAM). Według autorów komórki CAR-TEAM są „wstrzykiwane bezpośrednio do mózgu pacjenta”.

READ  W proteście przeciwko brakowi wynagrodzeń: kierowcy ciężarówek rozpoczynają strajk głodowy

Profesor dr wyjaśnił. Grzebienie.

Leczenie zostało po raz pierwszy przetestowane na ludziach – w badaniu I fazy z udziałem trzech osób

 • Badanie zostało opublikowane w Nowy angielski dziennik medyczny.
 • Jest to badanie I fazy, które nie zostało jeszcze ukończone. Oznacza to, że metoda leczenia została po raz pierwszy przetestowana na ludziach. Opiera się to na bardzo małej liczbie osób badanych (trzy osoby badane). Profesor dr. Combs opisuje to jako „rodzaj opisu przypadku, ponieważ trzy przypadki to w rzeczywistości całkiem sporo”.
 • Okres badania: od marca do lipca 2023 r.

„Prawie całkowita regresja nowotworu” u 57-letniego pacjenta

Szczegółowe wyniki badania wydają się obiecujące, choć w trzech przypadkach różnią się od siebie. Wyniki pokazują tylko jedno wstrzyknięcie komórek CAR-TEAM, tak jakby pochodziły z pojedynczej komórki komunikat prasowy On się pojawia.

 • Osoba badana 1: U 57-letniej kobiety stwierdzono „prawie całkowitą regresję nowotworu”.
 • Osoba badana 2: U 74-letniego mężczyzny „guz cofnął się szybko, ale tymczasowo”.
 • Osoba badana 3: U 72-letniego pacjenta dwa dni po wstrzyknięciu „badanie MRI wykazało 18,5% zmniejszenie rozmiaru guza”. W 69. dniu guz był około dwóch trzecich mniejszy niż na początku.
Lewy obraz MRI pokazuje guz mózgu pacjenta siedem dni przed wstrzyknięciem. Zdjęcie po prawej stronie przedstawia zauważalnie mniejszy guz pięć dni po wstrzyknięciu. © Zrzut ekranu Requiem generała Brighama

„Potrzebujesz większej grupy”: ekspert kategoryzuje badanie dotyczące guza mózgu z USA

Autorzy badania podkreślają jednak również, że pomimo „niezwykłych reakcji” nie udało się całkowicie zatrzymać wzrostu nowotworów. We wszystkich trzech przypadkach „ponownie zaobserwowano progresję nowotworu”. W kolejnym kroku zespół badawczy bada tzw. „wstrzyknięcie seryjne”, czyli zastrzyki wykonywane przez dłuższy okres czasu. Dotychczasowa praca doprowadziła do postępu, ale pokazuje też, że „jest jeszcze wiele do zrobienia”.

Profesor dr mówi: wczesuje IPPEN.MEDIA A. Odnosząc się do bardzo małej liczby przebadanych osób, sprzeciwia się konieczności oczekiwania na więcej wyników. „We wszystkich trzech przypadkach guz „zareagował” bardzo dobrze – innymi słowy zmniejszył się w odpowiedzi na leczenie, co jest oczywiście pozytywne. Ostatecznie potrzebna jest większa grupa, aby się temu przyjrzeć: czy był to zbieg okoliczności trzy razy, czy może to leczenie w końcu zadziałało?” tutaj?

READ  Polska chce zacieśniać relacje z USA - EURACTIV.de

Pani Profesor dr. Med. Stephanie E. Combs…

…jest dyrektorem Kliniki i Kompleksowej Kliniki Radioterapii Onkologicznej i Radioterapii w Szpitalu Uniwersyteckim Rechts der Isar. Jest także dziekanem Wydziału Lekarskiego i Zdrowia Politechniki Monachium (TUM). Jej główna specjalizacja obejmuje radioterapię wysokiej rozdzielczości (obrazowanie holograficzne, IMRT/IGRT/ART, protony/ciężkie jony), radiobiologię i terapie skojarzone z promieniowaniem.

