Connect with us

Top News

Awaria zasilania na zawiasie: Statwerk pracuje nad rozwiązaniem

Published

on

Awaria zasilania na zawiasie: Statwerk pracuje nad rozwiązaniem

W poniedziałek wieczorem w Kilonii nastąpiła przerwa w dostawie prądu. Obszary Wellsee, Elmschenhagen i Rönne zostały dotknięte, Stadtwerke Kiel powiedział na Twitterze.

Portal „Störungsauskunft.de” Około godziny 18:00 pojawiło się 96 wpisów od użytkowników w zawiasie.

Zapytaliśmy czytelników KN, czy awaria zasilania również dotknęła ich:

Technicy już pracują na stronie, co już zostało powiedziane. Mniej więcej godzinę później nadeszła wiadomość, że prąd znów płynie.

Ważne uwagi: Co mam zrobić w przypadku przerwy w dostawie prądu?

1. Bądź cicho

Panika nie jest dobrym towarzyszem: więc na razie zachowaj spokój. W nocy włącz światła awaryjne (patrz środki ostrożności).

2. Nie wybieraj numeru alarmowego

Jakież to złe, że wiele urządzeń technicznych już nie działa: przerwa w dostawie prądu w przypadku połączenia alarmowego nie ma tu zastosowania. W większości przypadków policja i straż pożarna i tak nie będą w stanie udzielić informacji o rodzaju i czasie trwania zamieszek. Jeśli porażka zagraża Twojemu życiu, zadzwoń pod numer 110 lub 112.

3. Znajdź cel

Czy mój prąd po prostu zniknął – czy też inne mają wpływ? Wydaje się to takie proste: pomóż znaleźć widok za oknem. Czy sygnalizacja świetlna jest wyłączona? Czy domy obok są ciemne, czy na ulicach palą się światła? Jeśli smartfon jest nadal naładowany, możesz również zobaczyć mapę awarii zasilania w sieci.

4. Wyłącz urządzenia elektryczne …

Jeśli zasilanie zostanie nagle odcięte, urządzenia nagle przestaną działać. Kiedy sok powróci, wiele urządzeń elektronicznych odbierze go od miejsca, w którym został przerwany. Może to być niebezpieczne, jeśli nagle wróci – jak żelazka lub blendery – dlatego należy je wyłączyć na wszelki wypadek.

READ  Mistrzostwa Świata U20: Włochy przegrały w końcówce - Reprezentacje narodowe

5. … Więcej telewizorów i co.

Ofiary powinny również wyłączać wrażliwe urządzenia elektryczne, takie jak komputery czy telewizory. W przypadku przerwy w dostawie prądu mogą wystąpić skoki napięcia, które mogą uszkodzić sprzęt.

6. Przykryj lodówkę

Długotrwałe awarie sieci energetycznej są problemem dla osób prywatnych, zwłaszcza lodówek i zamrażarek. Ponieważ bez prądu zmniejsza się również funkcja chłodzenia. Urządzenia powinny być w miarę możliwości przykryte, aby temperatura nie wzrosła zbyt szybko. Nawet kilkugodzinny opornik nie stanowi problemu.

7. Bądź poinformowany – i zaufaj akumulatorom

Jeśli opór jest powszechny, możesz użyć radia na baterie lub radia samochodowego, aby aktualizować aktualny poziom awarii.

8. Zapisz kontakt z dostawcą energii elektrycznej

Jeśli zasilanie zgaśnie, możesz szybko rozjaśnić sytuację, dzwoniąc do własnego dostawcy energii elektrycznej. Musisz więc zapisać swój numer operatora w telefonie komórkowym. Powinieneś również zapisać błędną stronę internetową na swoim smartfonie, aby móc do niej zadzwonić w nagłych wypadkach. Jeśli masz jakiekolwiek informacje o przyczynie awarii, zgłoś je również tutaj.

9. Zachowaj dystans

Po burzy linie energetyczne mogą zwisać lub ulec uszkodzeniu. Jeśli znajdziesz taką linię, zachowaj bezpieczną odległość co najmniej 30 metrów – i natychmiast zgłoś usterkę.

10. Aranżacje

Czy jesteś gotowy na nagły wypadek? W każdym domu znajdują się baterie, żarówki, leki awaryjne i świece, które zapobiegają przerwom w dostawie prądu. Apteczka, zapalniczka lub pudełko zapałek, naładowany power bank do smartfona, artykuły sanitarne i kuchenka kempingowa również mogą być pomocne w nagłych wypadkach. Federalny Urząd ds. Ochrony przed Katastrofami opracował listę innych rzeczy i listę kontrolną.

Van RNT / Ka

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Kupowanie grzybów w Polsce: jaka jest cena popularnych kurek na rynku?

Published

on

Kupowanie grzybów w Polsce: jaka jest cena popularnych kurek na rynku?

In Polen ist die Pilzernte in vollem Gange. Pfifferlinge sind frisch auf dem Basar in Kostrzyn nad Odrą erhältlich. Ist der Preis im Vergleich zu deutschen Supermärkten wirklich günstiger?

Kostrzyn

Ein Artikel von

Bettina Winkler

Kurki na rynku polskim w Kostrzynie

Kurki w Polsce: sprzedawca Natalia ze świeżymi grzybami na targu w Kostrynie nad Otre. Czy kurki są tańsze w krajach sąsiednich?

Bettina Winkler

„Nasze grzyby są w 100% polskie” – podkreśla Natalia na stoisku z warzywami na bazarze w Kostrzynie nad Odrą, dwadzieścia kilometrów od Śląskiego. Swoją drogą piękny polski rynek z wieloma straganami, małymi restauracjami, bezpłatnymi miejscami parkingowymi, czystymi toaletami i niezliczoną liczbą fryzjerów. Warto odwiedzić.

