Connect with us

Economy

Tak toczy się nowa wojna

Published

on

Dzień dobry drogi czytelniku

Jeśli spojrzysz na wschód, możesz pomyśleć, że masz potłuczone okulary. Zamiast ostrych linii widzimy tam dziwny kształt podwójny obraz: Mały facet myśli, że jest dużym facetem, podczas gdy większość ludzi w jego kraju chciałaby wysadzić go do piekła. Dyktator nie ucieknie ze swojego stanowiska kierowniczego dzięki pomocy z zewnątrz. Naprzeciw niego: potężna wspólnota narodów, cytadela dobrobytu, gospodarcze centrum tej części świata, w której żyjemy. Aleksandra Łukaszenka Na tle Unii Europejskiej jest to obraz jak kryminalny thriller: przemyca się na granicę kilka tysięcy migrantów – a aktywny Goliat na Zachodzie nie wie już, co robić. Ostatni dyktator Europy zagraża pokojowi na kontynencie, Nasz ekspert ds. polityki zagranicznej, Patrick Dickman, pisze.

Jeśli spojrzymy dalej, zobaczymy sylwetkę drugiego mężczyzny, który z pewnością nie jest mały. Uważa się również za potężnego Maxa, chociaż wielu jego poddanych lubi go ścigać, jak jego przyjaciel Aleksander. Nie wiemy dokładnie, ilu ma tego dość, bo jeśli chodzi o liczenie, to działa Włodzimierz włóż to Uwielbiam czerwony ołówek. W ostatnich wyborach jego ludzie tak bardzo manipulowali liczbami, że uzyskali pożądane rezultaty Można to postrzegać jako wzorzec w statystykach wyborczych.

Pomimo tych sztuczek apel poprzedza go jak grzmot: Putin, szuflada. Putin, Jego Wysokość Szary. Lis, który go połaskotał, żeby się nie odwrócił – czy to w Syrii, Libii czy na Białorusi, a także, przy okazji, gdy potrzebujemy gazu do ogrzewania w zimie. Co możesz zrobić przeciwko komuś takiemu? Jeśli zapasy z białoruskim krasnoludem przeszkadzają nam, Europejczykom z Zachodu, to nic dziwnego, że w końcu zapiera dech w piersiach z moskiewskim gigantem.

Jeśli jednak przyjrzysz się bliżej, obraz się zmieni: Tak więc pozornie prężny despota w Moskwie jest na zakręcie. ten Kryzys koronowy Całkowicie poza kontrolą w Rosji liczba ofiar i ofiar rośnie. Tygodniowe zamknięcie, którego nie można tak nazwać, wyblakło bezskutecznie. Wskaźnik szczepień o drobiazg 40 procent Nie, ponieważ wśród ludności panuje wielka nieufność do mafijnego państwa Putina. Dla pewności, ojciec chrzestny Kremla dawno temu zamknął niezależne media swojego imperium. lider opozycji Aleksiej Nawalny Siedzi za kratkami po tym, jak oddział zabójców Putina nie udaje mu się zatruć. Ale bez względu na oficjalne media, żadnych aresztowań Kanał YouTube zespołu Nawalni Wciąż ma wielu widzów Z łatwością może konkurować z rządowymi stacjami propagandowymi. Długie ramię Putina sięga do najdalszych zakątków świata – ale nie odważa się zakazać popularnej platformy wideo w domu. Jest bardzo popularny wśród obywateli. W przeciwnym razie podniosą się na jego powierzchnię.

READ  Transakcja: sprzedaż firmy Medmix polskiemu podmiotowi

Szef nie kontroluje wszystkiego, więc jego bóstwo jest chude. Niedawno zwolniony obywatel potępił katastrofalne warunki w systemie więziennym i pokazał przerażające filmy przedstawiające nadużycia i tortury. Co zrobiło państwo? Wysłał śledczych w cywilnych ubraniach. Ale nie w więzieniu Raczej informator zagroził, że go zabije…. Jest brutalny i zły – i wyjątkowo odrażający. Opozycja wobec Putina zawsze szuka nowych dróg i potrafi wykorzystać rosnący potencjał niezadowolenia. Nawet na oswojonych imprezach alternatywnych nagle pojawiają się młode postacie, które nie chcą już ograniczać się do oklasków. Nawet wśród niezłomnie lojalnych komunistów Reformatorzy są teraz monitorowani. Tymczasem jej to zależy zła sytuacja ekonomiczna W całym kraju do złego nastroju.

