Connect with us

science

Witamina D na nadciśnienie: lekarz mówi o „cudownym lekarstwie”

Published

on

Witamina D na nadciśnienie: lekarz mówi o „cudownym lekarstwie”
  1. Strona główna
  2. życie
  3. zdrowie

kreatura:

W połączeniu z magnezem witamina D może zdziałać cuda na ciśnienie krwi. Nie tylko wspomaga naczynia krwionośne, ale także zmniejsza stres.

Wysokie ciśnienie krwi jest obecnie tak zwaną „powszechną chorobą”. W Niemczech co trzecia osoba cierpi na nadciśnienie Ciśnienie krwi powyżej 140/90 mm Hg. Według „Study of Adult Health in Germany” Instytutu Roberta Kocha (RKI) z 2011 roku liczba ta wynosi około 20 milionów. W grupie wiekowej 70-79 lat stanowią 75 proc. Niemców.

W leczeniu tej choroby często stosuje się beta-blokery, które mają na celu obniżenie ciśnienia krwi, a tym samym zmniejszenie ryzyka zawału serca i udaru mózgu. W rzeczywistości istnieje kilka innych środków, które zdaniem ekspertów mogą poprawić ciśnienie krwi: witamina D i magnez.

Niedobór witaminy D sprzyja wysokiemu ciśnieniu krwi: co naukowcy odkryli na temat nadciśnienia

Według ĘrzteZeitung.de Naukowcy z USA odkryli dziesięć lat temu w ramach badania NHANES, że niedobór witaminy D może sprzyjać nadciśnieniu, które jest technicznym terminem określającym wysokie ciśnienie krwi. Jak dokładnie działa ten mechanizm, wciąż nie jest jasne dla badaczy.

Około 20 milionów Niemców cierpi na nadciśnienie. Chorobie można zapobiegać za pomocą magnezu i witaminy D. (ikoniczny obraz) © R. Rebmann / Imago

Więcej ekscytujących tematów dotyczących zdrowia znajdziesz w naszym bezpłatnym biuletynie, na który możesz się zapisać tutaj.

Kolejne duńskie badanie, w którym 130 osób z nadciśnieniem przyjmowało cholekalcyferol, preparat witaminy D3, przez sześć miesięcy wykazało, że wartości ciśnienia krwi mierzone w godzinach konsultacji oraz wartości ciśnienia centralnego obniżały się w tempie 6,8/1, spadło o 7 mm Hg. U pacjentów z wcześniej niedoborem witaminy D nawet dobowe ciśnienie krwi obniżyło się o 3,7/2,7 mmHg. Duńscy naukowcy przedstawili te odkrycia w 2012 roku na konferencji Europejskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego.

Witamina D wystarczająca na wysokie ciśnienie krwi: Jest to najlepszy sposób wchłaniania witaminy przez organizm

Według Niemiecki Dziennik Farmaceutyczny Osoby z niedoborem witaminy D mają 3,2-krotnie zwiększone ryzyko wystąpienia wysokiego ciśnienia krwi. Ale niedobór magnezu jest również częstym objawem wysokiego ciśnienia krwi. Tej chorobie można zapobiegać za pomocą witaminy D, zwłaszcza w połączeniu z magnezem, który podobno ma działanie zmniejszające stres i rozszerzające naczynia krwionośne.

READ  Zawsze zmęczony? Niedobór tej witaminy może powodować zmęczenie

Jak wiadomo, witamina D powstaje w skórze pod wpływem światła słonecznego i nie może być przyjmowana z pożywieniem. W ciemnych miesiącach zimowych poziom witaminy D może być niski, co może prowadzić do wielu chorób, w tym nadciśnienia. Jednak może być głośno Zentrum-der-Gesundheit.de Ale nie przychodź wcale, jeśli dana osoba ma wystarczającą ilość magnezu. Jeśli poziom magnezu jest prawidłowy, niedobór witaminy D jest prawie niemożliwy.

Wręcz przeciwnie, trudno jest uzupełnić brak witaminy D suplementami diety, jeśli występuje również niedobór magnezu. Dlatego lepiej brać ze sobą oba, na przykład w postaci tabletek lub napoju musującego. Witamina D i magnez zwykle idą w parze, gdy są stosowane, ponieważ Witamina D Bez magnezu organizm nie może w pełni rozwinąć swojego działania. Oba w połączeniu są lepsze dla naczyń krwionośnych.

Witamina D i magnez: dlaczego ta kombinacja działa jak „cud”.

