Connect with us

Economy

Gütersloh, Commerzbank, nowe badanie dla małych i średnich przedsiębiorstw Pomimo wielu kryzysów znaczenie zrównoważonego rozwoju pozostaje wysokie, wciąż istnieje potencjał w cyfryzacji

Published

on

Gütersloh, Commerzbank, nowe badanie dla małych i średnich przedsiębiorstw Pomimo wielu kryzysów znaczenie zrównoważonego rozwoju pozostaje wysokie, wciąż istnieje potencjał w cyfryzacji

Gütersloh, Commerzbank, nowe badanie dla małych i średnich przedsiębiorstw Pomimo wielu kryzysów znaczenie zrównoważonego rozwoju pozostaje wysokie, wciąż istnieje potencjał w cyfryzacji

  • 40 procent ankietowanych firm ma już strategię zrównoważonego rozwoju, a 33 procent ją planuje
  • #Cyfryzacja jest potwierdzona jako kolejny ważny temat na przyszłość – dwie trzecie ankietowanych widzi zwiększone możliwości dzięki modelom biznesowym opartym na danych
  • Przepisy dotyczące ochrony danych są postrzegane jako przeszkoda w korzystaniu z danych; Jednak firmy są w większości ograniczone, jeśli chodzi o ujawnianie swoich prywatnych danych

Pomimo trwającego kryzysu gospodarczego i energetycznego, znaczenie #zrównoważenia dla średnich firm w #Niemcy nie zmieniło się. Tak pokazuje nowe badanie #Commerzbank #Initiative Entrepreneur Perspectives. Dwudzieste pierwsze badanie zatytułowane „Gospodarka w transformacji: zrównoważona i cyfrowa” zostało ponownie przeprowadzone przez firmę badawczą Forsa na zlecenie Banku. Przebadano 300 firm z sektora przemysłowego, usługowego i detalicznego o rocznych obrotach 15 mln euro lub więcej. Nowe odkrycia potwierdzają badanie z poprzedniego roku, w którym zbadano znaczenie zrównoważonego rozwoju w firmach średniej wielkości.

Firmy wdrażają więcej środków zrównoważonego rozwoju

Skutki kryzysu energetycznego pobudzają firmy w ich wysiłkach na rzecz wdrażania większej liczby środków na rzecz zrównoważonego rozwoju. 91% ankietowanych dostrzega wiele możliwości, zwłaszcza w ostrożnym korzystaniu z zasobów. Zrównoważony rozwój jest również postrzegany jako szansa na budowanie wizerunku (83 proc.), promowanie odpowiedzialności społecznej (81 proc.) i zwiększanie atrakcyjności pracodawcy (73 proc.). Jednak odsetek firm, które mają już strategię zrównoważonego rozwoju (40 procent) nie rośnie w porównaniu z badaniem z poprzedniego roku.

Możliwości dzięki modelom biznesowym opartym na danych

Oprócz zrównoważonej transformacji, drugi ważny temat przyszłości, jakim jest cyfryzacja, jest również przedmiotem badania. Dyrektorów biznesowych zapytano również o wykorzystanie danych, etykę związaną z danymi oraz technologie cyfrowej przyszłości, czyli o istotne aspekty cyfryzacji.

Zgodnie z wynikami, dwie trzecie ankietowanych firm dostrzega ogromne możliwości w modelach biznesowych opartych na danych. Szczególnie interesujące jest lepsze dostosowanie usług do potrzeb klientów (65 proc.) oraz rozwój platform cyfrowych (60 proc.). Respondenci ankiety wymienili bezpieczeństwo danych i cyberbezpieczeństwo (81 proc.) oraz ochronę danych osobowych (77 proc.) jako najważniejsze aspekty modelu biznesowego opartego na danych. Chociaż modele biznesowe oparte na danych plasują się korzystnie, nie są obecnie istotne dla większości firm. 48% ankietowanych nadal wykorzystuje dane przede wszystkim do usprawnienia swojej działalności wewnętrznej.

