Pavlović wyrównuje – remis pod koniec pierwszej połowy

on

1. tz
  2. Sporty
  3. Klub Bayernu Monachium

Bayern Monachium zmierzy się z Borussią Mönchengladbach w 20. rundzie ligi niemieckiej. Transmisja dzisiejszego meczu na żywo.

Minuta 52: Honorat ruszył prawym skrzydłem, ale jego dośrodkowanie zostało odbite obok De Ligta. Po bezpośrednim kontrataku piłka dociera do Müllera, który zabiera ze sobą Kane'a. Napastnik wyprzedza przeciwnika, ale potyka się w polu karnym i nie potrafi wykorzystać sytuacji.

Bayern Monachium – Borussia Mönchengladbach 1:1 (1:1)

Skład Bayernu Monachium: Neuer – Mazraoui, Dier, De Ligt, Davies – Pavlovic, Goretzka – Musiala, Müller, Sane – Kane.
Skład Borussii Mönchengladbach: Nicolas – Scali, Friedrich, Elvedi – Weigel – Honorat, Neuhaus, Ritz, Nitze – Njomo, Jordania
Portale: 0:1 Elvedi (35. minuta), 1:1 Pavlović (45. minuta)

Minuta 48: Musiała wymienił piłkę z Mullerem w wąskiej przestrzeni i pozostawił dwóch rywali stojących w polu karnym, a jego próba z wąskiego kąta minęła lewy słupek.

Minuta 46: Kontynuujemy podróż do Allianz Areny. Nets strzela z 20 metrów, ale piłka odbija się nieco poniżej metra.

Pavlovic wyrównuje wynik: Youngster remisuje 1-1

Przerwa: Niedługo potem Steelers gwizdnęli przerwę, a w szatni było 1:1. Zespół z Monachium lepiej wszedł w mecz i stworzył sobie okazje na początku, a Sane dwukrotnie zawiódł na obiecujących pozycjach. Borussia weszła do gry w połowie pierwszej połowy, ale pierwsza bramka Elvediego, przyznana przez Neuera, była niespodzianką. Podopieczni Tuchela zdawali się mieć trudności z grą, ale Pavlović zasłużenie wyrównał przed gwizdkiem do przerwy. Wszystko jest jeszcze otwarte na drugą połowę.

Minuta 45: Wyrównanie! Podobnie jak w zeszłym tygodniu spotyka młodego mężczyznę Pawłowicza. Sane rozpoczyna kozłowanie prawym skrzydłem i przesuwa się do środka. Piłka przeszła przez Mullera do Pavlovicia, który zachował spokój ze stosunkowo ostrego kąta i strzelił w środek lewego rogu. Nicolas nie ma szans w polu karnym Gladbach.

Minuta 43: Gol ten dał Borussii zauważalne przyspieszenie. Goście grają swobodniej i coraz częściej wchodzą lub wchodzą w pole karne Bayernu. Z drugiej strony mieszkańcy Monachium mają trudności z kontrolowaniem sytuacji.

Złe podanie Neuera prowadzi do gola: Elvedi prowadzi Mönchengladbach

Minuta 35: Głosy przy bramce Bayernu! Neuer chce grać dla Mullera, ale Elvedi interweniuje i od razu przechodzi do ataku. Środkowy obrońca podaje piłkę przez całkowicie zaniedbany środek pola, wykonuje prostą wymianę z Jordanem i jest w stanie bezkonkurencyjnie wśliznąć się z 14 metrów prawym skrzydłem. Neuerowi nie udało się dokończyć meczu, ale mimo to miał swój udział w straconych golach po słabym podaniu Müllera.

READ  Klopp: Salah jest obecnie najlepszy na świecie – najwięcej goli od września w głównych ligach

Minuta 33: Pierwsza wielka szansa dla gości! Krzyż Honorata staje się coraz dłuższy, a Neuer musi wkroczyć i dosięgnąć go opuszkami palców. Jordan jest na linii bazowej i odzyskuje piłkę. Druga piłka spadła do Newhouse'a, którego strzał został zablokowany.

Minuta 30: Musiala zmoczy Reitza i również pobiera opłatę. 20 metrów od pola karnego piłka odbija się w ręce Ritza, który otrzymuje żółtą kartkę. Kane podaje piłkę na dalszy słupek i odnajduje swojego mistrza w Nicolasie, który uderza piłką z rogu.

Minuta 28: Gladbach ogłaszają się i wykonują pierwszy rzut rożny, ponieważ De Ligt odwraca się od dośrodkowania Honorata. Francuz jest także odpowiedzialny za standard, który ostatecznie pozostaje nieszkodliwy

Leroy Sane trafia w poprzeczkę w meczu z Gladbach. © nordphoto GmbH/Straubmeier/Imago

Minuta 25: Sane próbuje oddać strzał z odległości 23 metrów z prawej połowy i zupełnie nie trafia, jednak sprawia radość widzowi, gdy chwyta sprzęt do gry i waha się, czy go oddać. Wątpliwe jest, czy uda mu się utrzymać piłkę.