Profesor dr. Combs jest wiodącym ekspertem w dziedzinie radioterapii onkologicznej.
Pani Profesor dr. Combs jest wiodącym ekspertem w dziedzinie radioterapii onkologicznej. © Klinikum Rechts der Isar

Jednocześnie ekspert zwraca uwagę, że zgodnie z wynikami badania we wszystkich trzech przypadkach guz ponownie odrósł. „Jeśli chcesz określić ilościowo korzyści z leczenia, potrzebujesz markera. Jednym z przykładów jest sytuacja, gdy mogę powiedzieć, że dzięki leczeniu wydłużyłem czas przeżycia pacjenta. Lub opóźniłem czas progresji guza, co może przynieść ulgę objawy pacjenta.To są dwie rzeczy, które należy teraz rozważyć na większej grupie pacjentów.

Niedawne badania nad białkami również dostarczyły kilku spostrzeżeń. Jednak nie jest to również reprezentatywne ze względu na niewielką liczbę przebadanych osób, stwierdził jeden z dietetyków IPPEN.MEDIA wytłumaczyć. (MBR)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Baywie grozi niewypłacalność – przeglądy prasy i podstawowe informacje o sytuacji

Published

on

Baywie grozi niewypłacalność – przeglądy prasy i podstawowe informacje o sytuacji

Firma zajmująca się handlem produktami rolnymi Baywa AG stoi w obliczu kryzysu. Od czasu publikacji raportu restrukturyzacyjnego cena akcji spadła. Rolnicy odczuwają skutki jako klienci i inwestorzy. Informacje zwrotne i tło:

Niedziela, 21 lipca 2024 o 9:51

Czas czytania: 6 minut

Baywa AG opublikowała w piątkowy wieczór po zamknięciu giełdy specjalny komunikat, w którym zwróciła się o sporządzenie raportu restrukturyzacyjnego. W rezultacie w poniedziałek rano akcje Baywy tymczasowo spadły o około 35%. Następnie we wtorek akcje ponownie spadły i rano spadły do ​​najniższego poziomu od 2009 roku.

Zatrudniająca około 24 000 pracowników monachijska spółka zajmująca się handlem produktami rolno-energetycznymi ogłosiła, że ​​raport restrukturyzacyjny ma na celu poprawę „napiętej sytuacji finansowej”.

Komentatorzy w gazetach i portalach giełdowych widzą zmowę ze strony wyższej kadry kierowniczej. Trudna sytuacja finansowa stała się już jasna. Wybór dźwięków:

FAZ: Rockweed powinien zasiadać w radzie nadzorczej Baywy

the Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) Komentarze na temat kryzysu pod tytułem „Baiwa House of Cards”. Zaledwie 15 miesięcy temu dyrektor generalny Klaus Lutz pożegnał się z Baywa AG bilansem otoczonym złotem. Lutz w dalszym ciągu „rozbudowuje” spółkę Green AG, dotychczas ograniczającą się do lokalnego handlu produktami rolnymi, w międzynarodową grupę o obrotach rzędu 27 miliardów euro, która sfinansowała ekspansję pożyczkami. Jego następca i wieloletni towarzysz Marcus Bollinger wspierał go „najlepiej, jak mógł”. „W czasach rosnących stóp procentowych firma założona w 1923 roku wygląda jak domek z kart w środku burzy” – napisał FAZ. Rada nadzorcza, w której zasiadają prezes rolników Joachim Rockwed i europosłanka CSU Monika Hollmayr, „biernie obserwuje, co się dzieje”. Musi działać teraz, ocenia FAZ. Nowy początek na czele Rady wydaje się nieunikniony.

DSW: Dotknięci rolnicy jako klienci i inwestorzy

Towarzystwo Opiekuńcze uruchomiło zatem serwis informacyjny dla wszystkich akcjonariuszy i obligatariuszy. Możesz bezpłatnie zarejestrować się w kancelarii prawnej Bergdolt jako regionalnym biurze DSW w Bawarii, a będziesz informowany o bieżących wydarzeniach i środkach. W tym celu należy wysłać e-mail na adres [email protected] lub zadzwonić pod numer 089/38665430.

Handelsblatt: Lutz rządzi

the Handelsblatt Dociekał przyczyn niedoli: w 2023 roku BayWa musiała ogłosić pierwszą w historii grupy porażkę. Szczególnym problemem ze względu na wysokie stopy procentowe jest wysoki poziom zadłużenia. Ponadto nie doszła do skutku planowana sprzedaż przynoszącej straty działalności w zakresie handlu energią słoneczną.