READ  Statek wycieczkowy „Carnival Jubilee” przybywa do Emshaven | NDR.de - Aktualności
Continue Reading

Top News

Po upałach w NRW: Burze przynoszą ochłodę – Aktualności – WDR – Aktualności

Published

on

Po upałach w NRW: Burze przynoszą ochłodę – Aktualności – WDR – Aktualności

Sobota potem NRW Znów ciepło, a przede wszystkim wilgotno, wieczorem i w nocy przelotne opady deszczu oraz ciepłe burze.

W Wuppertal-Ronsdorf piorun uderzył w dach domu. Następnie zapalił się dach. Według straży pożarnej w Wuppertalu nikt nie został ranny.

Uczestnicy koncertów są przemoczeni

Ostrzeżenie pogodowe na festiwalu w Baruka | Źródło zdjęcia: WDR/Marvin Hoffmann

Wśród tych, którzy byli zaskoczeni ulewnym deszczem, byli ci, którzy wzięli udział w festiwalu Parookaville w Wies. Na terenie lotniska, gdzie nocowało wielu gości, organizatorzy poprosili gości o zamknięcie namiotów i zabezpieczenie ich na ziemi ze względu na pogodę.

Wieczorem w Dusseldorfie, gdzie obecnie odbywa się Jarmark Nadreński, zebrały się ciemne chmury. Później zaczęło padać. Wczorajszy koncert Coldplay, pierwszy z trzech koncertów w Düsseldorfie, był odpowiednio mokry.

Chris Martin w ulewnym deszczu | Źródło zdjęcia: Henning Kaiser/dpa

Tuż przed frontmanem Chrisem Martinem i jego ekipą na arenie zaczęło się lać Taśma Wszedł na scenę. Prawie 50 000 fanów i muzyków zostało przemoczonych.

W niedzielę ponownie możliwe są burze

W niedzielę w Nadrenii Północnej-Westfalii niebo będzie pochmurne i zawsze będą występować pojedyncze przelotne opady deszczu i burze, w niektórych obszarach czasami bardzo groźne: z ulewnymi opadami deszczu, gradem i burzliwymi wiatrami. Temperatura nieznacznie spadnie do 26–29 stopni.

Według redakcji pogody WDR pogoda we wschodniej Westfalii jest ekstremalna Po południu możliwe są burze i ulewne opady deszczu do 50 litrów na metr kwadratowy.

Uczestnicy Christopher Street Day w Kolonii mają nadzieję, że bogowie pogody będą w ciągu dnia nieco życzliwi. Przez miasto przechodzi wielka parada, w której uczestniczy około 60 000 osób. Organizatorzy spodziewają się, że na trasie pojawi się ponad milion gości.

Oto trzy wskazówki, które pomogą Ci w pełni wykorzystać gorącą i wilgotną pogodę:

  • Wentylacja wczesna i późna – ale dopiero po: Wentylacja ma sens, gdy temperatura na zewnątrz jest niższa niż w pomieszczeniu – czyli późnym wieczorem lub wczesnym rankiem. Niemniej jednak w wielu pomieszczeniach i sytuacjach ważne jest regularne wietrzenie w ciągu dnia. W przeciwnym razie powietrze w pomieszczeniu będzie nasycone parą i zanieczyszczeniami.
  • Pij dużo: Powinieneś pić regularnie przez cały dzień, zanim poczujesz pragnienie. Obowiązują następujące zasady: gorące napoje mogą zwiększyć pocenie się, bardzo zimne napoje mogą powodować nadmierne ciepło, co może wywierać nacisk na układ krążenia. Wybierz więc złoty środek między ciepłem a zimnem.
  • Zrób sobie sjestę: Jeśli to możliwe, DocEsser zaleca przebywanie w pomieszczeniach zamkniętych w godzinach od 13:00 do 18:00. Zatem od południa do późnego popołudnia słońce jest w najwyższym punkcie. Pomocne jest także noszenie w miarę możliwości luźnych i przewiewnych ubrań.

Ćwicz od północy do południa

W upalne dni, jeśli to możliwe, biegaj rano. Zdjęcie: dpa/Thomas Banneyer

Jeśli chcesz ćwiczyć, najlepiej robić to rano, szczególnie w upalne dni. „Brak powszechnie zauważanego południowego upału„Mówi meteorolog WDR Vogt.”Latem najwyższą temperaturę osiągamy pomiędzy godziną 15:00 a 18:00.”

Jeśli więc masz ochotę pobiegać w upalne dni, z pewnością możesz to zrobić w porze lunchu – ale lepiej nie robić tego wieczorem. „Oprócz upału powietrze jest również silnie zanieczyszczone– mówi Vogt.

Nasze zasoby:

  • Redakcja WDR Weather Meteorolog WDR Jürgen Vogt
  • Centrum Kompetencji Meteorologicznych ARD
  • Centrum Doradztwa Konsumenckiego NRW
  • Agencja informacyjna AFP
READ  Czy Polska zrzuca z nieba rosyjskie rakiety?
Continue Reading

Top News

Wizyta w Pniewach, mieście partnerskim Oer-Erkenschwick w Polsce

Published

on

Wizyta w Pniewach, mieście partnerskim Oer-Erkenschwick w Polsce

READ  Wir parlamentarnych poetów: kpiny i krytyka Goring-Accord – polityka wewnętrzna
Continue Reading

Trending