Minuta 22: Jordan ma problemy z przyjęciem piłki na linii środkowej, a Kane i Pavlovic natychmiast pojawiają się na boisku i zakłócają grę. Po kilku podaniach piłki Al Mazroui przedostaje się w pole karne i posyła Lasaniego na bramkę. Znajduje Kane’a w polu karnym, a Weigl w ostatniej minucie może wybić piłkę.

Minuta 20: Musiala ostro posłał Daviesa do przodu i znalazł Kane’a z krzyżem. Przy pierwszym kontakcie Anglik zatrzymuje piłkę, a przy drugim trafia lewą ręką. Gladbacher jest w drodze. Druga piłka również zostaje zablokowana i leci poza bramkę, a kolejny rzut rożny nie ma żadnego znaczenia.

Minuta 18: Muller wrzut z autu trafił prosto do Weigla, który strzelił kilka metrów poza połowę Monachium. Ale Pavlovic dobrze biega, a Gladbacher musi się odwrócić i zagrać piłkę tyłem. Podopieczni Tuchela jak dotąd nie pozostawili wiele do życzenia i sprawiają wrażenie bardzo skoncentrowanych i zorganizowanych.

Minuta 15: Czekoladki wyleciały na boisko z budynku Bayernu i należy je teraz trzymać poza boiskiem. Tymczasem Neuer przejmuje piłkę i podaje zegar. Po krótkiej przerwie Steeler zagwizdał ponownie.

Sane nie ma szczęścia: gwiazda Federacji Niemieckiej wcześnie trafiła w poprzeczkę

Minuta 14: Gladbach nie zagrał jak dotąd zbyt wiele w meczu, a Bayern nadaje ton i wcześnie zaczyna grać. W przypadku Borussii kończy się to zazwyczaj najpóźniej na półmetku.

Minuta 12: Dier idzie do przodu i wykonuje rzut rożny. Sane czuje się odpowiedzialny i jego niskie dośrodkowanie zostaje przechylone obok pierwszego słupka.

Minuta dziewiąta: Znów zdrowy rozsądek – napastnik też może to zrobić. Davies prowadzi grę z lewej flanki i zabiera ze sobą Thomasa Mullera, który podaje bezpośrednio do rozpoczynającego Sane. Reprezentant Niemiec znajduje się pod lekką presją, ale trzyma piłkę potężną lewą nogą i strzela nad Nikolą, a następnie nad polem karnym po lewej stronie.

READ  Mistrzostwa Duisburga: Chaos na drogach wokół finału?

Minuta 5: Latte! Gladbach ma szczęście. Harry Kane przyciąga do siebie dwie osoby i zabiera ze sobą Mazraouiego w pole karne. Marokańczyk potyka się, ale piłka trafia do Saniego, który nie waha się i strzela z dwunastu metrów, trafiając w poprzeczkę. Mikołaj był bezradny.

Czwarta minuta: Tym razem Kane zostaje złapany w środkowym kole, ale Anglik szybko się podnosi.

Druga minuta: Pavlovic przechwytuje podanie na połowie Gladbacha i zostaje sfaulowany. Skóra jest ponownie obracana i początkowo przechodzi przez tylne cztery.

Pierwsza minuta: Steeler ogłasza grę, Gladbach zaczyna.

Zaktualizowano o 15:25: Allianz Arena jest pełna, a drużyny są gotowe w tunelu. Rozpocznie się za kilka minut.

Zaktualizowano o 15:17: Tuchel obiecał już swojemu nowemu prawemu obrońcy Bouille’owi rolę przed meczem, ale początkowo wybrał Mazraouiego. Trener Bayernu wyjaśnił swój wybór za pośrednictwem mikrofonu Sky: „Jest wyraźnie lepszy w działaniu i myślę, że dobrze, że Sascha będzie mógł najpierw obejrzeć mecz, a potem go dokończyć za nas”.

Zaktualizowano o 15:10: W ostatnim czasie Bayern Monachium rzadko spisał się dobrze w starciu z Borussią. Z ostatnich sześciu meczów drużyna Monachium wygrała tylko jeden mecz, w trzeciej rundzie bieżącego sezonu. Były też dwa remisy, a Gladbach wygrał trzykrotnie.

Thomas Muller przed strzeleniem gola: Na horyzoncie widać 500. oficjalne zwycięstwo w meczu

Aktualizacja o 15:00: Nawiasem mówiąc, sędzią jest Tobias Stiller, a asystują mu Christian Gettleman i Robert Kempter. Martin Petersen jest czwartym sędzią, a Robert Hartmann i Stefan Loeb są asystentami sędziowskimi.

Zaktualizowano o 14:52: Szybkie spojrzenie na najnowsze wyniki obu drużyn. Gospodarze po zimowej przerwie zdobyli dziewięć punktów w czterech meczach, przegrywając jedynie z SV Werderem. Sytuacja Gladbacha była mieszana, ponieważ od początku roku zdobył cztery punkty w trzech meczach. Podopieczni Gerardo Siwaniego dobrze radzili sobie z czołowymi zespołami ze Stuttgartu (3:1) i Leverkusen (0:0), gorzej natomiast z Augsburgiem (1:2).

