3. Hokej na lodzie
  4. Więcej hokeja

kreatura:

z: Sasza Moore

Niemcy pokonały Stany Zjednoczone w dramatycznym półfinale po dogrywce i są w finale mistrzostw świata. W meczu z Kanadą dochodzi do tytułu.

• Mistrzostwa Świata w hokeju na lodzie, ćwierćfinały: USA – Niemcy 3:4 (2:2, 1:0, 0:1, 3:4)
  • Niemcy tworzą niespodziankę, pokonując po dogrywce faworytów Amerykę 4:3.
  • Zawodnikiem meczu dla Niemiec został bramkarz Matthias Niederberger.
  • z tym zespołem Krąg Harolda Finał z Kanadą i gra o tytuł mistrza świata.

grać: Co za gra! Mimo przewagi 2:0 na początku meczu, Niemcy są w finale mistrzostw świata w hokeju na lodzie. Po tym, jak selekcjoner DEB uratował się dzięki bramce w doliczonym czasie gry na krótko przed końcem normalnego czasu gry, Tiffels poprowadzili swoją drużynę do zwycięstwa dzięki niezwykłemu indywidualnemu występowi. W finale o złoto walczy z Kanadą. Niemcy zdobyli srebro, tym samym swój pierwszy medal Pucharu Świata od 70 lat.

69 minut: JAAAAAAAA! Po świetnym indywidualnym występie Tevel kopnął piłkę w róg i poprowadził Niemcy do finału mistrzostw świata. koniec gry.

66 minut: Tiffels nagle mieli wielką szansę, ale krążek odbił się od siatki. Następna 3: 3.

65 minut: Niemcy ledwo kończą, USA dominują w dogrywce. Tylko pięć minut.

63 minuty: Niederberger obronił, ale USA poszły w ich ślady i pokazały jak dotąd większą presję w ataku.

61 minut: Kontynuujmy pracę w nadgodzinach.

Trzecia przerwa: Co za dreszcz! Koniec 3:3 ratuje reprezentację Niemiec w dogrywce. Teraz 3 na 3 przez maksymalnie 10 minut. Kto pierwszy trafi, wygrywa grę. Jeśli nie ma kontuzji, następuje rzut karny.

59 minut: GOOOOOOOOOOOR! Niederberger schodzi z lodu, Niemcy mają przewagę liczebną 6-5, a Nobles przekracza linię!!! odszkodowanie!!!!!

59 minut: Jeszcze dwie minuty, kiedy Niederberger opuści lód?

58 minut: Niederberger utrzymuje niemiecką drużynę w meczu solidną obroną.

READ  VFB Stuttgart | 8 Unia Berlina

56 minut: Desmith, świetna robota! To jest po prostu nierealne.

54 minuta: Mueller trafia w poprzeczkę! Świetna okazja dla niemieckiej drużyny!

52 minuty: Na zegarze zostało jeszcze osiem minut. Czy Niemcy zdobędą bramkę w dogrywce?

49 minut: Fischbuch wykonał świetną robotę przygotowawczą, ale Kastner nie mógł zaryzykować i przegapić szansy na wyrównanie.

47 minut: Drużyna Niemiec zwiększa presję i chce remisu. Ale Diesmith szybko zamyka slupy i zapobiega kołysaniu.

44 minuty: Nederberger musi zaryzykować wszystko, by nie stracić 2:4 Bramkarz pokazuje naprawdę mocną grę!

43 minuty: Amerykanie ponownie złapali wybór DEB na początku gry montażowej i próbowali wymusić straty krążka. Niemcy muszą zachować cierpliwość.

41 minut: Kontynuujmy trzeci trymestr.

Niemcy vs Stany Zjednoczone: intensywne napięcie przed ostatnią tercją półfinału mistrzostw świata

Trzecia przerwa: Niemcy przegrywają 2:3, ale wciąż mają wszelkie szanse na awans do finału. Wkrótce będziemy kontynuować ostatnią trzecią.

38 minut: Strzał Gawanke z niebieskiej linii został zablokowany przez Casey Desmith.

37 minut: Świetna okazja dla Stanów Zjednoczonych po kontrataku, ale strzał z nadgarstka o mało nie minął bramki.

35 minut: Nieco ponad pięć minut do końca drugiej tercji. Czy Niemcy mogą jeszcze wyrównać w środku pola?

32 minuty: Ale teraz są dwie minuty przeciwko wyborowi DEB, Sturm musi iść w pole karne.

31 minut: Pozorne uderzenie kijem w Gawanke zostało przeoczone przez sędziów. To powinno skutkować dwuminutową karą dla Stanów Zjednoczonych.

29 minut: Teraz tak się stało, USA zdobywają 3:2 i znów prowadzą. I znowu, jest to utrata dysku w ruchu do przodu. Niederberger może zrobić podwójny unik, ale nie ma szans.

27 minut: USA ponownie przejęły kontrolę nad grą i objęły prowadzenie. Teraz czas na obejrzenie selekcji Niemieckiego Związku Piłki Nożnej!

