Connect with us

science

Czym jest obsesja miłosna i jak leczyć iluzje miłosne?

Published

on

Czym jest obsesja miłosna i jak leczyć iluzje miłosne?

Podstawy w skrócie

  • Obsesja miłosna, znana również jako obsesja miłosna, jest zaburzeniem psychicznym.

  • Osoby dotknięte chorobą są przekonane, że są przez kogoś kochane i błędnie interpretują gesty i działania.

  • Z reguły całkowite wyleczenie można osiągnąć tylko przy profesjonalnej pomocy.

Czy jesteś w kimś urojeniowo zakochany? Wyjaśniamy, czym dokładnie jest erotomania i co można zrobić z chorobą psychiczną.

Obsesja na punkcie miłości: czym jest iluzja miłości?

Czy kiedykolwiek się zakochałeś? Tak, że zapomniałeś prawie o wszystkim wokół siebie i nie możesz myśleć o niczym innym, jak tylko o tej osobie? Uczucie miłości jest trudne do opisania słowami i zwykle wykracza poza motyle w brzuchu. Z tego powodu może to być bardzo niebezpieczne. Każda osoba nosi w sobie własne uczucia, myśli i interpretacje miłości, na które wpływa wiele różnych czynników. Ale co się dzieje, gdy miłość nagle zamienia się w szaleństwo i gdzie wyznaczamy granicę?

W klipie: Jak właściwie zachowywać się podczas kłótni

Bez względu na to, jak romantyczna może być idea prawdziwej i intensywnej miłości, istnieją pewne ograniczenia. Kiedy już je miniesz, przywiązanie do drugiej osoby może stać się niebezpieczne. Tak jest na przykład z obsesją seksualną. Obsesja miłosna, zwana też potocznie paranoją, to zaburzenie psychiczne, w którym osoby cierpiące na nią są głęboko przekonane, że ktoś się w nich zakochał. Często tak jest w przypadku osoby, która jest niedostępna, na przykład dlatego, że nie zna jej osobiście lub miłość jest nieodwzajemniona.

Osoby dotknięte chorobą próbują „przekonać” drugą osobę niezliczonymi telefonami, listami, wiadomościami, a nawet osobiście pojawiając się w jej drzwiach. Często prowadzi to do stalkingu.

Czy ciągle myślisz? Oto kilka wskazówek, jak w końcu pozbyć się negatywnych myśli. Również interesujące: tutaj możesz dowiedzieć się więcej o nadmiernym myśleniu.

READ  Trzy środki codziennego życia mogą zmniejszyć ryzyko

formy obsesyjne

Istnieją dwa rodzaje obsesji seksualnych:

  • Czysta postać lub monomania, erotomania pierwotna: zaburzenie psychiczne zwykle występuje niezależnie od innych współistniejących zaburzeń psychicznych i zwykle pojawia się nagle.
  • Wtórna obsesja miłosna: Tutaj urojenia miłosne pojawiają się jako część innego zaburzenia psychotycznego i są uważane za trudniejsze do wyleczenia.

Te powody prowadzą do urojeń miłosnych

Przyczyny tego urojenia psychicznego mogą mieć różne źródła. Tak powstaje kompulsywne potępianie osób dotkniętych np. innymi chorobami psychicznymi. Ale są też inne wyzwalacze:

  • choroby psychiczne
  • Ważne doświadczenia z dzieciństwa
  • Trudne relacje rodzic-dziecko
  • DNA
  • osobowość
  • Inne wpływy środowiskowe

Zastanawiasz się, dlaczego niewiele przyjaźni trwa całe życie? Możesz dowiedzieć się więcej tutaj. To może Cię również zainteresować: w ten sposób możesz stwierdzić, czy twoi przyjaciele są o ciebie potajemnie zazdrośni.

Objawy: To oznaka obsesji seksualnej

W stanie obsesji seksualnej osoby dotknięte chorobą rozmawiają o romansie, który nawet nie istnieje. Zachowują się tak, jakby wszystko było prawdziwe lub miało stać się rzeczywiste, gdy usunie się jakąś przeszkodę. Zjawisko to było również znane jako zespół Clerambaulta, na cześć francuskiego psychiatry i fotografa Gaetana de Clerambaulta (1872-1934). Rozróżnij przebieg obsesji seksualnej w trzech formach:

  1. Osoby dotknięte chorobą mają w sobie dużo optymizmu, który sprawia, że ​​fantazja o związku staje się rzeczywistością.
  2. Następnie przychodzi frustracja, kiedy cierpliwość prawie się wyczerpuje i prowadzi do zniecierpliwienia lub rozczarowania.
  3. Trzeci etap może następnie prowadzić do agresywnych i równie niebezpiecznych zachowań. Czasami dzikie fantazje mogą się rozwinąć i urzeczywistnić.

Objawami erotomanii jest nadinterpretacja i przecenianie działań i gestów rzekomo bliskiej osoby. To również wyjaśnia różnicę między miłością a szaleństwem. Jeśli te objawy brzmią znajomo, zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności:

  • Specjalne potrzeby osoby doświadczającej wyimaginowanej miłości nie są już pierwszorzędne
  • Losowe spotkania są zaaranżowane
  • Są niechciane wizyty
  • Stały kontakt telefoniczny (wiadomości i rozmowy)
  • Prezenty są wręczane
  • Osoby z najbliższego otoczenia są okłamywane
  • Zdarzają się przestępstwa, takie jak włamania, rabunki, prześladowanie i przemoc
READ  Rodzaj kawy niszczy białko

Czy z szaleństwa można wyleczyć miłość?