Zaktualizowano o 14:46: Nawiasem mówiąc, mecz z Gladbach będzie 690. oficjalnym meczem Müllera, który wraca do wyjściowego składu, co oznacza, że ​​do rekordzisty Seppa Maiera brakuje mu zaledwie 16 meczów. Mógłby także przełamać kolejną barierę dźwięku: jeśli Bayern wygra, Müller będzie świętował swoje 500. zwycięstwo z Bayernem – wynik, który nigdy wcześniej nie został osiągnięty.

Zaktualizowano o 14:38: Goście ogłosili teraz także pierwszą jedenastkę. Supergwiazda Rocco Ritz może zacząć od nowa, podobnie jak Nathan Ngomo. Manu Kone początkowo siedzi na ławce rezerwowych.

Tuchel daje Muellerowi szansę: weteran świętuje powrót do wyjściowego składu

Zaktualizowano o 14:28: Reprezentowany także przez Bayern Monachium X Doniesiono, że Tuchel będzie na ławce rezerwowych i będzie trenował drużynę.

Zaktualizowano o 14:20: Początek jedenastki dla Monachium już za nami! Noussair Mazraoui, który w piątek wrócił z Pucharu Afryki, rozpoczyna grę na prawej obronie. Dodatkowo weteran Thomas Müller mógł zacząć od nowa. Pouille i Saragossa siedzą na ławce rezerwowych, podobnie jak Guerrero.

READ  Corona Concern w „Ali Bali”: Michael Van Gerwin trzęsie się z Mistrzostw Świata w rzutkach

Pełny skład: Neuer – Mazraoui, Dier, De Ligt, Davies – Pavlovic, Goretzka – Musiala, Müller, Sane – Kane.

Zaktualizowano o 14:15: W tygodniu trener Thomas Tuchel był niedostępny ze względu na grypę i nie mógł poprowadzić treningów. Nie było go również na piątkowej konferencji prasowej, podobnie jak Christopha Freunda. Jeśli 50-latek nie będzie mógł dziś wejść na ławkę rezerwowych, z pewnością będzie to stanowić poważną wadę dla rekordzistów.

Zaktualizowano o 14:07: Składy zostaną podane na kilka minut przed rozpoczęciem balu, począwszy od godziny 15:30. Fani Bayernu będą szczególnie ciekawi, czy jeden z dwóch nowych nabytków, Pouy i Saragossa, będzie mógł rozpocząć pracę natychmiast.

Bayern kontra Borussia Mönchengladbach na żywo: pojedynek dwóch tradycyjnych klubów

Pierwszy raport z 3 lutego o godzinie 12:15: Monachium – Uważaj, Bayern Monachium! Borussia Mönchengladbach, groźna rywalka mistrzów Bundesligi, odwiedzi w sobotę (3 lutego) Allianz Arena.

Thomas Tuchel może znów być w dobrej formie: trener Bayernu najprawdopodobniej będzie siedział na ławce rezerwowych w meczu z Gladbach

Zespół z Monachium zdołał wygrać tylko jedno z ostatnich sześciu bezpośrednich spotkań, a w trzeciej rundzie bieżącego sezonu odniósł zwycięstwo 2:1 nad Dolnym Renem. Pozytyw z punktu widzenia Bayernu: trener Thomas Tuchel, który w tygodniu musiał zrobić sobie przerwę ze względu na infekcję grypopodobną, „najprawdopodobniej” wróci na ławkę rezerwowych w meczu z Borussią.

Prawdopodobnie będą dostępni także nowi gracze, Sasha Boye i Brian Zaragoza, a także Noussair Mazraoui. „Taki jest plan. Musimy przyjrzeć się Nosowi, wrócił dopiero dziś rano. Czekają nas jeszcze krótkie kontrole” – powiedział na piątkowej konferencji prasowej dyrektor sportowy Christoph Freund.

Bayern Monachium zmierzy się z Borussią Mönchengladbach w 20. rundzie ligi niemieckiej. © Sven Simon / Imago Images

Obawy personelu Bayernu Monachium: Pierwszy zespół prawie się przygotowuje

W rundzie medialnej 46-latek przestrzegł także przed nadchodzącym rywalem, który ma za sobą nieco rozczarowującą rundę i z 21 punktami zajmuje dwunaste miejsce w tabeli. „To dobrze, że mamy teraz kilka opcji. Nie spodziewamy się łatwego meczu. Gladbach ma dużą jakość i potrafi się dobrze zmieniać. Zagrali bardzo dobrze” – powiedział Freund, patrząc na remis Vols 0:0 z ich drużyną najbliżsi rywale w walce o mistrzostwo przeciwko Leverkusen.

Joshua Kimmich nie będzie brany pod uwagę. Reprezentant Niemiec będzie nieobecny z powodu kontuzji, podobnie jak skrzydłowi Kingsley Coman i Serge Gnabry. To samo tyczy się Dayota Upamecano, dlatego na środkowym obrońcy powinni grać Eric Dier i Matthijs de Ligt. Dokładny skład Bayernu Monachium na mecz z Mönchengladbach zostanie ogłoszony około 14:30. Godzinę później zaczyna się. (maska)