Kardiolog profesor Martin Halle z Klinikum an der Isar na Uniwersytecie Technicznym w Monachium również przysięga magnez na nadciśnienie. W wielu przypadkach łagodne wysokie ciśnienie krwi można kontrolować poprzez zmianę stylu życia, więcej ćwiczeń i zdrowe odżywianie. Jednak magnez musi być włączony w ten nowy sposób życia.

„Magnez jest jednym z cudownych leków natury” — mówi Merkur.de. Zwykle elektrolity, zwłaszcza wapń, są odpowiedzialne za skurcz mięśni. Magnez jest niejako przeciwnikiem tego procesu, pomaga rozluźnić mięśnie. Dlatego sportowcy przyjmują również magnez po treningu, aby rozluźnić mięśnie.

Ponieważ w ścianach naczyń krwionośnych znajdują się również mięśnie, magnez zapewnia rozluźnienie, a tym samym rozszerzenie naczyń krwionośnych. W rezultacie krew może łatwiej przepływać przez ciało, co z kolei obniża ciśnienie krwi, ponieważ jest mniejszy opór.

Ten artykuł zawiera jedynie ogólne informacje na dany temat zdrowotny i dlatego nie jest przeznaczony do autodiagnozy, leczenia ani przyjmowania leków. W żaden sposób nie zastępuje wizyty u lekarza. Niestety nasza redakcja nie jest w stanie odpowiedzieć na indywidualne pytania dotyczące obrazów klinicznych.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Tej witaminy brakuje przy bólach mięśni

Published

on

Tej witaminy brakuje przy bólach mięśni


Ból mięśni nie zawsze jest tym samym, co ból mięśni. Przyczyną może być również niedobór określonej witaminy. Dojdziemy do sedna tego.

Ból mięśni może występować w bardzo różnych częściach ciała. Możliwe są różne przyczyny. W tym tekście chcemy ograniczyć się do niedoboru witamin jako przyczyny niepełnosprawności fizycznej.

Kiedy mówimy o bólu mięśni?

W netdoktor.de Ból mięśni – zwany także bólem mięśni – opisywany jest jako „kłujący, skurczowy, ciągnący, palący lub ściskający ból mięśnia”. W większości przypadków dotyczy to pleców, ramion lub szyi. Ból mięśni może być ostry lub przewlekły.

Może to być spowodowane „nieszkodliwymi naprężeniami, napięciami lub urazami”, które goją się same. Jeśli ból jest przewlekły, może być spowodowany nieprawidłową postawą i nadmiernym obciążeniem. Mogą to być także „objawy towarzyszące poważnym chorobom, które atakują same mięśnie, układ nerwowy, szkielet lub inne narządy”.

Jakiej witaminy brakuje w przypadku bólu mięśni?

Jeśli ból mięśni jest spowodowany niedoborem składników odżywczych, organizm nie ma wystarczającej ilości magnezu, wapnia lub… witamina Dr.. Magnez jest głośny Vital.de Jest również ważny dla nerwów i serca, a jeśli jest niewystarczający, wpływa na zdrowie kości i może prowadzić do osteoporozy. Wapń jest również niezbędny dla nerwów – a jego niedobór może prowadzić nie tylko do osteoporozy, ale także do wysuszenia skóry i ograniczonej sprawności ruchowej.

To prowadzi nas do witaminy D. Tak zwana witamina słoneczna wzmacnia kości i mięśnie oraz zapewnia zdrowy układ odpornościowy. Istnieje ryzyko niedoborów w dostawach, zwłaszcza w porze ciemnej. Dlatego Vital.de zaleca dostarczanie wystarczającej ilości witaminy D wiosną i latem, czyli w miesiącach, w których promienie słoneczne są w Niemczech najsilniejsze. „Około 80–90 procent witaminy jest wytwarzane przez sam organizm, gdy promienie ultrafioletowe docierają do skóry” – podaje portal.

READ  Dlatego warto jeść zdrową przekąskę

Jak zapewnić sobie wystarczającą ilość witaminy D?

Praktyczna zasada, potwierdzona w naszym przeglądzie aptek, mówi, że codziennie spędzaj od pięciu do 25 minut na słońcu. Wartość ta zależy jednak od czynników takich jak „rodzaj skóry, pora roku i dnia, pogoda, ubiór lub stosowanie filtrów przeciwsłonecznych”. Ponadto w Niemczech ze względu na położenie geograficzne światło słoneczne od października do marca nie wystarcza do wchłonięcia wystarczającej ilości witaminy D.