Nawiasem mówiąc, aspekty seksualne często odgrywają drugorzędną rolę w fetyszyzmie. W obu przypadkach ważne jest, aby poszkodowani jak najszybciej zwrócili się o profesjonalną pomoc. Ponieważ jest to zaburzenie psychiczne, a miłość obsesyjna jest subiektywnie niewzruszona, co oznacza, że ​​takich ludzi nie da się przekonać do czegoś przeciwnego ani argumentami, ani dowodami, nagłe uzdrowienie, na przykład poprzez samoleczenie, jest prawie niemożliwe.

Im szybciej zostanie postawiona diagnoza i leczenie, tym lepiej dla wszystkich zaangażowanych osób. Gdy tylko pojawi się ktoś z powodu powyższych objawów i poziom cierpienia wzrasta, konieczna jest konsultacja z lekarzem lub terapeutą. Bez wsparcia medycznego nie jest możliwe przełamanie schematu patologicznych zachowań i powrót do zdrowego stanu psychicznego na dłuższą metę.

Odpowiednie formy leczenia to:

  • środki terapii behawioralnej
  • Psychoanaliza
  • leki przeciwpsychotyczne

W zależności od ciężkości i stopnia ciężkości lekarz musi określić najlepszą formę leczenia. Z pewnością zdarzają się przypadki spontanicznego samoleczenia poprzez nagłą zmianę i ogólną poprawę stanu zdrowia. Jednak nie można na tym polegać i zdarza się to tylko w najrzadszych przypadkach. Ponadto ryzyko nawrotu jest duże, ponieważ przyczyny nie są trwale eliminowane. Im dłużej erotomania istnieje i im częściej występuje w ciągu życia, tym bardziej prawdopodobne jest, że choroba stanie się przewlekła.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Czy byłeś chory na Koronę? Dlatego już teraz musisz sprawdzić swój wzrok

Published

on

Czy byłeś chory na Koronę?  Dlatego już teraz musisz sprawdzić swój wzrok

Naukowcy z jasnym przesłaniem

Czy zostałeś zarażony koroną? Dlaczego warto już teraz sprawdzić wzrok

Czy kiedykolwiek zostałeś zarażony koroną? Następnie, według amerykańskich badaczy, powinieneś zostać zbadany przez okulistę.

Sojusz Wizerunkowy

Ile razy w przeszłości zostałeś zarażony koronawirusem?

W rzeczywistości to pytanie jest prawie nieistotne, ponieważ nawet ci, którzy tylko raz uzyskali pozytywny wynik testu, powinni zwracać szczególną uwagę na swoje oczy. Dlaczego: Nowe badanie sugeruje, że COVID-19 może powodować długotrwałe uszkodzenie nerwu wzrokowego. Co dokładnie odkryli naukowcy? Wyjaśniamy.

Konsekwencje Covid-19: Uszkodzenie nerwu wzrokowego po jednorazowym zarażeniu koroną?

Jaki jest związek między zakażeniem koroną a wzrokiem?

Pawan Kumar Singh, adiunkt okulistyki, przeprowadził badanie, w którym stwierdzono: Wszystkie osoby, które przeszły wcześniej infekcję koronową, powinny przejść badanie przez okulistę.

Dotyczy to również wszystkich osób, które nie mają objawów zakażenia koronawirusem. Niezależnie od tego, jak długo trwała infekcja, zdaniem lekarza możliwe jest późniejsze uszkodzenie oka.

Czytanie poradOto, co kolor oczu mówi o naszym zdrowiu

Badanie: Test na myszach pokazuje, że koronawirusy można wykryć na siatkówkach zwierząt

Co dokładnie odkryli naukowcy ze Szkoły Medycznej Uniwersytetu Missouri?

Podczas testowania koronawirusów na myszach zwierzęta wdychały je przez nos i usta. Zaledwie kilka godzin później naukowcy zauważyli, że wirusy można było wykryć także na siatkówkach myszy.

Czytanie poradDiagnozowanie raka oka! Mały Erian (2) bardzo dzielnie walczy z podstępną chorobą

reklama:

Rekomendacje naszych partnerów

Zależy nam na Twoim doświadczeniu!

Wyniki ankiety nie są reprezentatywne.

Wydaje się, że Sars-CoV-2 jest w stanie przeniknąć delikatną barierę w siatkówce

Wygląda na to, że koronawirusy zdołały przedostać się przez ochronną barierę siatkówki krwi!

Ta bariera w siatkówce ma na celu ochronę oka przed infekcją. Bariera zwykle w ogóle uniemożliwia patogenom dotarcie do siatkówki.

Jeśli zostaną naruszone, może to prowadzić do reakcji zapalnych w oku, co w najgorszych przypadkach może prowadzić do całkowitej utraty wzroku.

Czytanie poradMichelle (33 lata) cierpi na rzadki zespół Marfana: „Błagałam lekarzy, żeby usunęli mi oczy”.

Wideo: Cztery lata zamknięcia Korony! Tak Niemcy myślą o środkach i szczepieniach