Bądź sceptyczny wobec ujawniania swoich prywatnych danych

62% firm przewiduje zmiany ze względu na zwiększone wykorzystanie danych. Oceny są bardzo zróżnicowane w zależności od sektora. Podczas gdy prawie połowa spodziewa się zmian w branży, liczba w sektorze usług sięga aż 73 proc. Wyłania się mieszany obraz, jeśli chodzi o stosunek do wykorzystywania danych. Z drugiej strony jako przeszkodę postrzegane są wymogi ochrony danych w zakresie korzystania z danych. Z drugiej strony 56 proc. firm stwierdziło, że nie chce ujawniać swoich prywatnych danych. Jednocześnie jednak rozpoznawalna wartość dodana sprawia, że ​​34 proc. chętnie dzieli się danymi.

Etyka danych jest częścią strategii

W ten sposób przejrzysta, przejrzysta i odpowiedzialna obsługa danych jest nie tylko kluczem do umiejętności pozyskiwania i wykorzystywania informacji. Jest to również zakorzenione w względach strategicznych. Dla 43 procent wszystkich respondentów etyka cyfrowa jest już częścią strategii firmy. W przypadku firm posiadających namacalną strategię zrównoważonego rozwoju liczba ta wynosi aż 58 procent.

Technologie przyszłości są wykorzystywane w różny sposób w zależności od branży

Jeśli spojrzysz na przyszłość cyfrowej transformacji w firmach średniej wielkości, stanie się jasne: połowa firm postrzega Internet of Things (IOT) jako temat trendów na przyszłość. Pojawia się bardziej zróżnicowany obraz różnych sektorów. W przemyśle IOT jest szczególnie odpowiedni dla 49 procent firm, a produkcja addytywna i niezależne systemy dla około 37 procent. Oprócz IOT tematy #Shar #Economy są zdominowane przez dostawców usług, na przykład korzystanie z wielu platform (33 procent), #rzeczywistość rozszerzona i #rzeczywistość wirtualna, wspomagana komputerowo reprezentacja, która rozszerza rzeczywisty świat o aspekty wirtualne ( 30 proc.).

# Porady z pożądanego #banku

Firmy potrzebują przede wszystkim wsparcia bankowego, jeśli chodzi o doradztwo w zakresie dotacji na środki zrównoważonego rozwoju oraz informacje na temat kwestii zrównoważonego rozwoju. „W obecnym kryzysie wielu firmom udaje się skoncentrować na kluczowych kwestiach transformacji. Podczas wdrażania obierają jasną strategiczną ścieżkę, z kamieniami milowymi i celami na ścieżce transformacji, ale także z niezbędną elastycznością” – mówi Michael Kotzbauer, członek zarządu dla klientów korporacyjnych »Pomagają w tym partnerzy sparingowi, z którymi możesz dzielić się pomysłami na równych zasadach.

Inicjatywa „Perspektywy Przedsiębiorczości” i jej badania

Od 2006 roku inicjatywa Entrepreneur Perspectives zapewnia średnim firmom forum do ogólnych zagadnień z zakresu przedsiębiorczości. Raz w roku przeprowadza ankietę do 2000 wysoko postawionych właścicieli i menedżerów firm różnej wielkości i branż. Reprezentatywne ankiety przeprowadzane są przez firmę Forsa. Przedstawiciele biznesu, stowarzyszeń, polityki i nauki omawiają wyniki na forach publicznych.