Długi te wynikają w dużej mierze z kadencji byłego dyrektora generalnego Klausa Josefa Lutza, który do wiosny 2023 roku kierował spółką ograniczającą się do handlu produktami rolnymi i przekształcił ją w konglomerat. Menedżer rozwijał się na całym świecie dzięki kredytowi, a przede wszystkim zbudował biznes energii odnawialnej jako drugi filar grupy.

Ale za kadencji Lutza Baiwa dokonywała również wykupów w branży rolnej: firma stała się większościowym właścicielem dużych nowozelandzkich plantatorów jabłek Turners and Growers, którzy prowadzą jej gospodarstwa na całym świecie.

W walce o władzę z Lutzem, która obejmowała także podejrzenia dotyczące potencjalnych naruszeń zasad compliance, zwyciężył obecny dyrektor generalny Markus Bollinger, ponieważ ufają mu właściciele spółdzielni. „Ale rada nadzorcza dała jasno do zrozumienia, że ​​oczekuje od Bollingera postępów w restrukturyzacji w tym roku” – napisał Handelsblatt.

SZ: To są najwięksi wierzyciele

the Gazeta południowoniemiecka Spojrzał na wierzycieli Baiwy. Największymi posiadaczami są DZ Cooperative Bank, Landesbank Baden-Württemberg (LBBW) i Unicredit, które pozyskały kredyt konsorcjalny o wartości 2 miliardów euro, którego termin spłaty przypada na wrzesień 2025 roku.

Monachium Mercur: kilka kryzysów jednocześnie

Zdaniem grupy przyczyną słabej działalności jest przede wszystkim spadek cen w branży modułów fotowoltaicznych Monachium Merkury. Ceny zostałyby obniżone o połowę w 2023 r. Nadwyżka mocy produkcyjnych w produkcji ogniw słonecznych w Chinach doprowadziła do globalnego nadmiaru, a następnie spadków cen.

Rolnictwo w dalszym ciągu boryka się z ekstremalnymi warunkami pogodowymi, kontynuuje Mercur, powołując się na wcześniejsze informacje z BayWa. Straty w zbiorach i składki ubezpieczeniowe naliczone, zwłaszcza w Nowej Zelandii, w wyniku huraganu Gabriel, zmniejszyłyby wynik. Warunki pogodowe spowodowały także straty w handlu zbożem. Dodatkowo niższe ceny nawozów będą miały negatywny wpływ na działalność rolniczą w 2023 roku. Niższe ceny zbóż w efekcie taniego importu z Ukrainy przełożyły się na niższy popyt na nawozy.

Dodatkowo, po podwyżce stóp procentowych prawdopodobnie nastąpi załamanie w budownictwie mieszkaniowym w Niemczech. Spadek liczby pozwoleń na budowę od 24 miesięcy z rzędu przekłada się wyraźnie na spadek popytu na materiały budowlane. Według Stephena Mechtera, generalnego przedstawiciela i szefa działu konstrukcyjnego monachijskiej firmy BayWa AG, największy kryzys w branży budowlanej od 50 lat można przezwyciężyć jedynie poprzez transformację – twierdzi gazeta.

Finanz.net: Analitycy zawieszają rekomendację

W poniedziałek inwestorzy sprawili, że ich akcje spadły aż o 35%. Na koniec notowań pozostało około -28%. Pisze Finanzen.net. Gazeta traci teraz 7,39% do 15,04 euro za pośrednictwem XETRA. Analitycy z Warburg Research i prywatnego banku Metzler zawiesili teraz swoją ocenę.

Fakt, że grupa powołała do zarządu eksperta ds. restrukturyzacji, będzie prawdopodobnie zauważalny w codziennej działalności, powiedział finanzen.net ekspert z Warburga, Oliver Schwarz. Na przykład wyprzedaż Solar Trade może zakończyć się nagle. Ponadto dostawcy mogą nalegać na płatność z góry, a refinansowanie może stać się droższe.