Tak więc wizerunek siłacza na Kremlu pęka. W końcu Zachód potrzebuje swojego gazu, a żeby o nim nie zapomnieć, czasami trochę nas to nudzi. Z niewielkim opóźnieniem w dostawie Przypomniał niemieckiemu rządowi w ciągu ostatnich kilku dni, że są w nowej Rurociąg Bałtycki Nord Stream 2 Kran powinien wreszcie zostać odkręcony. Gazu brakuje w magazynach UE, ceny są wysokie, a nadchodzi zima. To wszystko na korzyść Putina – ale nici, które pociąga nie są tylko w jego rękach. Rosja jest tak samo pilnie uzależniona od dochodów z handlu gazem, jak Zachód po surowce. W tej złożonej grze żaden z uczestników nie może zdobyć prostych punktów.

To jeden z powodów, dla których Putin posunął się teraz do destabilizacji Zachodu: Codziennie na ekranach telewizorów pojawiają się obrazy żołnierzy maszerujących po zewnętrznej granicy NATO w Polsce. Z drugiej strony wojska z Białorusi, rosyjskie samoloty ćwiczące w przestrzeni powietrznej nad nimi, a pomiędzy nimi obozują ofiary, głównie imigranci z Kurdystanu. Siły rosyjskie poruszają się także na granicy z Ukrainą. Putin może liczyć na armię sprawdzoną w boju, a teraz wysyła ten sygnał na Zachód jako ciągły sygnał ostrzegawczy. Ale wie też, że Układ Warszawski to historia A jej armia nie może przeciwstawić się Stanom Zjednoczonym, a już na pewno nie NATO. Może nam to przeszkadzać, ale nie powinno nas to za bardzo przeszkadzać. Dlatego siedzi Wojna hybrydowa. Wały zbiorników: nie. Kampanie dezinformacyjne: Tak. Uchodźcy, którzy mogą umrzeć z głodu lub zamarznąć w lasach na granicy z Polską i tworzyć skandaliczne obrazy porażki Zachodu: tak też.

READ  Dotyczy to 30 000 miejsc pracy: tradycyjny spedytor nie działa

Arabskie dzieci w towarzystwie białoruskich żołnierzy na granicy z Polską: Sceny takie jak ta są rzadkie, armia Łukaszenki brutalnie nękała migrantów. (Źródło: Leonid Shiglov / BELTA / dpa)

Do tej pory Europa nie zareagowała w ten sam „hybrydowy” sposób, bo amunicja jest bardzo droga. Na przykład Unia Europejska mogłaby zamknąć regularne przejścia graniczne między Polską a Białorusią, Bo pan Łukaszenka dużo zarabia na handlu – a każdy brakujący mu rubel musi nadrobić starszy brat w Moskwie. Ale tak jak w handlu detalicznym: zawsze są dwa. Partnerzy biznesowi UE spotkają się również z zamkniętymi granicami.

Jaką mamy wtedy dźwignię? Po prostu: nowy rura gazowa. Jeśli Niemcy zapobiegną uruchomieniu Nord Stream 2, to my konsumenci w Europie też zapłacimy duże sumy, ale ogrzewanie z powodu konfliktu podrożeje. Ale to działa. Putin potrzebuje pieniędzy, i to teraz, kiedy gospodarka słabnie, sytuacja Corona się zaostrza, a miliony Rosjan czekają na emerytury. Na szczęście sama miłość przechodzi przez żołądek. Powód przechodzi przez portfel.