O Commerzbanku

Commerzbank jest wiodącym bankiem dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz silnym partnerem dla około 28 000 grup klientów korporacyjnych oraz około 11 milionów klientów prywatnych i komercyjnych w Niemczech. Bank oferuje kompleksową ofertę usług finansowych w dwóch obszarach biznesowych – klientów indywidualnych i klientów małych firm oraz klientów korporacyjnych. Commerzbank obsługuje około 30 procent niemieckiego handlu zagranicznego i jest reprezentowany na arenie międzynarodowej w około 40 krajach w biznesie dla klientów korporacyjnych. Bank koncentruje się na niemieckich firmach średniej wielkości, dużych korporacjach i klientach instytucjonalnych. W obszarze biznesu międzynarodowego Commerzbank wspiera klientów w relacjach biznesowych z Niemcami oraz firmami z wybranych branż zorientowanych na przyszłość. W ramach integracji #Comdirect klienci prywatni i komercyjni korzystają z usług jednego z najnowszych banków internetowych w Niemczech w zakresie spersonalizowanego doradztwa na miejscu. Polski oddział M Bank SA jest innowacyjnym #digitalbankiem i obsługuje około 5,6 mln klientów indywidualnych i korporacyjnych głównie w Polsce, a także w Czechach i na Słowacji. W 2021 Commerzbank osiągnął łączny dochód w wysokości około 8,5 miliarda euro, zatrudniając około 46 500 pracowników.

READ  Dow w centrum uwagi: ożywienie na Wall Street
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Protesty – Polscy rolnicy rozsypują zboże z Ukrainy – Gospodarka

Published

on

Protesty – Polscy rolnicy rozsypują zboże z Ukrainy – Gospodarka

Warszawa (dpa) – Polscy rolnicy otworzyli ukraińskie wagony towarowe załadowane zbożem na przejściu granicznym Medica, zamykając na krótko tory na strategicznie ważnej linii kolejowej. Rzeczniczka lokalnej policji powiedziała agencji prasowej PAP, że grupa 25 rolników uciekła z miejsca demonstracji przy wiejskiej drodze w stronę pobliskiej linii kolejowej. Procedura zakończyła się kilka minut po negocjacjach z funkcjonariuszami policji. Na tory dotarła niewielka ilość zboża.

Na nagraniu wideo udostępnionym w sieciach społecznościowych ukraińskiej telewizji publicznej widać rolników wyładowujących kukurydzę z kilku ciężarówek z kilku ciężarówek z sąsiedniego kraju i śpiewających polski hymn narodowy.

Protesty przeciwko polityce rolnej Unii Europejskiej

Koleje Ukraińskie potwierdziły zdarzenie, które miało miejsce na polskiej stacji granicznej w Medica. Obydwa otwarte wagony zbożowe przeznaczone były dla Niemiec. Na tej stacji znajduje się około 40 ukraińskich pojazdów przewożących towary rolne. Koleje Polskie i Ambasada Ukrainy w Polsce zostały poinformowane o „nieuprawnionej ingerencji w funkcjonowanie kolei”.

Rozwiązanie to wpisuje się w ogólnokrajowe protesty rolników. Są skierowane przeciwko polityce rolnej Unii Europejskiej, ale także przeciwko importowi tanich produktów rolnych z Ukrainy. Rolnicy już dawno zamknęli przejścia graniczne z sąsiednim krajem na wschodzie w Dorohosku, Hrybinie, Korczui i Medica. We wtorek zamknęli autostrady, ronda i skrzyżowania w 200 miejscach.

„My, rolnicy z całej Polski, jako pierwsi wyciągnęliśmy przyjacielską dłoń i powitaliśmy naszych braci z Ukrainy. Teraz to my jesteśmy przez nich krzywdzeni” – powiedział w radiu „Inni” Roman Kondro z inicjatywy „Oszukana Wieś”. Organizacje mafijne sprowadzają to zboże do Polski. Nie da się tego inaczej powiedzieć.”

Polscy rolnicy skarżą się też, że unijny Zielony Ład nakłada na nich nowe warunki, a zboża i inne produkty rolne z Ukrainy, które można wyprodukować taniej, mogą trafiać na rynek bez tych warunków.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Kijowie wezwało Warszawę do zakończenia blokady i podjęcia działań przeciwko „retoryce antyukraińskiej”. „Nie ma żadnego uzasadnienia dla blokady granicy polsko-ukraińskiej, bez względu na towarzyszące jej hasła” – napisał na Facebooku rzecznik MSZ Ołeh Nikołenko.