Borsenzitung: Teraz kolej na banki-wierzycieli

the Gazeta Al Borsa Uważa, że ​​„Baiwa znajduje się w kryzysie egzystencjalnym”. Wraz z publikacją raportu o restrukturyzacji mocno zadłużona grupa handlu rolnego Baywa zrzekła się sterów przedsiębiorstwa, jak podała gazeta Börsenzeitung, prosząc o dalsze komentarze. Teraz kolej na banki-wierzycieli. Raport restrukturyzacyjny opublikowany przez zadłużoną grupę handlu rolnego jest przyznaniem, że zarząd osiągnął swoje granice, jeśli chodzi o restrukturyzację spółki. Jak podaje gazeta „Porsenszeitung”, instytucje kredytowe obawiają się, że członek Monachium SDax wkrótce nie będzie w stanie terminowo spłacać swoich zobowiązań.

Rozwiązanie 3: Baywa jest „zbyt duża, aby upaść”

Nieprzyjemne konsekwencje czekają na akcjonariuszy i wierzycieli Redakcja 3. Może wystąpić ryzyko obniżenia kapitału, w tym podwyższenia kapitału lub restrukturyzacji strony pasywnej. Ale jasne jest również, że Baywa jest „zbyt duża, aby upaść” – mówi komentator Stock3. Z pewnością będzie to kontynuowane, ale w jaki sposób w perspektywie krótkoterminowej pozostaje dużym znakiem zapytania.

Mówi się, że do końca 2023 r. Baiwa będzie zadłużona na 5,5 miliarda euro. Stało się to problemem w związku ze wzrostem stóp procentowych. Po poniedziałkowym ogłoszeniu cena akcji spadła o jedną trzecią, do poziomu pomiędzy 13,80 a 14,90 euro. Największym akcjonariuszem jest Bayerische Raiffeisen-Beteiligungs-AG z 33,8%, a za nim plasuje się państwowa spółka zależna Volks- und Raiffeisenbanken. Spółka nie ujawniła początkowo tożsamości biegłego ani terminu udostępnienia raportu restrukturyzacyjnego. Według kręgów finansowych ma to być firma konsultingowa Roland Berger.

ogłoszenie:

Aby w pełni wykorzystać możliwości tej witryny, włącz JavaScript w swojej przeglądarce

Aby przeczytać ten artykuł, potrzebujesz najwyższej subskrypcji agrar

O naszych subskrypcjach

Continue Reading

Economy

Producent popełnia ogromny błąd – produkt sprzedawany jest w Edece i Rewe

Published

on

Producent popełnia ogromny błąd – produkt sprzedawany jest w Edece i Rewe
 1. tz
 2. konsument

Naciska

Piwo bezalkoholowe to idealne rozwiązanie na ugaszenie pragnienia. Jednak jeden z producentów ostrzega obecnie przed jednym ze swoich napojów. W sześciopakach znajdują się fałszywe butelki.

Kassel – Szczególnie w gorące letnie dni zimne piwo jest szczególnie popularne po treningu, na zakończenie dnia lub w towarzyskim gronie przy grillu. Jeśli wolisz unikać alkoholu, możesz zdecydować się na wersję bezalkoholową, ponieważ w supermarkecie jest duży wybór.

Konsumenci muszą jednak obecnie zachować ostrożność: alkohol przedostaje się do rzekomo bezalkoholowego napoju. Producent udostępnia informacje nt On pamięta Ostrzega wcześniej.

Pilne wycofanie piwa bezalkoholowego: Nieprawidłowa zawartość w produkcie bezalkoholowym

Dotknięte piwo nosi nazwę „Hirsch Non-Alcoholic” i pochodzi z firmy HirschBrauer Honer GmbH z siedzibą w Wurmlingen w Badenii-Wirtembergii. Firma pisze w A komunikat prasowy: „Niektóre sześciopaki oznaczone jako „Hirsch Alcohol Free” mogą zawierać butelki piwa zawierającego alkohol lub nasz produkt „Hirsch Hefe Weisse” z datą przydatności do spożycia 25 stycznia 2025 r.”.

Dotyczy następującego produktu:

Hirsch biały bezalkoholowy
Honor browaru Hirsch
25.01.2025
Sześciopakowe pudełka

Browar Hirsch informuje klientów o wycofaniu piwa – butelki, których to dotyczy, są również sprzedawane w supermarketach

Konsumenci powinni zwracać uwagę na reklamy umieszczone na butelkach podczas otwierania pudełek zawierających sześciopaki. „Możesz wymienić nieprawidłowo zapakowane butelki na zewnętrzne opakowanie alkoholu bezalkoholowego Hirsch na nowy towar w sklepie, w którym produkt został zakupiony, lub zwrócić cenę sprzedaży.”