Bez wsparcia Putina Łukaszenki już dawno by nie było.  (Źródło: zdjęcia imago)Bez wsparcia Putina Łukaszenki już dawno by nie było. (Źródło: zdjęcia imago)

______________________________

Finał w Glasgow

Czy około 200 państw może zgodzić się na więcej niż puste wyrażenia i deklaracje woli? To jest kluczowe pytanie, jeśli dzisiaj, po dwóch tygodniach zmagań, Światowy Szczyt Klimatyczny w Glasgow Kończy się zgodnie z planem. Pierwszy projekt deklaracji końcowej złożony przez brytyjskich prezydentów nie daje zbyt wiele nadziei: mówi, że są oni „zatroskani” i „zaniepokojeni” globalnym ociepleniem i „domagają się” 45-procentowej redukcji emisji gazów cieplarnianych do 2030 r. od 2010 r. w celu zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych . Oprócz „Od wszystkich stron tej kluczowej umowy wymagane jest podjęcie znaczących i skutecznych działań. W tłumaczeniu ten lament mógłby równać się wyciągnięciu środkowego palca, który negocjatorzy pokazali całej ludzkości: świat może zmierzać prosto w niekontrolowany kryzys, ale teraz nie mamy nic więcej do zaoferowania poza wulgarnością. Federalny Minister Środowiska znany jest ze swojego optymizmu Svenja Schulz Nie jest usatysfakcjonowany i wierzy, że „przebyli długą drogę”. Śmiać się czy płakać?

______________________________

trzeci człowiek

Helge Braun chce zostać spadkobiercą Merkel.  (Źródło: t-online / HC Plambeck)Helge Braun chce zostać spadkobiercą Merkel. (Źródło: HC Plambeck / t-online)

Wczoraj ogłosił swoją prośbę o przewodnictwo w Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej i chce dzisiaj Wyjaśnij powody jego partii w Hesji: Z p.o. Ministra Kancelarii Helge Braun Trzeci człowiek wziął udział w wyścigu o następcę Armina Lascheta na stanowisku przewodniczącego Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej. Ponieważ były minister środowiska Norbert Röttgen Domaga się również dzisiejszej konferencji prasowej, aby ogłosić jego ambicje, jedyne, co pozostaje, to ponowny wniosek byłego lidera bloku parlamentarnego i byłego kandydata na lidera partii. Friedrich Merz koniec. Gdyby trio kandydatów pozostało (termin składania wniosków upływa 17 listopada), około 400 tys. chadeków, którym pozwolono głosować w grudniowym głosowaniu, musiałoby wybierać między dwiema ofiarami Merkel (Mers i Röttgen) a jedną z dwóch najbliższych . bliscy. Jako „ostatnie wychowanie obozu Merkel” Koledzy Zeit oceniają ruch ustępującego szefa kancelarii.

READ  Volkswagen: Powstanie przeciwko potyczkom Cavallo przed wyborami do Rady Zakładowej? | NDR.de - Nachrichten - Dolna Saksonia

__________________________________

Porada dnia

Pogoda w tej chwili nie jest świetna. Ale oczywiście nadal chcemy wiedzieć jak najdokładniej, jak będzie w ciągu najbliższych kilku godzin. Dlatego mam tu dla ciebie coś miłego.

______________________________

Przeczytaj co

Niewiele jest miejsc, gdzie epidemia jest tak groźna jak w Szwajcarii Saksońskiej. Tam, ze wszystkich miejsc, wiele osób odmawia szczepienia. Prowadzi to do poważnych ograniczeń w życiu publicznym – i rosnącej złości, Jak donosi nasza korespondentka Liesa Wölm z Pirny.

______________________________

Załoga UB-32 przetrwała trudne chwile - ostatecznie po to, by stawić czoła ruinie.  (Źródło: Heiko Hermans)Załoga UB-32 przetrwała trudne chwile – ostatecznie po to, by stawić czoła ruinie. (Źródło: Heiko Hermans)

Leżę na dnie oceanu od ponad 100 lat, a teraz wrak ujawnił swoją tajemnicę: Belgijski badacz Thomas Termot zidentyfikował niemiecki okręt podwodny z I wojny światowej na Morzu Północnym. Tragiczny los zespołu Relacjonował redaktor historii współczesnej Mark von Luebck.

______________________________

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej jest niepewna. Nasi reporterzy Tim Kommert i Michael Korner są na stronie Opisz ich wrażenia tutaj.

______________________________

Co mnie bawi

Mamy trudnych sąsiadów.

    (Źródło: Mario Lars) (Źródło: Mario Lars)

Z tym życzę miłego dnia. Bądź ostrożny i pewny siebie, ja też tak zostanę. Wszyscy subskrybenci Dawn ponownie jutro otrzymają weekendową edycję ze szczegółowym podcastem; Szanowny kolega Sven Paul przedstawia to w pikantnym tekście i przywraca w poniedziałki. Jeszcze raz przeczytasz ode mnie we wtorek. Gorące pozdrowienia

Jesteś

Florian Harms
Redaktor naczelny t-online
e-mail: [email protected]

Z materiałami firmy dpa.