READ  Niemcy ogłaszają stan gotowości – co robią inne kraje?

© dpa-infocom, dpa:240220-99-59318/4

Continue Reading

Economy

Tesla Cybertruck przegrywa każdy wyścig z Porsche w testach przyczep

Published

on

Tesla Cybertruck przegrywa każdy wyścig z Porsche w testach przyczep

Pickup elektryczny
Oszustwo Muska: Tesla Cybertruck przegrywa każdy wyścig z Porsche w testach przyczep

Tesla Cybertruck to bardzo szybki samochód, ale nie tak szybki, jak twierdzi Tesla.

© Tesla/PR

Dyrektor generalny Elon Musk uczcił dostawę Tesli Cybertruck dużą prezentacją. Ma to udowodnić, że pickup może zabrać Porsche na przyczepie o ponad ćwierć mili szybciej niż samo Porsche. Szybko pojawiły się wątpliwości, a teraz są dowody na to, że nie może to być prawdą.

Tesla Cybertruck w coraz większym stopniu staje się sposobem na dotrzymywanie obietnic. Nie tylko coraz większa liczba samochodów w Stanach Zjednoczonych regularnie ujawnia nowe słabe punkty, ale liczne chwyty marketingowe dotyczące pickupa ze stali nierdzewnej raz po raz okazują się żartem. Być może najbardziej ekscytujący pokaz umiejętności prowadzenia pojazdu: wyścigi jeden na jednego Porsche – z przyczepą, na której znajduje się Porsche.

Elon Musk przechwalał się tym podczas prezentacji transmitowanej na cały świat, kiedy po raz pierwszy dostarczono Cybertrucks. Musk pokazał materiał filmowy z wyścigu na ćwierć mili Cybertruck przeciwko Porsche. Pickup wygrał, ale potem sytuacja się pogorszyła: z tyłu ciężarówki była przyczepiona przyczepa, na której znajdowało się kolejne Porsche. Przesłanie było jasne: „Cybertruck może holować Porsche o ćwierć mili szybciej, niż samo Porsche jest w stanie nim jeździć” – oznajmił z dumą Musk.

To szybko wzbudziło sceptyków. Kanał YouTube „Engineering Explored” stwierdził, że z pokazanym filmem Tesli jest coś nie tak – i nawet Wes Morrill, obecnie główny inżynier Cybertrucka Tesli, miał rację. Podał względy bezpieczeństwa, aby nie pokazywać na filmie wyścigu na ćwierć mili, a jedynie na osiem mil (więcej można dowiedzieć się tutaj).

Bez przyczepy Cybertruck jest trudny do pokonania

„Magazyn Specjalistyczny”Kierunek silnika„ To nie wystarczyło — chcieli przedstawić oparte na faktach dowody na to, że Musk kłamie, nie dyskredytując ciężarówki. Dlatego eksperci od początku powiedzieli jasno: „Przy przyspieszeniu do 60 mil na godzinę w ciągu zaledwie 2,5 sekundy trzy pojazdy Tesli zostały w stanie… – Ta napędzana elektrycznie ciężarówka przewyższa każdą Corvettę, McLarena i wszystkie Lamborghini z wyjątkiem jednego, które testowaliśmy w branżowym teście przyspieszenia. I oczywiście bez przyczepy.

Ale czy to wystarczy, aby przejść test przyczepy w świecie rzeczywistym? Krótka odpowiedź: nie.

Podczas konfiguracji testowej Motortrend trzymał się ściśle pojazdów określonych w filmie Tesli. Jedynym możliwym Porsche było więc 911 Carrera T, co widać także w materiałach producenta. Carrera T to „najwolniejsza” (wciąż szybka) 911, jaką można obecnie kupić. Cybertruck wyposażony jest w lekką aluminiową przyczepę, a na niej kolejne 911 T.