Piwo sprzedawane jest w sklepie internetowym Hirsch Brewery Honer. Można go również dostać w wielu sklepach z napojami, zwłaszcza w Badenii-Wirtembergii. Nawet w dużych sieciach supermarketów, m.in edicanetto i RoyJest na półce.

Producent informuje o pilnym wycofaniu piwa. Napój bezalkoholowy, który nieprawidłowo zawiera alkohol. (Awatar) © Svetlana Iakusheva/Imago

Inne produkty, których nie dotyczy wycofanie

Producent udziela pełnej aprobaty dla innych produktów: „Pojedyncze butelkowane butelki z asortymentu „Hirsch Hefe Weisse” (z alkoholem) nadają się do spożycia lub mają typową jakość, a deklaracja pojedynczej butelki odpowiada również zawartości butelki .” Jedynie opakowanie zewnętrzne z napisem „Hirsch Alcohol Free” zawiera podrobione butelki.

READ  Sztab Generalny ogłosił sytuację na froncie w ciągu ostatnich 24 godzin | Wiadomość do bota

Aktualnie jest też pilny Zadzwoń do kiełbasek w Edece, w najgorszych przypadkach istnieje ryzyko zatrucia krwi. Konsumenci powinni również: Kupując ser, należy zachować ostrożność: producent ostrzega, że ​​w jednym z produktów znajdują się bakterie. (Progresywny)

Continue Reading

Economy

Czy Smart Roadster powróci jako samochód elektryczny?

Published

on

Czy Smart Roadster powróci jako samochód elektryczny?

Adelmann, oficjalny dyrektor generalny Smart Europe, powiedział Autocar, że opcją jest ożywienie małego Smart Roadstera jako samochodu elektrycznego w celu poszerzenia gamy modeli marki. „Jeśli zbudujemy roadstera, możecie być pewni, że będzie on bardzo kompaktowy – na pewno dwumiejscowy” – powiedział.

W Europie Smart sprzedaje obecnie E-SUV nr 1 i powiązane z nim SUV-y coupe nr 3 – oto nasz aktualny raport dotyczący napędu tego modelu. Większy model SUV-a nr 5 ma zostać wypuszczony na rynek w przyszłym roku, jego badanie pokazano na kwietniowym salonie Auto China, a wstępne zdjęcia i dane dotyczące wersji seryjnej stały się znane w czerwcu. Smart nadal pracuje nad elektrycznym następcą oryginalnego Smarta – Fortwo. Aby obniżyć koszty w segmencie małych samochodów, Smart twierdzi, że będzie musiał dzielić platformę z innym producentem.

Gdy ta podstawowa gama modeli elektrycznych będzie już dostępna, marka będzie mogła zacząć „przekierowywać uwagę na bardziej dynamiczne i smuklejsze oferty” – stwierdził Autocar w raporcie. Wielkie ale: w przypadku tak kompaktowych pojazdów ceny i marże są zwykle tak niskie, że zyski (lub nawet próg rentowności) można osiągnąć tylko w dużych ilościach – problem, z którym Smart już się boryka w przypadku następcy Fortwo. Modele specjalistyczne dla entuzjastów ekonomii są bardzo trudne w realizacji, zwłaszcza w segmencie minivanów i minivanów.

Sam Smart również wie to ze swojej historii: zaledwie po trzech latach budowy Smart Roadster pierwszej generacji nie był sukcesem ekonomicznym ówczesnego DaimlerChrysler AG. Wysokie ceny, minimalne rabaty i nieprzekonująca motywacja doprowadziły do ​​spadku popytu. Do końca produkcji na początku listopada 2005 roku wyprodukowano 43 000 egzemplarzy, z czego około 11 000 nie zostało wówczas jeszcze sprzedanych.

To, że Adelmann jest w dalszym ciągu tak otwarty na pomysł nowego Roadstera, może wynikać także z jego „bardzo emocjonalnego związku z tym samochodem”, jak sam mówi – Smart Roadster był kiedyś pierwszym samochodem jego firmy.

READ  Sztab Generalny ogłosił sytuację na froncie w ciągu ostatnich 24 godzin | Wiadomość do bota

autocar.co.uk, Archive.org (Artykuł o zakończeniu produkcji w 2005 roku)

Continue Reading

Trending