Możesz skorzystać z naszego codziennego biuletynu Zapisz się tutaj za darmo.

Wszystkie problemy świtu Znajdziesz to tutaj.

wszystkie wiadomości Czytam tutaj.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Prezes Rheinmetall Papperger popiera obowiązkową służbę wojskową | Polityka

Published

on

Prezes Rheinmetall Papperger popiera obowiązkową służbę wojskową |  Polityka

Waffen können (bis jetzt) nicht von allein schießen …

Die Bundeswehr bekommt in den nächsten Jahren neue Panzer, Flugzeuge, Schiffe und eine große Menge an Ausrüstung und Munition. Problem: Der Truppe (aktuelle Stärke 180 000) fehlen rund 20 000 Soldaten. Verteidigungsminister Boris Pistorius (64, SPD) lässt derzeit mögliche Modelle einer Wehrpflicht prüfen.

Braucht Deutschland wieder eine Wehrpflicht?

Der Chef des deutschen Rüstungskonzerns Rheinmetall, Armin Papperger (61), ist dafür: „Eine Wehrpflicht könnte sich positiv auf die Bereitschaft für unsere Landesverteidigung auswirken.“ Hierfür müsse sie aber sowohl „sicherheits- als auch gesellschaftspolitisch und militärisch sinnvoll ausgestaltet werden“.

„Die Zeitenwende ist eine gesamtgesellschaftliche Aufgabe, die Debatte darüber muss auf der politischen Ebene geführt werden“, sagte Papperger zu BILD.

Der Nachholbedarf der Bundeswehr sei nach drei Jahrzehnten Sparprogramm enorm, so Papperger, dessen Konzern vom 100-Milliarden-Paket für die Bundeswehr profitiert.

„Bei den Strukturen, beim Personal wie auch bei der Ausrüstung. Frieden und Freiheit dürfen nicht schutzlos sein. Freiheitliche Gesellschaften müssen in der Lage dazu sein, für ihre Werte einzustehen und sie verteidigen zu können – notfalls auch militärisch“, so der Rheinmetall-Chef.

Rheinmetall-Chef Armin Papperger vor der Firmen-Zentrale in Düsseldorf

Foto: picture alliance/dpa

Ein Problem: die langen Lieferzeiten der Rüstungsindustrie.

Papperger: „Die Lieferzeiten sind höchst unterschiedlich. Bei Militär-Lkw zum Beispiel konnten wir unsere Kapazität so erhöhen, dass wir je nach Modell praktisch sofort liefern können. Bei Munition liefern wir auch quasi täglich aus.“

Bei komplexeren Systemen wie Gefechtsfahrzeugen dauere es bei neuen Bestellungen jedoch teilweise zwei Jahre, denn man sei auf viele Zulieferer angewiesen – etwa bei Motoren, Getrieben oder auch den Rohlingen für die Kanone.

READ  W Stanach Zjednoczonych zbliża się kolejny upadek banku

Continue Reading

Economy

Pirackie kopie europejskich samochodów trafiają na linie produkcyjne w Rosji

Published

on

Pirackie kopie europejskich samochodów trafiają na linie produkcyjne w Rosji
  1. Strona główna
  2. Praca

Naciska

W miarę wycofywania się zachodnich firm z Rosji zacieśniają się stosunki gospodarcze między Rosją a Chinami. Instrukcja: Citroen C5 Aircross.

Moskwa – Chociaż fronty między Rosją a Zachodem stwardniały w wyniku wojny ukraińskiej, produkty europejskie są nadal obecne w Rosji. Jest to szczególnie widoczne w branży motoryzacyjnej. Na przykład Citroën C5 Aircross produkowany jest w Kałudze, na południowy zachód od Moskwy, chociaż europejski producent samochodów Stellantis wstrzymał produkcję w Rosji w 2022 roku ze względu na sankcje.