Przeczytaj też o tym

Organizm może magazynować witaminę D w miesiącach letnich, aby wykorzystać ją w mniej słonecznych miesiącach. Jednak jeszcze ważniejsza jest zdrowa i świadoma dieta. Jednak według Instytutu Roberta Kocha (RKI) Tylko kilka produktów spożywczych zawiera znaczną ilość witaminy D – są to między innymi tłuste ryby morskie, niektóre podroby oraz jadalne grzyby i jaja. Alternatywnie możesz stosować suplementy lub żywność wzbogaconą.

Zalecana jest jednak ostrożność: chociaż nie jest możliwe przedawkowanie w wyniku ekspozycji na słońce, nadmierne spożycie suplementów witaminy D może mieć konsekwencje. Przede wszystkim badania farmakologiczne wskazują na nudności, skurcze brzucha, wymioty i uszkodzenie nerek, a nie można wykluczyć długotrwałego zatrucia, ponieważ organizm magazynuje witaminę słoneczną.

Kiedy mówi się o niedoborze witaminy D?

Zdaniem RKI ma to miejsce, „jeśli w organizmie przez dłuższy czas brakuje witaminy D i występują klinicznie istotne objawy”. Należą do nich krzywica czy osteomalacja – czyli uszkodzenie kości. Należy jednak zaznaczyć, że stężenie witaminy D w surowicy podlega silnym wahaniom sezonowym. Zbyt niska jednorazowo wartość nie powinna świadczyć o długotrwałym niedoborze witaminy słonecznej.

Z medycznego punktu widzenia ewentualny niedobór można wykryć, wykonując badanie poziomu witaminy D u lekarza.

Kim są osoby szczególnie narażone na niedobór witaminy D?

W tym miejscu RKI wymienia przede wszystkim osoby, które rzadko spędzają czas na świeżym powietrzu. Mogą to być także osoby unieruchomione, przewlekle chore lub wymagające opieki. Niezależnie od tego starsze osoby dorosłe „ogólnie są zagrożone, ponieważ wraz z wiekiem zmniejsza się u nich produkcja witaminy D”, a ponadto „zwykle jedzą mniejsze ilości pożywienia, w związku z czym w ich diecie dostarcza się mniej witaminy D”.

READ  Poznanie cukrzycy: 9 czynników ryzyka cukrzycy

Istnieje również zwiększone ryzyko dla niemowląt, „ponieważ nie powinny być wystawiane na bezpośrednie działanie promieni słonecznych”. RKI wymienia także „osoby, które ze względów religijnych lub kulturowych wychodzą wyłącznie z zakrytą skórą, a także osoby o ciemnej karnacji”. To drugie wynika z faktu, że skóra o wysokiej pigmentacji przepuszcza mniej promieni UV.

Z innego powodu zagrożone są także osoby cierpiące na przewlekłe choroby układu pokarmowego, wątroby czy nerek – jeśli przyjmują leki zaburzające metabolizm witaminy D.

Continue Reading

science

Psychologia: Dlaczego niektórzy ludzie płaczą podczas oglądania filmów, a inni nie?

Published

on

Psychologia: Dlaczego niektórzy ludzie płaczą podczas oglądania filmów, a inni nie?

Podczas gdy jeden z nich wyje jak pies zamkowy, drugi ziewa znudzony do torby popcornu podczas oglądania filmów. Psycholog Paweł J. Zack to spowodował.

Animowany lew opłakuje śmierć innego rysunkowego lwa. To nie mogłoby być bardziej nierealne. Jednak scena z „Króla Lwa”, w której Simba próbuje obudzić zmarłego ojca Mustafę, to jedna z najsmutniejszych scen w historii kina. Klasyczne filmy Walta Disneya sprawiły, że miliony ludzi płakały i nadal to robią. Są takie filmy, które potrafią wywołać ogromne emocje. Wywołuje błyski śmiechu, łez, strachu i przerażenia. Przynajmniej dla niektórych osób. Inni siedzą cicho i czują się jakoś – nic. dlaczego? Czy niektóre drewniane klocki są po prostu niewrażliwe, czy też inne są budowane blisko wody?

Amerykański psycholog Paul J. Zach jest jednym z czołowych umysłów w badaniu emocji. Od 20 lat zajmuje się zagadnieniami neurologicznymi. Marka Marka gwiazda Wyjaśnił, że reakcje emocjonalne mogą być bardzo różne. Wymienia cztery powody, które mają duży wpływ na to, jak wchodzimy w interakcję z filmami.

Cztery powody, dla których ludzie inaczej reagują na filmy, muzykę itp

Znaczenie

„Kiedy temat jest znaczący dla widza, mózg zużywa więcej energii na przetwarzanie doświadczeń przedstawionych w filmie, co zwykle prowadzi do silniejszej reakcji emocjonalnej” – mówi Zach. W neurobiologii nazywa się to „kontrolą odgórną”. Górna część mózgu (kora) kieruje dolne części, które przede wszystkim przetwarzają emocje, aby poświęciły więcej energii przetwarzania na doświadczenie.