Wynik: Cybertruck przegrał sześć z sześciu wyścigów na ćwierć mili. Ani razu elektryczny pickup nie stanowił zagrożenia dla Porsche jadącego prosto w stronę domu. Jeśli porównamy najlepszy czas Cybertrucka z najwolniejszym czasem 911, różnica wynosi co najmniej 0,229 sekundy.

A cena za kilometr? Tutaj także Porsche wygrało cztery z sześciu wyścigów – nawet znacznie krótszy dystans rzadko pokonuje ciężarówka z przyczepą szybciej niż samochód sportowy bez dodatkowego ładunku.

Kolejna złamana obietnica Tesli

„Oto prawda: Tesla Cybertruck nie jest w stanie holować Porsche 911 Carrera T o więcej niż ćwierć mili szybciej niż samo 911 Carrera T. Dodaj to do długiej listy złamanych obietnic Tesli” – podsumowuje Motortrend.

Małe pocieszenie: Motortrend donosi, że Cybertruck bez przyczepy nie będzie miał problemu z pokonaniem Porsche 911 Carrera T. Ale o tym nie ma mowy w prezentacji producenta.

READ  Dywersyfikacja portfela: Goldman Sachs: Złoto przewyższy Bitcoina w perspektywie długoterminowej | biuletyn Informacyjny
Continue Reading

Economy

Powrót ukraińskich poborowych zaszkodzi polskiej gospodarce – Media | Wiadomości robota

Published

on

Powrót ukraińskich poborowych zaszkodzi polskiej gospodarce – Media |  Wiadomości robota

To jest maszynowe tłumaczenie artykułu z Portal elektroniczny Korrespondent.net. Tłumaczenie nie zostało poddane korekcie ani redakcji, a pisownia nazw i nazw geograficznych nie jest zgodna z nazwami zwyczajowymi Wiadomości z Ukrainy Stosowane konwencje.

W Polsce są setki tysięcy Ukraińców, a ich utrata będzie miała wpływ na gospodarkę kraju.

Magazyn Forbes podał, że wsparcie polskich władz w powrocie poborowych do ojczyzny może mieć negatywny wpływ na polską gospodarkę.

Być może tysiące obywateli Ukrainy mieszkających w Polsce będzie musiało porzucić pracę i wstąpić do wojska, co będzie miało wpływ na gospodarkę kraju.

Rosną także obawy, że duża ich część będzie próbowała opuścić Polskę, aby uniknąć poboru do wojska.

Warto zauważyć, że spośród ponad miliona Ukraińców, którzy przybyli do Polski od początku zakrojonej na szeroką skalę rosyjskiej inwazji w lutym 2022 roku, 371 tys. mężczyzn w wieku służby wojskowej może zgodnie z prawem podlegać poborowi.

Ministerstwo Obrony Narodowej już wcześniej informowało, że Warszawa może pomóc Ukrainie w repatriacji poborowych.

Ambasador RP na Ukrainie Jarosław Gozy powiedział, że ukraińscy mężczyźni w wieku poborowym nie będą przymusowo repatriowani z Polski, ale Warszawa nie podjęła jeszcze decyzji, co z nimi zrobić.

W Polsce jest mniej ukraińskich uchodźców – As-Safir

tłumacz: Głębokie l – Słowa: 229

Spodobał Ci się artykuł? Może powinieneś taki dostać Prezent Brać pod uwagę.
Dyskusje na temat tego artykułu i innych tematów można również znaleźć pod adresem forum.

Powiadomienia o nowych wpisach dostępne są poprzez Facebook, wiadomości Google, Mastodont, kabel, X (dawniej Twitter), VK, RSS Codziennie lub co tydzień e-mail.

READ  Apple przestaje sprzedawać iPhone'y i inne firmy w Rosji
Continue Reading

Trending