Pirackie kopie Citroena C5 produkowane są w Rosji

Rosyjska firma Automotive Technologies ogłosiła, że ​​rozpoczęła produkcję tej serii modeli. Dostawę pojazdów zaplanowano na maj 2024 r. „27 marca w fabryce w Kałudze rozpoczęła się seryjna produkcja Citroëna C5 Aircross” – czytamy w komunikacie prasowym Automotive Technologies. Strona internetowa firmy jest chwilowo niedostępna.

Zgłoszono w lutym Reutera Po raz pierwszy dostępne są aż 42 zestawy Chiny Zostały sprowadzone do montażu Citroëna w dawnej fabryce Stellantis. Komponenty nie pochodzą jednak z Francji, ale z chińskiej grupy Dongfeng Motor Group.

W oświadczeniu Stellantis podał, że w grudniu 2023 r. podjął decyzję, że „stracił kontrolę nad swoimi jednostkami w Rosji”. Europejski producent samochodów posiadał 70% udziałów w fabryce, a pozostałe 30% należało do Mitsubishi. wysoki Silnik samochodu i sport Automotive Technologies przejęło obecnie fabrykę, w której nadal produkowane są samochody francuskiego producenta samochodów, a konkretnie C5 Aircross.

Sankcje nałożone na Rosję są przyczyną cierpień także europejskich przedsiębiorstw

Po eskalacji w lutym 2022 r. zachodnie firmy stopniowo wycofywały się z Rosji. Jednocześnie rozwinęły się stosunki gospodarcze Rosji z Chinami, w tym w sektorze motoryzacyjnym. Dane dotyczące handlu chińskiego za ubiegły rok pokazują, że eksport samochodów do Rosji był około siedmiokrotnie większy niż w 2022 r., co zwiększyło jego wartość o około 10 miliardów dolarów.

READ  Wysoka inflacja: Ekspert od metali szlachetnych: Cena złota może osiągnąć nowy rekord do końca roku | biuletyn Informacyjny
Citroën C5 Aircross: Partner Stellantis, firma Dongfeng, dostarcza zestawy do modeli francuskiego producenta. © Imago/Aleksiej Nikolski

Stellantis kilka miesięcy temu ogłosił, że w wyniku zaprzestania produkcji w Rosji stracił 144 mln euro, w tym 87 mln euro w gotówce i jej ekwiwalentach. Jednak Wspólnocie Europejskiej udało się podnieść po tej porażce: w 2023 r. grupa osiągnęła zysk w wysokości 2,2 mld euro, po wcześniejszej stracie w wysokości 354 mln euro.

Chiny wspierają Putina komponentami do europejskich samochodów

Z danych celnych wynika, że ​​Stellantis nie był zaangażowany w wydarzenia w Kałudze ani nie był o nich świadomy. Ale w jaki sposób komponenty potrzebne Rosji docierają do Chin? Tam firma samochodowa prowadzi spółkę joint venture z Dongfengiem, za pośrednictwem której modele Stellantis są produkowane i sprzedawane w Chińskiej Republice Ludowej.

Nie jest jasne, czy sprzęt zawiera części objęte zachodnimi sankcjami wobec Rosji Reutera Nie jasne. Ponieważ jednak komponenty pochodzą z Chin, odgrywa to rolę drugorzędną. Nawet oryginalne części od niemieckich producentów klasy premium aż do początku wojny trafiały do ​​Federacji Rosyjskiej przez kraje trzecie. (BF)

Continue Reading

Economy

Sankcje i wojna na Ukrainie doprowadzają biznes gazowy Putina do ruiny

Published

on

Sankcje i wojna na Ukrainie doprowadzają biznes gazowy Putina do ruiny
  1. Strona główna
  2. Praca

Naciska

Atak na Ukrainę i zachodnie sankcje popychają rosyjskiego giganta energetycznego Gazprom w kryzys. Putinowi pozostało niewiele opcji.

MOSKWA – Złe wieści dla rosyjskiej gospodarki: ważne źródło dochodów zagrożone jest załamaniem. Dla Władimira Putina transakcje gazowe stanowią niezastąpione źródło pieniędzy pozwalające zwiększyć jego fundusze wojenne. Ale wojna na Ukrainie i zachodnie sankcje obcinają jej dochody: gigant energetyczny Gazprom po raz pierwszy od 1999 r. nie odnotował zysków i popada w głęboką czerwień – z niszczycielskimi konsekwencjami dla Moskwy.