Zach wyjaśnia to na przykładzie: „Zanim miałem dzieci, dzieci były dla mnie niewidoczne w życiu i w filmach. Potem, kiedy urodziłem dzieci i bardzo związałem się z nimi emocjonalnie, pojawił się film, w którym dziecko ma trudności i zostaje ranione lub coś podobnego, wywołuje silną reakcję emocjonalną w „Wewnętrznym, ponieważ jest to temat istotny dla mojego życia”.

READ  Dlatego warto jeść zdrową przekąskę

Pobliskie tereny

Według psychologa Zacha rolę odgrywa także środowisko i środowisko zewnętrzne. „Ludzie kierują się reakcjami innych i reagują bardziej emocjonalnie, oglądając film z dużą widownią, niż gdy oglądają go sami” – wyjaśnia. Zależy więc od tego, gdzie oglądasz film. Sale kinowe zaprojektowano tak, aby zapewniały wciągające wrażenia – z dużymi ekranami i świetnym nagłośnieniem. Obydwa zwiększają reakcje emocjonalne w porównaniu z oglądaniem filmu w domu, nawet jeśli ogląda się go w grupie osób.

Cechy charakteru

Badania Zacha wykazały, że osoby o osobowości agresywnej i wysoce empatycznej silniej reagują na każdą sytuację emocjonalną. Mówi, że te cechy są w dużej mierze dziedziczne. „Ci ludzie są przyjaźni, mili i mają wielu przyjaciół. Dużo też płaczą i śmieją się na filmach”.

Fizyczne wymagania

Zach twierdzi, że zdolność do regulowania emocji jest w dużej mierze funkcją kory przedczołowej mózgu. Kontrola czołowa jest osłabiona, gdy dana osoba jest zmęczona, głodna, zła, przerażona lub w stanach wewnętrznych nadpobudliwych, które osłabiają naszą zdolność kontrolowania naszych reakcji emocjonalnych. Wyjaśnia: „Płacz w samolocie podczas oglądania filmu nie jest niczym niezwykłym ze względu na stres związany z lotem, brak snu, a czasami brak jedzenia”.

Młodzi ludzie mają mniejszą kontrolę nad płatem czołowym i dlatego są bardziej emocjonalni. Według Zacka starsze osoby po 60. roku życia stopniowo tracą kontrolę nad płatami czołowymi, przez co stają się bardziej emocjonalne. Ponadto wysoki poziom estrogenów zwiększa reakcje emocjonalne. Dzieje się tak dwa razy w miesiącu podczas normalnego cyklu menstruacyjnego. Poziom estrogenów jest naturalnie wyższy u kobiet niż u mężczyzn.

Immersja: Co wzbudza nasze emocje

Emocje powstają w wielu miejscach mózgu i aktywują dużą sieć. Psycholog Zach nazywa to „zanurzeniem”. Zasadniczymi składnikami tego neuronalnego zanurzenia są z jednej strony uwaga poświęcona filmowi, a z drugiej rezonans emocjonalny, jaki film wywołuje u widza. Te dwa składniki są powiązane z działaniem neurochemikaliów dopaminy i oksytocyny. „Prowadzi to do szybkiej zmiany reakcji emocjonalnych, co objawia się śmiechem, płaczem, płukaniem gardła i zmianami w oddychaniu” – mówi Zach.

READ  Badanie koronowe: Dlaczego niektórzy ludzie nie zarażają się pomimo wysokiego ryzyka?

Dlatego też, oglądając filmy pełne emocji, wychodzimy z kina wyczerpani, ale i usatysfakcjonowani. Zanurzenie wywołuje uczucia emocjonalne, które rzadko zdarzają się w prawdziwym życiu. To „jeden z powodów, dla których oglądamy filmy wielozmysłowe w porównaniu z czytaniem powieści”.

Empatię można ćwiczyć oglądając filmy

Jeśli w prawdziwym życiu ludzie są empatami, istnieje duża szansa, że ​​podczas oglądania filmów doświadczą fali emocji. Mało tego, są też „szczęśliwsi, mają więcej przyjaciół i żyją dłużej”. Jednakże stopień empatii jest w dużej mierze uwarunkowany genetycznie. Jednak wyniki badań Zacka i innych sugerują, że empatię można „wytrenować”, co oznacza, że ​​możemy nauczyć się empatii.