READ  Frankfurt o włos pokonuje Moguncję i pozostaje na szczycie

25 minut: 3:2 dla USA? Po kontrataku DEB ma przewagę liczebną i musi zaakceptować rzekomy cel Grimaldiego. Sędziowie ponownie patrzą na bramkę na ekranie i zauważają, że krążek nie przekroczył całkowicie linii.

24 minuty: Niemcy dobrze zaczynają i zmuszają bramkarza Caseya Desmitha do dwóch solidnych interwencji.

21 minut: Kontynuujmy z drugą trzecią.

Niemcy przeciwko USA: remis po pierwszej tercji

Trzecie zakończenieWybór DEB zaczął się źle od dwóch szybkich bramek straconych w półfinale mistrzostw świata przeciwko Stanom Zjednoczonym, ale pokazał morale i wyrównał w pierwszej tercji.

19 minut: Nogi przeciwko nam! Grimaldi również musi być 2 minuty poza lodem, wybór DEB ma przewagę liczebną 4 do 3.

19 minut: Kilka sekund później Stany Zjednoczone również straciły czas karny. Kontynuacja z 4v4.

18 minut: Wojciech Stachowiak musiał zejść w pole karne na dwie minuty z powodu potknięcia.

17 min: podwójne uderzenie!!!!! Wybierz salda DB! Po świetnych przygotowaniach Sturma Maksymilian Szuber trafił krążkiem do siatki.

14 min: GOOOOOOOOR dla niemieckiej drużyny!!! Stawia to dużą presję na grę w przewadze i po strzale Moritza Seidera to Frederik Tevels rzucił się pod bramkę i wyrównał na 1:2.

12 minut: kara dla USA. Niemcy o dwie minuty więcej!

11 minut: Teraz swoją szansę ma Jonas Mueller, ale jego strzał z niebieskiej linii nie nastręcza bramkarzowi USA większych problemów.

8 minut: Raz za razem niemiecka drużyna traci krążek we własnej trzeciej bramce i wzywa Stany Zjednoczone do tworzenia okazji.

4 minuty: Rocco Grimaldi prowadzi na 2:0. Mecz nie mógł zacząć się gorzej.

Czwarta minuta: USA było jak dotąd bardziej żywe i zawsze doganiało wcześnie. Wybór DEB wiedział, czego się spodziewać po dzisiejszym starcie.

Dwie minuty: Obrona reprezentacji Niemiec jest zaniedbana i nie przeziębia się. Po genialnym ataku USA strzeliło 1:0, a Niederberger przeciwko DEB nie miał szans.

READ  FC St. Pauli – HSV: Policja zapewnia spokojny wieczór – 2. Bundesliga

1 minuta: rozpoczynamy półfinały!

Aktualizacja z soboty, 27 maja, 17:05: Za 15 minut rozpocznie się w Tampere półfinałami mistrzostw świata w hokeju na lodzie między Niemcami a USA. Czy zespół DFB awansuje do finału?

Pierwszy raport: Tampere – Niemiecka drużyna hokejowa przeszła samą siebie na Mistrzostwach Świata w Tampere w Finlandii. A po trzech porażkach na początku turnieju ze Szwecją, Finlandią i Stanami Zjednoczonymi nastąpiły cztery przekonujące zwycięstwa, dzięki którym drużyna trenera narodowego Harolda Kressa zajęła czwarte miejsce w fazie grupowej rundy wstępnej. W ćwierćfinale DEB dokonał prawdziwego przewrotu, bo Szwajcaria odpadła z mundialu 3:1.

Niemcy vs USA: Kto awansuje do finału?

Co tam jest teraz? Napastnik i czołowy gracz Nico Sturm odpowiedział „wszystko”: „Dlaczego nie wygramy jeszcze dwóch meczów?” Sukces ze Szwajcarią kosztował zespół dużo energii. „Przez ostatnie 10 minut w ogóle nie czułem nóg. Jestem bardzo dumny z drużyny, z tego, jak wszyscy walczyli o innych. Sturm powiedział w telewizji. Sport 1.

Harold Criss był bardzo dumny ze swojego składu: „Mogę tylko zdejmować czapkę w kółko. Wiemy, że chodzi tylko o bezwarunkowe wsparcie i pracę zespołową” – powiedział trener reprezentacji narodowej w radiu. Magenta Sport. W półfinale Niemcy mają teraz bardzo trudny czas w starciu ze Stanami Zjednoczonymi, które wygrały wszystkie osiem meczów w Pucharze Świata i stały się faworytami do tytułu.

Niemcy zmierzą się z USA w półfinale mistrzostw świata w hokeju na lodzie. © IMAGO / Heikki Saukkomaa

Niemcy przeciwko USA: powraca wybór DEB Finlandii

W rundzie wstępnej wybór DEB odniósł niewielką porażkę ze Stanami Zjednoczonymi, które były wyrównane i mogły wygrać mecz. Nawiasem mówiąc, reprezentacja Niemiec powróci do Tampere w Finlandii, gdzie również rozegrała wszystkie mecze grupowe. W ćwierćfinale ze Szwajcarią musiała pojechać do Rygi na Łotwie. Teraz przeciwko Stanom Zjednoczonym drużyna znów gra w swojej zwykłej hali. (smr)