Straty rosyjskiej gospodarki: Putinowski gigant energetyczny pogrąża się w miliardowych stratach

W drugim roku agresywnej wojny z Ukrainą rosyjski koncern energetyczny Gazprom odnotował stratę netto na poziomie ok. 629 mld rubli (równowartość 6,4 mld euro). Według doniesień rosyjskich mediów jest to pierwsza strata netto Gazpromu od 1999 roku. Masową recesję można wytłumaczyć spadkiem dostaw gazu do Europy.

Rosyjska gospodarka cierpi z powodu załamania eksportu gazu. © Gavril Grigorov/DPA

W proteście przeciwko zachodnim sankcjom sama Moskwa w dużej mierze wstrzymała dostawy broni latem 2022 roku. W związku z tym Handelsblatt Wcześniej tylko jedna trzecia produkcji Gazpromu trafiała do Europy. Z tą kwotą grupa osiągnęła jednak dwie trzecie swoich zysków. Ponadto kraje europejskie odnoszą coraz większe sukcesy w znajdowaniu alternatywnych źródeł gazu. Według danych Unii Europejskiej udział Rosji w europejskim imporcie gazu spadł z 40 proc. w 2021 r. do 8 proc. w 2023 r. „Financial Times”.

Stagnacja w branży gazowej powoduje spadek przychodów rosyjskiej gospodarki

Eksperci uważają, że rosyjska gospodarka w dłuższej perspektywie nie będzie w stanie osiągnąć poziomu umów gazowych, jakie Putin zawarł przed wojną na Ukrainie. Tygodnik napisał, że Gazprom nie jest w stanie osiągać zysków Ekonomista. W 2021 roku Gazprom wyeksportował do krajów europejskich ponad 174 miliardy metrów sześciennych gazu ziemnego. Z obliczeń agencji prasowej wynika, że ​​w 2023 roku dostawy gazu ziemnego przez Gazprom do Europy wyniosły zaledwie 28,3 mld metrów sześciennych. Reutera Oferta (stan na styczeń 2024). Zdaniem Andrieja Klebacha, głównego ekonomisty rosyjskiej państwowej instytucji kredytowej Wnieszekonobank (VEB), odbudowa utraconego wolumenu eksportu w ciągu najbliższych dziesięciu lat jest nierealistyczna.

READ  Hamulce awaryjne: Aldi, Lidl, Rewe, Edeka - Co zmieni się w supermarketach w maju?

Jeśli rosyjska gospodarka chce zrekompensować spadek eksportu gazu, słychać głośne głosy Ekonomista Opcje są dwie: masowa rozbudowa gazociągów lub zwiększony eksport LNG. Jednak szczególnie zwiększenie eksportu LNG byłoby bardzo ambitnym projektem.

LNG wg Odpowiedź– Magazyn polityczny ekran A teraz dla Kremla nie mniej ważne są pozostałe dochody z dostaw rurociągami. Eksperci szacują obecnie, że wolumen LNG transportowanego do i przez Europę wynosi około dwanaście miliardów euro rocznie. Putin chce nawet potroić wielkość biznesu w ciągu najbliższych kilku lat.

Putin musi zwiększyć eksport gazu z korzyścią dla rosyjskiej gospodarki – ale czy mu się to uda?

Trudno jednak powiedzieć, czy Putinowi uda się rozszerzyć swój biznes gazowy. Putinowski projekt LNG 2 utknął w martwym punkcie z powodu sankcji Noatek, największy rosyjski producent LNG, został zmuszony do tymczasowego wstrzymania produkcji w ramach swojego projektu Arctic LNG 2. Ponadto Pojawiają się żądania, m.in. ze strony ministra gospodarki Roberta Habecka (Zieloni), nałożenia sankcji na rosyjski LNG Podgłośń. Może to po raz kolejny znacząco ograniczyć biznes Putina w zakresie LNG.

Przyszłość rosyjskiej gospodarki rysuje się w ponurych barwach w związku z dalszym spadkiem eksportu gazu. W końcu Rosja jest jednym z największych eksporterów gazu na świecie. Nie ulega wątpliwości, że Putin jest ekonomicznie uzależniony od zysków z handlu rosyjskim gazem i skroplonym gazem ziemnym.

Continue Reading

Trending