Zgodnie z tym badania pokazują, że „osiągając maksymalne reakcje na zanurzenie, ćwiczymy nasze mózgi, aby były bardziej empatyczne w prawdziwym życiu”. Jest to możliwe poprzez filmy, ale także książki, podcasty i muzykę. Zak konkluduje zatem, że oglądanie większej liczby filmów jest korzystne nie tylko dla jednostki, ale także dla całego społeczeństwa. Wreszcie ludzie empatyczni traktują innych z większą troską i uwagą, co wzmacnia więzi społeczne.

Amerykańska badaczka zakłada, że ​​ludzie poszukują tych przeżyć emocjonalnych również po to, aby poczuć więcej, żyć głębiej i być bardziej interesującym. „Wolę porozmawiać z żołnierzem płaczącym podczas seansu „Dunkierki” niż z 20-latkiem szukającym na widowni dziewczyny, z którą mógłby porozmawiać” – mówi.

Continue Reading

science

Czy organizmowi brakuje wapnia? Te niesamowite rzeczy to pokazują

Published

on

Czy organizmowi brakuje wapnia?  Te niesamowite rzeczy to pokazują

Wapń Jest to jeden z najbardziej znanych minerałów i bierze udział w wielu funkcjach organizmu.

Odgrywa ważną rolę nie tylko w budowie i utrzymaniu kości i zębów, ale także odgrywa ważną rolę w krzepnięciu krwi, obronie przed infekcjami i alergiami, funkcjonowaniu mięśni i nerwów oraz funkcjonowaniu serca, płuc i nerek.

Za mało wapnia – tak reaguje organizm

Jeżeli we krwi nie ma wystarczającej ilości wapnia, organizm musi czerpać z jego zapasów i pobierać go z kości.

Dlatego niedobór wapnia może na przykład zwiększać ryzyko złamań kości Osteoporoza przychylność.

reklama

Brakuje wapnia – może to wynikać z tych powodów

Przyczyny niedoboru wapnia są różne. Należą do nich niezrównoważona dieta, niektóre leki, problemy hormonalne i duże spożycie kawy Niedobór witaminy D Lub zwiększone wydalanie wapnia przez nerki.

Brak aktywności fizycznej, choroby nerek lub tarczycy również mogą prowadzić do niedoboru wapnia.

Jak rozpoznać niedobór wapnia

Niedobór wapnia może objawiać się różnymi objawami. To zawiera Skurcze mięśni– Mrowienie dłoni i stóp, problemy z zębami, wyczerpanieTrudności z koncentracją, Osteoporoza, Wypadanie włosów Lub łamliwe paznokcie.

Problemy z sercem i układem krążenia, problemy skórne, zaburzenia trawienia lub problemy psychiczne mogą również wskazywać na niedobór wapnia.

Te produkty dostarczają organizmowi wapnia

Aby zapobiegać lub przeciwdziałać niedoborom wapnia, jest to ważne Pokarmy bogate w wapń Trwa.

READ  Zdrowie — mutacja genów powoduje chorobę neuronów ruchowych ALS

Produkty te obejmują na przykład produkty mleczne, takie jak sery, Jogurt I mlekoale także lubią zielone warzywa brokuły, kapusta, rukiew wodna Lub szpinak A także orzechy, nasiona czy zioła, takie jak pietruszka czy koper.

Woda mineralna jest również dobrym źródłem wapnia. Dzienne zapotrzebowanie na wapń dla dorosłych wynosi 1000 miligramów.

Te produkty usuwają wapń z organizmu

Istnieją również „złodzieje wapnia”, które zakłócają wchłanianie wapnia w organizmie. Należą do nich m.in. napoje i napoje bezalkoholowe zawierające kofeinę, nadmierne spożywanie alkoholu czy produktów spożywczych takich jak dania gotowe, sery topione, fast food czy produkty wędliniarskie.

Pomaga to zwalczyć niedobór wapnia

Niedobór wapnia można stosunkowo szybko wyleczyć, spożywając pokarmy bogate w wapń lub, jeśli to konieczne, przyjmując suplementy wapnia.

Zdrowa, zbilansowana dieta i odpowiednia aktywność fizyczna mogą pomóc w rozwiązaniu problemu niedoboru wapnia. Witamina D wspomaga także wchłanianie wapnia z jelita cienkiego i wchłanianie wapnia do kości. Dlatego też, jeśli cierpisz na niedobór wapnia, wskazane jest zwracanie uwagi na zapotrzebowanie na witaminę D.

Oryginał dla tego postu Niedobór wapnia: Posłuchaj tych sygnałów ostrzegawczych pochodzi z ona ma.

READ  Zawsze zmęczony? Niedobór tej witaminy może powodować zmęczenie
Continue Reading

Trending